Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού κλάφτηκα αρκετά σε μια Janet και της εξήγησα ότι η Χαλκίδα δεν είναι απομακρυσμένη περιοχή, μου είπε ότι τελικά δε θα με χρεώσουν τις 20 επιπλέον λίρες ως χειρονομία καλής θέλησης. Να δούμε τι θα χρεωθεί τελικά. Ανεξάρτητα πάντως από αυτό έχω να πω ότι 7 του μήνα έδωσα την παραγγελία και λογικα παρασκευή θα το έχω στα χέρια μου. Αυτό θα πει ταχύτητα:!:

 

Και σε φίλο μου πήραν 50 λίρες για Κομοτηνή!

 

Και ενώ το θέμα έχει παράδοση την επόμενη ημέρα, του ήρθε μια μέρα αργότερα. Η dhl του είπε ότι θα δώσει τα λεφτά πίσω στην f2m και αυτοί δε δέχονται να του τα επιστρέψουν.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε φίλο μου πήραν 50 λίρες για Κομοτηνή!

 

Και ενώ το θέμα έχει παράδοση την επόμενη ημέρα, του ήρθε μια μέρα αργότερα. Η dhl του είπε ότι θα δώσει τα λεφτά πίσω στην f2m και αυτοί δε δέχονται να του τα επιστρέψουν.

Τώρα μόλις μου έστειλαν mail ότι μου επιστρέφουν 20 λίρες. Όταν έχω νεότερα θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε όσοι το πήρατε από play store τι κάρτα και ποιας τράπεζας πληρώσατε;

Το status της παραγγελίας μου είναι ακόμα pre-ordered σχεδόν μια εβδομάδα μετά την αγορά!!

Το πλήρωσα με prepaid Πειραιώς και κάτι μου λέει ότι έχει κολλήσει λόγω τράπεζας!

 

Που εστειλες mail και πηρες αυτη την ενημερωση? γιατι οσες φορες εστειλα εγω πηρα πισω ενα αυτοματοποιημενο ιδιο μηνυμα που λεει οτι βασει παραγγελιας θα το εχω μεχρι 21 φεβρουαριου..Επισης εγω εχω κανει την παραγγελια απο τις 2 φεβρουαριου και ακομα ειναι στο προπαραγγελια..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια ακόμα, στο pre-ordered την ίδια ημερομηνία έκανα παραγγελία και μου στέλνει το ίδιο μήνυμα ότι δήθεν θα το έχω shipped 21 Φεβρουαρίου.

@eyesburn Που στο λέει ότι έχει κολλήσει λόγω τράπεζας μόλις πατάς εκεί στο "help center" ?

Link to comment
Share on other sites

όσοι νομίζετε οτι έχετε πρόβλημα με την κάρτα σας γιατί δεν παίρνετε να ρωτήσετε αν έχει δεσμευτεί το ποσό, αν έχει δεσμευτεί το σωστό ποσό δηλαδή αυτό που λέει η απόδειξη του google play δεν θα έχετε πρόβλημα (πάντως αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τις κάρτες σας θα είχε έρθει μήνυμα από την google)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάπου ότι έχει κολλήσει λόγω τράπεζας απλά υποψιάζομαι γιατί δεν μπορώ να αγοράσω εφαρμογές!

Λογικά δεν έχει γίνει ακόμα το authorization της κάρτας γιατί το 1 ευρώ που χρεώνει η google δεν μου έχει επιστραφεί.

Απλά φοβάμαι ότι θα φάει άκυρο η κάρτα! Εσείς με τι κάρτα το αγοράσατε?

Link to comment
Share on other sites

όσοι νομίζετε οτι έχετε πρόβλημα με την κάρτα σας γιατί δεν παίρνετε να ρωτήσετε αν έχει δεσμευτεί το ποσό, αν έχει δεσμευτεί το σωστό ποσό δηλαδή αυτό που λέει η απόδειξη του google play δεν θα έχετε πρόβλημα (πάντως αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τις κάρτες σας θα είχε έρθει μήνυμα από την google)

 

εμενα τα 332 ευρω τα εχει δεσμευσει κανονικα απο την πρωτη στιγμη...δεν ειναι οτι περασε το περιθωριο χρονου και δεν το πηραμε...η ερωτηση που συνηθως προκυπτει ειναι πως αλλοι που τα παρηγγειλαν μετα απο εμας τα πηραν.Προς θεου δεν με νοιαζει..Απλα θα ηθελα να ξερω οτι ολα ειναι κομπλε για να μην αγχωνομαι.Γιατι δεν μπαινουν στον κοπο να απαντησουν σε mail και να μου πουν ολα κομπλε θα ερθει στην ωρα του, για να μην ψαχνομαι και εγω...BTW καρτα mastercard..

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα 332 ευρω τα εχει δεσμευσει κανονικα απο την πρωτη στιγμη...δεν ειναι οτι περασε το περιθωριο χρονου και δεν το πηραμε...η ερωτηση που συνηθως προκυπτει ειναι πως αλλοι που τα παρηγγειλαν μετα απο εμας τα πηραν.Προς θεου δεν με νοιαζει..Απλα θα ηθελα να ξερω οτι ολα ειναι κομπλε για να μην αγχωνομαι.Γιατι δεν μπαινουν στον κοπο να απαντησουν σε mail και να μου πουν ολα κομπλε θα ερθει στην ωρα του, για να μην ψαχνομαι και εγω...BTW καρτα mastercard..

 

μου το στέλνει φιλοs 278 ευρώ από αμερική να το χτυπήσω?

