Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα μου ταιριαξε το ''καιρος και ρολοι''. Παντως θα δοκιμασω και αυτη που μου ειπες μηπως βολευει περισσοτερο.

Δοκίμασε και την transparent weather clock είναι πολύ καλή.Και έχει όμορφα και περιεκτικά widgets.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα μου ταιριαξε το ''καιρος και ρολοι''. Παντως θα δοκιμασω και αυτη που μου ειπες μηπως βολευει περισσοτερο.

 

To android weather είναι πιο πλήρες σαν widget απλά το είχα βαρεθεί σαν εμφάνιση και το κυριότερο ήταν υποδεέστερο σε προβλέψεις από ότι το weather underground.

Link to comment
Share on other sites

@enigma84 αλλά και προς όλους. Το Amber weather χρησιμοποιεί πλέον σαν default provider το weather underground, και είναι πολύ όμορφη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ενα Doogee 550 και θέλω να αλλάξω στυλ γραμματοσειράς.Έχω το go keyboard αλλαζω την γραφή της γραμματοσειράς αλλά δεν αλλάζει κάτι πέρα απο το πληκτρολόγιο.Θέλω όταν γράφω να είναι τα γραμματα διαφορετικά όπως κάνουμε στον υπολογιστη με τα arial κλπ.

Πως μπορω να το ρυθμισω?

Link to comment
Share on other sites

@enigma84 αλλά και προς όλους. Το Amber weather χρησιμοποιεί πλέον σαν default provider το weather underground, και είναι πολύ όμορφη εφαρμογή.

απλά για ενημέρωση το android weather έχει πλέον επιλογή για λήψη καιρού το κορυφαίο foreca.

To android weather είναι πιο πλήρες σαν widget απλά το είχα βαρεθεί σαν εμφάνιση και το κυριότερο ήταν υποδεέστερο σε προβλέψεις από ότι το weather underground.

 

Δοκίμασε και την transparent weather clock είναι πολύ καλή.Και έχει όμορφα και περιεκτικά widgets.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στην περιοχή μου Θεσσαλονίκη το Καιρός XL μου βγάζει τις καλύτερες προβλέψεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ενα Doogee 550 και θέλω να αλλάξω στυλ γραμματοσειράς.Έχω το go keyboard αλλαζω την γραφή της γραμματοσειράς αλλά δεν αλλάζει κάτι πέρα απο το πληκτρολόγιο.Θέλω όταν γράφω να είναι τα γραμματα διαφορετικά όπως κάνουμε στον υπολογιστη με τα arial κλπ.

Πως μπορω να το ρυθμισω?

στην kit kat πας ρυθμισεις συστηματος -προβολη- τυπος γραμματοσειρας.Φανταζομαι κατι αντιστοιχο και για τα υπολοιπα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως γίνεται στους χάρτες όταν είσαι σε κάποιο σημείο - διεύθυνση να μπορείς να την αποθηκεύσεις σε μια επαφή;

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μεταφέρω στον chrome σελιδοδείκτες από άλλον;

Κάνεις τη μεταφορά στον desktop chrome, και με τον συγχρονισμό, τα έχεις και στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την ομαδα

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει κάποια εφαρμογή για να εντοπισω το κινητό μου οποιαδήποτε στιγμή και ενοείτε να εναι κρυφή

χωρίς να μου εμφανιζει τιποτα πανω στην μπάρα ειδοποιησεων

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@enigma84 αλλά και προς όλους. Το Amber weather χρησιμοποιεί πλέον σαν default provider το weather underground, και είναι πολύ όμορφη εφαρμογή.

 

Το περίεργο είναι ότι όταν τα συνέκρινα έβλεπα διαφορετικά στοιχεία και στο site που μπήκα του weatherunderground η θερμοκρασία συμφωνούσε με του bright weather. Πάντως σαν εφαρμογή είναι αρκετά προσεγμένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την ομαδα

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει κάποια εφαρμογή για να εντοπισω το κινητό μου οποιαδήποτε στιγμή και ενοείτε να εναι κρυφή

χωρίς να μου εμφανιζει τιποτα πανω στην μπάρα ειδοποιησεων

ευχαριστω

 

Device manager, αρκεί το κινητό να είναι συνδεδεμένο στο internet και να έχει ενεργοποιημένη την τοποθεσία google (κάπως έτσι).

Διαφορετικά, μόνο αντικλεπτικό. :

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν να αλλάξει ο τρόπος που απαντάς στις τηλεφωνικές κλήσεις...??? το σύρσιμο δηλαδή στην οθόνη.

