Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"ΑΝ" σταματήσει η παραγωγή και "ΑΝ" δεν έρθει στην Ελλάδα και χρειαστείς κάποιο ανταλλακτικό από το service θα έχεις σίγουρα μεγάλη καθυστέρηση επισκευής

 

Και μεγαλο κοστος προφανως...?!!?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λάθος λέξη το 'μαγαζί'. :(

Όπως και στο προηγούμενο post μου, η ερώτηση αφορούσε σε όσους αγόρασαν από πωλητές του eBay, του Amazon κ.ο.κ.

 

Δηλαδή εγώ που το αγόρασα από eBay Γερμανίας και έχω κανονική απόδειξη από Google Play, αν το κινητό δεν το φέρει στην Ελλάδα η LG, η εγγύηση δεν θα ισχύει (για την Ελλάδα μιλάω πάντα).

Τί θα πρέπει όμως εγώ να κάνω όταν θα χρειαστώ service;

 

 

Ps. Πολύ πιθανό αυτά που γράφουμε να είναι άνευ σημασίας γιατί δεν έχει σταματήσει εν τω μεταξύ η παραγωγή του κινητού, και η LG να το φέρει στην Ελλάδα, άλλα με όλες τις φήμες ή καλύτερα, με όλη αυτή την μη επίσημη ενημέρωση, υπάρχουν εύλογες ερωτήσεις..

 

Tοτε πρεπει να απευθυνθεις στη google.

Η LG δεν θα το υποστηριξει αν δεν ερθει.

Δεν θα φερει ανταλλακτικα, δε θα φερει τα service manuals για εκπαιδευση προσωπικου.

Και η Google θα κανει ολες τις συναλλαγες με ενα ονομα (του αγοραστη) και μια διευθυνση (της αρχικης αποστολης, του αγοραστη).

Οποτε μονο σε συννενοηση με αυτον μπορει να γινει.

Αν ειναι απο το ebay πχ....ουσιαστικα δεν εχεις εγγυηση, εκτος και αν ζεις στη χωρα που ζει και αυτος οποτε γινεται πιο πρακτικο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Η LG δεν έχει διαψεύσει τίποτα ε;

 

Πλέον έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι και να το βρω σε καλή (για μένα) τιμή, θα χρειαστεί ρίσκο για την αγορά του αν όντως σταματήσει η παραγωγή και δεν εισαχθεί στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μ' αυτά και μ' αυτά έφτασε να πωλείται 400+ ευρώ το προηγούμενο nexus στα ηλεκτρονικά μαγαζιά, το οποίο πριν τις γιορτές το έβρισκες και με 299 ευρώ σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών!
Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδια περιμενω πως και πως να βγουν οι φημες αληθινες οτι σταματαει η παραγωγη του nexus 4.........θα εχουμε στα χερια μας ενα συλλεκτικο τουμπανο........ενα απο τα 400.000 που κυκλοφορισαν παγκοσμιως με τα καλα και τα κακα που εχει αυτο.........:lol::lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αισιως μπηκαμε στην 8η απο τις 8-9 βδομαδες αναμονης κ λεω να στειλω ενα μειλακι,μπας και..κουραστηκα λιγο..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ναι 27 νοεμβρη,δυστυχως αργησαμε λιγο...

 

 

φίλε μου μήπως την πάτησες και εσύ σαν και μένα?

Για μπές στο google wallet σου και δες τι γίνετε.Μπορεί να προσπαθήσανε να τραβήξουν τα λεφτά και να μην μπορέσανε?

Αν έγινε έτσι σου λενε μεσα σε 7 μέρες φτιάξτο αλλιώς ακυρώνετε η παραγγελία και ξανά απο την αρχή.....

Link to comment
Share on other sites

ναι 27 νοεμβρη,δυστυχως αργησαμε λιγο...

