Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αποστολή fax από το κινητό που να μην ζητάει χρήματα για να στείλει;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Fax θα ενδιέφερε και εμένα. Θυμάμαι το Nokia communicator πριν από καμιά δεκαριά χρόνια το έκανε και τώρα δεν μπορώ να βρω τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή για να συνδέσω το ταμπλετ με ασύρματο στικ dongle στην τηλεόραση?

 

Έχω το chromecast και είναι πολύ βολικό. Περιμένω κάποιες εφαρμογές για να μπορώ να βλέπω και φωτογραφίες ή βίντεο από την συλλογή μου, τώρα που η Google έδωσε τον κώδικα.

Edit: το allcast πλέον υποστηρίζει το chromecast και μάλιστα δωρεάν. Είναι σε beta ακόμη, αλλά μου φαίνεται μια χαρά!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Fb messenger δεν κάνει log in στο tablet Απεγκατεστησα και ξανά πέρασα την εφαρμογή αλλά τίποτα. Την έσβησα από το κινητό και προσπάθησα ξανά στο tablet αλλά πάλι δεν λέει να μπει. Αντιμετωπιζει κανείς το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το chromecast και είναι πολύ βολικό. Περιμένω κάποιες εφαρμογές για να μπορώ να βλέπω και φωτογραφίες ή βίντεο από την συλλογή μου, τώρα που η Google έδωσε τον κώδικα.

Edit: το allcast πλέον υποστηρίζει το chromecast και μάλιστα δωρεάν. Είναι σε beta ακόμη, αλλά μου φαίνεται μια χαρά!

Με την εφαρμογή avia μπορείς να βλέπεις περιεχόμενο από το κινητό σου, το υπολογιστή σου, από facebook, dropbox, google+photos κτλ. Δεν είναι όμως δωρεάν. Για υποστήριξη chromecast πρέπει να πληρώσεις μέσα από την εφαρμογή. Εγώ την έχω αγοράσει και πλέον έχει αναβαθμιστεί πλήρως η χρηστικότητα του chromecast για εμένα (nexus 7 + galaxy s4).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Fb messenger δεν κάνει log in στο tablet Απεγκατεστησα και ξανά πέρασα την εφαρμογή αλλά τίποτα. Την έσβησα από το κινητό και προσπάθησα ξανά στο tablet αλλά πάλι δεν λέει να μπει. Αντιμετωπιζει κανείς το ίδιο?

 

Εμένα το κάνει αυτο στo fb. Δεν Μπορείς να βάλεις τον κωδικό με τίποτα κολλάει η οθόνη! Κάνω επανεκκίνηση το ταμπλετ και όλα καλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Έκανα απεγκατάσταση αλλά τα ίδια. Είναι πρόβλημα του fb η της οθονης δεν ξέρω ..Αν μαζευτούμε και άλλοι σημαίνει ότι αντιμετωπίζει θέμα το fb

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το είχα δοκιμάσει και κινητό και tablet την εφαρμογή Fb έμπαινε κανονικά δεν είχε θέμα. Άσχετο που δεν ερχόντουσαν ποτέ ενημερώσεις και κολλούσε και για αυτό τον λόγο δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή. Μπαίνω από τον Browser.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το είχα δοκιμάσει και κινητό και tablet την εφαρμογή Fb έμπαινε κανονικά δεν είχε θέμα. Άσχετο που δεν ερχόντουσαν ποτέ ενημερώσεις και κολλούσε και για αυτό τον λόγο δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή. Μπαίνω από τον Browser.

 

Εμένα μπαίνει κανονικα στο ενα προφιλ αλλα στο δεύτερο κολλάει η οθόνη στο log in.κανω επανεκκινηση και ολα καλα.Μετα απο λίγο τα ίδια κολλάει η οθόνη και δε μπορω να εισαγωγή στοιχεία .Νεκρη η οθόνη ..μονο στη σελίδα log in του fb ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ το automatic call recorder (με σήμα την κασέτα ) πες μου τι πρόβλημα έχεις γιατί σε μένα παίζει μια χαρά.

 

 

Ηθελα οταν κτυπαει το τηλεφωνο, να βγαινει πανω στην οθονη ενα button που να ενεργοποιει την εγγραφη και μετα να απανταω.

Τελικα το αφησα να γραφει τα παντα, και μετα πχ στο τελος της ημερας να σβηνω οτι δεν με ενδιαφερει.

