Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα ότι στο Go sms pro η ημερομηνία των μηνυμάτων αναγράφεται με τη μορφή ΜΜ/ΗΗ.

Στο σύστημα έχω ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ.

 

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και πως διορθώνεται;

Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά γιατί να το δείχνει έτσι.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμία ρύθμιση που δεν έχεις δει;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή. Λειτουργεί βέβαια μόνο σε oled οθόνες. Στο s4 παραδόξως δουλεύει πολύ καλά. Μένει να δω αν αυτό το πράγμα κρατάει ξύπνια την συσκευή και καταναλώνει μπαταρία.

Ρε λες να ήρθε το knockon και στα Samsung?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tecnology.angs.knockr

Edit: Τελικά άνθρακες ο θησαυρός. Το μόνο που κάνει τελικά είναι να αλλάζει την λειτουργία του power off button και αντι να κλειδώνει την συσκευή κανονικά την μετατρέπει σε μαύρη (για αυτό και δουλεύει "μόνο" σε oled αφού αυτές έχουν καλό μαύρο). Αν η συσκευή κλειδώσει από μόνη της δεν δουλεύει..

Τζάμπα η χαρά..

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμία ρύθμιση που δεν έχεις δει;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κοίταξα στις ρυθμίσεις του Google και του συστήματος. Που αλλού να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κοίταξα στις ρυθμίσεις του Google και του συστήματος. Που αλλού να κοιτάξω;

Μα φυσικά στις ρυθμίσεις εμφάνισης ημερομηνίας στην εφαρμογή GO SMS.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .υπαρχει τροπος η εφαρμογη που να μπορεις να εχεις-συνδυαζεις δυο λογαριασμους ινσταγκραμ στο ιδιο κινητο(s4)??? :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια .υπαρχει τροπος η εφαρμογη που να μπορεις να εχεις-συνδυαζεις δυο λογαριασμους ινσταγκραμ στο ιδιο κινητο(s4)??? :)

 

Υπαρχει το insTWOgram.

Δεν το εχω χρησιμοποιησει, οποτε τσεκαρε και πες μας.

•••
Link to comment
Share on other sites

Kανένας δε χρησιμοποιεί κάτι τέτοιο? :confused:

 

για φιλτρα κορυφη ειναι τα: pixlr-o-matic, aviary και PicsArt !!! αλλα αν ριξεις μια ματια στο google play θα βρεις πολλα!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή. Λειτουργεί βέβαια μόνο σε oled οθόνες. Στο s4 παραδόξως δουλεύει πολύ καλά. Μένει να δω αν αυτό το πράγμα κρατάει ξύπνια την συσκευή και καταναλώνει μπαταρία.

Ρε λες να ήρθε το knockon και στα Samsung?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=tecnology.angs.knockr

Edit: Τελικά άνθρακες ο θησαυρός. Το μόνο που κάνει τελικά είναι να αλλάζει την λειτουργία του power off button και αντι να κλειδώνει την συσκευή κανονικά την μετατρέπει σε μαύρη (για αυτό και δουλεύει "μόνο" σε oled αφού αυτές έχουν καλό μαύρο). Αν η συσκευή κλειδώσει από μόνη της δεν δουλεύει..

Τζάμπα η χαρά..

 

εγω παντως που τη δοκιμασα στο sensation κλειδωνα χειροκινητα την οθονη και αμεσως φωτιζε ελαχιστα το μαυρο χρωμα

το μονο που εκανα ηταν να πατησω το home button και με πηγαινε στην οθονη κλειδωματος

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά στις ρυθμίσεις εμφάνισης ημερομηνίας στην εφαρμογή GO SMS.

 

Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί δεν υπάρχει στο Go sms ρύθμιση για την εμφάνιση της ημερομηνίας.

Υπάρχει μόνο για τη μορφή της ώρας και αυτή ορίζεται του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα αυτό το θέμα γιατί δεν υπάρχει στο Go sms ρύθμιση για την εμφάνιση της ημερομηνίας.

Υπάρχει μόνο για τη μορφή της ώρας και αυτή ορίζεται του συστήματος.

 

Δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα (όπως θα δεις στη φωτογραφία) αλλά όντως το GOsms δεν φαίνεται να έχει δική του ρύθμιση για την ημερομηνία. Μήπως έχει να κάνει με τη συσκευή σου? Δοκίμασες να στείλεις ένα mail στον dev της εφαρμογής?

εγω παντως που τη δοκιμασα στο sensation κλειδωνα χειροκινητα την οθονη και αμεσως φωτιζε ελαχιστα το μαυρο χρωμα

το μονο που εκανα ηταν να πατησω το home button και με πηγαινε στην οθονη κλειδωματος

 

Λέει πως είναι για oled οθόνες γιατί ουσιαστικά το μαύρο φόντο σε αυτές τις οθόνες = κλειστά pixels, μηδενική κατανάλωση. Οπότε αυτός σκέφτηκε μάλλον να ξεκλειδώνει την οθόνη αυτόματα σε περίπτωση που δεν έχει κάποιο τύπο κλειδώματος και να της δίνει μαύρο φόντο ώστε να φαίνεται κλειστή.

