Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα που έχω με κάθε τέτοια λύση είναι πως μπορεί να δουλέψει μόνο αν έχω ένα δίκτυο με ένα router και συνδέσω και τις δύο συσκευές μου σε αυτό.

Αν βρεθώ σε ένα βουνό με το laptop και το κινητό μόνο πως μπορώ να το κάνω?

 

Θα παρεις στο βουνο ακομα εναν μαζι σου για παρεα.....αλλα απαραιτητη προυποθεση ......να ειναι κατοχος smartphone.....Θα κανεις τη συσκευη του hotspot και θα συνδεσεις πανω του και κινητο και laptop.....:p:p:p:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές του msn θα φαίνονται εάν έχεις κάνει συγχώνευση λογαριασμών. Εάν δεν έχεις κάνει όποια έκδοση και να βάλεις δεν θα μπορείς να τις δεις...

 

μα έχω κάνει στο pc μου και στο κινητο δεν φαίνονται, μήπως πρέπει να κάνω σύνδεση με τους κωδικούς του μσν; γιατι στο pc έτσι κάνω, στο κινητό όμως δε μου βγάζει σχετική επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες ενημερώσεις του viber, τώρα είναι εντάξει; το λέω γιατί ενώ άκουγα πολύ καθαρά, πλέον ο ήχος είναι πολύ βαθύς. Συμβαίνει σε άλλους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είχα ρωτήσει και ποιο πριν μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει εγγραφή του βίντεο από το Skype ή τουλάχιστον να κάνει εγγραφή την οθόνη και αυτό που κάνουμε κάθε στιγμή.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μα έχω κάνει στο pc μου και στο κινητο δεν φαίνονται, μήπως πρέπει να κάνω σύνδεση με τους κωδικούς του μσν; γιατι στο pc έτσι κάνω, στο κινητό όμως δε μου βγάζει σχετική επιλογή

 

Στο pc δηλαδή πηγαίνεις δεξιά που έχει το σήμα του MSN και βάζεις εκεί τους κωδικούς σου; Εάν σε αφήνει να το κάνεις τότε δεν έχει συνδεθεί ο λογαριασμός Skype που ήδη έχεις με τον λογαριασμό του MSN.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .ψαχνω καποια εφαρμογη που να ενεργοποιει την οθονη χωρις να πατησω power button η physical hardware button.με gesture η διπλο ταπ...καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε εάν υπάρχει εφαρμογή που να σου εμφανίζει την οθόνη του κινητού σε LG smart tv μέσω WiFi?

 

το κανει με το allshare

Link to comment
Share on other sites

για τον φιλο/φιλη που ψαχνει κατι για την οθονη χωρις το power button,

υπαρχει αυτη εδω .......>https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsIm5ldC5tYWljYXMuYW5kcm9pZC53c2xlZXAiXQ..

σε μενα ψιλολειτουργησε , αλλα εχω καιρο να την ξαναχρησιμοποιησω. βλεπεις και κρινεις...

Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Στο pc δηλαδή πηγαίνεις δεξιά που έχει το σήμα του MSN και βάζεις εκεί τους κωδικούς σου; Εάν σε αφήνει να το κάνεις τότε δεν έχει συνδεθεί ο λογαριασμός Skype που ήδη έχεις με τον λογαριασμό του MSN.

όταν ανοίγω το skype στο pc και πριν κάνω log in μου βγάζει επιλογή να συνδεθώ είτε με τους κωδικούς που είχα και πριν στο skype είτε μέσω facebook είτε μέσω λογαριασμού microsoft. όταν συνδεθώ μέσω λογαριασμού microsoft βγαίνουν όλες οι επαφές (msn + skype). στο κινητο όμως δεν μου βγαζει τέτοια επιλογή, αναγκαστικα κάνω σύνδεση με το όνομα που είχα στο skype και δε βγαινουν οι επαφες του msn

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Η λύση τελικά βρέθηκε από 3 διαφορετικές πηγές:

 

  • Teamviewer, αν και δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου,
  • Airdroid,v2 , και
  • IP Webcam

 

Το 3ο είναι ιδανικό.