Αλλα επειδη η χρηση του θα ηταν μια κληση στο τοσο...και αν γινει αυτο, θα βολευε να μπορουσα να το ενεργοποιησω οποτε ηθελα εγω και με ανεση οταν κτυπαει το τηλεφωνο να εχω επιλογη αν θα ενεργοποιησω η οχι την εφαρμογη.

 

Αυτο εψαχνα :ninja:

Edited by visualuser
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή avia μπορείς να βλέπεις περιεχόμενο από το κινητό σου, το υπολογιστή σου, από facebook, dropbox, google+photos κτλ. Δεν είναι όμως δωρεάν. Για υποστήριξη chromecast πρέπει να πληρώσεις μέσα από την εφαρμογή. Εγώ την έχω αγοράσει και πλέον έχει αναβαθμιστεί πλήρως η χρηστικότητα του chromecast για εμένα (nexus 7 + galaxy s4).

 

Αυτήν ακριβώς την εφαρμογή ήθελα να αποφύγω! Όχι πως δεν μου αρέσει ή δεν είναι καλή, αλλά πιστεύω πως θα έπρεπε η Google να υποστηρίζει αυτές τις λειτουργίες... by default, πως το λένε, δεν θα έπρεπε να πληρώσω για το αυτονόητο. Μέχρι στιγμής, το allcast κάνει... στο περίπου αυτό που υπόσχεται. Μπορεί βέβαια στο μέλλον να είναι επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπαίνει κανονικα στο ενα προφιλ αλλα στο δεύτερο κολλάει η οθόνη στο log in.κανω επανεκκινηση και ολα καλα.Μετα απο λίγο τα ίδια κολλάει η οθόνη και δε μπορω να εισαγωγή στοιχεία .Νεκρη η οθόνη ..μονο στη σελίδα log in του fb ..

 

Η αλήθεια είναι ότι σαν εφαρμογή την έχουνε κάνει πολύ χάλια. Θα δω να δοκιμάσω καμιά άλλη εφαρμογή για Chat στο Facebook γιατί και το Fb messenger στο κινητό όποτε θυμάται μου εμφανίζει ότι έχω μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κολλάει η οθόνη ειναι νεκρή στην αρχική σελίδα του log in στο fb .δεν μπορω καθόλου να εισαγω στοιχεία .Κανω επανεκκινηση βάζω mail κωδικούς και οταν κάνω αποσύνδεση πάλι τα ίδια !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα οταν κτυπαει το τηλεφωνο, να βγαινει πανω στην οθονη ενα button που να ενεργοποιει την εγγραφη και μετα να απανταω.

Τελικα το αφησα να γραφει τα παντα, και μετα πχ στο τελος της ημερας να σβηνω οτι δεν με ενδιαφερει.

Αλλα επειδη η χρηση του θα ηταν μια κληση στο τοσο...και αν γινει αυτο, θα βολευε να μπορουσα να το ενεργοποιησω οποτε ηθελα εγω και με ανεση οταν κτυπαει το τηλεφωνο να εχω επιλογη αν θα ενεργοποιησω η οχι την εφαρμογη.

 

Αυτο εψαχνα :ninja:

το Αuto call recorder το κανει αυτό με κουνημα του τηλεφώνου οποιαδηποτε στιγμή, ακομα και κατα τη διαρκεια της κλησης.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αποστολή fax από το κινητό που να μην ζητάει χρήματα για να στείλει;

 

 

Για δοκίμασε αυτή. Την έχω κατεβάσει αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτή. Την έχω κατεβάσει αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Την δοκίμασα...έστειλε κανονικά!!

Απλά στέλνεις ένα fax και μετά για να ξανα στείλεις δωρεάν θέλει κάποιες ώρες.Απο το τίποτα....εντελώς δωρεάν δεν νομίζω να υπάρχει κατι.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια εφαρμογή χρησιμοποιειτε για ξεκλείδωμα οθόνης με αισθητήρα, χωρίς την χρήση του κουμπιού on? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κολλάει η οθόνη ειναι νεκρή στην αρχική σελίδα του log in στο fb .δεν μπορω καθόλου να εισαγω στοιχεία .Κανω επανεκκινηση βάζω mail κωδικούς και οταν κάνω αποσύνδεση πάλι τα ίδια !

