Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω μια εφαρμογή για να μπορώ να ηχογραφήσω κάποιες κλήσεις. Έχετε δοκιμάσει κάποια που να δουλεύει σωστά;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια εφαρμογη που να κανει αμεσως αντιγραφο τα εισερχομενα μηνυματα που δεχομαι, σε καποιον φακελο για να τα δω αργοτερα.

Να μην δειχνει ομως καποια ειδοποιηση οτι κανει αντιγραφη η κατι τετοιο..

Να γινετε στα 'κρυφα' :ninja:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για να μπορώ να ηχογραφήσω κάποιες κλήσεις. Έχετε δοκιμάσει κάποια που να δουλεύει σωστά;

 

Η καλύτερη, και δωρεάν..!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNvcmQubXkuY2FsbCJd

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα -> Settings -> Strip Unicode

 

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στο μενού.

Εχω το xperia ray & οι επιλογές στο μενού των ρυθμίσεων στα μηνύματα είναι οι εξής: 1/αναφορά παράδοσης,2/ειδοποιήσεις,3/τόνος ειδοποίησης,4/ειδοποίηση με δόνηση,5/μηνύματα sim,6/ρυθμίσεις push.

Oχι τίποτα άλλο,αλλά αν μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες από την εφαρμογή του κινητού,να πετάξω το handsent για να αδειάσει λίγο το τηλέφωνο.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στο μενού.

Εχω το xperia ray & οι επιλογές στο μενού των ρυθμίσεων στα μηνύματα είναι οι εξής: 1/αναφορά παράδοσης,2/ειδοποιήσεις,3/τόνος ειδοποίησης,4/ειδοποίηση με δόνηση,5/μηνύματα sim,6/ρυθμίσεις push.

Oχι τίποτα άλλο,αλλά αν μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες από την εφαρμογή του κινητού,να πετάξω το handsent για να αδειάσει λίγο το τηλέφωνο.

 

Βάλε τον ES File Explorer File Manager και πρέπει να είσαι ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να δούμε τηλεόραση (αν γίνεται) στο κινητό (όχι τα προγράμματα των σταθμών)?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές για streaming νομίζω αλλά μπορείς και μέσα από τις ιστοσελίδες των καναλιών, που πολλά προσφέρουν live streaming. Παλιότερα είχα δοκιμάσει το spb tv και είχε και κάποια ελληνικά κανάλια
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα για την διαχείρηση της μπαταρίας.

Battery Widget? Reborn

με εμφάνιση του ποσοστού στο statusbar και

δυνατότητα αυτόματης ρύθμισης για εναλλαγή του κινητού σε flight mode κατά την διάρκεια της νύχτας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές για streaming νομίζω αλλά μπορείς και μέσα από τις ιστοσελίδες των καναλιών, που πολλά προσφέρουν live streaming. Παλιότερα είχα δοκιμάσει το spb tv και είχε και κάποια ελληνικά κανάλια

 

Tv goo από το μάρκετ

Δοκίμασε το

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λογω οτι θα μπαινω στο ιντερνετ δορυφορικα θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να μην κανει η ταμπλετα android που εχω κανενα συνχρονισμο και γενικως να μη κατεβαζει data εκτος απο τις εφαρμογες που θα ανοιγω skype, explorer, facebook...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λογω οτι θα μπαινω στο ιντερνετ δορυφορικα θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει τροπος να μην κανει η ταμπλετα android που εχω κανενα συνχρονισμο και γενικως να μη κατεβαζει data εκτος απο τις εφαρμογες που θα ανοιγω skype, explorer, facebook...

 

Πανεύκολο.Ένα τικ σε ένα widget είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...?

 

Δηλαδή είτε πας στις ρυθμίσεις και το ρυθμίζεις ή το λειτουργικό σύστημα έχει από τη μάνα του ένα εικονίδιο με ένα κυκλακι που σου ρυθμίζει με ένα τικ αν ο συγχρονισμός είναι on ή off.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συσκευές που βρίσκουν λάθη, εμφανίζουν τις βλάβες με Κωδικούς.

Αυτούς τους κωδικούς τους ψάχνεις στο ίντερνετ τι σημαίνει.

