Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει καμία εύχρηστη εφαρμογή σαν το skitch που καταργήθηκε,να βάζω βελάκια , να θολωνω μέρος μιας εικόνας κλπ

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα! Και με ρύθμιση για το Bluetooth ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Call Recorder το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.

Χρησιμοποιούσα το call ui το οποίο είναι πιο παραμετροποίησημο αλλά πριν κάτι μέρες άρχισα να μην ακούω τον συνομιλιτη μου στις ηχογραφήσεις παρά μόνο τον εαυτό μου! Με λίγα λογια, μιλαγα μόνος μου! Θεώρησα ότι έφταιγε το πρόγραμμα, αλλά και τα άλλα που δοκιμασα το ίδιο κάνουν, οπότε μάλλον κάτι άλλο παίζει. Εν το μεταξύ χτες αλλαξα και ρομ (όχι λόγω αυτού του προβλήματος) και εξακολουθεί να μην καταγράφει το συνομιλιτη.. κανείς καμια ιδεα?

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι υπαρχουν εφαρμογες, που οταν ανοιγεις την καμερα για να βγαλεις φωτο, 'δυναμικα' σου δειχνουν οτι μπορουν να μπουν διαφορα εφε, πχ μυτη χιονανθρωπου, ή κερατα ταρανδου κλπ.

Μπορειτε να μου πειτε τις πιο γνωστες/καλες απο αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να blockαρω ads χωρίς root ?

Πριν με LG G4 rooted είχα adaway μια χαρά τώρα με S7 edge δεν με παίρνει για root ακόμα.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να blockαρω ads χωρίς root ?

Πριν με LG G4 rooted είχα adaway μια χαρά τώρα με S7 edge δεν με παίρνει για root ακόμα.......

Adguard

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το AK Notepad υπαρχει καποιο αλλο? προγραμμα που να διαβαζει απο το AK Notepad τις σημειωσεις, και να εχει κωδικο κλειδωματος ??? για να αντικαταστισω?
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

+1 για adguard απλά θες το premium για να μπλοκάρει διαφημίσεις και από τα Apps

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι υπαρχουν εφαρμογες, που οταν ανοιγεις την καμερα για να βγαλεις φωτο, 'δυναμικα' σου δειχνουν οτι μπορουν να μπουν διαφορα εφε, πχ μυτη χιονανθρωπου, ή κερατα ταρανδου κλπ.

Μπορειτε να μου πειτε τις πιο γνωστες/καλες απο αυτες;

 

Κανεις δεν ξερει;

Παντου τις βλεπω αυτες τις φωτο, πρεπει να ειναι πολυ διαδεδομενη εφαρμογη....

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει;

Παντου τις βλεπω αυτες τις φωτο, πρεπει να ειναι πολυ διαδεδομενη εφαρμογη....

 

Snapchat. Αν θυμάμαι καλά, αποθηκεύει τις πειραγμένες φωτογραφίες στη συσκευή σου, χωρίς να τις postάρεις στο feed σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ψάχνω ένα καλό auto call recorder. Έχει κανείς δοκιμάσει κάποιο αξιόπιστο?

Είμαι root και αν είναι σε μία λογική τιμή δεν με πειραζει να πληρώσω.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό

 

οσα και αν δοκιμασα δεν δουλευουν. ακουω τον εαυτο μου αλλα οχι τους αλλους. δεν ξερω τι φταιει. δοκιμασα στις ρυθμησεις να αλλαξω το απο που θα καταγραφει (mic-voice Κλπ) ΤΙΠΟΤΑ. μαλλον φταινε οι ported note7 roms. εχω σ7 edge και του εχω περασει note7 ported rom.

δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει;

Παντου τις βλεπω αυτες τις φωτο, πρεπει να ειναι πολυ διαδεδομενη εφαρμογη....

MSQRD και δες μετα και στις παρόμοιες

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

οσα και αν δοκιμασα δεν δουλευουν. ακουω τον εαυτο μου αλλα οχι τους αλλους. δεν ξερω τι φταιει. δοκιμασα στις ρυθμησεις να αλλαξω το απο που θα καταγραφει (mic-voice Κλπ) ΤΙΠΟΤΑ. μαλλον φταινε οι ported note7 roms. εχω σ7 edge και του εχω περασει note7 ported rom.

δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο.

 

Για δοκίμασε και αυτό

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι υπαρχουν εφαρμογες, που οταν ανοιγεις την καμερα για να βγαλεις φωτο, 'δυναμικα' σου δειχνουν οτι μπορουν να μπουν διαφορα εφε, πχ μυτη χιονανθρωπου, ή κερατα ταρανδου κλπ.

Μπορειτε να μου πειτε τις πιο γνωστες/καλες απο αυτες;

 

Το MSQRD εννοείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Snapchat. Αν θυμάμαι καλά, αποθηκεύει τις πειραγμένες φωτογραφίες στη συσκευή σου, χωρίς να τις postάρεις στο feed σου.

