Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από αυτό που πρότεινε ο junglist, αυτόματες ειδοποιήσεις έχουν και τα υπόλοιπα; Το πιο απλό πιο είναι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και μια τα 5.1 android και ακόμα εξακολουθεί να το κανει.δεν είναι κινέζια το tablet ενα λενοβο είναι και μάλιστα καινούργιο μοντελο. Μου έχει σπάσει τα νεύρα !

Καινούριο,επισκευή στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

To smart lock καλο αλλά θέλει το location για να μην κλειδώνει σε ένα μέρος. Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μην κλειδώνει με το pin με βάση την κυψέλη ή αν ειμαι συνδεδεμένος σε συγκεκριμένο wifi (αν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού να μην κλειδώνει με το pin η συσκευή).
Link to comment
Share on other sites

To smart lock καλο αλλά θέλει το location για να μην κλειδώνει σε ένα μέρος. Υπάρχει κάποια εφαρμογή να μην κλειδώνει με το pin με βάση την κυψέλη ή αν ειμαι συνδεδεμένος σε συγκεκριμένο wifi (αν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού να μην κλειδώνει με το pin η συσκευή).

Και εμένα θα με ενδιέφερε αυτό πάντως.έχω βάλει πιν και είναι σπαστικό όταν είσαι πχ σπίτι να το βάζεις άπειρες φορές την ημέρα!

 

Δοκίμασα τώρα που είπες το smart lock από το μενού του κινητού να μην το κλειδώνει βάσει της τοποθεσίας του σπιτιού μου και δουλεύει μια χαρά! Με κυψέλη νομίζω λειτουργεί. Αλλά δυστυχώς μόνο εάν σβήσω την οθόνη από το κουμπί on/ off και την ανοίξω δεν είναι κλειδωμένη.εάν την σβήσω με gesture του Νόβα launcher που κάνει screen lock δεν ανοίγει μετά ξεκλειδωτη γμτ

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

πως παίρνουμε μια εφαρμογή απο το τηλ. σε apk .....??? κάπου παλιότερα είχε λεχθεί...!:O

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πως παίρνουμε μια εφαρμογή απο το τηλ. σε apk .....??? κάπου παλιότερα είχε λεχθεί...!:O

 

Με Backup..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως παίρνουμε μια εφαρμογή απο το τηλ. σε apk .....??? κάπου παλιότερα είχε λεχθεί...!:O

Es explorer-> backup

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πως παίρνουμε μια εφαρμογή απο το τηλ. σε apk .....??? κάπου παλιότερα είχε λεχθεί...!:O

 

Android Assistant Pro, μπορείς και μέχρι τα αρχεία του συστήματος να τα πάρεις ως .apk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μακριά....Διαβάστε πρώτα τα σχολια

Εγώ μιλάω για την εφαρμογή που έχει στο μενού ήδη η AOSP σχεδόν μαμά ρομ του κινητού 5.1! Άλλη λες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για την εφαρμογή που έχει στο μενού ήδη η AOSP σχεδόν μαμά ρομ του κινητού 5.1! Άλλη λες εσύ;

Υπάρχουν παρά πολλές εφαρμογές που το κάνουν αυτό.

Share apps, titanium backup, es file explorer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για την εφαρμογή που έχει στο μενού ήδη η AOSP σχεδόν μαμά ρομ του κινητού 5.1! Άλλη λες εσύ;

Αναφέρθηκα σε αυτήν του λινκ που είχε παρατεθει.

Link to comment
Share on other sites

πως παίρνουμε μια εφαρμογή απο το τηλ. σε apk .....??? κάπου παλιότερα είχε λεχθεί...!:O

 

Μάλλον το apk extractor λες, το είχα αναφέρει παλαιότερα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα voice commander app να μπορώ στα ελληνικά από το Bluetooth μου να καλώ τις επαφές μου?

 

Cyberon Voice Commander.

Το έχω 5 χρόνια. Δουλεύει τέλεια αν έχει περάσει τις επαφές σου στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Cyberon Voice Commander.

Το έχω 5 χρόνια. Δουλεύει τέλεια αν έχει περάσει τις επαφές σου στα ελληνικά.

 

Μπορεις να στειλεις το λινκ?, γιατί βγάζει πολλά αποτελέσματα.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Cyberon Voice Commander.

Το έχω 5 χρόνια. Δουλεύει τέλεια αν έχει περάσει τις επαφές σου στα ελληνικά.

Σε ευχαριστώ πολύ. Το είχα δει αλλά διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια και είχα φοβηθεί να δώσω έτσι τα 5€ αλλά μετά το μήνυμα σου θα το πάρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μου βγαζει πλήκτρα στην οθόνη έτσι ώστε όταν συνδέω το κινητό στην smart TV ασύρματα να μπορώ με το ποντίκι να έχω Home και Back button ;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μου βγαζει πλήκτρα στην οθόνη έτσι ώστε όταν συνδέω το κινητό στην smart TV ασύρματα να μπορώ με το ποντίκι να έχω Home και Back button ;;

 

Τί θες να κάνεις δηλαδή? Screen Mirroring ή να χειρίζεσαι την τηλεόραση (κανάλια, ήχος, smart λειτουργίες) μέσω του κινητού σου?

Αν θες το δεύτερο η εταιρεία σου σου έχει φτιάξει πρόγραμμα. Ψάξε το στο Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Το textra υποστηρίζει 160 χαρακτήρες? Αν ναι πως και δεν το βρίσκω :blink:

 

Ρυθμίσεις, sms, χωρίς τόνους και διακριτικά.

Link to comment
Share on other sites

Τί θες να κάνεις δηλαδή? Screen Mirroring ή να χειρίζεσαι την τηλεόραση (κανάλια, ήχος, smart λειτουργίες) μέσω του κινητού σου?

Αν θες το δεύτερο η εταιρεία σου σου έχει φτιάξει πρόγραμμα. Ψάξε το στο Playstore.

 

Το πρώτο που λες. Συνδέω το κινητό με screen mirroring στην samsung και στο κινητό συνδέω ποντίκι.

Έλα όμως που για να κάνω multitasking ή να παω πίσω στην αρχική οθόνη πρέπει να πιάσω το κινητό στα χέρια μου.

Και όλα αυτά γιατί δεν έχω screen buttons όπως για παράδειγμα το g4.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...