 

Σύμφωνοι αλλά εκτός απο το να βρίσκει βλάβες μπορεί και να τις σβήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι off topic.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για το (γενικότερα απόσο έψαξα στον γκούγκλ γνωστό) πρόβλημα με τη σύνδεση των android σε wifi που χρησιμοποιούν για ασφάλεια PEAP. Συγκεκριμένα δε μπορούν να αποθηκευτούν οι ρυθμίσεις για να συνδεθώ στο eduroam. Χρησιμοποιώ το Motorola RAZR και από το σέρβις, μετά από μια βδομάδα που με βασάνισαν χωρίς να μου πούνε τίποτα καινούργιο, παραδέχτηκαν οτι δεν μπορούν να βοηθήσουν και οτι ελπίζουν με την 4.1 να διορθωθεί (που για το κινητό μου, αν κρίνω από το πότε ήρθε η 4, την περιμένω μετά το Πάσχα). Δεν είμαι root και έχω δοκιμάσει ήδη τις εξής εφαρμογές: WiFi ACE, Wifi Connection Manager, Eduroam Fixer, Full Wifi και καμιά δεν είχε αποτέλεσμα. Πάντα μετά από κάποιο διάστημα με πετάει και μου ζητάει να ξαναβάλω τα στοιχεία μου εξαρχής.

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι off topic.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για το (γενικότερα απόσο έψαξα στον γκούγκλ γνωστό) πρόβλημα με τη σύνδεση των android σε wifi που χρησιμοποιούν για ασφάλεια PEAP. Συγκεκριμένα δε μπορούν να αποθηκευτούν οι ρυθμίσεις για να συνδεθώ στο eduroam. Χρησιμοποιώ το Motorola RAZR και από το σέρβις, μετά από μια βδομάδα που με βασάνισαν χωρίς να μου πούνε τίποτα καινούργιο, παραδέχτηκαν οτι δεν μπορούν να βοηθήσουν και οτι ελπίζουν με την 4.1 να διορθωθεί (που για το κινητό μου, αν κρίνω από το πότε ήρθε η 4, την περιμένω μετά το Πάσχα). Δεν είμαι root και έχω δοκιμάσει ήδη τις εξής εφαρμογές: WiFi ACE, Wifi Connection Manager, Eduroam Fixer, Full Wifi και καμιά δεν είχε αποτέλεσμα. Πάντα μετά από κάποιο διάστημα με πετάει και μου ζητάει να ξαναβάλω τα στοιχεία μου εξαρχής.

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας βοηθήσει.

 

Ποια είναι η ασφαλεια PEAP? ????

Link to comment
Share on other sites

Η ασφάλεια που χρησιμοποιείται από ορισμένα δίκτυα που χρειάζονται ταυτοποίηση στοιχείων διαφορετικών για κάθε χρήστη και όχι ένα κλειδί για όλους (PSK-Preshared key όπως είναι τα μόντεμ που μας δίνουν οι εταιρίες adsl) είναι η 802.1x EAP. Μία μέθοδος EAP είναι η PEAP. Δεν είναι ο τομέας μου αλλά με το πρόβλημα που με βασανίζει εδώ και πάνω από δυο βδομάδες αναγκάστηκα και έμαθα κάτι λίγα με τόσο χρόνο που έχασα από την τεράστια για μένα ανικανότητα αυτήν των ANDROID για ορισμένες συσκευές, όπως το RAZR... Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Η ασφάλεια που χρησιμοποιείται από ορισμένα δίκτυα που χρειάζονται ταυτοποίηση στοιχείων διαφορετικών για κάθε χρήστη και όχι ένα κλειδί για όλους (PSK-Preshared key όπως είναι τα μόντεμ που μας δίνουν οι εταιρίες adsl) είναι η 802.1x EAP. Μία μέθοδος EAP είναι η PEAP. Δεν είναι ο τομέας μου αλλά με το πρόβλημα που με βασανίζει εδώ και πάνω από δυο βδομάδες αναγκάστικα και έμαθα κάτι λίγα με τόσο χρόνο που έχασα από την τεράστια για μένα ανικανότητα αυτήν των ANDROID για ορισμένες συσκευές, όπως το RAZR...

 

Με πιάνεις αδιάβαστο!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια πληροφορεια οτι υπαρχει διαγνωστικο για αυτοκινητα μηπως γνωριζει καποιος κατι???

 

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Με πιάνεις αδιάβαστο!

 

Στην Μοτορόλα να δεις τι αδιάβαστους που τους έπιασα. Όλες τις λύσεις που μου προτείνανε τις είχα δοκιμάσει. Και καλά το δουλεύουν τώρα και θα βγει update που θα το διορθώνει αυτό. Δεν το περιμένω πριν από τα Χριστούγεννα, οπότε ψάχνω κάποια λύση μέχρι τότε γιατί με καίει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή/πατέντα για να δουλέψουμε το κινητό σαν κάμερα στον υπολογιστή?

Να χρησιμοποιηθει σαν κάμερα για το Skype για παράδειγμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή/πατέντα για να δουλέψουμε το κινητό σαν κάμερα στον υπολογιστή?

Να χρησιμοποιηθει σαν κάμερα για το Skype για παράδειγμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικα :)

 

Και γιατι δεν δουλευεις το σκιπε απο το κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...