Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε θα το δοκιμασω

 

Μαλλον καποιο προβλημα πρεπει να εχει η μπαταρια. Του ξαναπερασα την ρομ με full wipe και ενω εχω 4% μπαταρια και το σβησω και το αναψω κατευθειαν παη στο 60% και αντιστροφα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ (με full 3g σήμα) το κάνω hotspot και μοιράζω Internet σε ενα xperia και το tablet μου και ταυτόχρονα κάνω browising απο το κινητο και πέρα της αβυσαλέας κατανάλωσης (βγάζει 3-4 ώρες max) δεν έχω πρόβλημα και δεν έχει σβήσει απο overheating.

Μήπως απλά η μπαταρία σου δεν έχει αρκετη φόρτιση αλλα το λειτουργικό δεν την διαβάζει σωστά; Δηλαδή να έχεις όντως 4% και όχι 50% που σου γράφει στην αρχή;

Δοκίμασε να το εχεις στην φόρτιση και σκίσε το στην χρήση να δεις αν θα σβήσει, τότε θα ξέρεις οτι δεν φταίει η φόρτιση αλλα όντως κάνει υπερθέρμανση:blink:

 

Έεεεετσι. ΚΙ εμένα τα ίδια. Το κάνω hotspot και του αλλάζω τον αδόξαστο, αλλά να σβήσει πριν φτάσει στο 1% η μπαταρία, δνε έχει συμβεί. Κατεβαίνει ναι μεν γρήγορα, αλλά δεν θα σβήσει από άλλο λόγο!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι ανθεκτική; Έχει κάποια επίστρωση;

Είμαι διακοπές και γρατσουνισα τη ζελατίνα καθαρίζοντας το και επειδή μου τη σπάει έτσι όπως είναι με τις χαρακιές λέω να τη βγάλω τελείως. Μήπως όμως κινδύνευσει περισσότερο;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Εχθές που κατέβασα ένα πρόγραμμα μου έβγαλε ειδοποίηση πως ο είναι σχεδόν γεμάτος ο δίσκος εγγραφής και δεν με άφησε να το κάνω εγκατάσταση.

Σαν δίσκο εγγραφής έχω επιλέξει την κάρτα sd και όχι του τηλεφώνου.

Η κάρτα έχει διαθέσιμα 5 gb περίπου.

Γιατί μου το έβγαλε αυτό?

Πρέπει να το ρυθμίσω κάπου αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για την αγορά αυτού του κινητού για μια φίλη:

Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις από τους ήδη κατόχους.

1. Έχει 2 κάμερες. Σε άλλα site λέει ναι σε άλλα όχι.

2. Έχει φλας η πίσω κάμερα. Στην φωτογραφίες φαίνεται αλλά δεν αναφέρεται πουθενά

3. Έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά ή τα sms

4. Έχει εμφανίσει σοβαρά προβλήματα. Λίγο που διάβασα ήδη αναφέρθηκε υγρασία και πρόβλημα με microsd κάρτες

5. Προβλήματα με Dual sim

 

Αν υπάρχει κάποιο άλλο κινητό με παρόμοιο χαρακτηριστικά(max 4.2 οθόνη, camera>5 με flash, μνήμη>1gb, dual sim) ας το αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για την αγορά αυτού του κινητού για μια φίλη:

Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις από τους ήδη κατόχους.

1. Έχει 2 κάμερες. Σε άλλα site λέει ναι σε άλλα όχι.

2. Έχει φλας η πίσω κάμερα. Στην φωτογραφίες φαίνεται αλλά δεν αναφέρεται πουθενά

3. Έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά ή τα sms

4. Έχει εμφανίσει σοβαρά προβλήματα. Λίγο που διάβασα ήδη αναφέρθηκε υγρασία και πρόβλημα με microsd κάρτες

5. Προβλήματα με Dual sim

 

Αν υπάρχει κάποιο άλλο κινητό με παρόμοιο χαρακτηριστικά(max 4.2 οθόνη, camera>5 με flash, μνήμη>1gb, dual sim) ας το αναφέρει

1. όχι

2. ναι

3. όχι

4. δε νόμιζω

5. όχι

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Το handcent sms θέλει κάποια ειδική ρύθμιση για να στείλει φωτό και mms γενικά; Δεν μπορώ να στείλω με το zte
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Φίλε alxgs εγώ χρησιμοποιώ το go SMS PRO και δεν έχω πρόβλημα χωρίς καμία ρύθμιση.

 

Σκέφτομαι για την αγορά αυτού του κινητού για μια φίλη:

Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις από τους ήδη κατόχους.

1. Έχει 2 κάμερες. Σε άλλα site λέει ναι σε άλλα όχι.

