Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά το keep pass δεν βλέπω να κάνει αυτό που θέλω, απλά εγώ θέλω να έχω σε ένα μέρος μαζεμένους username/passwords να τα βλέπω εάν τα έχω ξεχάσει

 

Κάνε ένα word η excel και τέλος! Κλείδωσε το και με password και είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Στο keepass προσοχή όσοι έχουν art. Δυστυχώς δεν παίζει γι αυτούς.

 

Τι νέο υπάρχει

This is a bugfix release

- ART compatible. Yeah :-)

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη SD Maid ,τι ακριβως κανει ?

απο οτι διαβασα ειναι must app για android

 

Το βασικό πού κάνει είναι να καθαρίζει το σύστημά από "σκουπίδια".

Θέλει root βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Λεπον παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή που να γράφω τους κωδικούς, γιουσερνειμ από διάφορα σαιτ, τράπεζες κτλπ αα και να μπορώ να το κλειδώνω γιατί παραέχει γίνει το κακό να τα ξεχνάω όλα. Θενξ

 

Το πιο γνωστό είναι μάλλον το LastPass, με πληρωμή (έχει μηνιαίο πάγιο 1€ για φορητές συσκευές)

Το mSecure είναι αρκετά καλό και το είχε δωρεάν στο Amazon πρόσφατα.

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ καλό το KeePass, το πλεονέκτημα (ή μειονέκτημα) είναι ότι δεν τα κρατάει και στο cloud κάποιου άλλου. Εάν θέλεις φορητότητα, συνήθως ανεβάζεις το κρυπτογραφημένο αρχείο με τους κωδικούς σε κάποιο δικό σου cloud storage (είτε κάποιο που έχεις σπίτι σου, είτε κάποιο Drive, Dropbox κλπ).

Μεταξύ των διάφορων εκδόσεων του KeePass, είναι πιο "γυαλισμένο" το KeePass2Android Offline, και η απουσία δικαιωμάτων δικτύου κλπ σου εμπνέει μία σχετική εμπιστοσύνη :).

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και το παλιό κινητό οπότε θεωρώ ότι είναι θέμα tapatalk πλέον.Όταν είμαι σε ένα τοπικ κάτω αρκετά,σκρολαρω γρήγορα να ανέβω επάνω .εάν όταν ανεβαίνει πατήσω το εικονίδιο του reload κρασαρει το tapatalk.! Σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Στο keepass προσοχή όσοι έχουν art. Δυστυχώς δεν παίζει γι αυτούς.

 

Εγώ έχω art και τρέχει κανονικά το keepass2android.

 

 

 

 

 

Ρε παιδιά το keep pass δεν βλέπω να κάνει αυτό που θέλω, απλά εγώ θέλω να έχω σε ένα μέρος μαζεμένους username/passwords να τα βλέπω εάν τα έχω ξεχάσει

 

Όταν μπεις στον αποθηκευμένο κωδικό έχεις επιλογή να τον εμφανίσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που να αλλαζει το χρωμα στο μπροστινο φωτακι λεντ του κινητου? π.χ για τα εισερχομενα email μπλε, για τα sms πρασινο, για τις αναπαντητες κοκκινο..... η μηπως υπαρχει καμια επιλογη στο κινητο να το κανω αυτο? (android kitkat 4.4.2) Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και το παλιό κινητό οπότε θεωρώ ότι είναι θέμα tapatalk πλέον.Όταν είμαι σε ένα τοπικ κάτω αρκετά,σκρολαρω γρήγορα να ανέβω επάνω .εάν όταν ανεβαίνει πατήσω το εικονίδιο του reload κρασαρει το tapatalk.! Σε εσάς;

 

Εγώ δεν έχω κανένα κρασαρισμα στο tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο γνωστό είναι μάλλον το LastPass, με πληρωμή (έχει μηνιαίο πάγιο 1€ για φορητές συσκευές)

Το mSecure είναι αρκετά καλό και το είχε δωρεάν στο Amazon πρόσφατα.

