Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν και βγάζει ότι να είναι τις τελευταίες μέρες.

 

Παθών; με την 1.9.2 όλα ήταν μια χαρά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή που δουλεύω λίγες μέρες τώρα ειναι η Greenify *ROOT*.

Οι περισσότεροι απο εμάς ''παγώνουμε'' ή αφαιρούμε τις εφαρμογές συστήματος που δε θέλουμε να τρέχουν στο παρασκήνιο και να καταναλώνουν ram και μπαταρία.Με τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε απο market τί γίνεται???

Αυτή λοιπόν η ενδιαφέρουσα εφαρμογή κάνει το εξής...Βάζει όποιες εφαρμογές θέλουμε σε ''ύπνωση''(hibernation)!Π.χ., έχουμε την εφαρμογή του fb που τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο.Επιλέγωντάς τη, μπαίνει σε ''ύπνο'' μέχρι να την ανοίξουμε εμείς απο το εικονίδιο ή το widget και να έρθουν μαζεμένες οι ειδοποιήσεις!Μέτα το κλείσιμο θα ''κοιμηθεί'' πάλι!

Αλλες εφαρμογές (δικές μου) που κάνουν το ίδιο και τρέχουν απο πίσω χωρίς να χρειάζεται, είναι το viber, whats app, airdroid, cosmote info, tapatalk, xda premium, εορτολόγιο κτλ.

Εύχομαι το project να συνεχιστεί μιας και βλέπω εμφανή βελτίωση στη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Εχεις δει διαφορα στην διαθεσιμη μνημη? Παρολο που εχω βαλει σε hibernate τα Facebook / Google Plus / HD Widgets (πανω κατω δεσμευουν 50MB, ισως και παραπανω, ολα μαζι), η διαθεσιμη μνημη δεν εχει αυξηθει.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει διαφορα στην διαθεσιμη μνημη? Παρολο που εχω βαλει σε hibernate τα Facebook / Google Plus / HD Widgets (πανω κατω δεσμευουν 50MB, ισως και παραπανω, ολα μαζι), η διαθεσιμη μνημη δεν εχει αυξηθει.

 

Παντως εγω ειδα διαφορα, και μια μικρη στην μπαταρια σε κατασταση αναμονης. Σε μενα το Facebook δεσμευει 50-60mb, οποτε 2-3 εφαρμογες να βαλω hide, αξιζει για μενα. Mακαρι να μπορουσε να λειτουργησει και σε εφαρμογες system.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα εχθές.. Μάλιστα όταν πήγαινα να συνδεθώ, εκεί που έβαζες τον αριθμό σου, είχε από κάτω ένα κουτάκι με 3 επιλογές.. :confused: Όπως και να έχει, μπήκα στο market και τσέκαρα για ενημέρωση και είχε βγει νέο update και όλα καλά τώρα.. Για δείτε..

 

Δεν έβγαλε κάτι από χτες το απόγευμα και μετά.. τι στο καλό; Θα περιμένω λίγο και βλέπουμε, μέχρι στιγμής δεν μου έκανε άλλες "κόνξες" πάντως οπότε ίσως να ευθυνόταν κάτι άλλο πέρα απ'την εφαρμογή την ίδια, δεν το δούλεψα βέβαια και πολύ. Ίδωμεν!:)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει διαφορα στην διαθεσιμη μνημη? Παρολο που εχω βαλει σε hibernate τα Facebook / Google Plus / HD Widgets (πανω κατω δεσμευουν 50MB, ισως και παραπανω, ολα μαζι), η διαθεσιμη μνημη δεν εχει αυξηθει.

 

Τα Facebook και Google+ δεν είναι εφαρμογές συστήματος?

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτησω τωρα και κατι πιο ψαγμενο...

Υπαρχει καποια εφαρμογη δωρεαν, που σε συνδυασμο με καποιον server προφανως, να μου επιτρεπει να κανω streaming video απο το κινητο μου, καπου στο internet, realtime, με χρηση δεδομενων-data?

Link to comment
Share on other sites

Τα Facebook και Google+ δεν είναι εφαρμογές συστήματος?

 

Αφου εισαι root, τις σβηνεις και τις εγκαθιστας παλι σαν εφαρμογες χρηστη απο το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι root, τις σβηνεις και τις εγκαθιστας παλι σαν εφαρμογες χρηστη απο το Play Store.

