Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, είχε αναφερθεί πιο πίσω (έψαξα λίγο αλλά δεν το βρήκα) για μία εφαρμογή όπου μπορείς να έχεις κάποιες εφαρμογές της αρεσκείας σου και να είναι κρυμμένες στο πλάι της οθόνης και με swipe αν πρόσεξα καλά νε εμφανίζονται.

 

Σε προηγούμενα posts αν θυμάμαι καλά είχε αναφερθεί το Glovebox.

Ίσως αυτή να ψάχνεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το tapatalk και έγινε ακόμα πιο αργό.

Απορώ που τόσο καιρό δεν μπορούν να το φτιάξουν να τρέχει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το tapatalk και έγινε ακόμα πιο αργό.

Απορώ που τόσο καιρό δεν μπορούν να το φτιάξουν να τρέχει σωστα

 

Χαχαχα ακριβώς. Λεμε και κράζουμε τόση ώρα για την συμπεριφορά των developers αλλα για το οτι είναι αισθητά πιο αργο δεν ειπαμε κάτι.

Ελεος πραγματικά.

Εχει χάρη που τα εχω ολα νοικοκυρεμενα και εχω πέσει στην ανάγκη του

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα αλφα μειλ και με ενα αλφα κινητο αν αγορασω αλλο κινητο και βαλω το ΙΔΙΟ αλφα εμαιλ σε αυτο και εχω και τα δυο παραλληλα ή το σβησω απο το ενα και το αφησω μονο στο νεο οι εφαρμογες που εχω αγορασει στο ενα και μοναδικο μειλ θα παραμεινουν ολοκληρες ή πρεπει να τις ξαναπληρωσω?
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία των εφαρμογών που έχεις αγοράσει,μπορούν να δουλεύουν ταυτόχρονα σε όσες συσκευές android έχεις το ίδιο gmail.Εξαίρεση αποτελούν κάποιες εφαρμογές π.χ. gps

Χαχαχα ακριβώς. Λεμε και κράζουμε τόση ώρα για την συμπεριφορά των developers αλλα για το οτι είναι αισθητά πιο αργο δεν ειπαμε κάτι.

Ελεος πραγματικά.

Εχει χάρη που τα εχω ολα νοικοκυρεμενα και εχω πέσει στην ανάγκη του

Το έχει δοκιμάσει κάποιος το tapatalk σε συσκευή με snapdragon800,αν επιτέλους σταματά να έχει αυτό το εκνευριστικό lag;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα αλφα μειλ και με ενα αλφα κινητο αν αγορασω αλλο κινητο και βαλω το ΙΔΙΟ αλφα εμαιλ σε αυτο και εχω και τα δυο παραλληλα ή το σβησω απο το ενα και το αφησω μονο στο νεο οι εφαρμογες που εχω αγορασει στο ενα και μοναδικο μειλ θα παραμεινουν ολοκληρες ή πρεπει να τις ξαναπληρωσω?

Μπορείς να έχεις όσα κινητά θες με το ίδιο email και να χρησιμοποιείς τις αγορασμένες εφαρμογές παράλληλα.

Παιδια καλησπερα. Εχω το μοτορολα ραζρ ι και ενω πεταει το κινητο οταν παω στις επαφες 8στις 10 φορες θα κολησουν οι επαφες κ θα κλεισουν κ μετα τις ξανανοιγω.γισυτο αναρωτιεμαι υπαρχει κανα τετοιο app να απαλαγω απτο μαμα;

Ψάξε για contacts στο Play Store. Θα βρεις πολλές...

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στις gps apps τι αλλαζει?

 

Σου εχουν περιορισμο την μια συσκευη ανα αδεια?

 

Κάποιες έχουν περιορισμένο αριθμό εγκαταστάσεων/ενεργοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το Pie Control ?

 

Δες και το Sidebar Lite

 

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Αν και πηγαίνοντας λίγο πίσω, αφού περίμενα κάποια απάντηση βρήκα αυτό που έψαχνα, ήταν το Glovebox - Side launcher. Όμως βλέποντας παράλληλα και τις προτάσεις σας μου άρεσε (όπου και κατέληξα) το Swapps! All Apps που μου πρότεινε ο SERS1612. Πολύ καλή και βολική εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Αν και πηγαίνοντας λίγο πίσω, αφού περίμενα κάποια απάντηση βρήκα αυτό που έψαχνα, ήταν το Glovebox - Side launcher. Όμως βλέποντας παράλληλα και τις προτάσεις σας μου άρεσε (όπου και κατέληξα) το Swapps! All Apps που μου πρότεινε ο SERS1612. Πολύ καλή και βολική εφαρμογή.

 

Δες επίσης αυτες:

Quickly Notification Shortcuts

SwipePad - Hyperspace Launcher

Link to comment
Share on other sites

 

Κι εγώ στο τηλέφωνο έχω το SwipePad.Στο tablet έχω το swapps.

Θεωρώ ότι στην οθόνη του τηλεφώνου ταιριάζει καλύτερα το SwipePad, ενώ το swapps ταιριάζει καλύτερα στην οθόνη του tablet.

Φίλε giachtas χαίρομαι που βοήθησα...

