Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θελεις (μονο) εφαρμογη για αυτο, πρεπει να υποστηριζεται και απο τον Kernel. Για καποια απο τα Galaxy υπαρχουν τετοιοι kernels, ρωτησε καλυτερα στο νημα της συσκευης σου ή δες και στους xda. Ψαχνεις για Bln supporting kernel :)

 

ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα δεν ήξερα οτι ηταν τοσο πολύπλοκο..

θα μείνω με το no led προς το παρόν και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και ενας αλλος λογος να γεμιζεις την επιφανεια του κινητου σου με εικονιαδια και περιττα προγραμματα αφου θα μπορουσαν πολυ απλα να κυκλοφορουσαν 2 εκδοσεις.

 

Συνηθως αυτα τα προγραμματα ειναι μολις λιγα ΚΒ οποτε δεν ενοχλουν καπου. Τωρα οσον αφορα τα εικονιδια καποιοι launchers τα κρυβουν αν θελεις. :)

 

Σε όσα έχω αγοράσει του είδους (εφαρμογή ξεκλειδώματος δηλαδή) δεν εμφανίζεται καν το δεύτερο εικονίδιο στο συρτάρι των εφαρμογών, απλά ενσωματώνεται με την free έκδοση..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες θελω να κανω μια ερωτησησχετικα με εφαρμογες. μηπως γωριζει κανενας καποια εφαρμογη για android που να βρισκει σε ποιον ανηκει ενας τηλεφωνικος αριθμος και το αντιστροφο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης για το προγραμμα aqua mail αγοραζεις την pro εκδοση και οχι το unlocker για να κανει την free εκδοση σε pro σωστα?

 

 

Μπορείς να δώσεις το link από το play του unlocker ? Γιατί μόνο το free και την pro βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις το link από το play του unlocker ? Γιατί μόνο το free και την pro βλέπω.

Τσεκαρε εδω.

 

Υπάρχει εφαρμογή η οποία να μπορεί να μου δείξει τους κωδικούς των wifi που έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου και αν γίνεται να μπορώ να τους κάνω backup/restore σε μη ρουτ κινητό.

 

Και αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μπορεί να σπάσει κωδικούς wifi.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε εδω.

 

Υπάρχει εφαρμογή η οποία να μπορεί να μου δείξει τους κωδικούς των wifi που έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου και αν γίνεται να μπορώ να τους κάνω backup/restore σε μη ρουτ κινητό.

 

Και αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μπορεί να σπάσει κωδικούς wifi.

 

Για το πρώτο ερώτημα σου wifi password recovery

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει στην επάνω μπάρα την ταχύτητα του Internet;

Και Wi-Fi και 3G.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε εδω.

 

Υπάρχει εφαρμογή η οποία να μπορεί να μου δείξει τους κωδικούς των wifi που έχω αποθηκεύσει στο κινητό μου και αν γίνεται να μπορώ να τους κάνω backup/restore σε μη ρουτ κινητό.

 

Και αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μπορεί να σπάσει κωδικούς wifi.

1) Σε μη root κινητό δεν γίνεται να κρατήσεις τους κωδικούς του wifi.

2) Να σπάει κωδικούς όχι. Υπήρχε το penetrate και το wpa finder αλλά για default κωδικούς των routers.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

1) Σε μη root κινητό δεν γίνεται να κρατήσεις τους κωδικούς του wifi.

2) Να σπάει κωδικούς όχι. Υπήρχε το penetrate και το wpa finder αλλά για default κωδικούς των routers.

 

 

 

1) Γιατι εμενα μολις ανοιγω wifi μου βγαζει ολους τους αποθηκευμενους κωδικους,απο τα μερη που το εχω ανοιξει(το wifi)?

Και δεν εχω κανει τιποτα εγω,αυτοματα το εχει κανει.Kαι δεν ειμαι ROOT.

2)Το wpa finder το εχω περασει και εγω,αλλα τζιφος,ουτε μια φορα δεν δουλεψε.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

1) Γιατι εμενα μολις ανοιγω wifi μου βγαζει ολους τους αποθηκευμενους κωδικους,απο τα μερη που το εχω ανοιξει(το wifi)?

Και δεν εχω κανει τιποτα εγω,αυτοματα το εχει κανει.Kαι δεν ειμαι ROOT.

2)Το wpa finder το εχω περασει και εγω,αλλα τζιφος,ουτε μια φορα δεν δουλεψε.

1) Αποκλείεται να σου δείχνει τον κωδικό. Δηλαδή να βλέπεις ότι το password για το τάδε δίκτυο είναι το 1234. Αυτό που κάνει είναι να διατηρεί τα δίκτυα στα οποία έχεις συνδεθεί. Δηλαδή όταν έχεις συνδεθεί σε ένα wifi δεν σου ξαναζητάει τον κωδικό αλλά σε συνδέει αυτόματα. Ο fits δεν ζητάει αυτό.

2) Δεν σπάνε αυτά τα προγράμματα κωδικούς. Απλά έχουνε μια βάση με τους default κωδικούς από κάποιες μάρκες router και σου προτείνει κάποιους. Αν ο άλλος δεν έχει αλλάξει το default password του router του τότε ενδεχομένως να δουλέψει. Αν τον έχει αλλάξει δεν θα δουλέψουν. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

2)Το wpa finder το εχω περασει και εγω,αλλα τζιφος,ουτε μια φορα δεν δουλεψε.