Link to comment
Share on other sites

όλα τελική τιμή μου είπε

 

Πολυ καλη τιμη ειναι....φυσικα και να το παρεις...απλα το μονο μειον ειναι οτι δεν θα εχεις εγγυηση στην Ευρωπη.....

Link to comment
Share on other sites

μου το στέλνει φιλοs 278 ευρώ από αμερική να το χτυπήσω?

 

Πολύ καλή τιμή.

Αν όμως προκύψει κάποιο πρόβλημα, να ξέρεις δεν θα βρεις εξυπηρέτηση στην Ελλάδα και σε καμία χώρα της Ευρώπης, όσον αφορά την εγγύηση. Θα αναγκαστείς να το ξαναστείλεις πίσω στο φίλο σου ή να πληρώσεις από την τσέπη σου το κόστος επισκευής.

Αν δε σ' ενοχλεί αυτό, τότε μια χαρά.

 

 

Εdit: Δεν μου εμφάνισε το post του jimlost. Τα ίδια έχουμε γράψει. :O

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελία μου εγώ παιδιά την έκανα 8/2, και μου έλεγε 1-2 εβδομάδες, και η συναλλαγή στο wallet είναι pending, με το ποσό να έχει δεσμευτεί από την χρεωστική μου από ότι είδα. Οπότε όλα οκ στη διαδικασία έτσι; Απλά περιμένω την αποστολή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 31/1 και λέει shiping in 1-2 weeks ποτέ λέτε να σταλεί με τα τωρινά δεδομένα;

λογικά έπρεπε να είναι εδώ, εγώ με την ιδία ημερομηνία το παρέλαβα την τετάρτη 6/2/13.

δεν κοιτάς μέσα στο google wallet & play store μήπως έχεις κανένα πρόβλημα.

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

λογικά έπρεπε να είναι εδώ, εγώ με την ιδία ημερομηνία το παρέλαβα την τετάρτη 6/2/13.

δεν κοιτάς μέσα στο google wallet & play store μήπως έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Ειναι pending ακόμα,θα δω αν δέσμευσάν τουλάχιστον τα χρήματα από την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

To παρηγγειλε ο φιλος μου παρασκευη βραδυ (9/12) και σημερα το πρωι του ηρθε!!!!!!!! :D Πιο γρηγορα δε γινοταν.Τωρα βεβαια πρεπει να περιμενω μεχρι 1 Μαρτη που 8α κατεβει αλλα που να πληρωνω μεταφορικα και να τον ταλαιπωρω.Δε θα περασουν ευκολα αυτες οι μερες,αυτο ειναι το μονο σιγουρο! Edited by kopsikiller
Link to comment
Share on other sites

To παρηγγειλε ο φιλος μου παρασκευη βραδυ (9/12) και σημερα το πρωι του ηρθε!!!!!!!! :D Πιο γρηγορα δε γινοταν.Τωρα βεβαια πρεπει να περιμενω μεχρι 1 Μαρτη που 8α κατεβει αλλα που να πληρωνω μεταφορικα και να τον ταλαιπωρω.Δε θα περασουν ευκολα αυτες οι μερες,αυτο ειναι το μονο σιγουρο!

 

Μην αγχωνεσαι και γω στην ιδια μοιρα ειμαι. Εχει το τηλ ο φιλος μου στην γερμανια απο τις 2/2 και θα παω να το παραλαβω στις 21/2 !! Και γω δεν τον εβαλα στο κοπο να το στειλει. Λεω θα παω που θα παω ας το παρω ο ιδιος, με 20 μερες πανω κατω δεν χαθηκε ο κοσμος. Υπομονη λοιπον. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός από το Play store υπάρχει κάπου διαθέσιμο το κινητό για αγορά από online κατάστημα ? Έστω και πιο ακριβά. Μιλάω για καταστήματα όπως π.χ. το handtec
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε παιδιά. 7/2 παραγγελία και σήμερα το πρωί σπίτι μου. Όλα μαζί τα έξοδα (συνδρομή σε forward2me, μεταφορικά, φόροι) 390 ευρώ. Αρκετά καλύτερα από τη φημολογούμενη τιμή στην ελλάδα. Τωρα πάω να κόψω τη sim.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός από το Play store υπάρχει κάπου διαθέσιμο το κινητό για αγορά από online κατάστημα ? Έστω και πιο ακριβά. Μιλάω για καταστήματα όπως π.χ. το handtec

 

Hantec μεχρι προχθες το ειχε διαθεσιμο αν δεν κανω λαθος η τιμη ηταν 370 + μεταφορικα περιπου 20 ευρω .... Το πηρε γνωστος μου πεμπτη εκανε την παραγγελια παρασκευη μεσημερι το παρελαβε.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πληρωσατε στο Play store με χρεωστικη (Visa) πειραιως σας κρατησανε προμηθεια για την αλλαγη συναλλαγματος; Ποσο;
Link to comment
Share on other sites

Hantec μεχρι προχθες το ειχε διαθεσιμο αν δεν κανω λαθος η τιμη ηταν 370 + μεταφορικα περιπου 20 ευρω .... Το πηρε γνωστος μου πεμπτη εκανε την παραγγελια παρασκευη μεσημερι το παρελαβε.

 

Τώρα το έχει προπαραγγελία στα 416.64 ευρώ + μεταφορικά.... μήπως ο φίλος σου δεν πλήρωσε τον φόρο???

 

 

Edit: Το 8άρι το έχει διαθέσιμο στα 360.90 ευρώ +μεταφορικά....

Edited by deliol
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...