Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα μια πρωτη μικρη δοκιμη στην πλοηγηση με το google map, απο χαρτη που ειχα εκτος συνδεσης. Πρωτη προχειρη εκτιμηση ειναι οτι ηταν καλο εκτος πολης, και χαλια εντος. Τι γνωμη εχετε;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ζητήσω λίγη βοήθεια; Ανοίγω στον chrome μια σελίδα της Q card , ενώ την ανοίγει κανονικά δεν την ρολαρει προς τα κάτω, βλέπω μόνο το πάνω μέρος της σελίδας. Ανοίγω την σελίδα στον opera και την διαβάζω κανονικά. Τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω πολύ καλά, αν και έχω έναν ενδοιασμό ως προς το μέγεθος της περιοχής που μπορείς να κατεβάσεις.

Πέρσι τουλάχιστον τέτοιο καιρό που πήγα στην Ρώμη, δεν μ' άφησε να καθέναν ολόκληρο τον χάρτη της πόλης, πόσο μάλλον όλη τη Β. Ελλάδα.

Για να το λες βέβαια, μάλλον αυτό έχει αλλάξει.

 

Πάντως για την περίπτωση που δεν έχεις προνοήσει να κατεβάσεις τον χάρτη της περιοχής που βρίσκεσαι, αν σου χρειαστεί εκτάκτως να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή, χωρίς data ΔΕΝ παίζει. Είναι άχρηστη.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Απλά κατεβάζεις σε τρεις δώσεις ας πούμε, εγώ κατέβασα από Αλεξανδρούπολη έως Σέρρες, μετά από Σέρρες έως Βέροια, και μετά από Βέροια έως Λάρισα π.χ... Παρόλο που έχω 12gb το μήνα ίντερνετ έχω κατεβάσει και εκτός σύνδεσης για οικονομία στη μπαταρία περισσότερο και με έχει βολέψει. Δεδομένα συνήθως ανοίγω όταν είμαι μέσα στη πόλη για να μου λέει live την κίνηση στους δρόμους...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω κάποια σκιν στο power amp αλλά μάταια.

Κατεβάζω το σκιν μπαίνει μια συντόμευση στην οθονη αλλά δεν εμφανίζεται μέσα από την εφαρμογή ο τίτλος του σκιν ώστε να το επιλέξω.

Πως στην ευχή αλλάζω σκιν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το messenger μου ενώ έχει πάρει τα τελευταία update δεν μου έχει προσθέσει το messenger day; Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό; και αν μπορώ να το λύσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ζητήσω λίγη βοήθεια; Ανοίγω στον chrome μια σελίδα της Q card , ενώ την ανοίγει κανονικά δεν την ρολαρει προς τα κάτω, βλέπω μόνο το πάνω μέρος της σελίδας. Ανοίγω την σελίδα στον opera και την διαβάζω κανονικά. Τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως θα σου εμφανισθεί σωστά αν επιλέξεις να σου δείξει desktop έκδοση. Λέω νομίζω, γιατί ενώ πάντα μου εμφανίζει αυτό το πρόβλημα και σε εμένα, αυτή τη στιγμή δείχνει κανονικά χωρίς αυτήν την επιλογή που λέω (στις επιλογές αυτό που λέει "αίτηση ιστότοπου για υ...").

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το Adaway που είναι για root συσκευές, υπάρχει κάποια αλλη εφαρμογή για αποκλεισμό των διαφημίσεων για μη root συσκευές; έχει αναφερθεί εδώ αλλά δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο το Adaway που είναι για root συσκευές, υπάρχει κάποια αλλη εφαρμογή για αποκλεισμό των διαφημίσεων για μη root συσκευές; έχει αναφερθεί εδώ αλλά δεν το βρίσκω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω κάποια σκιν στο power amp αλλά μάταια.

Κατεβάζω το σκιν μπαίνει μια συντόμευση στην οθονη αλλά δεν εμφανίζεται μέσα από την εφαρμογή ο τίτλος του σκιν ώστε να το επιλέξω.