 

Εσένα θα σε χρειαστώ......:lol::D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1 για adguard απλά θες το premium για να μπλοκάρει διαφημίσεις και από τα Apps

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

 

Adguard

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Δεν την δοκίμασα αλλά διάβασα για αυτή

 

http://www.doctorandroid.gr/2016/11/dns66-ad-blocker.html?m=1#.WC125qj0N-A.twitter

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit: Έχω ένα περίεργο θέμα... Θέλω να φτιάξω twitter λογαριασμό. Κατεβάζω το αντίστοιχο app, αφαιρώ τα permissions για τις κλήσεις και τα γραπτά μηνύματα (τα διαγράφω, δεν τα κλείνω από τις ρυθμίσεις) και ενώ σε συσκευή με stock mm εγκαθίσταται κανονικά, στο p1m δε θέλει για κανένα λόγο (5.1, stock rom της lenovo). Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Εσένα θα σε χρειαστώ......:lol::D

 

Λογικό... Τόσα χρόνια με wp/wm! :lol:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή δεν βρίσκω μεσα εδω που να απευθυνθω σχετικά με το θεμα που αντιμετωπίζω με το GMAIL ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΕΔΩ ΚΑΤΙ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατήρησα χτες ότι το app του Teamviewer κάνει force close με το που πάει να ανοίξει. Αυτό σε Galaxy Note 10.1 2014 Edition με stock 5.1.1. Δεν το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση το app για να ξέρω πότε ακριβώς έφαγε το σκάλωμα, πάντως τελευταία έκανα root και πέρασα και AdAway. Βέβαια δοκίμασα στο AdAway να κάνω revert hosts μπας και βελτιωνόταν η κατάσταση, αλλά δεν βοήθησε.

 

Έχει τύχει και σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατήρησα χτες ότι το app του Teamviewer κάνει force close με το που πάει να ανοίξει. Αυτό σε Galaxy Note 10.1 2014 Edition με stock 5.1.1. Δεν το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση το app για να ξέρω πότε ακριβώς έφαγε το σκάλωμα, πάντως τελευταία έκανα root και πέρασα και AdAway. Βέβαια δοκίμασα στο AdAway να κάνω revert hosts μπας και βελτιωνόταν η κατάσταση, αλλά δεν βοήθησε.

 

Έχει τύχει και σε άλλον;

Μια χαρά δουλεύει !!(note 10.1 2014 lte ) .Έκδοση app 12.0.5976

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων , εκκαθαριση μνημης cashe του Teamviewer η διέγραψε το και ξανά κάντο εγκατάσταση . (δοκίμασε και καμια ποιο παλιά έκδοση )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το απεγκατέστηκα και το επανεγκατέστησα και δεν διόρθωσε τίποτα. Την ίδια έκδοση με εσένα έχω... Χμμμμ, πολύ περίεργο.

 

Αναρωτιέμαι αν έχει να κάνει ότι μετά το root πέταξα κάποιες από τις Samsung apps. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πώς το s-voice πχ επηρεάζει το Teamviewer. Μπορώ να δω κάπως τέτοιου είδους "εξαρτήσεις" από άλλα apps;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το απεγκατέστηκα και το επανεγκατέστησα και δεν διόρθωσε τίποτα. Την ίδια έκδοση με εσένα έχω... Χμμμμ, πολύ περίεργο.

 

Αναρωτιέμαι αν έχει να κάνει ότι μετά το root πέταξα κάποιες από τις Samsung apps. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πώς το s-voice πχ επηρεάζει το Teamviewer. Μπορώ να δω κάπως τέτοιου είδους "εξαρτήσεις" από άλλα apps;

Είμαι με Custom rom (το s-voice υπάρχει )

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αγοράζουμε μουσικά κομμάτια (1-1) και να τα αποθηκεύουμε στη συσκευή μας; Όχι σε κάποιο cloud;

 

Edit: Κι ακόμα μια απορία. Ένα από τα mail accounts που έχω είναι της μορφής xxxxx@hotmail.gr. Μέχρι πριν 2 εβδομάδες περίπου, ο συγχρονισμός των μηνυμάτων γινόταν κανονικά. Τώρα, όμως, δε λειτουργεί ούτε ο αυτόματος, ούτε ο χειροκίνητος συγχρονισμός. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

.gr;;;;; όχι. com;;;

 

Είσαι σίγουρος δεν θέλω να πω ότι δεν ξέρεις τι έχεις αλλά μήπως εκεί είναι το λάθος με. gr δεν έχω ξανά συναντήσει Gmail.

Link to comment
Share on other sites

.gr;;;;; όχι. com;;;

 

Είσαι σίγουρος δεν θέλω να πω ότι δεν ξέρεις τι έχεις αλλά μήπως εκεί είναι το λάθος με. gr δεν έχω ξανά συναντήσει Gmail.

hotmail είναι και ναι υπάρχει και σε .gr

 

Send from my HTC 10

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...