 

Ή μετατρεπονται απευθειας, με το Titanium backup. Δεν το χα σκεφτει κι εγω πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλε κάτι από χτες το απόγευμα και μετά.. τι στο καλό; Θα περιμένω λίγο και βλέπουμε, μέχρι στιγμής δεν μου έκανε άλλες "κόνξες" πάντως οπότε ίσως να ευθυνόταν κάτι άλλο πέρα απ'την εφαρμογή την ίδια, δεν το δούλεψα βέβαια και πολύ. Ίδωμεν!:)

 

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση με σημερινή ημερομηνία, την έκανα εννοείται!:p

 

Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση στο viber αλλα τα ΙΔΙΑ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ειδα διαφορα, και μια μικρη στην μπαταρια σε κατασταση αναμονης. Σε μενα το Facebook δεσμευει 50-60mb, οποτε 2-3 εφαρμογες να βαλω hide, αξιζει για μενα. Mακαρι να μπορουσε να λειτουργησει και σε εφαρμογες system.

 

Το Facebook καίει μπαταρία η άτιμη αρκετά. Εγώ τη σκοτώνω με το kill button της rom που έχω και μένει κλειστή μέχρι να την ξανά ανοίξω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ξυπνητηρι που να χτυπαει αν απενεργοποιησεις το κινητο??

 

Οχι. Ειναι θεμα λειτουργικου, οχι εφαρμογης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όχι και δε φταίνε οι εφαρμογές αυτό, αλλά το ίδιο το android. Σε όλες τις android (κι όχι μόνο) συσκευές, δε λειτουργεί το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή...

 

Edit: με πρόλαβαν!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ξυπνητηρι που να χτυπαει αν απενεργοποιησεις το κινητο??

 

Όχι, αλλά γι'αυτό υπάρχει το flight mode..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω στην οθόνη το pc εικόνα με την camera του κινητου ασύρματα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω στην οθόνη το pc εικόνα με την camera του κινητου ασύρματα?

 

Με το teamviewer μπορεις να κανεις γενικα χειρισμο του κινητου σου,απο τον υπολογιστη (αρα προφανως μπορεις απο το μενου να ενεργοποιησεις την καμερα και να βλεπεις οπου αυτη σημαδευει....) αλλα νομιζω εχει τον περιορισμο να ειναι συνδεδεμενα και τα 2 (pc-τηλεφωνο) στο ιδιο δικτυο....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.quicksupport.market.samsung

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω στην οθόνη το pc εικόνα με την camera του κινητου ασύρματα?

 

Με την beta έκδοση του airdroid γίνεται πολύ εύκολα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα αλλά έπεσα πάνω σε αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anod.appwatcher και μου φάνηκε χρήσιμη. Μπορείς να παρακολουθείς για updates εφαρμογές που δεν έχεις εγκατεστημένες αλλά σε ενδιαφέρουν.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω στην οθόνη το pc εικόνα με την camera του κινητου ασύρματα?

 

Με το i p camera από το μάρκετ το έχω δοκιμάσει και δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα barcode scanner όταν σκανάρω ένα προϊόν να με βγάζει ποιο προϊόν είναι αυτό στο excel που το έχω αποθηκευμένο
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα αλλά έπεσα πάνω σε αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anod.appwatcher και μου φάνηκε χρήσιμη. Μπορείς να παρακολουθείς για updates εφαρμογές που δεν έχεις εγκατεστημένες αλλά σε ενδιαφέρουν.

 

Παρά πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Audiko αξίζει να το βάλω; το χρησιμοποιώ από το pc αλλά έλεγα να το έχω και στο note.

Από ram πως τα πάει;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Audiko αξίζει να το βάλω; το χρησιμοποιώ από το pc αλλά έλεγα να το έχω και στο note.

Από ram πως τα πάει;

 

Με note2 που βλέπω προφίλ ή συσκευές με πολυ ράμ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Αλλα, σε αυτη την έκδοση δεν θα σου ανοίγει κάν μάλλον, κολλάει και κρασαρει. Ασε που χαλασαν τις επιλογες αρκετα. Απέχει πολυ απο το μέτριο για την ακρίβεια. Τα 5 αστερακια όνειρο απατηλό...αν δεν κάνουν αλλαγές σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...