 

Εγώ έχω βρει το Greek WPA Finder v3.4 (εκτός market φυσικά) δεν ξέρω αν είναι το ίδιο. Δοκιμάζοντας το δεν κατάφερα να μπω σε κάποιο thompson αν και δεν το έψαξα πολύ (δεν μου χρειάζεται άλλωστε λόγω mobile data) αλλά κατάφερα εύκολα να μπω σε κάποια cyta.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο ερώτημα σου wifi password recovery

Μαλλον δεν διαβασες οτι ζητησα για ΜΗ ΡΟΥΤ ΚΙΝΗΤΟ οποτε αυτο που προτεινες δεν υφιστατε.

 

1) Σε μη root κινητό δεν γίνεται να κρατήσεις τους κωδικούς του wifi.

2) Να σπάει κωδικούς όχι. Υπήρχε το penetrate και το wpa finder αλλά για default κωδικούς των routers.

Τουλαχιστον να μπορεις να δεις τους αποθηκευμενους κωδικους που εχεις στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει στην επάνω μπάρα την ταχύτητα του Internet;

Και Wi-Fi και 3G.

 

Ριξε μια ματιά στο cool tool... περίπου κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει στην επάνω μπάρα την ταχύτητα του Internet;

Και Wi-Fi και 3G.

Δοκίμασε το Internet Speed Meter. Υπάρχει και Lite έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν διαβασες οτι ζητησα για ΜΗ ΡΟΥΤ ΚΙΝΗΤΟ οποτε αυτο που προτεινες δεν υφιστατε.

 

 

Τουλαχιστον να μπορεις να δεις τους αποθηκευμενους κωδικους που εχεις στο κινητο σου?

Όχι. Οι κωδικοί αποθηκεύονται σε αρχείο συστήματος που χρειάζεται πρόσβαση root για να το ανοίξεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει στην επάνω μπάρα την ταχύτητα του Internet;

Και Wi-Fi και 3G.

Δοκίμασε τα status bar widgets του Elixir.

Link to comment
Share on other sites

1) Αποκλείεται να σου δείχνει τον κωδικό. Δηλαδή να βλέπεις ότι το password για το τάδε δίκτυο είναι το 1234. Αυτό που κάνει είναι να διατηρεί τα δίκτυα στα οποία έχεις συνδεθεί. Δηλαδή όταν έχεις συνδεθεί σε ένα wifi δεν σου ξαναζητάει τον κωδικό αλλά σε συνδέει αυτόματα. Ο fits δεν ζητάει αυτό.

2) Δεν σπάνε αυτά τα προγράμματα κωδικούς. Απλά έχουνε μια βάση με τους default κωδικούς από κάποιες μάρκες router και σου προτείνει κάποιους. Αν ο άλλος δεν έχει αλλάξει το default password του router του τότε ενδεχομένως να δουλέψει. Αν τον έχει αλλάξει δεν θα δουλέψουν. Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ.

 

Δικιο εχεις.Νομιζα οτι μπορουσα να δω και τα password.

Edited by chris_pro
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια δεν υπαρχει απλα ενα προγραμμα το οποιο να σου δειχνει τους αποθηκευμενους wifi κωδικους που εχεις στο κινητο σου αν δεν εχεις κανει ρουτ το κινητο σου?

 

Στο iphone υπαρχει κατι αντιστιχο σε προγραμμα που δεν χρειαζεται να το εχεις κανει jailbreak για να δουλεψει,

 

Δεν υπαρχει κατι αντιστιχο και στα android κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια δεν υπαρχει απλα ενα προγραμμα το οποιο να σου δειχνει τους αποθηκευμενους wifi κωδικους που εχεις στο κινητο σου αν δεν εχεις κανει ρουτ το κινητο σου?

 

Στο iphone υπαρχει κατι αντιστιχο σε προγραμμα που δεν χρειαζεται να το εχεις κανει jailbreak για να δουλεψει,

 

Δεν υπαρχει κατι αντιστιχο και στα android κινητα?

 

Συγγνώμη μα σου έχουν απαντήσει ήδη λίγα posts πιο πίσω. Για ποιό λόγο επαναλαμβάνεις την ερώτηση?

Χωρίς root όχι, δεν σου επιτρέπει το android.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει την θερμοκρασία της cpu και της gpu και να έχει widget. Edited by SCORPIOS72
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει την θερμοκρασία της cpu και της gpu και να έχει widget.

 

Πολλές! Και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτή την εφαρμογή My movies PRO

που υποτίθεται φτιάχνεις την συλλογή από τις ταινίες που έχεις.

Έχω κάνει κανονικά register αλλά μόλις πάω να προσθέσω ένα τίτλο μου λέει "you must synchronize before you can make changes to your collection. Synchronize now?"

Πατάω ναι και με πετάει στην αρχική οθόνη χωρίς να μπορεί να κάνει συγχρονισμό. Έχει κάποιος αυτή την εφαρμογή να μου πει πως λειτουργεί;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...