Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι γινετε ?

 

Σεταρα σε ενα κινητο το maildroid με ενα εταιρικο email και σε ενα αλλο επισης .

 

Το ενα το ειχα σε thunderbird στο pc και το αλλο σε live mail 2011 ...

 

Απο τη στιγμη που σεταρα το maildroid τα pc δεν μπορουν να συνδεθουν .

 

Τι γινετε ?

 

Περίεργο. Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στα μάιλ σου για μη υπαρχει πρόσβαση απο άλλη συσκευή και το maildroid πηρε την προτεραιότητά? Έχεις πολλές ρυθμίσεις το maildroid οπότε θέλει αρκετο σκάλισμα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί το Rom manager μετά από Backup μου βγάζει την παρακάτω ημερομηνία..???

 

http://s7.directupload.net/images/121209/5exdi6sn.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στα μάιλ σου για μη υπαρχει πρόσβαση απο άλλη συσκευή και το maildroid πηρε την προτεραιότητά? Έχεις πολλές ρυθμίσεις το maildroid οπότε θέλει αρκετο σκάλισμα.

 

Πρωτη φορα το χρησιμοποιω γιατι το προτειναν πολλα παιδια ....

 

Αμα ξερει καποιος ας βοηθησει ...

 

Στο κινητο σεταρα ιδιες διευθυνσεις διακομιστων και θυρων με αυτα των pc ....

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάτι παρόμοιο με το viber?? Πιο μου προτείνεται γιατί το viber μου κάνει πρόβλημα με τα ακουστικά και ο άλλος με ακούει πολύ λίγο ενώ χωρίς τα ακουστικά δουλεύει άψογα. Αν τα βγάλω και τα βάλω φτιάχνει για ένα λεπτό περίπου και μετά πάλι τα ίδια. Αυτο μου το κάνει μόνο με το viber και ΤΙΣ αδελφής μου το s3 επίσης το ίδια όλη την ώρα βγάζουμε και βάζουμε ακουστικά για να ακούμε και χωρίς αυτά δεν μπορώ να ζήσω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Skype

 

Δεν θέλω το Skype. Δεν έχει με τίποτα την ποιότητα του viber άσε που πρέπει να είμαι συνέχεια log in και δεν θέλω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάτι παρόμοιο με το viber?? Πιο μου προτείνεται γιατί το viber μου κάνει πρόβλημα με τα ακουστικά και ο άλλος με ακούει πολύ λίγο ενώ χωρίς τα ακουστικά δουλεύει άψογα. Αν τα βγάλω και τα βάλω φτιάχνει για ένα λεπτό περίπου και μετά πάλι τα ίδια. Αυτο μου το κάνει μόνο με το viber και ΤΙΣ αδελφής μου το s3 επίσης το ίδια όλη την ώρα βγάζουμε και βάζουμε ακουστικά για να ακούμε και χωρίς αυτά δεν μπορώ να ζήσω

 

Tango https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sgiggle.production&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω το Skype. Δεν έχει με τίποτα την ποιότητα του viber άσε που πρέπει να είμαι συνέχεια log in και δεν θέλω

 

Μα και με το viber συνεχεια Login εισαι

Και να βγεις, παλι αν σε παρει καποιος ή σου στειλει μηνυμα θα το λαβεις

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά -με titanium- του handy safe pro δεν υπάρχει τίποτα απ'αυτα που είχα αποθηκεύσει.

Υπάρχει κάποια λύση σ'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μα και με το viber συνεχεια Login εισαι

Και να βγεις, παλι αν σε παρει καποιος ή σου στειλει μηνυμα θα το λαβεις

 

Το ξέρω απλά δεν θέλω το Skype. Μήπως έχεις ιδέα γιατί το κάνει αυτό όταν έχω πάνω τα ακουστικά; εσύ έχεις κακό ήχο με τα ακουστικά; πάντως και η αδελφή μου έχει το ίδιο πρόβλημα με μένα μετά από ένα λεπτό πρέπει να βγάλουμε και να βαλουμε πάλι τα ακουστικά για να ακούμε καλα. Στο iPhone δεν είχα τέτοιο θέμα βέβαια εδώ είναι ανώτερο επειδή όταν έχω πάνω τα ακουστικά το ακούω να χτυπάει ενω στο iPhone χτύπαγε μέσα από τα ακουστικά οπότε δεν το άκουγα ποτέ. χωρίς τα ακουστικά ο ήχος είναι τελειός και πεντακάθαρος. Αλλά δεν μπορώ χωρίς ακουστικά μιας και τα έχω συνηθίσει τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά -με titanium- του handy safe pro δεν υπάρχει τίποτα απ'αυτα που είχα αποθηκεύσει.