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ καλό το KeePass, το πλεονέκτημα (ή μειονέκτημα) είναι ότι δεν τα κρατάει και στο cloud κάποιου άλλου. Εάν θέλεις φορητότητα, συνήθως ανεβάζεις το κρυπτογραφημένο αρχείο με τους κωδικούς σε κάποιο δικό σου cloud storage (είτε κάποιο που έχεις σπίτι σου, είτε κάποιο Drive, Dropbox κλπ).

Μεταξύ των διάφορων εκδόσεων του KeePass, είναι πιο "γυαλισμένο" το KeePass2Android Offline, και η απουσία δικαιωμάτων δικτύου κλπ σου εμπνέει μία σχετική εμπιστοσύνη :).

 

Το safe in cloud αυτό δεν κάνει;τα ανεβάζει στον χώρο μου ονλαιν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που να αλλαζει το χρωμα στο μπροστινο φωτακι λεντ του κινητου? π.χ για τα εισερχομενα email μπλε, για τα sms πρασινο, για τις αναπαντητες κοκκινο..... η μηπως υπαρχει καμια επιλογη στο κινητο να το κανω αυτο? (android kitkat 4.4.2)

 

Υπάρχουν αρκετές! Εγώ χρησιμοποιώ αυτή και τα πάει μια χαρά:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε καμια εφαρμογη που να αλλαζει το χρωμα στο μπροστινο φωτακι λεντ του κινητου? π.χ για τα εισερχομενα email μπλε, για τα sms πρασινο, για τις αναπαντητες κοκκινο..... η μηπως υπαρχει καμια επιλογη στο κινητο να το κανω αυτο? (android kitkat 4.4.2)

 

Διαδεδομένο είναι και το Lightflow

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει σε προσφορά (€ 0.79) το License για το CamScanner PDF Creator και το είπα να το αγοράσω.

Καταλάθος όμως το απεγκατέστησα και έτσι έγινε refund το ποσό και όποτε πατάω να το ξανα-αγοράσω μού λέει πως η κάρτα μου δεν έχει απορριφτεί (your card ending xxx was declined).

Χρειάζεται να περάσει κάποια ώρα και να ξαναδοκιμάσω ή δεν θα μπορέσω να την αγοράσω; Υπάρχει πιθανότητα να μην μπορώ να την ξανα-χρησιμοποιήσω γενικά για αγορές εφαρμογών;

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το πιο γνωστό είναι μάλλον το LastPass, με πληρωμή (έχει μηνιαίο πάγιο 1€ για φορητές συσκευές)

Το mSecure είναι αρκετά καλό και το είχε δωρεάν στο Amazon πρόσφατα.

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ καλό το KeePass, το πλεονέκτημα (ή μειονέκτημα) είναι ότι δεν τα κρατάει και στο cloud κάποιου άλλου. Εάν θέλεις φορητότητα, συνήθως ανεβάζεις το κρυπτογραφημένο αρχείο με τους κωδικούς σε κάποιο δικό σου cloud storage (είτε κάποιο που έχεις σπίτι σου, είτε κάποιο Drive, Dropbox κλπ).

Μεταξύ των διάφορων εκδόσεων του KeePass, είναι πιο "γυαλισμένο" το KeePass2Android Offline, και η απουσία δικαιωμάτων δικτύου κλπ σου εμπνέει μία σχετική εμπιστοσύνη :).

 

Το keepass για PC έχει plugin που υποστηρίζει αποθήκευση των database στο Dropbox. Με έχει σώσει όταν χρειάζομαι κάποιους κωδικούς σε νέες συσκευές..

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει σε προσφορά (€ 0.79) το License για το CamScanner PDF Creator και το είπα να το αγοράσω.

Καταλάθος όμως το απεγκατέστησα και έτσι έγινε refund το ποσό και όποτε πατάω να το ξανα-αγοράσω μού λέει πως η κάρτα μου δεν έχει απορριφτεί (your card ending xxx was declined).

