Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή busybox. Έκανε χθες αναβάθμιση και από τότε μόλις πάω να την ανοίξω και να κάνω update μου κλείνει....

 

 

Με την σημερινή αναβάθμιση έφτιαξε.

Έτσι και σε μένα έφτιαξε μόνο του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς για εφαρμογή που ξεκλειδώνει το τηλέφωνο σε συγκεκριμένο profile (δηλαδή με περιορισμένες δυνατότητες - συγκεκριμένες εφαρμογές πχ).
Link to comment
Share on other sites

Βαλε MIUI :D

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με το tapatalk ....Την μια ανεβάζει φωτογραφίες και την άλλη δεν τις ανεβάζει, βγάζει μνμ για υπέρβαση....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με το tapatalk ....Την μια ανεβάζει φωτογραφίες και την άλλη δεν τις ανεβάζει, βγάζει μνμ για υπέρβαση....

Αν αυτό συμβαίνει στο myphone, είναι πιθανότατα θέμα του φόρουμ και όχι του tapatalk. Ειδικά στο myphone σε ορισμένα threads έχει όριο για τις φωτογραφίες από ότι έχω καταλάβει και θα πρέπει να τις κάνεις resize.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό συμβαίνει στο myphone, είναι πιθανότατα θέμα του φόρουμ και όχι του tapatalk. Ειδικά στο myphone σε ορισμένα threads έχει όριο για τις φωτογραφίες από ότι έχω καταλάβει και θα πρέπει να τις κάνεις resize.

Δεν ξερω, θα δοκιμασω με αλλαγη μεγεθους, παντως αν και παντα αυτα που ανεβαζω ειναι screensoot's αλλες φορες τα ανεβαζει παρ'ολο που εχουν σχεδον ιδιο μεγεθος....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, θα δοκιμασω με αλλαγη μεγεθους, παντως αν και παντα αυτα που ανεβαζω ειναι screensoot's αλλες φορες τα ανεβαζει παρ'ολο που εχουν σχεδον ιδιο μεγεθος....

κάνουν εργασίες-λέει-στον σέρβερ που χρησιμοποιεί το φόρουμ αλλά είναι μυστικό...γι'αυτό μία ανεβαίνουν φωτο και μία όχι

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το έχω βλέπω διαφημίσεις στις εφαρμογές

Update? Update hosts? Τα έχεις κάνει;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στον chrome με λολιποπ δεν γίνεται να φαίνεται πάνω πάνω το εικονίδιο home? με κιτκατ δεν γινόταν αλλά νόμιζα με λολιποπ ότι θα φαινόταν
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή blacklist που

 

1....να μπλοκάρει και τα μηνύματα ακόμα και σε κιτκατ και έπειτα

 

2....να υποστηρίζει dual SIM στην σύνταξη μηνυμάτων

 

3....να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες

 

4 να μην χρειάζεται ρουτ

 

η extreme call blocker τα κάνει όλα αλλά δεν υποστηρίζει δύο σιμ να διαλέξεις από ποια θα στείλεις sms

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να δείχνει στο PC ό,τι κάνουμε στην οθόνη του κινητού μας. Χωρίς root γιατί έχω Samsung. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να δείχνει στο PC ό,τι κάνουμε στην οθόνη του κινητού μας. Χωρίς root γιατί έχω Samsung. :p

Airdroid !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να δείχνει στο PC ό,τι κάνουμε στην οθόνη του κινητού μας. Χωρίς root γιατί έχω Samsung. :p

Δοκίμασε το SideSync. Είναι της ίδιας της Samsung.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα. Μπαίνω στον MX player και βλέπω διαφημίσεις.

Και εγώ παρόλο που έχω adfree και δεν έχω διαφημίσεις πουθενά, στον Mx player δεν τις κόβει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Τα μυνήματα πού αφορούσαν το google maps μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο θέμα. Προσπαθήστε να μην βγαίνετε off topic.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να δείχνει στο PC ό,τι κάνουμε στην οθόνη του κινητού μας. Χωρίς root γιατί έχω Samsung. :p

 

Vysor ;)

 

Το Vysor είναι ένα Chrome extension το οποίο όχι απλά μεταφέρει την εικόνα από την Android συσκευή μας στον υπολογιστή, αλλά μας επιτρέπει να τη χειριστούμε κιόλας. Μας δίνει λοιπόν τη δυνατότητα να ανοίξουμε και να χρησιμοποιήσουμε όλες τις εφαρμογές με το ποντίκι, αλλά και να γράψουμε με το πληκτρολόγιο του υπολογιστή. - See more at: http://www.doctorandroid.gr/2015/10/android-vysor.html#sthash.ChTcGr6j.dpuf

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Airdroid !!

Το Airdroid κάνει αυτή τη δουλειά; Μέχρι πριν κάτι μήνες νομίζω ήταν αυστηρά για μεταφορά αρχείων.

Δοκίμασε το SideSync. Είναι της ίδιας της Samsung.

 

Vysor ;)

 

Το Vysor είναι ένα Chrome extension το οποίο όχι απλά μεταφέρει την εικόνα από την Android συσκευή μας στον υπολογιστή, αλλά μας επιτρέπει να τη χειριστούμε κιόλας. Μας δίνει λοιπόν τη δυνατότητα να ανοίξουμε και να χρησιμοποιήσουμε όλες τις εφαρμογές με το ποντίκι, αλλά και να γράψουμε με το πληκτρολόγιο του υπολογιστή. - See more at: http://www.doctorandroid.gr/2015/10/android-vysor.html#sthash.ChTcGr6j.dpuf

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Θα τα δοκιμάσω και τα τρία!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη για να βλεπουμε ωρες οθονης για htc

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρόλο που έχω adfree και δεν έχω διαφημίσεις πουθενά, στον Mx player δεν τις κόβει.

Και γω με adblock στο MX player παντα εχει διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη για να βλεπουμε ωρες οθονης για htc

Φαντάζομαι ότι θα το γράφει και η συσκευή σου σε ρυθμίσεις> μπαταρία, αλλά εάν θες περαιτέρω πληροφορίες better battery stats-battery doctor και πολλά παρόμοια που θα βρεις στο Play.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

App για flip case ,να ανοιγοκλεινει η οθόνη με το σενσορα? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Auto screen on off

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...