Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του facebook στο Samsung Galaxy S2 μετά από την αναβάθμιση στα branded κινητά της Vodafone σε Jellybean 4.1.2;

Ενώ έχω επιλεγμένες τις επιλογές για τις ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα κτλ δεν μου έρχονται στην status bar όταν έχω κλειστή την εφαρμογή. Είναι bug της 4.1.2 αυτό;

Καμιά ιδέα;

 

Το πρόβλημα το είχα με κάθε rom σχεδόν και προσωπικά κατηγορώ την εφαρμογή του facebook γι'αυτό. Τρία χρόνια στο android, ε αυτή η ρημάδα η εφαρμογή δεν έγινε ποτέ πλήρως λειτουργική.. κι όταν κάτι έφτιαχνε, πάντα σταματούσε να λειτουργεί κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του facebook στο Samsung Galaxy S2 μετά από την αναβάθμιση στα branded κινητά της Vodafone σε Jellybean 4.1.2;

Ενώ έχω επιλεγμένες τις επιλογές για τις ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα κτλ δεν μου έρχονται στην status bar όταν έχω κλειστή την εφαρμογή. Είναι bug της 4.1.2 αυτό;

Καμιά ιδέα;

 

Κι εγώ σε Galaxy Nexus το έχω με πολλούς συνδυασμούς ROM/kernel, οπότε είναι θέμα της εφαρμογής. Μέχρι και το Γενάρη λειτουργούσε καλά από ότι θυμαμαι. Μετά κάτι κανανε και σκότωσαν σχεδόν όλα τα push notifications.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.0.4 λείτουργούσε σχετικά καλά σε εμένα τουλάχιστον..

Το αστείο είναι ότι αμέσως μόλις πόσταρα το προηγούμενο post μου, μου ήρθε ειδοποίηση χαχα... έκτοτε τίποτα.. Ξαναπέθαναν οι ειδοποιήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να καταργησεις καποια shortcuts στο swift keyboard 4?

Π.χ. οταν παταω "κ.τ.λ." μου βγαζει αλλο απο αυτο που γραφω μπορω να το καταργεισω αυτο?

Και οχι με τον τροπο απο το μενου του swiftkey4 προχωρημενο -> το πληκτρο μενου θα..... και εχω επιλεξη "συμπληρωστε αυτη τη λεξη"

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις ειδοποιήσεις λύνεται με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του Facebook. Δυστυχώς μετά από κάθε αλλαγή σε ρομ ή αναβάθμιση τα κάνει αυτά.

 

Παιδιά για τα πληκτρολόγια υπάρχει ξεχωριστό θέμα όπως και για τα emails. Μην το κάνουμε μπάχαλο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις ειδοποιήσεις λύνεται με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του Facebook. Δυστυχώς μετά από κάθε αλλαγή σε ρομ ή αναβάθμιση τα κάνει αυτά.

 

Παιδιά για τα πληκτρολόγια υπάρχει ξεχωριστό θέμα όπως και για τα emails. Μην το κάνουμε μπάχαλο.

 

Σήμερα έκανα Wipe/Factory Reset και επανεγκατάσταση αλλά ακόμα πρόβλημα, οπότε μάλλον δεν ισχύει αυτό που λες... Είναι θέμα εφαρμογής λογικά..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις ειδοποιήσεις λύνεται με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του Facebook. Δυστυχώς μετά από κάθε αλλαγή σε ρομ ή αναβάθμιση τα κάνει αυτά.

 

Παιδιά για τα πληκτρολόγια υπάρχει ξεχωριστό θέμα όπως και για τα emails. Μην το κάνουμε μπάχαλο.

που ειναι ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα οι τεχνικοί της εφαρμογής nbg mobile banking! Και προσπαθούσαν να καταλάβουν τι φταίει και μετά την τελευταία αναβάθμιση τους ΔΕΝ κρατάει τον προεπιλεγμένο launcher το desire s μου!
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα οι τεχνικοί της εφαρμογής nbg mobile banking! Και προσπαθούσαν να καταλάβουν τι φταίει και μετά την τελευταία αναβάθμιση τους ΔΕΝ κρατάει τον προεπιλεγμένο launcher το desire s μου!

:shock::shock::shock::shock::shock: (Δηλώνω σοκαρισμένη από το συμβάν).

Αλήθεια, αυτό σου δημιούργησε πρόβλημα;

ΥΓ: Μαζί με αυτό, ας βάλουν και καμιά επιπλέον υπηρεσία στην εφαρμογή που να μην αφορά μόνο την δική του τράπεζα..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι μάλλον σε flash όχι Java. Ο stock browser του Android νομίζω υποστηρίζει flash. Αν δεν το έχεις, ψάξε για flash android apk στο Google και εγκατέστησε το.