Πως στην ευχή αλλάζω σκιν;

Περίεργο.

Το εγκαθιστάς από το Play και μέσα απ' τις ρυθμίσεις του Poweramp το βρίσκεις στη λίστα με τα θέματα και το διαλέγεις.

Μήπως φοράς κάποια 'ALPHA' έκδοση όπως εγώ που δεν επιτρέπει αλλαγή του skin;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.

Το εγκαθιστάς από το Play και μέσα απ' τις ρυθμίσεις του Poweramp το βρίσκεις στη λίστα με τα θέματα και το διαλέγεις.

Μήπως φοράς κάποια 'ALPHA' έκδοση όπως εγώ που δεν επιτρέπει αλλαγή του skin;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

 

Τι εννοείς Alpha έκδοση;

 

Το power amp το έχω αγοράσει πρίν αρκετά χρονια δεν είχα δει κάποια άλλη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum θα ήθελα τη βοήθειά σας εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορείς να διορθώσεις ή να προσθέσεις κείμενο σε Gmail που σου έχουν στείλει στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Alpha έκδοση;

 

Το power amp το έχω αγοράσει πρίν αρκετά χρονια δεν είχα δει κάποια άλλη επιλογή

 

Υπάρχει και στο site της εταιρίας να κατεβάσεις μια έκδοση Alpha (πριν γίνει Beta), δλδ πως θα γίνει στην επόμενη ''μεγάλη'' αναβάθμιση που θα πάρει

Εσύ λογικά έχεις την κανονική από το Πλέι.

Μήπως να έκανες μια επανεκκίνηση την συσκευή σου;

Εάν θυμάμαι καλά τα βρίσκεις Settings>Look and Feel και πάνω πάνω γράφει Skin.

Σωστά;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum θα ήθελα τη βοήθειά σας εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορείς να διορθώσεις ή να προσθέσεις κείμενο σε Gmail που σου έχουν στείλει στο κινητό

Τι ακριβώς εννοείς;

Αν θες να προσθέσεις κείμενο σε ένα email, τι έξτρα εφαρμογή χρειάζεσαι;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα να προσθέσω κείμενο από κάποιον άλλον που που μου έχει στείλει να συμπληρώσω π.χ μια αίτηση μέσω Gmail.οκ το έκανα μέσω της εφαρμογής έγραφα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο site της εταιρίας να κατεβάσεις μια έκδοση Alpha (πριν γίνει Beta), δλδ πως θα γίνει στην επόμενη ''μεγάλη'' αναβάθμιση που θα πάρει

Εσύ λογικά έχεις την κανονική από το Πλέι.

Μήπως να έκανες μια επανεκκίνηση την συσκευή σου;

Εάν θυμάμαι καλά τα βρίσκεις Settings>Look and Feel και πάνω πάνω γράφει Skin.

Σωστά;

Μάλλον υπάρχει ασυμβατότητα με την emui του honor8 .

Δοκίμασα στην Android του αυτοκινήτου και δουλεύει κανονικά όπως το περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή που όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή στέλνουν μήνυμα σε έναν αριθμό να μπορεί να προωθείται ως ειδοποίηση σε άλλον αριθμό;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

την προωθηση την βαζεις μονος σου απο τον εναν αριθμο στον αλλον,

για τα μηνυματα μπορεις να παιρνεις ειδοποιηση απο το 1ο στο 2ο αν βαλεις pushbullet και στα δυο,

αλλα δεν βολευει γιατι πρεπει να εχεις συνδεδεμενο στο ιντερνετ και τα δυο για να πηγαινουν οι ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

την προωθηση την βαζεις μονος σου απο τον εναν αριθμο στον αλλον,

για τα μηνυματα μπορεις να παιρνεις ειδοποιηση απο το 1ο στο 2ο αν βαλεις pushbullet και στα δυο,

αλλα δεν βολευει γιατι πρεπει να εχεις συνδεδεμενο στο ιντερνετ και τα δυο για να πηγαινουν οι ειδοποιησεις

Το θεμα ειναι οτι όταν πάω να πατήσω την επιλογή προώθηση κλήσεων μου ανοίγει νέα καρτέλα αλλά μου γράφει σφάλμα δικτύου ή κάρτας σιμ...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι όταν πάω να πατήσω την επιλογή προώθηση κλήσεων μου ανοίγει νέα καρτέλα αλλά μου γράφει σφάλμα δικτύου ή κάρτας σιμ...

