Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το f2me πληρώνεις 21.00 λίρες για Αθήνα. περίπου 25 ευρώ δηλαδή.

 

28.40 λίρες για Αθηνά 34 ευρώ σήμερα τα έδωσα

289 λίρες μαζί μεταφορικά το nexus to 16gb 333 ευρώ

και 3 λίρες το F2me 3.5 ευρώ

320,4 λίρες

369,56 ευρώ τόσο μου πήγε σύνολο

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

28.40 λίρες για Αθηνά 34 ευρώ σήμερα τα έδωσα

289 λίρες μαζί μεταφορικά το nexus to 16gb 333 ευρώ

και 3 λίρες το F2me 3.5 ευρώ

320,4 λίρες

369,56 ευρώ τόσο μου πήγε σύνολο

 

κάτσε μισό λεπτό ... https://www.forward2me.com/pricing εδώ αν βάλεις 0.5 στα κιλά λέει 21.03 λίρες. μηπως επέλεξες το ακριβότερο?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

28.40 λίρες για Αθηνά 34 ευρώ σήμερα τα έδωσα

289 λίρες μαζί μεταφορικά το nexus to 16gb 333 ευρώ

και 3 λίρες το F2me 3.5 ευρώ

320,4 λίρες

369,56 ευρώ τόσο μου πήγε σύνολο

 

Ακριβώς τα ίδια έδωσα και εγω...

+8,5 ευρώ θηκούλα

+2 ευρώ screen protectors

+1 ευρώ αντάπτορας πρίζας

+5 ευρώ για την micro sim που θα πάρω αύριο το πρωί

 

386,5€ τα πάντα όλα.

Η εξέλιξη των ειδών:

Nokia 3330, Motorola L7, Sony Ericsson W205, LG Cookie KP500, ZTE Blade

Τώρα: neXus 4

Link to comment
Share on other sites

370€ δηλαδη. Πολυ καλη τιμη! Παλι καλα που πεφτει η λιρα! :lol:

Ευτυχως υπαρχουν εταιρειες οπως το f2me τωρα που υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Αντε να δουμε και καμια αγγελια κατω απο την τιμη του οπως σε ολες τις υπολοιπες συσκευες.

Βαρεθηκα να βλεπω 500αρια για συσκευες των 300-350€..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επείγον χρειάζομαι βοήθεια..!! μόλις μου ήρθε e-mail απ την google ότι έγινε η πληρωμή και το στέλνουν ! μου έδωσαν τον tracking number απο την tnt αλλά όταν ανοίγω το site να δω μου λέει στο Destination : Not Found και τίποτα άλλο.. Λέτε να έγινε κάτι λάθος ?? να χάσω το πακέτο??

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγη ώρα. Αργουν τα tracking number να δείξουν

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επείγον χρειάζομαι βοήθεια..!! μόλις μου ήρθε e-mail απ την google ότι έγινε η πληρωμή και το στέλνουν ! μου έδωσαν τον tracking number απο την tnt αλλά όταν ανοίγω το site να δω μου λέει στο Destination : Not Found και τίποτα άλλο.. Λέτε να έγινε κάτι λάθος ?? να χάσω το πακέτο??

χρησιμοποίησε το link που σου δίνει μέσα από το email που σου έστειλε το google play

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

αυτο χρησιμοποιησα,αλλα μου βγαζει ακομα not found. :(

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

αυτο χρησιμοποιησα,αλλα μου βγαζει ακομα not found. :(

 

Αργουν λιγο τα tracking...περιμενε μεχρι το πρωι...Εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι μιας και εαν θυμασαι το παρηγγειλα πριν απο εσενα και ακομα τιποτα...Επισης αναρωτιεμαι πως το δικο σου εξυπηρετηθηκε τοσο γρηγορα ενω ελεγε αποστολη σε 2-3 βδομαδες...μαλλον εισαι τυχερος φιλε μου...;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο χρησιμοποιησα,αλλα μου βγαζει ακομα not found. :(

 

Παίξε και εδώ μπάλα http://www.17track.net/IndexEn.html

 

αν και χλωμό το βλέπω, αλλά δεν χάνεις τίποτα :worry:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αργουν λιγο τα tracking...περιμενε μεχρι το πρωι...Εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι μιας και εαν θυμασαι το παρηγγειλα πριν απο εσενα και ακομα τιποτα...Επισης αναρωτιεμαι πως το δικο σου εξυπηρετηθηκε τοσο γρηγορα ενω ελεγε αποστολη σε 2-3 βδομαδες...μαλλον εισαι τυχερος φιλε μου...;)

 

μακάρι τελικά να είμαι όντως τυχερός !!:( εγώ φοβαμαι μήπως γίνει καποιο λάθος τώρα με την tnt .. :(

 

taliban δοκίμασα αυτό που μου έδωσες , και μου το δείχνει ως unavailable. Οπότε λογικά θα περιμένω μέχρι το πρωί. ;) ευχαριστώ πάντως!

Edited by axristos

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σε ευρώ δεν είναι σταθερή αφού η ισοτιμία αλλάζει.

Επίσης αν γίνει η αγορά με Ελληνική κάρτα σου χρεώνουν και περίπου 10 ευρώ εξτρα για αλλαγή από ευρώ σε λίρα.

 

Γιατί; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; :blink:

 

Γιατί η κάρτα σου είναι σε ευρώ και η τράπεζα κάνει μετατροπή για να στείλει στερλίνες.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σε ευρώ δεν είναι σταθερή αφού η ισοτιμία αλλάζει.