 

Να πω κι εγώ τώρα το πρόβλημα μου!

Το XBMC μου έχει σπάσει τα νεύρα.Στην αρχή δούλευε μια χαρά.Αλλά τον τελευταίο καιρό δουλεύει όποτε θέλει.Την μία κολλάει και δεν κάνει τίποτα.Την άλλη δουλεύει αλλά όταν πατήσω να δω ένα κανάλι μού βγάζει μαύρο.Αν πατήσω το πίσω με πάει στο μενού και στο βάθος βλέπω να παίζει το βίντεο .Έχει ιδέα κάνεις πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

είχα εγκαταστήσει το galaxy s4 lockscreen (apk μέσα από το xda ), το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση με τίποτα, μέσα από το ρυθμίσεις/εφαρμογές/ το κατάργηση εγκατάστασης δεν είναι προσβάσιμο . Καμιά ιδέα ??

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

είχα εγκαταστήσει το galaxy s4 lockscreen (apk μέσα από το xda ), το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση με τίποτα, μέσα από το ρυθμίσεις/εφαρμογές/ το κατάργηση εγκατάστασης δεν είναι προσβάσιμο . Καμιά ιδέα ??

 

Έχει γίνει εφαρμογή συστήματος γι'αυτό και δεν μπορείς με αυτόν τον τρόπο....

Την βγάζεις είτε με titanium είτε με έναν file explorer..Είναι λογικά μέσα στο/system/app

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο σημειο. Εχω unofficial cm10.1 rom. Δεν μπορω με τιποτα να κανω backup μεσω cmw. Εβαλα το Titanium και επελεξα να κανει backup εφαρμογες και συστημα. Θα κρατησει και αντιγραφο το πως ειναι στημενο το τηλεφωνο με τη rom? Toggles, πλακιδια,προφιλ κ.λ.π?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει εφαρμογή συστήματος γι'αυτό και δεν μπορείς με αυτόν τον τρόπο....

Την βγάζεις είτε με titanium είτε με έναν file explorer..Είναι λογικά μέσα στο/system/app

 

Με es δεν βρίσκω φάκελο system......

Edit

Το βρήκα....thanks

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω ένα ερώτημά μου μήπως γνωρίζει κανείς...

Πως μπορώ να κάνω backup τα εικονίδια στις αρχικές καρτέλες home screen; Στις εφαρμογές που έχω μεταφέρει μέσω της DroidSail App2SD στην κάρτα μνήμης, όταν κάνω επανεκκίνηση της συσκευής τα εικονίδια τους μου τα βγάζει στο τέλος κι έτσι αναγκάζομαι να τα μεταφέρω ένα-ένα στη σειρά που τα θέλω.

Υ.Γ. Δεν έχω launcher, είμαι με stock Gingerbread ROM 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει ένα partition στην κάρτα μνήμης (ext3),

και με το link2sd έχω συνδέσει τις εφαρμογές μου. Παρόλα αυτά δεν έχει αυξηθεί ο διαθέσιμος χώρος στο κινητό μου. Γιατί; χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή link2sd?

Samsung galaxy s4 έχω. Root φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει μαλλον μεσω gps ποσα χιλιομετρα κανω με τα ποδια?

και επισης καποια αντιστοιχη και για ποδηλατο! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Έχω κάνει ένα partition στην κάρτα μνήμης (ext3),

και με το link2sd έχω συνδέσει τις εφαρμογές μου. Παρόλα αυτά δεν έχει αυξηθεί ο διαθέσιμος χώρος στο κινητό μου. Γιατί; χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή link2sd?

Samsung galaxy s4 έχω. Root φυσικά.

 

οι εφαρμογές να συνδέονται μέσω τηλεφώνου και όχι μέσω Link2sd.

δλδ Πατάς σύνδεση στην αρχή όλων των φακέλλων...και μετά τη σύνδεση...πατάς διαχείρηση >> μεατφορά στην sd.

Κάτι έχω ακούσει όμως ότι τα τελευταία αντρόιντ δεν επιτρέπουν την μεταφορά....δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει μαλλον μεσω gps ποσα χιλιομετρα κανω με τα ποδια?

και επισης καποια αντιστοιχη και για ποδηλατο! :)

 

Για κοίτα εδώ και εδώ.

 

Έχω το Pro για το ποδήλατο και είναι τέλειο. Αυτό που μου αρέσει είναι οτι μπορεί να σε βλέπει η οικογένεια ή όποιος θέλεις εσύ, στον υπολογιστή του, την ώρα που κάνεις ποδήλατο και να μην ανησυχεί. Εκτός και αν σταματήσει η βούλα του στίγματος για κανα δίωρο...οπότε εκεί πρέπει να έχει καλή δικαιολογία :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει μαλλον μεσω gps ποσα χιλιομετρα κανω με τα ποδια?

και επισης καποια αντιστοιχη και για ποδηλατο! :)

 

accupedo μέσω βημάτων...bike computer και για τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Και το endomondo κάνει ότι και τα παραπάνω.

 

Δεν έχει όμως την υπηρεσία live tracking. Να δείχνι το στίγμα σου στον Η/Υ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...