 

Έχεις το κινητό στο avatar η Android συσκευή. Αν έχεις iphone δ εν έχω ακούσει προβλήματα για το Fb και άλλα παρόμοια. Στου αδερφού μου το iphone 5 τρέχει χωρίς πρόβλημα. Στην εφαρμογή για Android γίνεται πανικός όμως. Χάλια η εφαρμογή για αυτό και διάλεξα να μπαίνω από τον Browser.που δεν έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το κινητό στο avatar η Android συσκευή. Αν έχεις iphone δ εν έχω ακούσει προβλήματα για το Fb και άλλα παρόμοια. Στου αδερφού μου το iphone 5 τρέχει χωρίς πρόβλημα. Στην εφαρμογή για Android γίνεται πανικός όμως. Χάλια η εφαρμογή για αυτό και διάλεξα να μπαίνω από τον Browser.που δεν έχεις κανένα πρόβλημα

 

Καλημέρα Εχω iphone5 και δεν αντιμετωπίζω προβλημα εκει.Το προβλημα ειναι στο ταμπλετ lg gpad με android 4.2

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα στο FB ή messenger στο nexus 4 με 4.4.1

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα...έστειλε κανονικά!!

Απλά στέλνεις ένα fax και μετά για να ξανα στείλεις δωρεάν θέλει κάποιες ώρες.Απο το τίποτα....εντελώς δωρεάν δεν νομίζω να υπάρχει κατι.

 

Ενδιαφέρον και πολύ χρήσιμο. Θα το δοκιμάσω και εγώ και...εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα...έστειλε κανονικά!!

Απλά στέλνεις ένα fax και μετά για να ξανα στείλεις δωρεάν θέλει κάποιες ώρες.Απο το τίποτα....εντελώς δωρεάν δεν νομίζω να υπάρχει κατι.

 

δλδ οταν παιρνεις τηλ και συνδεεται με το φαξ δεν σε χρεωνει καθολου η σε χρεωνει αστικη μοναδα?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα οταν κτυπαει το τηλεφωνο, να βγαινει πανω στην οθονη ενα button που να ενεργοποιει την εγγραφη και μετα να απανταω.

Τελικα το αφησα να γραφει τα παντα, και μετα πχ στο τελος της ημερας να σβηνω οτι δεν με ενδιαφερει.

Αλλα επειδη η χρηση του θα ηταν μια κληση στο τοσο...και αν γινει αυτο, θα βολευε να μπορουσα να το ενεργοποιησω οποτε ηθελα εγω και με ανεση οταν κτυπαει το τηλεφωνο να εχω επιλογη αν θα ενεργοποιησω η οχι την εφαρμογη.

 

Αυτο εψαχνα :ninja:

 

(Θα κανω αλλη μια, τελευταια προσπαθεια :p)

 

Το MP3 InCall Recorder & Voice που σου ειχα προτεινει, βγαζει κουμπι πανω στην οθονη, αφου εχεις απαντησει ομως στην κληση.

UEmGk8zTz03geY3M6uKX-kaFtpfkWkdpqiauGqDXzFfvdwjS5cOOVTioTnwnjOcZrs8=h310-rw

Ειναι θεμα ενος δευτερολεπτου απο τη στιγμη που πατας το πληκτρο απαντησης.

 

Πιστευω πως αν τη δοκιμασεις, θα δεις οτι ειναι βολικη και καλη!

•••
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ποια εφαρμογή χρησιμοποιειτε για ξεκλείδωμα οθόνης με αισθητήρα, χωρίς την χρήση του κουμπιού on? Ευχαριστώ

 

τσεκαρε το automaton locker

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο καρτοκινητα και χρησιμοποιώ ταυτόχρονα δύο smartphones, ένα για κάθε αριθμό. Ψάχνω μια εφαρμογή που θα την εγκαταστήσω στο ένα από τα δύο και θα με ενημερώνει για τις αναπάντητες κλήσεις και τα SMS που έχω στο άλλο. Εννοώ να βλέπω μόνο ποιος με καλεσε/έστειλε μήνυμα και όχι το περιεχόμενο του μηνύματος. Υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω την εφαρμογή acalendar+ και προσπαθώ να εγκαταστήσω ανεπιτυχώς την εφαρμογή "Εργαστήριο" της google ώστε να μπορώ να επισυνάπτω φωτογραφίες σε υπενθυμίσεις... Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...