Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω καλη και αξιοπιστη (και φρεσκια!) προταση για task manager, και αν ειναι δυνατον free και ελαφρυ.

Αλλιως προτεινετε οτι ξερετε, ας ειναι και commercial και βαρυ.

Με reminders κλπ, ολα τα συναφη, και ευχρηστο.

Εχω εναν, ειχα να τον χρησιμοποιησω καιρο, κι επειδη ειχα κανει παυση σε μια εργασια, ειπα να μην ανοιξω καινουρια και να κανω edit την παλια, απο τοτε, οποτε ανοιγω τον task manager, το τηλεφωνο κουδουνιζει συνεχεια! Μαλλον θελει να μου κανει ολα τα κουδουνισματα για τον καιρο που δεν ηταν ενεργη η εργασια! Εντωμεταξυ, οταν συμβαινει αυτο, ο μονος τροπος να απαλλαγω, ειναι να κλεισω το τηλεφωνο! Μου τυχε στην δουλεια, κι ολοι με ρωτουσαν τι συμβαινει!

Μιλαμε για απιστευτο bug. Τρομεροι αυτοι που -δεν- το τσεκαραν!

Θα το απεγκαταστησω.

Αλλα θελω να βαλω κατι καλο και δοκιμασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις του Twitter προτείνω το Fenix for Twitter. Ωραίο interface αλλα 2 ευρώ. Βέβαια έχει διάφορες δυνατότητες.

Ειχα και το falcon pro αλλα με τα tokens κλπ τα παράτησε ο dev και είχε θέματα.

 

Σίγουρα τα παράτησε; το talon το έχεις υπόψιν;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στο Control my car που είναι και ελληνική προσπάθεια.

Ελληνική προσπάθεια; Μήπως έχει πεδίο για να εισάγω το ποσοστό νοθείας στη βενζίνη που βάζω :lol:

 

Σοβαρά τώρα, αυτά τα προγράμματα μήπως υπολογίζουν την διανυθείσα απόσταση βάσει του GPS ή πρέπει να τα ενημερώνουμε εμείς;

Link to comment
Share on other sites

:p

Σίγουρα τα παράτησε; το talon το έχεις υπόψιν;

Βασικά εγω ειχα σκάσει ενα ευρώ (φυλακή μπήκα) και μετα είχα δει τη φάση με τα τοκενς. Απο τότε και μετα ούτε ενα update.

Έχει βγει και αλλο ιδιο αλλα εμενα μου λεει να το ξαναπάρω οπότε δεν είναι το ιδιο ακριβώς. Falcon λέγεται. Τελος πάντων μέχρι στιγμής το fenix μου φαίνεται καλύτερο και πιο γρήγορο.

Ειμαι και λίγο άκυρος εγω τα δίνω για εφαρμογές τέτοιου τύπου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ελληνική προσπάθεια; Μήπως έχει πεδίο για να εισάγω το ποσοστό νοθείας στη βενζίνη που βάζω :lol:

 

Σοβαρά τώρα, αυτά τα προγράμματα μήπως υπολογίζουν την διανυθείσα απόσταση βάσει του GPS ή πρέπει να τα ενημερώνουμε εμείς;

 

Όχι. Δεν έχει για νοθεία.

Αλλά εσύ πως την υπολογίζεις;

Η διανυθείσα απόσταση υπολογίζεται απ'τα χιλιόμετρα που δηλώνεις εσύ κάθε φορά που κανείς μια νέα εγγραφή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα παράτησε; το talon το έχεις υπόψιν;

 

Αγόρασα το ταλον μιας και το ανέφερες αλλά ήδη πολλά θέματα...

Καταρχήν το βασικότερο δείχνει διπλά τα tweets! ! !

Στην αρχή έκανε τρεις φορές την εγκατάσταση και το syncing που έλεγε!αυτό με τα διπλά tweets ξέρεις πως διορθώνεται η θα σουταρω την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey δωρεάν

 

Το περίμενα καιρό.

Αυτά είναι τα καλά του android.

Άμα βαρεθείς κάτι, έχεις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey δωρεάν

 

Το περίμενα καιρό.

Αυτά είναι τα καλά του android.

Άμα βαρεθείς κάτι, έχεις επιλογές.