Στη java αναφέρομαι, πχ μπείτε εδώ https://buy.tickethour.com/et-www/showProductList.html αν πάτε να επιλέξετε παράσταση και να επιλέξετε θέσεις γράφει ότι χρειάζεστε το περιβάλλον της java. Κι εγώ παντού διαβάζω ότι έχει άλλα βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να κατέβει κι αν μπεις στο σάιτ σου λέει ότι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. Κάνω κάτι λάθος;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχω το samsung galaxy s2 & την samsung ue40es6100 και στα δυο την εφαρμογη του youtube.

 

Το περιεργο ειναι οτι οταν βαζω να παιξει ενα βιντεο κανονικα απο την τηλεοραση το παιζει κανονικα αλλα οταν κανω την συζευξη με το κινητο ωστε οτι βιντεο βλεπω στο κινητο να το βλεπω και στην τηλεοραση ναι μεν τα δειχνει κανονικα τα βιντεο αλλα σε μερικα βιντεο κατα καιρους εχει διακοπες για μερικα δευτερολεπτα ο ηχος.

 

Μπορει καποιος να μου πει για ποιο λογο συμβαινει κατι τετοιο?

Εννοειτε οτι και στις δυο συσκευες εχω την τελευταια εκδοση του youtbube και δεν κατεβαζω κατι εκεινη τη στιγμη απο το νετ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Στη java αναφέρομαι, πχ μπείτε εδώ https://buy.tickethour.com/et-www/showProductList.html αν πάτε να επιλέξετε παράσταση και να επιλέξετε θέσεις γράφει ότι χρειάζεστε το περιβάλλον της java. Κι εγώ παντού διαβάζω ότι έχει άλλα βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να κατέβει κι αν μπεις στο σάιτ σου λέει ότι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. Κάνω κάτι λάθος;

 

Κι εμένα το έκανε. Δεν ξέρω μήπως ευθύνεται το adaway για αυτό βέβαια.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock: (Δηλώνω σοκαρισμένη από το συμβάν).

Αλήθεια, αυτό σου δημιούργησε πρόβλημα;

ΥΓ: Μαζί με αυτό, ας βάλουν και καμιά επιπλέον υπηρεσία στην εφαρμογή που να μην αφορά μόνο την δική του τράπεζα..

 

κι ομως εφτασα να κανω hard reset και περνωντας παλι μια μια τις εφαρμογες το εκανε στης εθνικης!την ειχανε αναβαθμισει προσφατα.μεχρι τοτε δουλευε μια χαρα.εχω ics 4.0.4 αν θελει καποιος να δοκιμασει και να μου πει αν γινεται και σε αλλους.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του facebook στο Samsung Galaxy S2 μετά από την αναβάθμιση στα branded κινητά της Vodafone σε Jellybean 4.1.2;

Ενώ έχω επιλεγμένες τις επιλογές για τις ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα κτλ δεν μου έρχονται στην status bar όταν έχω κλειστή την εφαρμογή. Είναι bug της 4.1.2 αυτό;

Καμιά ιδέα;

 

Να υποθέσω αναφέρεσαι στις ειδοποιήσεις την ώρα που είσαι συνδεδεμένος στο router σου με το WiFi του κινητού, όταν η οθόνη είναι σβηστή;

Αν ναι, είναι γνωστό πρόβλημα και στα Nexus 4 και όχι μόνο στις ειδοποιήσεις του Facebook, άλλαξα γενικά στα push notifications. Δεν υπάρχει εξήγηση για το τι ακριβώς φταίει, άλλοι λένε η ίδια η Jelly Bean, άλλοι ο driver του WiFi της συσκευής και άλλοι και τα δυο.

Το περίεργο είναι ότι δεν το αντιμετωπίζουν όλοι!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις ότι αν μπω σε δεδομένα κινητού δεν θα υπάρχει το πρόβλημα; :p

 

Εγώ και όλοι όσοι έχουμε Nexus 4 και αντιμετωπίζουμε πρόβλημα, ναι, το έχουμε ΜΟΝΟ όσο είμαστε με WiFi.

Όταν είμαστε με data, δεν έχουμε πρόβλημα. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και όλοι όσοι έχουμε Nexus 4 και αντιμετωπίζουμε πρόβλημα, ναι, το έχουμε ΜΟΝΟ όσο είμαστε με WiFi.