Επίσης αν γίνει η αγορά με Ελληνική κάρτα σου χρεώνουν και περίπου 10 ευρώ εξτρα για αλλαγή από ευρώ σε λίρα.

 

αυτό δεν είναι αλήθεια τσεκαρισμένο

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι αλήθεια τσεκαρισμένο

 

Εχεις δίκιο. Για να καταλάβετε, αυτό που γίνεται είναι αρχικά δέσμευση του ποσού συν ένα μικρό ποσοστό για την μετατροπή του συναλλάγματος. Μόλις γίνει η εκκαθάριση του τελικού ποσού σου αποδεσμεύεται το ποσοστό για την μετατροπή και η τελική κράτηση είναι η τιμή με το τρέχον συνάλλαγμα.

Η εξέλιξη των ειδών:

Nokia 3330, Motorola L7, Sony Ericsson W205, LG Cookie KP500, ZTE Blade

Τώρα: neXus 4

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Για να καταλάβετε, αυτό που γίνεται είναι αρχικά δέσμευση του ποσού συν ένα μικρό ποσοστό για την μετατροπή του συναλλάγματος. Μόλις γίνει η εκκαθάριση του τελικού ποσού σου αποδεσμεύεται το ποσοστό για την μετατροπή και η τελική κράτηση είναι η τιμή με το τρέχον συνάλλαγμα.

 

Πάμε off topic αλλά καρατσεκαρισμένο (μόλις έλεγξα τη κάρτα μου) . Αν γίνει πληρωμή σε ξένο νόμισμα (πχ το Paypal έχει επιλογή να πληρώσεις απευθειας σε ευρώ με δική του ισοτιμία (σε σκίζει) ή να πληρώσεις στο νόμισμα του πωλητή και η τράπεζα να σε χρεώσει έξοδα μετατροπής).Για το playstore η πληρωμή γίνεται σε στερλίνες (σωστα?), και η πιστωτική είναι σε ευρώ.Η τράπεζα στέλνει στερλίνες χρεώνοντας σε, ευρώ.Στο statement για αγορά που είχα κάνει υπάρχουν έξοδα μετατροπής (είναι ποσοστό του συνολικου ποσου) περιπου 10 ευρω για περιπου 400 στερλίνες.

 

αυτό δεν είναι αλήθεια τσεκαρισμένο

 

Δηλαδή τί ισχύει?

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση στις ισοτιμίες εξαρτάται και από τις τράπεζες. Κάποιες κάρτες δεν χρεώνουν έξτρα κάποιες άλλες χρεώνουν.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση στις ισοτιμίες εξαρτάται και από τις τράπεζες. Κάποιες κάρτες δεν χρεώνουν έξτρα κάποιες άλλες χρεώνουν.

δηλαδή αν είναι όπως τα λες όλοι όσοι πήραμε από Google Play UK και F2ME θα έχουμε μια χρέωση περίπου 20 ευρώ για της δυο συναλλαγές (δεν είχα δει κάτι τέτοιο ποτέ αλλά αυτή φορά θα το τσεκάρω παντός η eurobank επειδή τη ρώτησα για τι δεν έχουν πάρει ακόμα τα λεφτά μου είπε ότι είναι χρεωμένη η κάρτα σου περίπου 369,85 ευρώ από google & paypal )........

sorry molis pira sta xeria mou to nexus apo dhl:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες!!!

 

Επειδή καίγομαι τρελλά να τσιμπήσω ένα, και επειδή μου είναι πολύ δύσκολο να διαβασω 130 σελίδες, μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα σύντομο briefing για τον τρόπο που γίνεται, γιατί ειδα πολλούς να έχουν παραγγείλει απο play store!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!:D

Edited by elrik428
Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...:):):)

 

πάνω κάτω έτσι είναι η διαδικασία, αν δεν καταλαβαίνεις ρώτα λεπτομέριες..

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...:):):)

 

Εγω εγκαθιστω το tunnelbear, μου δημιουργει μια νεα συνδεση και μετα δεν εχω ιντερνετ. Χρειαζεται καποια ρυθμιση μηπως?

Link to comment
Share on other sites

που στο λεει αυτο? γτ εμενα εχει μεινει στο 2 Φεβ Έχετε υποβάλει μια παραγγελία στον έμπορο Google Commerce Ltd στις 2 Φεβ. Το Πορτοφόλι Google έχει στείλει ένα αντίγραφο αυτής της απόδειξης στη διεύθυνση k**********@gmail.com

 

κ γω φιλε μου ειμαι κολλημενος εδω...!!

 

σε εσενα ειχε καποια εξελιξη? κ μετα απο ποσες μερες??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

(παιδιά εμένα με το πρόβλημα που είχα χτες με την tnt λύθηκε ! Το πρωί εμφανίστηκαν τα στοιχεία και τώρα το πακέτο είναι στην f2me και θα το στείλουν άμεσα ! :) οπότε περιμένω ;) )

 

@giannisj5 :

Όταν κάνεις εγκατάσταση το tunnelbear εγκαθίστανται και κάποια άλλα πράγματα(μια σύνδεση νομίζω άλλη).. εσύ μήπως δεν τα εγκατέστησες ? προσπάθησε να ξανακάνεις την εγκατάσταση :)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ποσες μερες περιπου σου εγραψε το gplay οτι η παραγελια σου φευγει??

 

εμενα 4 μερες ειναι κολλημενη στο προπαραγελια...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πάνω κάτω έτσι είναι η διαδικασία, αν δεν καταλαβαίνεις ρώτα λεπτομέριες..

 

Παρα πολυ καλος!!!!! Ευχαριστω πολύ!!

Το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα. Ακομα και απο κινητο!!

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...