 

Το πρόβλημα που έχω με κάθε τέτοια λύση είναι πως μπορεί να δουλέψει μόνο αν έχω ένα δίκτυο με ένα router και συνδέσω και τις δύο συσκευές μου σε αυτό.

Αν βρεθώ σε ένα βουνό με το laptop και το κινητό μόνο πως μπορώ να το κάνω?

 

Θα παρεις στο βουνο ακομα εναν μαζι σου για παρεα.....αλλα απαραιτητη προυποθεση ......να ειναι κατοχος smartphone.....Θα κανεις τη συσκευη του hotspot και θα συνδεσεις πανω του και κινητο και laptop.....:p:p:p:D:D:D

 

Δεν γίνεται δηλαδή με κάποιο τρόπο η camera του κινητού να εκπέμπει εικόνα μέσω του wifi στην οθόνη του laptop χωρίς να χρειάζεται 3η συσκευή που να παίζει ρολο router?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγω το skype στο pc και πριν κάνω log in μου βγάζει επιλογή να συνδεθώ είτε με τους κωδικούς που είχα και πριν στο skype είτε μέσω facebook είτε μέσω λογαριασμού microsoft. όταν συνδεθώ μέσω λογαριασμού microsoft βγαίνουν όλες οι επαφές (msn + skype). στο κινητο όμως δεν μου βγαζει τέτοια επιλογή, αναγκαστικα κάνω σύνδεση με το όνομα που είχα στο skype και δε βγαινουν οι επαφες του msn

 

Δοκίμασε να μπεις στο skype του κινητού με τα στοιχεία λογαριασμού MSN. Υπάρχει βέβαια η περίπτωση να συγχωνευτούν οι λογαριασμοί οπότε δεν θα μπορείς να μπεις ξανά με MSN αλλά μόνο με τον παλιό του Skype αλλά θα έχεις όλες τις επαφές (MSN+Skype).

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βλεπω στο hancent sms, σε landscape mode, ποσοι χαρακτηρες μου απομενουν ακομη απο τους 160 ενος sms?

Σε portrait mode κανονικα το δειχνει, αλλα το θεωρω παραλογο να μην το βλεπω σε landscape, που ειναι ακομη πιο ευρυχωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .ψαχνω καποια εφαρμογη που να ενεργοποιει την οθονη χωρις να πατησω power button η physical hardware button.με gesture η διπλο ταπ...καμια ιδεα;

 

το Wave Control Pro ισως σου κανει. προυποθετει να εχεις proximity sensor και δεν ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είχα ρωτήσει και ποιο πριν μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει εγγραφή του βίντεο από το Skype ή τουλάχιστον να κάνει εγγραφή την οθόνη και αυτό που κάνουμε κάθε στιγμή.....

 

Δοκιμασε αυτο που ειναι demo....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ms.screencastfree

 

Και αν σου κανει υπαρχει και ολοκληρωμενο επι πληρωμη.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες αγορασα το galaxy sIII και αναρωτιομουν μηπως

μεσω της εφαρμογης του facebook υπαρχει η δυνατοτητα να μπαινει αυτοματα

μια υπογραφη του στυλ -Sent via Galaxy SIII μετα απο καποια δημοσιευση

ή ανεβασμα μια εικονας και τα λοιπα..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε μια σχετικά καινούρια εφαρμογή, το PushBullet. Το χρησιμοποιείες για να στέλνεις από τον browser ειδοποιήσεις στο κινητό σου. Εϊτε αυτές είναι αρχεία, links, διευθύνσεις, σημειώσεις. Το δοκίμασα και είναι αρκετά βολικό αν είσαι στο pc και θες να στείλεις κάτι για να το δεις αργότερα. Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει: http://www.pushbullet.com

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε μια σχετικά καινούρια εφαρμογή, το PushBullet. Το χρησιμοποιείες για να στέλνεις από τον browser ειδοποιήσεις στο κινητό σου. Εϊτε αυτές είναι αρχεία, links, διευθύνσεις, σημειώσεις. Το δοκίμασα και είναι αρκετά βολικό αν είσαι στο pc και θες να στείλεις κάτι για να το δεις αργότερα. Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει: http://www.pushbullet.com

 

Πολύ ενδιαφέρουσα αυτή η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ένας φίλος έχει περάσει το vider αλλά και το what's app και αντιμετωπίζει και με τα 2 ένα πρόβλημα.

