Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν κάνεις παραγγελία για το nexus σου δίνει την δυνατότητα να είναι περασμένος ο λογαριασμός σου (αυτό λογικά πρέπει να αλλάζει αν θες να δώσεις το τηλέφωνο σε άλλων)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω θα μπορεσω να το παραγγειλω απο αγγλια την δευτερα μιας και ειμαι τοσο ατυχος που ο γνωστος μου λειπει εκτος πολης...Ξερουμε τι γινεται απο αποθεματα? Δλδ θα υπαρχει μεχρι την Δευτερα ή αυριο μεθαυριο θα ψαχνουμε να το βρουμε παλι?
Link to comment
Share on other sites

Προχθές έγινε παραγγελία από το Γερμανικό play store και σήμερα έφτασε στο σπίτι του ατόμου που μου το πήρε!!
Ναι επιτέλους η παραγγελία και η αποστολή πάνε σφαίρα, όπως θα έπρεπε να ήταν από τον Νοέμβριο.

 

Μένω Γερμανία και το παράγγειλα από το Play Store προχτές αλλά 6 ώρες αφού ξανάγινε διαθέσιμο. Χτες μου έστειλαν email ότι έχει αποσταλεί και σήμερα το μεσημέρι έφτασε στο σπίτι μου. :)

Link to comment
Share on other sites

:yahoo: Μολις εγινε και η δικια μου παραγγελια μεσου φιλου στην γερμανια!! Τωρα μενει να περιμενω καμια 20αρια μερες για να παω να το παραλαβω! :D
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα παιδια εφτασε και ο φεβρουαριος κανα νεο για το ποτε θα το δουμε στα ραφια των καταστηματων??
Link to comment
Share on other sites

βασικά πάνω από 380 αν έρθει θα είναι κοροϊδία και δεν νομίζω ότι θα πάει καλά..

(για το 16Gb μιλάμε πάντα)

 

ξέρει κανείς τι παίζεις με την εγγύηση αν το πάρεις από γερμανία, αγγλία ή αμερική?

είναι παγκόσμια?

Link to comment
Share on other sites

βασικά πάνω από 380 αν έρθει θα είναι κοροϊδία και δεν νομίζω ότι θα πάει καλά..

(για το 16Gb μιλάμε πάντα)

 

ξέρει κανείς τι παίζεις με την εγγύηση αν το πάρεις από γερμανία, αγγλία ή αμερική?

είναι παγκόσμια?

 

Και 450 να έρθει πιστεύω θα σκίσει. Όταν το SIII στα καταστήματα (στο Πλαίσιο τουλάχιστον) έχει 550, αν έρθει αυτό που είναι καλύτερο στα 450 πιστεύεις δε θα πάει καλά;

 

Νομίζω η εγγύηση είναι Πανευρωπαϊκή αλλά δε παίρνω και όρκο..

Link to comment
Share on other sites

Και 450 να έρθει πιστεύω θα σκίσει. Όταν το SIII στα καταστήματα (στο Πλαίσιο τουλάχιστον) έχει 550, αν έρθει αυτό που είναι καλύτερο στα 450 πιστεύεις δε θα πάει καλά;

 

Νομίζω η εγγύηση είναι Πανευρωπαϊκή αλλά δε παίρνω και όρκο..

 

το SIII το βρίσκεις στην Ελλάδα στα 463, δεν υπάρχει κανένας λόγος να το πάρεις στα 550...

και για 10 ευρώ, εγώ θα προτιμούσα το sΙΙΙ πάντως

άσε, που το πιο πιθανό είναι να πέσει και η τιμή του SIII όταν έρθει το nexus 4 στην ελλάδα

 

αν δεις όμως και την τιμολόγηση που έκαναν στο nexus 7, 269€ τα 16GB και τώρα 279€ τα 32GB, λογικά θα κάνουν το ίδιο και για το nexus 4 και η τιμή θα είναι πολύ κοντά σε σχέση με τις άλλες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

το SIII το βρίσκεις στην Ελλάδα στα 463, δεν υπάρχει κανένας λόγος να το πάρεις στα 550...

και για 10 ευρώ, εγώ θα προτιμούσα το sΙΙΙ πάντως

 

Συμφωνώ ότι δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις τόσο αλλά μιλάμε για καταστήματα αυτή τη στιγμή. Μέσω ίντερνετ εννοείται το βρίσκεις στα 460+. Όπως βρίσκεις και το Nexus στα 380+. Στα καταστήματα είναι το θέμα...