Οτι καλύτερο υπάρχει. Τώρα με τα θέματα respect

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ η προσφορά για το swift key! Έχω το swype αλλά θα βάλω και το swift key για να δω ποιο θα μου κάτσει καλύτερα!!!
Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν μου λειτουργεί σωστά το greenify. Το έχω αγοράσει έχω ενεργοποίησει τις πειραματικές λειτουργίες αλλά δεν νομίζω ότι κοιμίζει τις εφαρμογές όταν ανοιχτούν.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις εφαρμογή toggle που να ενεργοποιεί τα δεδομενα μ ενα κλικ χωρις μα πρέπει να πας ρυθμισεις; μοτο γ ειναι το κινητό κι εχει pure Android αρα δεν έχει απο μονο του κατι όπως της σαμμυ ας πουμε
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις εφαρμογή toggle που να ενεργοποιεί τα δεδομενα μ ενα κλικ χωρις μα πρέπει να πας ρυθμισεις; μοτο γ ειναι το κινητό κι εχει pure Android αρα δεν έχει απο μονο του κατι όπως της σαμμυ ας πουμε

 

Με το Notification Toggle μπαίνει μπάρα με buttons στη notification bar και μπορείς να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις τα data σου με το πάτημα του συγκεκριμένου button.

 

Λογικά το ίδιο γίνεται και με το Power Toggles.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις εφαρμογή toggle που να ενεργοποιεί τα δεδομενα μ ενα κλικ χωρις μα πρέπει να πας ρυθμισεις; μοτο γ ειναι το κινητό κι εχει pure Android αρα δεν έχει απο μονο του κατι όπως της σαμμυ ας πουμε

Χρησιμοποιώ το Power toggles πολύ καιρό τώρα και με έχει βολέψει τελείως.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Με το Notification Toggle μπαίνει μπάρα με buttons στη notification bar και μπορείς να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις τα data σου με το πάτημα του συγκεκριμένου button.

 

Λογικά το ίδιο γίνεται και με το Power Toggles.

 

Το δοκιμασα νομιζω και παλι στο μενου με πεταει.. Ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα νομιζω και παλι στο μενου με πεταει.. Ευχαριστω παντως

 

Όχι δε σε πετάει στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ η προσφορά για το swift key! Έχω το swype αλλά θα βάλω και το swift key για να δω ποιο θα μου κάτσει καλύτερα!!!

Το SwiftKey ήταν επί πληρωμή και το έβγαλε δωρεάν δλδ;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα νομιζω και παλι στο μενου με πεταει.. Ευχαριστω παντως

 

Έχουμε και οι δύο pure Android και το χρησιμοποιώ, γι' αυτό και σου το πρότεινα.

Κάτι γίνεται λάθος ή δοκίμασες άλλη εφαρμογή. :-)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και οι δύο pure Android και το χρησιμοποιώ, γι' αυτό και σου το πρότεινα.

Κάτι γίνεται λάθος ή δοκίμασες άλλη εφαρμογή. :-)

 

Κομπλε κομπλε τελικά νταξει το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν μου λειτουργεί σωστά το greenify. Το έχω αγοράσει έχω ενεργοποίησει τις πειραματικές λειτουργίες αλλά δεν νομίζω ότι κοιμίζει τις εφαρμογές όταν ανοιχτούν.

 

Συνεχίζω.... Βλέπω ας πούμε τώρα το Facebook και κάποιες άλλες που ανοιχτηκαν δύο ώρες πριν και παρότι είχα αφήσει το κινητό στο greenify λέει εκκρεμουν.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν μου λειτουργεί σωστά το greenify. Το έχω αγοράσει έχω ενεργοποίησει τις πειραματικές λειτουργίες αλλά δεν νομίζω ότι κοιμίζει τις εφαρμογές όταν ανοιχτούν.

Είμαι φουλ ψυχακιας με την μπαταρία. Ετσι λοιπό λοιπόν είχα τα πάντα στο geeenify. Τελικα όμως δεν αδρανοποιουσε τα πάντα και δεν έστελνε ειδοποιήσεις τελευταία. Αναγκάστηκα να το βγαλω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θελω ν αλλαζει το δίκτυο απο 3g σε 2g χωρις να μπαινει στο μενου.. Μπερδευτηκα πριν
Link to comment
Share on other sites

SwiftKey δωρεάν

Απλά το τέλειο. Το έχω 2 χρόνια και δεν το αλλάζω με άλλο

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω.... Βλέπω ας πούμε τώρα το Facebook και κάποιες άλλες που ανοιχτηκαν δύο ώρες πριν και παρότι είχα αφήσει το κινητό στο greenify λέει εκκρεμουν.

 

Διάβασε το FAQ. Κάποιες εφαρμογές όπως το facebook μπορεί να ξανανοίξουν αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία. Για παράδειγμα μπορεί να κάνεις login σε άλλη εφαρμογή μέσω του fb account, αυτό σημαίνει ότι το fb θα ανοίξει στο background. Αυτή είναι και η σωστή και απροβλημάτιστη συμπεριφορά.

 

Για τις εκκρεμείς τώρα, αν δεν έχεις root το greenify δεν δουλέυει αυτόματα. Πρέπει εσύ να πατάς hibernate now μέσω του widget shortcut.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...