Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εξοικονόμιση ενέργειας, ένα χρήσιμο καινούργιο app είναι το Smart WiFi Toggler το οποίο ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το WiFi με βάση την τοποθεσία από τις κυψέλες κινητής, και όχι με το GPS όπως το Juice Defender. Το δοκίμασα και λειτουργεί όπως λέει.
Link to comment
Share on other sites

Δες το haxsync.. έχει τέτοια επιλογή. πάντως συγχρονισμό με το τηλέφωνο από το Facebook έχει τέλειο.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι παρόμοιο για παλιότερη έκδοση android? Gingerbread τρέχει το κινητό μου :)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Για εξοικονόμιση ενέργειας, ένα χρήσιμο καινούργιο app είναι το Smart WiFi Toggler το οποίο ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το WiFi με βάση την τοποθεσία από τις κυψέλες κινητής, και όχι με το GPS όπως το Juice Defender. Το δοκίμασα και λειτουργεί όπως λέει.

 

Το juice defender δεν χρησιμοποιεί GPS. Δουλεύει κι'αυτό με κυψέλες.

Link to comment
Share on other sites

Για εξοικονόμιση ενέργειας, ένα χρήσιμο καινούργιο app είναι το Smart WiFi Toggler το οποίο ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το WiFi με βάση την τοποθεσία από τις κυψέλες κινητής, και όχι με το GPS όπως το Juice Defender. Το δοκίμασα και λειτουργεί όπως λέει.

 

Εγώ έχω το παρακάτω, μόλις απομακρύνομαι από τα wifi που συνδέομαι μου κλείνει την σύνδεση και μου βγάζει εικονίδιο μέχρι να πάω πάλι κοντά σε γνωστό wifi να το πατήσω για να συνδεθεί ξανά.

Του βάζεις και σε πόσο χρόνο θέλεις να σου κάνει κλείσιμο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidplant.wifipowersaver&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kcm9pZHBsYW50LndpZmlwb3dlcnNhdmVyIl0.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! :)

Υπάρχει κατι για ενημέρωση υπολοίπου στη Wind οπως ειναι το Cosmote info αντίστοιχα της κοσμοτέ;

Έριξα μια ματιά και δεν ειδα τίποτα! :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειτε το airdroid, εχετε προβλημα με το upload αρχειων;

Σε μενα κολλανε ολα στο 100% και δεν αναγραφει "completed", με αποτελεσμα να το κλεινω και η φωτο να εχει ανεβει μιση. Η αλλη μιση ειναι μαυρη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή και εγώ ψάχνω μια εφαρμογή για απομακρυσμένο έλεγχο ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο απο τα παρακάτω υπερτερεί σε αυτόν τον τομέα και αν ναι, ως προς τι?

¤ Teamviewer

¤ Remote Desktop Client

¤ PocketCloud Remote Desktop Pro

¤ LogMeIn Ignition

ή οποιοδήποτε άλλο γνωρίζει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

κατεβασα το Teamviewer συνδεομαι κανονικα κ οταν κλεινω κ θελω να μπω ξανα μου ζηταει αλλα κωδικο απο αυτον που ειχα βαλει..

δεν εχει επιλογη να εχει ενα κωδικο μονο κ τελος?

πρεπει να αλλαζει καθε φορα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

κατεβασα το Teamviewer συνδεομαι κανονικα κ οταν κλεινω κ θελω να μπω ξανα μου ζηταει αλλα κωδικο απο αυτον που ειχα βαλει..

δεν εχει επιλογη να εχει ενα κωδικο μονο κ τελος?

πρεπει να αλλαζει καθε φορα?

 

Εαν πας στις ρυθμισεις του teamviewer στον υπολογιστη, γραφεις ΕΣΥ τι κωδικο θελεις να εχει καθε φορα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν απευθύνομαι στο σωστό thread, γιατί πατάω για γενικές εφαρμογές και με βγάζει στα GPS... τεσπα... ας το πάρει το ποτάμι...

Ψάχνω μια εφαρμογή που να δείχνει ποιες εφαρμογές κάνουν sync στο παρασκήνιο. Έχει κανείς υπόψιν καμιά;

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ξερετε μηπως ποια ειναι η διαφορα απο το free με το paid LightFlow?

 

http://www.folioflow.com/ff/page/website/lightflow/pageId/1687

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω πολυ, ξερετε γενικα αν εχει προβληματα η συγκεκριμενη εφαρμογη lightflow?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, ξερετε γενικα αν εχει προβληματα η συγκεκριμενη εφαρμογη lightflow?

 

Σε ποια συσκευη ενδιαφερεσαι να την εγκαταστησεις?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ενας φιλος μου μια εφαρμογη που καθε μια ωρα το τηλεφωνο του την λεει ομιλουμενο.Εχω βρει πολλες τετοιες αλλα θελω να την λεει την ωρα στα ελληνικα.Εχετε κατι υποψιν σας
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι απο κινητο και δεν βολευει το search, πια ειναι καλη εφαρμογη για μετρηση χρονου ομιλιας ανα μηνα εξαιρωντας καποια συγκεκριμενα νουμερα οπου εχω απεριοριστο;
Link to comment
Share on other sites

το viber ενω ξεκιναει και τρωει 18-20 mb ram τωρα ,χωρις να το εχω χρησιμοποιησει καθολου δειχνει 60 mb ram!εναλλακτικες εχουμε γιατι μου φαινεται πολυ βαρυ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για ξύπνημα της συσκευής με κάποιο gesture π.χ ταπ ταπ όπως στο νοκια Ν9? Ώστε να μη χρειάζεται να πατηθεί κάποιο hard button για wake.
Link to comment
Share on other sites

το viber ενω ξεκιναει και τρωει 18-20 mb ram τωρα ,χωρις να το εχω χρησιμοποιησει καθολου δειχνει 60 mb ram!εναλλακτικες εχουμε γιατι μου φαινεται πολυ βαρυ?

 

Νομίζω όλα πάνω κάτω τα ίδια είναι..... Δες το tango... Υποστηρίζει και βίντεο κληση... Απλά το viber είναι πιο διαδεδομένο.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για ξύπνημα της συσκευής με κάποιο gesture π.χ ταπ ταπ όπως στο νοκια Ν9? Ώστε να μη χρειάζεται να πατηθεί κάποιο hard button για wake.

Δες το tap tap app

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για ξύπνημα της συσκευής με κάποιο gesture π.χ ταπ ταπ όπως στο νοκια Ν9? Ώστε να μη χρειάζεται να πατηθεί κάποιο hard button για wake.

 

Δες και το Smart Screen ON

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι απο κινητο και δεν βολευει το search, πια ειναι καλη εφαρμογη για μετρηση χρονου ομιλιας ανα μηνα εξαιρωντας καποια συγκεκριμενα νουμερα οπου εχω απεριοριστο;

 

Έβαλα το dodolphone και ελπίζω να μετράει καλά και τα δεδομένα γιατί έβγαλα το data manager που ήταν πολύ καλό. Και το call meter 3g ήταν καλό αλλά το widget του πρώτου στην notification bar ήταν καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...