Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. ποια εφαρμογή προτείνετε για έλεγχο του προγράμματος κινητής ( διάρκεια κλήσεων ,δωρεάν χρόνος ομιλίας ,δεδομένα ,sms κλπ ) στο xperia mini είχα το callmeter NG τωρα στο note 3 του έβαλα το mobile counter pro αλλά αυτό μου βγάζει ρυθμίσεις μόνο για data ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για sms , που να γράφει 160 χαρακτήρες στα Ελληνικά , αλλά και να δουλεύει και σωστά με δίκαρτο κινητό , γνωρίζετε ; Να μπορείς να διαλέξεις δηλαδή από ποια από τις 2 κάρτες θα στείλεις το μύνημα . Δοκίμασα το GO sms , αλλά δεν με άφηνε να γράψω πάνω από 70 χαρακτήρες . Εκτός και αν υπάρχει κάποιο κόλπο που η στοκ εφαρμογή ( σε 4.2.2 ) να γράφει 160 χαρακτήρες , οπότε δεν θα με χάλαγε να κρατήσω και την στοκ ( και αυτή μου αρκεί αν δεν είχε το κόλλημα με τους χαρακτήρες ) .

 

Φιλικά Λευτέρης

 

Μη μπλέκεις με άλλες εφαρμογές.

Αλλά όπως είπε και άλλος φίλος, βάλε το gravitybox.

[ATTACH]43633[/ATTACH]

 

Απλά θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Μη μπλέκεις με άλλες εφαρμογές.

Αλλά όπως είπε και άλλος φίλος, βάλε το gravitybox.

[ATTACH]43633[/ATTACH]

 

Απλά θέλει root.

 

Ροοτ έχω κάνει στο κινητό . Απλώς δεν ξέρω τι άλλο πειράζει το gravitybox . Υπάρχει περίπτωση από το πολύ σκάλισμα , να έχουμε κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο ; Το λέω γιατί το ψιλοφοβάμαι μην γίνει καμιά πατάτα , και τρέχω και δεν φτάνω μετά ( το τηλέφωνο δεν είναι ούτε μια εβδομάδα που ήρθε από Κίνα :) ) Μηνύματα δεν συνιθίζω να στέλνω , απλώς θα ήθελα να το κάνω να γράφει 160 χαρακτήρες , έτσι για το ****το :lol:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ; Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , εκτός από τις εφαρμογές που θα σβηστούν , θα χαλάσει και κάτι άλλο στο τηλέφωνο ή θα είναι μετά όπως ακριβώς ήρθε από την Κίνα ;

 

Ευχαριστώ Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. ποια εφαρμογή προτείνετε για έλεγχο του προγράμματος κινητής ( διάρκεια κλήσεων ,δωρεάν χρόνος ομιλίας ,δεδομένα ,sms κλπ ) στο xperia mini είχα το callmeter NG τωρα στο note 3 του έβαλα το mobile counter pro αλλά αυτό μου βγάζει ρυθμίσεις μόνο για data ....

 

Δοκίμασε το dodol phone

https://play.google.com/store/apps/details?id=demo.galmoori.datausage

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. ποια εφαρμογή προτείνετε για έλεγχο του προγράμματος κινητής ( διάρκεια κλήσεων ,δωρεάν χρόνος ομιλίας ,δεδομένα ,sms κλπ ) στο xperia mini είχα το callmeter NG τωρα στο note 3 του έβαλα το mobile counter pro αλλά αυτό μου βγάζει ρυθμίσεις μόνο για data ....

 

Δοκίμασε και το droidstats. Εμένα με είχε βολέψει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα androids , καμια εφαρμογη που να σχετιζεται με τρεξιμο υπαρχει ?

 

Απλα , να ειναι καλη. Να βγαζει οσο πιο καλα αποτελεσματα γινεται .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα androids , καμια εφαρμογη που να σχετιζεται με τρεξιμο υπαρχει ?