 

Mιλα με την εταιρεια σου, μπορει να μην υπαρχει η υπηρεσία προοθησης στο νουμερο σου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει τα sms που λαμβάνω στην οθόνη του αυτοκινήτου;

Έχω Android car media και το κινητό στην τσέπη.

Όταν με καλούν δεν υπάρχει πρόβλημα αφού λαμβάνω τον ήχο απο τα ηχεία του αυτοκινήτου και με ακούν απο το μικρόφωνο της οροφής.

Στα sms όμως που δέχομαι δεν έχω πρόσβαση.

Μπορεί η Bluetooth σύνδεση να εμφανίσει τα sms στην οθόνη του αυτοκινήτου;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει τα sms που λαμβάνω στην οθόνη του αυτοκινήτου;

Έχω Android car media και το κινητό στην τσέπη.

Όταν με καλούν δεν υπάρχει πρόβλημα αφού λαμβάνω τον ήχο απο τα ηχεία του αυτοκινήτου και με ακούν απο το μικρόφωνο της οροφής.

Στα sms όμως που δέχομαι δεν έχω πρόσβαση.

Μπορεί η Bluetooth σύνδεση να εμφανίσει τα sms στην οθόνη του αυτοκινήτου;

Δηλαδή θέλεις όταν οδηγείς να διαβάζεις τα SMS που σου στέλνουν; Κατά τα άλλα φταίνε οι κακοί δρόμοι για τα ατυχήματα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις όταν οδηγείς να διαβάζεις τα SMS που σου στέλνουν; Κατά τα άλλα φταίνε οι κακοί δρόμοι για τα ατυχήματα

Όχι δεν θα διαβάζω όταν οδηγώ.

Φαντάζομαι πως είναι κατανοητό για όσους κατέχουν την ελληνική γλώσσα τι έγραψα.

Επαναλαμβάνω λοιπόν...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να στελνει τα μυνήματα που λαμβάνει το κινητο στην οθόνη του αυτοκινήτου;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα διαβάζω όταν οδηγώ.

Φαντάζομαι πως είναι κατανοητό για όσους κατέχουν την ελληνική γλώσσα τι έγραψα.

Επαναλαμβάνω λοιπόν...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να στελνει τα μυνήματα που λαμβάνει το κινητο στην οθόνη του αυτοκινήτου;

Κατέχω μια χαρά την ελληνική γλώσσα. Δεν θέλεις να βγάζεις το κινητό από την τσέπη και θέλεις να διαβάζεις τα μηνύματα στην οθόνη του αυτοκινήτου. Αν είσαι ο συνοδηγός ΟΚ, αν είσαι όμως ο οδηγός και το αυτοκίνητο είναι εν κινήσει, είσαι επικίνδυνος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέχω μια χαρά την ελληνική γλώσσα. Δεν θέλεις να βγάζεις το κινητό από την τσέπη και θέλεις να διαβάζεις τα μηνύματα στην οθόνη του αυτοκινήτου. Αν είσαι ο συνοδηγός ΟΚ, αν είσαι όμως ο οδηγός και το αυτοκίνητο είναι εν κινήσει, είσαι επικίνδυνος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενώ αν διάβαζε το RDS του ραδιοφώνου, ή την κάθε οθόνη πληροφοριών του αυτοκινήτου είναι κυριλέ; :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος e-mail client (καλός όμως) που να κάνει sync τα e-mail σε λιγότερο από 5 λεπτά που είναι και το πιο μικρό που έχω τώρα με τον μαμά client;

και το gmail νομίζω τα ίδια κάνει, κάθε 5 λεπτά το μικρότερο.

Θα με ενδιέφερε κάθε 1 λεπτό να κάνει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...