Δε του εμφανίζονται οι επαφές που χρησιμοποιούν τις εφαρμογές αυτές!

Μόνο αν του στείλει κάποιος μήνυμα τον δείχνει στη λίστα.

Να σημειώσω ότι οι επαφές του είναι περασμένες στη κάρτα αλλά και στο gmail και έχει δοκιμάσει να τις συγχρονίσει.

Επίσης έχει απεγκαταστασει/εγκαταστήσει τις εφαρμογές πολλές φορές.

Καμία ιδέα;

Τρέχει gingerbread η συσκευή του (νομίζω έχει το kies plus).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Greenify αριστο και απο εμενα. Βελτίωση στην μπαταρια σε ικανοποιητικο βαθμο για τo razr :)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .ψαχνω καποια εφαρμογη που να ενεργοποιει την οθονη χωρις να πατησω power button η physical hardware button.με gesture η διπλο ταπ...καμια ιδεα;

 

Δοκίμασε και αυτή χρειάζετε τον proximity sensor

https://play.google.com/store/apps/details?id=lovetere.spob&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImxvdmV0ZXJlLnNwb2IiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα πρόσφατα μια τρομερή εφαρμογή ή όποια σε επιτρέπει (επιτέλους ) να ακούς ένα τραγούδι από το YouTube στο παρασκήνιο.

Κάνεις δηλαδή την δουλειά σου και το τραγουδάκι τρέχει από πίσω.

Δοκιμάστε την εμένα με έχει βολέψει απίστευτα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.asbit.pvstar&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dpvstar+googleplay

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα πρόσφατα μια τρομερή εφαρμογή ή όποια σε επιτρέπει (επιτέλους ) να ακούς ένα τραγούδι από το YouTube στο παρασκήνιο.

Κάνεις δηλαδή την δουλειά σου και το τραγουδάκι τρέχει από πίσω.

Δοκιμάστε την εμένα με έχει βολέψει απίστευτα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.asbit.pvstar&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dpvstar+googleplay

Sent from my note

Με αφορμη την εφαρμογη που γραφεις, να γραψω για μια ακομα :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sudsoftware.floatingyoutubepopupplayer

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ένας φίλος έχει περάσει το vider αλλά και το what's app και αντιμετωπίζει και με τα 2 ένα πρόβλημα.

Δε του εμφανίζονται οι επαφές που χρησιμοποιούν τις εφαρμογές αυτές!

Μόνο αν του στείλει κάποιος μήνυμα τον δείχνει στη λίστα.

Να σημειώσω ότι οι επαφές του είναι περασμένες στη κάρτα αλλά και στο gmail και έχει δοκιμάσει να τις συγχρονίσει.

Επίσης έχει απεγκαταστασει/εγκαταστήσει τις εφαρμογές πολλές φορές.

Καμία ιδέα;

Τρέχει gingerbread η συσκευή του (νομίζω έχει το kies plus).

 

Με κάποιες επαφες το έχω δει. Με όλες όμως όχι. Εμένα λύθηκε σε όσες είχαν πρόβλημα αρκετα εύκολα. Απλά τις διέγραψα από το κινητό και έφτιαξα μια νέα με τα ίδια ακριβώς στοιχεία και αμέσως την είδε. Ας κάνει μια δοκιμή. Μήπως έχει ενεργό και κανένα αντιβαιρους και δεν επιτρέπει στις εφαρμογες αυτές την πρόσβαση? Κατά την εγκατάσταση υποθέτω τους εκχωρεί τα δικαιώματα πρόσβασης στις επαφές και δεν αλλάζει κάτι σε αυτό μεταγενεστερα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογη μπορω να διαβαζω τις πληροφοριες που μας δινουν, τα γνωστα 'μαυρα τετραγωνακια'(σε στυλ παζλ) που βλεπουμε πανω σε διαφορα προιοντα?

Αυτα που τα βλεπει το κινητο με την καμερα του και μας δινει εξτρα πληροφοριες;

Απαιτει και συνδεση στο νετ, ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...