 

Απλα , να ειναι καλη. Να βγαζει οσο πιο καλα αποτελεσματα γινεται .

 

Runtastic ή endomondo...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα androids , καμια εφαρμογη που να σχετιζεται με τρεξιμο υπαρχει ?

 

Απλα , να ειναι καλη. Να βγαζει οσο πιο καλα αποτελεσματα γινεται .

 

καποια στιγμη δοκιμασα το παρακατω...ριξτου μια ματια! :)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stt.android&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες επαφες εχω μεσα δυο-τρια νουμερα, dialer εχω το PixelPhone PRO οπου σερνοντας προς τα δεξια κανει κληση στην επαφη. Υπαρχει επιλογη να με ρωταει σε ποιο απο τα δυο-τρια νουμερα θα γινει η κληση ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ροοτ έχω κάνει στο κινητό . Απλώς δεν ξέρω τι άλλο πειράζει το gravitybox . Υπάρχει περίπτωση από το πολύ σκάλισμα , να έχουμε κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο ; Το λέω γιατί το ψιλοφοβάμαι μην γίνει καμιά πατάτα , και τρέχω και δεν φτάνω μετά ( το τηλέφωνο δεν είναι ούτε μια εβδομάδα που ήρθε από Κίνα :) ) Μηνύματα δεν συνιθίζω να στέλνω , απλώς θα ήθελα να το κάνω να γράφει 160 χαρακτήρες , έτσι για το ****το :lol:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ; Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , εκτός από τις εφαρμογές που θα σβηστούν , θα χαλάσει και κάτι άλλο στο τηλέφωνο ή θα είναι μετά όπως ακριβώς ήρθε από την Κίνα ;

 

Ευχαριστώ Λευτέρης

 

Για τα κινέζικα, το GravityBox είναι must. Μετά από λίγο καιρό, θα απορείς πως δουλευες χωρίς αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες επαφες εχω μεσα δυο-τρια νουμερα, dialer εχω το PixelPhone PRO οπου σερνοντας προς τα δεξια κανει κληση στην επαφη. Υπαρχει επιλογη να με ρωταει σε ποιο απο τα δυο-τρια νουμερα θα γινει η κληση ?

 

Ευχαριστω

 

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στον αριθμό που θέλεις να ορίσεις ως προεπιλογή και επιλογή "ορισμός ως πρωτεύοντα αριθμό".

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στον αριθμό που θέλεις να ορίσεις ως προεπιλογή και επιλογή "ορισμός ως πρωτεύοντα αριθμό".

 

αν κατάλαβα θέλει να τον ρωτάει πάντα για το ποιον αριθμό θα καλέσει.αυτό νομίζω γίνεται αν δεν ορίσεις κάποιον πρωτεύοντα.

Link to comment
Share on other sites

έπεσε τα χέρια μου αυτό εδώ το app που το δίνουν σαν τον απόλυτο secure messenger

http://techcrunch.com/2014/02/21/bye-bye-whatsapp-germans-switch-to-threema-for-privacy-reasons/

threema

μια φίλη μου γερμανίδα μου λέει όταν ξεκίνησε ότι ήταν free αλλά τώρα είναι πληρωτό 1.6€

 

Δεν νομίζω κάποιος από τους φίλους μου να το χρησιμοποιεί εκτός από εκείνη,αλλά θα το βάλω να δω τι φάση.

 

υπάρχει και για IOS

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Applock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock που ηταν πολύ καλο και μπορουσα με κωδικο να κλειδωνω επι μερους εφαρμογες ή και ολες μαζι

 

Εκανε αναβαθμιση εκδοσης και ενώ λεει ότι κλειδωσε δεν κλειδωνει τις εφαρμογες

 

Κανω κατι λαθος ?

 

Υπαρχει άλλη εφαρμογή παρομοια να κλειδωνει με κωδικο το κινητο ?