Χρειάζεται να περάσει κάποια ώρα και να ξαναδοκιμάσω ή δεν θα μπορέσω να την αγοράσω; Υπάρχει πιθανότητα να μην μπορώ να την ξανα-χρησιμοποιήσω γενικά για αγορές εφαρμογών;

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

Ευχαριστώ.

 

για δοκιμασε να το κατεβασεις απο δω (ειναι δωρεαν) https://www.oboom.com/#QLKN62GK μετα ξεzipαρε τον φακελο που θα σου κατεβει και στειλε το αρχειο με την καταληξη .apk στο κινητο σου με μπλουτουθ η καλοδιο και κανε του εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το βράδυ το keepass και είχα απίστευτο drain στην μπαταρία! Σε 5 ώρες το βράδυ που κοιμηθηκα 10% :eek: ήταν "ξυπνιος " ο file commander του κινητού απ ότι είδα (Sony xperia Z1compact ) δεν μου το χει ξανακανει ... Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Για password έχω το awallet και είναι μια χαρά απλό και βολικό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το βράδυ το keepass και είχα απίστευτο drain στην μπαταρία! Σε 5 ώρες το βράδυ που κοιμηθηκα 10% :eek: ήταν "ξυπνιος " ο file commander του κινητού απ ότι είδα (Sony xperia Z1compact ) δεν μου το χει ξανακανει ...

 

Εμένα το keepass δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό και το έχω εγκαταστήσει σε τουλάχιστον 8 συσκευές..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να μπορεί να κάνει ηχογράφηση ομιλίας αλλά να μπορείς να σβήνεις την οθόνη, γιατί θέλω τα βράδυα που λέω παραμύθια στο γιο μου να μπορώ να τον ηχογραφήσω χωρίς να βλέπει το φως της οθόνης και να αποσυντονίζεται :)
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το βράδυ το keepass και είχα απίστευτο drain στην μπαταρία! Σε 5 ώρες το βράδυ που κοιμηθηκα 10% :eek: ήταν "ξυπνιος " ο file commander του κινητού απ ότι είδα (Sony xperia Z1compact ) δεν μου το χει ξανακανει ...

 

Είναι σίγουρο ότι προέρχεται από το keepass το drain? Δοκίμασες και το keepass2android? Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Δοκίμασε να τα κάνεις greenify αν σου προκαλούν πρόβλημα.

 

 

 

 

 

Θέλω μια εφαρμογή που να μπορεί να κάνει ηχογράφηση ομιλίας αλλά να μπορείς να σβήνεις την οθόνη, γιατί θέλω τα βράδυα που λέω παραμύθια στο γιο μου να μπορώ να τον ηχογραφήσω χωρίς να βλέπει το φως της οθόνης και να αποσυντονίζεται :)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=dje073.android.audiorecorderlite

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη με double tap to unlock σαν το lg g2? Εχω βρει καποιες με τον proximity sensor απλα δε ξερω αν δουλευουν καλα πχ

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη με double tap to unlock σαν το lg g2? Εχω βρει καποιες με τον proximity sensor απλα δε ξερω αν δουλευουν καλα πχ

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep

Σαν εφαρμογή και όπως είναι στο G2 όχι γιατί είναι kernel-dependent. Μέχρι στιγμής απ'όσο γνωρίζω έχουν κάνει port αυτή τη λειτουργία σε Nexus 4, Nexus 7 FHD και Nexus 5 με battery drain θέματα στο τελευταίο. Για το G που έχεις, είχε ακουστεί ότι θα ενσωματωθεί με το update στην 4.4.2.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να θυμηθω μια εφαρμογη που βλεπεις ποσες συσκευες ειναι συνδεμενες στο ρουτερ μας μεσω wifi. Καμια βοηθεια? Ακομη και παραπλησιες εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...