Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορω να αγορασω ram για το κινιτο?

 

Οχι δυστυχως, αυτη που εχει απο τον κατασκευαστη δεν αλαζει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκε τo Wifi File Transfer Pro και πλέον υποστηρίζει και μεταφορά φακέλων πέρα από αρχεία αλλά αυτή η δυνατότητα είναι συμβατή μόνο με Google Chrome.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημερώθηκε τo Wifi File Transfer Pro και πλέον υποστηρίζει και μεταφορά φακέλων πέρα από αρχεία αλλά αυτή η δυνατότητα είναι συμβατή μόνο με Google Chrome.

 

Επιτέλους, αυτό έλειπε από το Wi-Fi file transfer.

Link to comment
Share on other sites

Η μνημη συστηματος ειναι η RAM ? Συγνωμη αλλα περι κινητου ειμαι λιγο ασχετη πρισφατα πειρα android

 

Γενικά σε καμία συσκευή δεν μπορείς να βάλεις κάτι άλλο extra. Μόνο αν έχει υποδοχή για επέκταση μνήμης η συσκευή μπορείς να αυξήσεις την χωριτικότητα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω καποιο widget για να δημιουργησω αμεσες κλησεις οπως εχει

gb stock

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το MeContacts φαντάζομαι θα σε βολέψει καλά, ειδικά με το grid.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το lg l3 e405 αλλα οταν βαζω π.χ το f.b μου γεμιζει την μνημη συστηματος.. το xperia neo v τι μνημη συστηματος εχει?

Αν καταλαβαίνω καλά σου γεμίζει την μνήμη που έχεις για να βάζεις εφαρμογές δηλαδή την μνήμη ρομ και την βλέπεις όταν πας ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχείριση εφαρμογών--->ληφθέντες εφαρμογές.Αυτή η μνήμη λέγεται rom και όπως ειπαν τα παιδιά δεν αλλάζει.Ομως ανάλογα το κινητό μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέρος της κάρτας μνήμης στην οποία κάνεις ένα δεύτερο partition και πάνε εκει οι εφαρμογές αφού όμως πρώτα κάνεις root στο κινητό.Αν τώρα εννοείς ότι σου γεμίζει την μνήμη ραμ που την βλέπεις στην καρτέλα ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->διαχείριση εφαρμογών--->Σε εκτέλεση δε μπορείς να κάνεις κάτι για να την αυξήσεις ώστε να τρέχει πιο γρήγορα το κινητό.Σε κάθε περίπτωση προτείνω να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=348793

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι το google music δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα, αλλά με ποιον πλάγιο τρόπο μπορούμε να το εγκαταστήσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έβαλα τον OI File Manager αλλα εαν διαγράψω μια εικόνα πρώτα απο τον manager και έπειτα παω στο album η μικρογραφία της εικόνας υπάρχει ακόμη.. μόνο όταν ζητήσω να την δω πλήρη μου βγαζει το γνωστό μαύρο φόντο με το λευκό λογότυπο.. για να διαγραφεται εξαρχής πλήρως(χωρίς διπλές κινήσεις κλπ) τι πρέπει να κάνω ;

Επίσης ποιοι είναι οι 3 καλύτεροι file managers που θα μπορούσα να βάλω και σε ποια θέση κατατάσεται ο συγκεκριμένος ;

Link to comment
Share on other sites

Κ9-mail και το aqua το kaiten δεν το έχω δοκιμάσει!

 

Το Κ9 είναι δωρεάν και λίγο άσχημο σε εμφάνιση, μπορείς να βάλεις περισσότερους από έναν λογαριασμούς (για μένα). Αν το θες για περισσότερους από έναν λογαριασμό είναι το καλύτερο.

 

Το aqua ωραίο σε εμφάνιση βολικό αλλά επί πληρωμή (έχει και δωρεάν έκδοση για έναν λογαριασμό). Αν το θες για έναν λογαριασμό στο προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το k9 γιατί έχω συνδέσει 3 λογαριασμούς!

 

Δοκιμάζεις και διαλέγεις :-P

 

Εγώ θα έλεγα ότι το maildroid είναι καλύτερο από το k9.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έβαλα τον OI File Manager αλλα εαν διαγράψω μια εικόνα πρώτα απο τον manager και έπειτα παω στο album η μικρογραφία της εικόνας υπάρχει ακόμη.. μόνο όταν ζητήσω να την δω πλήρη μου βγαζει το γνωστό μαύρο φόντο με το λευκό λογότυπο.. για να διαγραφεται εξαρχής πλήρως(χωρίς διπλές κινήσεις κλπ) τι πρέπει να κάνω ;

Επίσης ποιοι είναι οι 3 καλύτεροι file managers που θα μπορούσα να βάλω και σε ποια θέση κατατάσεται ο συγκεκριμένος ;

 

Εδώ και καιρό έχω σταματήσει να ασχολούμαι με file manager,έχω έναν που τα κάνει όλα και σου τον προτείνω ανεπιφύλακτα solid file manager,δοκίμασε τον και δε θα ασχοληθείς άλλο ξανά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Θέλω ένα πρόγραμμα fitness για ποδήλατο. Στο Iphone παλιά είχα endomodo ,runtastic. ωραία προγράμματα. Τα έβαλα και εδώ αλλά και τα 2 μου τρώνε πολύ μπαταρία παρόλο που τα κλείνω σωστά και μέσα από την εφαρμογή και απο το nav button κάτω. επίσης είδα ότι κλειστά μου τρώνε πολύ Ραμ ενώ περιοδικά ξυπνάνε το κινητό όσο ήταν κλειστό.καμια ιδέα γιατί γίνεται? Υπάρχει κάποιο καλύτερο από αυτά τα δυο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Θέλω ένα πρόγραμμα fitness για ποδήλατο. Στο Iphone παλιά είχα endomodo ,runtastic. ωραία προγράμματα. Τα έβαλα και εδώ αλλά και τα 2 μου τρώνε πολύ μπαταρία παρόλο που τα κλείνω σωστά και μέσα από την εφαρμογή και απο το nav button κάτω. επίσης είδα ότι κλειστά μου τρώνε πολύ Ραμ ενώ περιοδικά ξυπνάνε το κινητό όσο ήταν κλειστό.καμια ιδέα γιατί γίνεται? Υπάρχει κάποιο καλύτερο από αυτά τα δυο;

 

Όταν μιλάς καθαρά για fitness, μία είναι η επιλογή.

Myfitnesspal

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Gps να έχει.για ποδήλατο την θελω

 

Δες κ το runtastic pro

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Gps να έχει.για ποδήλατο την θελω

 

Άσχετο με τον γενικό όρο fitness τότε που ανέφερες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω το lg l3 e405 αλλα οταν βαζω π.χ το f.b μου γεμιζει την μνημη συστηματος.. το xperia neo v τι μνημη συστηματος εχει?

 

Το συγκεκριμένο κινητό έχει πολύ μικρή εσωτερική μνήμη. Όπως κατάλαβες κατεβάζωντας το facebook και καμία δύο άλλες εφαρμογές θα έχεις πρόβλημα. Το Neo V έχει ένα 1gb (1000 Mb) εσωτερικής και γενικά είναι πάρα πολύ καλύτερο απο το L3,σε κάμερα,οθόνη,μνήμη , επεξεργστή κλπ. Αν έχεις επιλογή θα πρότεινα ανεπιφύλακτα το Νεο.

Αρκετά οικονομικά κινητά "πάσχουν" από το σύνδρομο της μικρής εσωτερικής μνήμης και είναι πολύ κρίμα...

ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...