 

Εγω με 5 Δεκέμβρη παραγγελία παραδωθει την τρίτη που πέρασε

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε πάει Αγγλία στις 23 του μήνα και σήμερα μου ήρθε τα χέρια μου Ελλάδα.Βασικά τώρα που μιλάω ντρέπομαι να ανοίξω το πακέτο καθότι τρέμουν τα χέρια μου απο συγκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με 5 Δεκέμβρη παραγγελία παραδωθει την τρίτη που πέρασε

 

τι να πω δε ξερω..με εχουν κουρασει

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την εταιρία που συνεργάζεται με την Google για την κατασκευή του nexus 4, η γραμμή παραγωγής στη Νότια Κορέα λειτουργεί κανονικά.Μα τι τα κάνουν, τα φτιάχνουν και τα πετάνε στη θάλασσα;:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τα στελνουν στη google (στην εταιρια που κανει τα logistics βασικα) η στα καταστηματα για απευθειας retail sale.

Οποτε αν κατασκευαζει κανονικα η LG, τοτε τα κρατα η Google.

Ισως δουμε μεγαλο αριθμο συσκευων διαθεσιμο οταν εχει μαζεψει αρκετα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα στελνουν στη google (στην εταιρια που κανει τα logistics βασικα) η στα καταστηματα για απευθειας retail sale.

Οποτε αν κατασκευαζει κανονικα η LG, τοτε τα κρατα η Google.

Ισως δουμε μεγαλο αριθμο συσκευων διαθεσιμο οταν εχει μαζεψει αρκετα. :lol:

 

Εγω βλεπω διαθεσιμοτητα λιιιιιιιγο πριν την MWC Barcelona. Ετσι για να κοψει πωλησεις απο αυτα που θα βγουνε και να κρατησει το hype αλλα και το ονομα της Google σχετικο στις τεχνολογικες ειδησεις της περιοδου ;)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μολις η samsung,HTC,Sony,LG,Motorola,klp klp ανακοινωσουν τις καινουργιες ναυαρχιδες τους,τοτε και μονο τοτε θα ξαναβγει στην αγορα διαθεσημο αποθεμα προς καταναλωση......να δειχνει και καλα οτι υπολειπετε σε χαρακτηριστικα απο τους αλλους....
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μήπως την πάτησες και εσύ σαν και μένα?

Για μπές στο google wallet σου και δες τι γίνετε.Μπορεί να προσπαθήσανε να τραβήξουν τα λεφτά και να μην μπορέσανε?

Αν έγινε έτσι σου λενε μεσα σε 7 μέρες φτιάξτο αλλιώς ακυρώνετε η παραγγελία και ξανά απο την αρχή.....

 

πληρωσα συγγενη μου στην αμερικη κ εκανε την αγορα αυτος,με αμερικανικη καρτα δλδ,οποτε δεν υπηρχε θεμα

 

πριν λιγο τους πηρε τηλεφωνο και ειπαν οτι της εχει σταλει!μειλ δε πηρε παντως,αλλα ελπιζω να εχει σταλει οντως!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ήρθεεεεε :D περισσοτερα στο official thread :D

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα αναμονή (παραγγελία 10/12/2012), έφτασε σήμερα το πρωί στη Γερμανία, στο συγγενή μου.

Για όσους έχουν παραλάβει από Γερμανία, ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος αποστολής; Και πόσο το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα αναμονή (παραγγελία 10/12/2012), έφτασε σήμερα το πρωί στη Γερμανία, στο συγγενή μου.

Για όσους έχουν παραλάβει από Γερμανία, ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος αποστολής; Και πόσο το κόστος;

 

Μου το έστειλαν από Γερμανία με DHL στις 13/12 και το παρέλαβα με ΕΛΤΑ την παραμονή Χριστουγέννων (πήγα και το παρέλαβα ο ίδιος αφού είχα τηλεφωνήσει το πρωί και μου είπαν ότι είχε φτάσει. Δεν περίμενα να μου φέρει ο ταχυδρόμος ειδοποίηση ή το ίδιο το δέμα, γιατί δεν θα γινόταν την ίδια μέρα).

Κόστος δεν γνωρίζω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...