Εξαρτάται με το τηλέφωνο. Πχ εγώ στο Vibe Z2 Pro απαντώνται αυτόματα οι κλήσεις μόλις φέρω το τηλέφωνο στο αυτί μου. Δεν πατάω κανένα κουμπί. Επίσης ορισμένα τηλέφωνα απαντούν όταν περάσεις το χέρι σου πάνω από την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με το τηλέφωνο. Πχ εγώ στο Vibe Z2 Pro απαντώνται αυτόματα οι κλήσεις μόλις φέρω το τηλέφωνο στο αυτί μου. Δεν πατάω κανένα κουμπί. Επίσης ορισμένα τηλέφωνα απαντούν όταν περάσεις το χέρι σου πάνω από την οθόνη.

 

εννοώ να αλλάξει το γραφικό περιβάλλον της απάντησης (πχ σύρσιμο από αριστερά->δεξιά να μετατραπεί σε κάτω->πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι όταν τα συνέκρινα έβλεπα διαφορετικά στοιχεία και στο site που μπήκα του weatherunderground η θερμοκρασία συμφωνούσε με του bright weather. Πάντως σαν εφαρμογή είναι αρκετά προσεγμένη.

Όντως περίεργο. Δεν έχω κάνει τέτοια σύγκριση προσωπικά, πάντως στις τελευταίες σχετικά αναβαθμίσεις άλλαξε σε weather underground και καλά πάει από θέμα προβλέψεων.

Link to comment
Share on other sites

Androidlost είναι νομίζω η καλύτερη και είναι και δωρεάν. Έχεις πλήρη έλεγχο του κινητού εξ αποστάσεως. Βγάζεις φώτο, ηχογραφείς, βλέπεις κλήσεις και μηνύματα, βλέπεις τοποθεσία, κλειδώνεις ξεκλειδώνεις, ανοίγεις wifi, GPS, Bluetooth, αν αλλάξει sim σου στέλνει τον νέο αριθμό και πολλά άλλα. Και υπάρχει ρύθμιση να μην φαίνεται η εφαρμογή καν ότι υπάρχει στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια από όποιον ξέρει.Ενδιαφέρεται ένας φίλος.Υπάρχει εφαρμογή που να ελεχγει διάφορες λειτουργίες πχ στροφές κινητήρα κτλ σε αυτοκίνητο.Δεν ξέρω μπορεί να είναι και βλακεία:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω κάνει acount στην εφαρμογή evernote γιατί με έχει βολέψει πολύ. Το έχω βάλει και στον υπολογιστή για συγχρονισμό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν στέλνει κάπου της σημειώσεις που αποθηκευω στο evernote Εκτως εφαρμογής!!!! Επειδή έχω κάνει τον λογαριασμο μου βάζοντας το ίδιο email που χρησιμοποιώ για το google+ δεν πιστεύω ότι βάζω στο evernote να το στέλνει και στο google+ !!!

 

2) Θέλω ότι βάζω στο evernote να μου το στέλνει και σε email. Γίνεται ?

 

 

3) Πως βάζω κωδικό κλειδώματος στο evernote?

 

 

Έχω την έκδοση basic

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

αν αλλάξει sim σου στέλνει τον νέο αριθμό και πολλά άλλα.

 

Μια διευκρίνηση....

Δεν σου στέλνει τον αριθμό κλήσης της sim....αλλά τον σειριακό της αριθμό.(αυτόν που γράφει δηλαδή και πάνω στην sim.)

Από εκεί και πέρα πρέπει να το ψάξεις με τις αρμόδιες αρχές....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια από όποιον ξέρει.Ενδιαφέρεται ένας φίλος.Υπάρχει εφαρμογή που να ελεχγει διάφορες λειτουργίες πχ στροφές κινητήρα κτλ σε αυτοκίνητο.Δεν ξέρω μπορεί να είναι και βλακεία:!:

 

Ναι φυσικα υπαρχει https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque

Διαβαζει ενδειξεις που δινει ο εγκεφαλος,σβηνει βλαβες κτλ.

αλλα πρεπει για να διαβασει τα δεδομενα του εγκεφαλου να εχεις καποιο OBD 2 με bluetooth(ψαξτο στο ebay) και φυσικα αυτοκινητο που υποστηριζει πρωτοκολλο OBD 2.Απο το 2000 και μετα ολα τα αυτοκινητα εχουν θυρα τετοια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ο developer της εφαρμογής σε ερώτηση στο androidlost Google group απάντησε: If you have added a SMS notification number you should have received the thief's phone number.

Η παραπάνω απάντηση είναι σε ποστ του 2012 οπότε κρατάω μια επιφύλαξη για το αν ισχύει ακόμα. Πάντως είναι λίγο κουλό να γινόταν πριν 3 χρόνια και τώρα όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...