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω.Δεν ειδα να εχει δυνατοτητα για ομαδικο κλειδωμα ολων των εφαρμογων

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Applock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock που ηταν πολύ καλο και μπορουσα με κωδικο να κλειδωνω επι μερους εφαρμογες ή και ολες μαζι

 

Εκανε αναβαθμιση εκδοσης και ενώ λεει ότι κλειδωσε δεν κλειδωνει τις εφαρμογες

 

Κανω κατι λαθος ?

 

Υπαρχει άλλη εφαρμογή παρομοια να κλειδωνει με κωδικο το κινητο ?

 

Ευχαριστω

 

Τιποτα δεν κανεις λαθος.Απλα μετα τις αναβαθμισεις, μηδενιζει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις....Ξαναπερασε τες απο την αρχη ,και ολα ειναι ΟΚ:)

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα θέλει να τον ρωτάει πάντα για το ποιον αριθμό θα καλέσει.αυτό νομίζω γίνεται αν δεν ορίσεις κάποιον πρωτεύοντα.

Ναι αυτο θελω. Πως θα το κανω ?

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Applock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock που ηταν πολύ καλο και μπορουσα με κωδικο να κλειδωνω επι μερους εφαρμογες ή και ολες μαζι

 

Εκανε αναβαθμιση εκδοσης και ενώ λεει ότι κλειδωσε δεν κλειδωνει τις εφαρμογες

 

Κανω κατι λαθος ?

 

Υπαρχει άλλη εφαρμογή παρομοια να κλειδωνει με κωδικο το κινητο ?

 

Ευχαριστω

 

Τιποτα δεν κανεις λαθος.Απλα μετα τις αναβαθμισεις, μηδενιζει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις....Ξαναπερασε τες απο την αρχη ,και ολα ειναι ΟΚ:)

 

Απεγκατεστησα την εφαρμογή την ξαναπερασα αλλα τιποτα...Ενώ κλειδωνω ολες τις εφαρμογες όταν βγαινω από την εφαρμογή ανοιγουν κανονικα χωρις κωδικο που εχω ορισει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν ελευθερωνεις ραμ με καποιο προγραμμα η το εχεις στο greenify.. σου απενεργοποιείται το κλειδωμα. Ξανατρεχεις το λοκερ και εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες επαφες εχω μεσα δυο-τρια νουμερα, dialer εχω το PixelPhone PRO οπου σερνοντας προς τα δεξια κανει κληση στην επαφη. Υπαρχει επιλογη να με ρωταει σε ποιο απο τα δυο-τρια νουμερα θα γινει η κληση ?

 

Ευχαριστω

 

Οταν το σέρνεις δεξιά κάνει κλήση τον αριθμό που κάλεσες τελευταία σε αυτή την επαφή.

Αν θέλεις να επιλέξεις θα πρέπει να μην σύρεις δεξιά αλλά να ανοίξεις την επαφή και απο τις λεπτομέρειες επαφής διαλέγεις τον αριθμό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το σέρνεις δεξιά κάνει κλήση τον αριθμό που κάλεσες τελευταία σε αυτή την επαφή.

Αν θέλεις να επιλέξεις θα πρέπει να μην σύρεις δεξιά αλλά να ανοίξεις την επαφή και απο τις λεπτομέρειες επαφής διαλέγεις τον αριθμό που θέλεις.

Μαλιστα..... :(

 

Ευχαριστω για την απαντηση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μη πατάω το κουμπί... Τελικά γίνεται και με το switchr το βρήκα. Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή ώστε να ορίζεις gestures στην οθόνη και να ανοίγουν συγκεκριμένο εφαρμογές όπως κάνει ο Allen in one gestures launcher άλλα να γίνει με εφαρμογή γιατί χρησιμοποιώ νότα. Το νότο 10.1 2014....

 

Δοκιμασε GMD Gestures .

Μάλιστα με gesture μπορείς να του βάλεις να σου ανοίγει και τις πρόσφατες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...