 

Εγώ πάλι θα προτιμούσα αυτό! :)

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς που θα βρω το bumper ?

 

playstore ( original)

dx-box ( original αλλά σε τιμή χαμηλή )

amazon ( poetic )

 

διαλέγεις και πέρνεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σου ηρθε και το ειδες?

To σιγουρεψαμε τελικα?

George είναι στον δρόμο το tracking number δουλεύει κανονικά..... στο xda τα παιδιά που το παρέλαβαν αναφέρουν ότι είναι ακριβώς το ίδιο με το original και κάποιος ανέφερε ότι μάλλον κάποιος προμηθευτής ή κάτι τέτοιο της lg έχει την ΄΄μητρα΄΄ και το κόπιαρε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρα πως το ξερεις οτι ειναι original? :wacko:

Βρε εγω το ξερω οτι ειναι μαιμου, παρελαβε φιλος και το ειδα αν και σχεδον ιδιο, καμια μητρα δε χρειαζεται, εχει κυκλοφορησει και απο αλλες δυο κινεζικες το ιδιο πραγμα (η μια ειναι η Shenit, η αλλη πουλαει μονο χονδρικη).

Btw η shenit ειναι στο αμαζον, οποτε πρεπει να τη βαλεις και αυτη στις επιλογες που εδωσες στο παιδι και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Αρα πως το ξερεις οτι ειναι original? :wacko:

Βρε εγω το ξερω οτι ειναι μαιμου, παρελαβε φιλος και το ειδα αν και σχεδον ιδιο, καμια μητρα δε χρειαζεται, εχει κυκλοφορησει και απο αλλες δυο κινεζικες το ιδιο πραγμα (η μια ειναι η Shenit, η αλλη πουλαει μονο χονδρικη).

Btw η shenit ειναι στο αμαζον, οποτε πρεπει να τη βαλεις και αυτη στις επιλογες που εδωσες στο παιδι και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και αλλες.

ok απομίμηση ας το πούμε καλύτερα και μάλλον πάρα πολύ κοντά στην original για την shenit δεν γνωριζα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βασικά πάνω από 380 αν έρθει θα είναι κοροϊδία και δεν νομίζω ότι θα πάει καλά..

(για το 16Gb μιλάμε πάντα)

 

ξέρει κανείς τι παίζεις με την εγγύηση αν το πάρεις από γερμανία, αγγλία ή αμερική?

είναι παγκόσμια?

 

Εεεε ενταξει... δεν θα ειναι κοροιδια... δεν γινεται να στο δωσουν χωρις κερδος το κινητο... Οπως και δεν γινεται να στο δωσουν με υπερκερδος...!! :p Παντως η τιμη του Media Markt της Γερμανιας πιστευω οτι ειναι σουπερ...!!

 

Οσο για την εγγυση, απο Ευρωπη εισαι κομπλε...!! Απο Αμερικη δεν εχεις...!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 380 κοροϊδία ; Φίλε, δεν πρέπει να σκεφτόμαστε με τιμές Αμερικής και τιμές άλλων Ευρωπαϊκών χωρών καθώς δεν είμαστε κάτι τέτοιο. Είμαστε μια χώρα με την υψηλότερη φορολογία, το υψηλότερο ΦΠΑ κλπ κλπ. Από την εμπειρία μου και μόνο, αν θέλουμε να μιλάμε ρεαλιστικά και βάση του ανταγωνισμού (που το Nexus ) δεν έχει. Το πόσο smooth είναι κλπ δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο Android μέχρι στιγμής (και σου το λέω ως κάτοχος του Note 2 παράλληλα), θα παίξει γύρω στα 500 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

γινεται να εξηγησει καποιος τον τροπο παραγγελιας του n4 απο γερμανια με εταιρια που σου παρέχει γερμανική διευθυνση και στο στελνει πίσω? με ελληνικη προπληρωμενη ειναι εφικτο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ωραία παραγγείλαμε το nexus με αλχημεία από UK με F2ME (ελπίζω αυτοί να μην μας κάνουν καμία πλάκα) και τώρα κολλήσαμε στο bumper.

εκτός από playstore που αλλού θα βρω original γιατί αυτό στο DX-BOX δεν είναι original και όχι μόνο το bumper αλλά και για το μαγαζί γράφουν τα χειρότερα

 

μια ερώτηση ακόμα για το f2me ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος αποστολής?

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...