Θέλει δουλειά η εφαρμογή αλλά είναι έξυπνο σαν ιδέα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το screenshot γιατί είδα ότι το δικό σου αφενός δείχνει τη σωστή γραφή αφετέρου σε πλήρη μορφή (ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ) ενώ το δικό μου δείχνει τη μορφή ΜΜ/ΗΗ

 

Η συσκευή μου είναι το Wiko Darkmoon, ίσως το μοναδικό στην Ελλάδα, αφού κανείς άλλος δεν το έχει αναφέρει σ' αυτό το forum, και στις ρυθμίσεις/ Ημερομηνία και ώρα έχω επιλέξει τη μορφή Τετ, 31 Δεκ 2014 (πριν είχα 31 Δεκ 2014).

Link to comment
Share on other sites

Καλό app για προβολή φωτογραφιών και επεξεργασία (φίλτρα κυρίως)??

 

Για κοιτα και αυτην εδω.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pixlr.express

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

1gb;; ξέρετε για ποιον λόγο έκανε τόσα αρχεία; μπορώ να τα σβήσω; :rolleyes:

Δεν ξέρω να απαντήσω σ' αυτό που ρωτάς αλλά ποιο θέμα χρησιμοποιείς; ή είναι της ROM που φοράς; φαίνεται τέλειο...

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα δει ένα νήμα σχετικά με το Dropbox και το τι μπορεί να κάνουμε στην περίπτωση που λήγει η προωθητική προσφορά της Samsung. Μπορεί κάποιος φίλος να μου το υπενθυμίσει;
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια εφαρμογη σαν και αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=metu.mobi.aareminder που εχω τωρα, αλλα να αφηνει στη οθονη μια ειδοποιηση εως οτου να την δω και να την αφαιρεσω εγω, οχι να κανει ενα στιγμιαιο ηχο και να κλεινει.

Και κατι ακομα αυτη η εφαρμογη ID3fixer τη κανει? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.ID3Fixer

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να απαντήσω σ' αυτό που ρωτάς αλλά ποιο θέμα χρησιμοποιείς; ή είναι της ROM που φοράς; φαίνεται τέλειο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2631573

:P

Το φαντάστηκα πως κάποιος θα το ρώταγε.. Είναι πραγματικά πανέμορφο :o

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτησω,υπαρχει καποια εφαρμογή που να μπορω να κρατησω τα μηνυματα που εχω σε ένα samsung galaxy και να τα βλεπω;εχω το πρόγραμμα sms backup και τα εχω κρατησει αλλα εκει δε μπορω να τα δω απλα τα κραταει,επισης αν εχω κρατησει backup με την εφαρμογή KIES στο επομενο κινητο αν είναι samsung θα τα ξαναπερασει;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτησω,υπαρχει καποια εφαρμογή που να μπορω να κρατησω τα μηνυματα που εχω σε ένα samsung galaxy και να τα βλεπω;εχω το πρόγραμμα sms backup και τα εχω κρατησει αλλα εκει δε μπορω να τα δω απλα τα κραταει,επισης αν εχω κρατησει backup με την εφαρμογή KIES στο επομενο κινητο αν είναι samsung θα τα ξαναπερασει;ευχαριστω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore

Link to comment
Share on other sites

 

το πρόγραμμα το εχω βαλει αλλα δεν βρηκα την περιπτωση να ανεβασω το αρχειο με τα μηνυματα στο gmail παρα μονο να μου κανει backup το αρχειο μεσα στην καρτα μνημης ,μηπως μπορεις να με βοηθήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και πανέμορφο

Και εμένα δεν μου αρέσει αλλά γούστα είναι αυτά.

 

συμφωνω πως ειναι γουστα.. εχει κατι το διαφορετικο ομως. βασικα μαρεσει πολυ η γραμματοσειρα (κατι που αλλαζει και με αλλους τροπους)

εσεις ομως το λετε επειδη iphonιζει, ε; :P

μαζι με το tinted status bar στο xposed κανει ωραιο συνδιασμο :happy:

τα screenshots που εχει εκει ειναι καπως παλια και υπαρχουν βελτιωσεις αλλα η αληθεια ειναι πως και εγω θα του αλλαζα καποια πραγματακια :D ας πουμε δεν μαρεσει αυτο το πρασινο στο on/off

 

μιας και πιασαμε την συζητηση, εσεις χρησιμοποιειτε καποιο θεμα; :)

Link to comment
Share on other sites

1. Ίσως να είναι χαζή ερώτηση, αλλά χρειάζονται τα κινητά, μετά από πολλές εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις, ανασυγκρότηση μνήμης, όπως οι υπολογιστές χρειάζονται ανασυγκρότηση δίσκων;

 

2. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για κινητά, ελαφρύ και δωράν ή εύκολο να το βρεις, που να κάνει ακριβώς ότι η εντολή "msconfig" των υπολογιστών; Δηλαδή, να διαλέγεις ποιές εφαρμογές θα ανοίγουν με την εκίνηση του κινητού. Στους υπολογιστές, πολλές εφαρμογές, κατά την εγκατάσταση σε ρωτάνε αν θες να ανοίγουν στο startup, ενώ στα κινητά δεν έχω δει να συμβαίνει κάτι τέτοιο :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...