Όταν είμαστε με data, δεν έχουμε πρόβλημα. ;)

Μήπως έχει να κάνει με καμιά ρύθμιση για εξοικονόμηση ενέργειας?

Κάτι τέτοιο είχε αναφερθεί για το xperia p.Δεν ξέρω στο nexus αλλά δείτε το κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι μάλλον σε flash όχι Java. Ο stock browser του Android νομίζω υποστηρίζει flash. Αν δεν το έχεις, ψάξε για flash android apk στο Google και εγκατέστησε το.

Καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση; Έχω το nexus 7 και έχω εγκαταστήσει flash player . Έχω τον dolphin και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά νομίζω ότι δεν υποστηρίζει flash player. Είναι σίγουρο αυτό ή πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις;

 

Κι εγώ σε Galaxy Nexus το έχω με πολλούς συνδυασμούς ROM/kernel, οπότε είναι θέμα της εφαρμογής. Μέχρι και το Γενάρη λειτουργούσε καλά από ότι θυμαμαι. Μετά κάτι κανανε και σκότωσαν σχεδόν όλα τα push notifications.

Στο galaxy nexus που έχω και εγώ (stock, yakju) μετά την 4.2.2 δεν είχα ειδοποιήσεις για facebook. Απεγκατέστησα την εφαρμογή και έκανα πάλι εγκατάσταση και λύθηκε το πρόβλημα των ειδοποιήσεων. Μάλιστα απεγκατέστησα μαζί για πιο σίγουρα και το facebook messenger και τον εγκατέστησα πάλι και όλα εντάξει.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy nexus που έχω και εγώ (stock, yakju) μετά την 4.2.2 δεν είχα ειδοποιήσεις για facebook. Απεγκατέστησα την εφαρμογή και έκανα πάλι εγκατάσταση και λύθηκε το πρόβλημα των ειδοποιήσεων. Μάλιστα απεγκατέστησα μαζί για πιο σίγουρα και το facebook messenger και τον εγκατέστησα πάλι και όλα εντάξει.

 

Fluke ήταν. To έχω κάνει κι εγώ και πολλοί άλλοι και δεν έχει διορθωθεί.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να καταργησεις καποια shortcuts στο swift keyboard 4?

Π.χ. οταν παταω "κ.τ.λ." μου βγαζει αλλο απο αυτο που γραφω μπορω να το καταργεισω αυτο?

Και οχι με τον τροπο απο το μενου του swiftkey4 προχωρημενο -> το πληκτρο μενου θα..... και εχω επιλεξη "συμπληρωστε αυτη τη λεξη"

 

αν πατήσεις παρατεταμένα μία λέξη από τις προτεινόμενες που σου εμφανίζει καθώς πληκτρολογείς μπορείς να κάνεις remove την λέξη και να μην σου την ξαναεμφανίσει. Ελπίζω αυτό να βοηθάει.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου το κτλ αν βάλω τελεία σε κάθε γράμμα μου εμφανίζει αυτόματα άλλη λέξη συνέχεια καιρό με το που πάτησε την τέλεια το κατοχυρώνει. Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου το κτλ αν βάλω τελεία σε κάθε γράμμα μου εμφανίζει αυτόματα άλλη λέξη συνέχεια καιρό με το που πάτησε την τέλεια το κατοχυρώνει.

Αν πας στο Μενού - Προχωρημένα και επιλέξεις το πλήκτρο κενού να εισάγει απλά κενό δεν θα σου το κάνει. Αλλά έτσι αλλάζει γενικότερα η φιλοσοφία της πληκτρολόγησης με το swift key. Ο άλλος τρόπος είναι σε τέτοιες συντομογραφίες να πατάς το γράμμα από τα προτεινόμενα, την τέλεια κ.λ.π.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιεί κανείς το Airdroid; Μετά από αναβάθμιση σε JB 4.1.2 δεν μπορώ να μπω μέσα στην SD κάρτα μου από την εφαρμογή..

Είναι κάποιο bug αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο το power amp και βλέπω τον n7player σε προσφορά. Έχει κάτι παραπάνω ώστε να αξίζει η αγορά του;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιεί κανείς το Airdroid; Μετά από αναβάθμιση σε JB 4.1.2 δεν μπορώ να μπω μέσα στην SD κάρτα μου από την εφαρμογή..

Είναι κάποιο bug αυτό;

Εγώ με 4.1.2 δεν είχα θέμα. Αλλά την πρώτη φορά αργούσε και προσπάθησα ξανά. Δοκίμασε να αποσυνδεθείς και να ξανασυνδεθείς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...