Υπάρχει κάποια λύση σ'αυτο?

 

Έπρεπε να αποθηκεύσεις επίσης και να μεταφέρεις τον φάκελο com.epocware.handysafe από τη μία μνήμη στην άλλη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε : ρυθμίσεις >Εφαρμογές>Play Store>Εκκαθάριση Δεδομένων και Cache

το ειχα δοκιμασει, αλλα τιποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να αποθηκεύσεις επίσης και να μεταφέρεις τον φάκελο com.epocware.handysafe από τη μία μνήμη στην άλλη.

 

Οπότε τώρα τίποτα ε;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να καταλαβαίνει την κίνησή του κινητού χωρίς να πατας στην οθόνη. Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο αλλα το mantano έχει επιλογή εκτός από swype να αλλάζεις σελίδα απλα με πατημα στο δεξι μέρος η στο αριστερό. Είναι αρκετά βολικό. Σου δίνει επίσης τη δυνατότητα να σκρολαρει η σελίδα δεξιά αριστερά η πάνω κατω.

 

ναι φιλε εννοω το πρωτο που λες με τον αισθητηρα που εχει το τηλ να το κουνας αναλογα και να αλλαζει σελιδα η να παει κατω ,παντως θα δοκιμασω αυτο που λες να δω αν αξιζει ,να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια εφαρμογή έχετε να προτείνετε, που να μπορεί κάποιος να βάλει όλους τους λογαριασμούς του και να επιλέγει σε ποιον θα κάνει login; Είχα τον imo messenger, αλλά τώρα τελευταία έχει κάποια θέματα και δε βλέπω να βγάζει κάποιο update ο developer...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τον eBuddy Messenger αν και εχει λιγες διαφημισεις:rolleyes:

 

Thanks για τη γρήγορη απάντηση! Δεν έχει όμως επιλογή για skype..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή η οποία να μπορώ να συνδέσω τον ασύρματο μοχλό του ps3..???

 

Sixaxis Controller

Θέλει root, το έχω δοκιμάσει και λειτουργεί τέλεια με emulators. Εαν σε ενδιαφέρει βάλε πρώτα το Compatibility Checker για να δεις άμα έχει κάποιο θέμα με την συσκευή σου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τη γρήγορη απάντηση! Δεν έχει όμως επιλογή για skype..
δοκιμασε αυτην φιλε μπορει να σου κανει και υποστηριζει και skype https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yokemessenger&feature=also_installed
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι ο Uc browser παροτι του κανω exit μενει και φαινεται στις εφαρμογες που τρεχουν?btw πολυ γρηγορος και ελαφρυς μου φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχω το ιδιο προγραμμα, 2 φορες περασμενο στο κινητο?

Να μην γινει εγκατασταση πανω στο αλλο.

Ο λογος ειναι να εχω το ιδιο προγραμμα, αλλα σε διαφορετικες εκδοσεις.

Δηλαδη το ααα v.1.0 και το ααα v.1.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να διαχειρίζομαι τις αποθηκευμένες συσκευές bluetooth ?

Δηλαδή να του ρυθμίζω πότε να συνδέεται το ένα και πότε το άλλο ... επίσης όταν βρίσκει πάνω απο μία συσκευή, με μια να συνδέεται...

π.χ. έχω το bluetooth hands free και όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο θέλω να κόβει το hands free και να συνδέεται με το αυτοκίνητο...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Ξέρει κανείς καπιο αξιόπιστο πρόγραμμα για μπακαπ του κινητού εφαρμογές και δεδομένα εκτός από το my backup PRO το οποίο κάνει 2 ώρες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Ξέρει κανείς καπιο αξιόπιστο πρόγραμμα για μπακαπ του κινητού εφαρμογές και δεδομένα εκτός από το my backup PRO το οποίο κάνει 2 ώρες!

 

titanium backup αλλα θελει root

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...