2. Έχει φλας η πίσω κάμερα. Στην φωτογραφίες φαίνεται αλλά δεν αναφέρεται πουθενά

3. Έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά ή τα sms

4. Έχει εμφανίσει σοβαρά προβλήματα. Λίγο που διάβασα ήδη αναφέρθηκε υγρασία και πρόβλημα με microsd κάρτες

5. Προβλήματα με Dual sim

 

Αν υπάρχει κάποιο άλλο κινητό με παρόμοιο χαρακτηριστικά(max 4.2 οθόνη, camera>5 με flash, μνήμη>1gb, dual sim) ας το αναφέρει

 

1. Έχει 1 μόνο πίσω και αυτή είναι μέτρια όπως των περισσότερων κινεζικών κινητών

2. Έχει

3. ΑΝ του περάσεις την Rom που όλοι χρησημοποιουμε, δεν έχει κανένα πρόβλημα

4. Όσοι γνωστοί μου το έχουν, δεν έχουν θέματα

5. Μια για ομιλία και μια για 3g Internet, και Πετάει το εργαλείο.

 

Παρόμοιες συσκευές θα βρεις πολλές αλλά όχι σε αυτή την τιμή.

Είναι με διαφορά Best value for money.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το gosms και βλέπουμε.

Κάτι άλλο ακόμα όμως που αντιμετωπίζω. Μου βγάζει συνεχώς ότι κάποια εφαρμογή της google σταμάτησε. Google app process κάπως έτσι. Βρήκα κάτι λύσεις στο νετ αλλά δεν φτιάχνει.

Έχετε καμιά άλλη λύση;

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι ανθεκτική; Έχει κάποια επίστρωση;

Είμαι διακοπές και γρατσουνισα τη ζελατίνα καθαρίζοντας το και επειδή μου τη σπάει έτσι όπως είναι με τις χαρακιές λέω να τη βγάλω τελείως. Μήπως όμως κινδύνευσει περισσότερο;

αν δεν το πετας σε τσαντα και τσέπες με κλειδιά κλπ και δεν το ακουμπάς με την οθόνη σε επιφάνεια που γρατζουνάει, δεν παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Εχθές που κατέβασα ένα πρόγραμμα μου έβγαλε ειδοποίηση πως ο είναι σχεδόν γεμάτος ο δίσκος εγγραφής και δεν με άφησε να το κάνω εγκατάσταση.

Σαν δίσκο εγγραφής έχω επιλέξει την κάρτα sd και όχι του τηλεφώνου.

Η κάρτα έχει διαθέσιμα 5 gb περίπου.

Γιατί μου το έβγαλε αυτό?

Πρέπει να το ρυθμίσω κάπου αλλού?

 

Εγώ κάθε φορά που μου το βγάζει αυτό, πάω στο manage Apps και κάνω clear cache σε κάθε ένα app. Έτσι ελευθερώνει χώρο.

 

SOS!!! Καλησπέρα και καλό υπόλοιπο διακοπών σε όλους!

 

Μία φορά στην Ελαφόνησο (και αφού είχε περάσει μία νύχτα φόρτισης με Air-condition) έπιασα την συσκευή η οποία έκαιγε και η οθόνη δεν άνοιγε. Τα φωτάκια όλα κανονικά - κίτρινο ότι είχε φορτισει, το home, return κτλ όλα σωστα, χτυπούσε και μπορούσα να απαντήσω και να μιλήσω. Η οθόνη, μάυρη. έβγαλα την μπαταρία, το αφησα στην ησυχία του και μετα απο 5 ώρες περίπου, άνοιξε κανονικα.

 

Σήμερα στην Τηνο, το έπιασα πάλι, μετα απο φόρτιση, έκαιγε, πάιρνω ένα τηλέφωνο και μετα πάλι τα ίδια. Μαυρη οθόνη αλλα όλα κανονικά. Το πρώϊ όλα αυτά. Μου ανάβει κόκκινο λαμπάκι, το βάζω για φόρτιση, και κλείνει τελειως. τελείως όμως. ούτε φωτάκι, ούτε home, return, ούτε το κουμπί που το ενεργοποιεί δεν κάνει τίποτα. Μου έρχεται να το φουνταρω στην θάλασσα απο τα νεύρα μου. Τι λέτε να φταίει; Αν φταίει η μπαταρία, θα μπορέσω να βρώ άλλη εδώ, στην Αθήνα;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από μπαταρία πάντως θα ξεκινούσα, αν και για Αθήνα να βρεις άλλη σε βλέπω χλωμό.

 

Κοίτα eBay

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια για αυτην εδω την μπαταρια τι λετε? ειναι 2400mah ειναι καλη η θα ανατιναχθει το κινητο ?:lol:

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/New-Battery-For-ZTE-U970-U795-U807-U817-U880F-U930-N970-V970-V889M-N880F/121102550662/item

Link to comment
Share on other sites

SOS!!! Καλησπέρα και καλό υπόλοιπο διακοπών σε όλους!

 

 

Σήμερα στην Τηνο, το έπιασα πάλι, μετα απο φόρτιση, έκαιγε, πάιρνω ένα τηλέφωνο και μετα πάλι τα ίδια. Μαυρη οθόνη αλλα όλα κανονικά. Το πρώϊ όλα αυτά. Μου ανάβει κόκκινο λαμπάκι, το βάζω για φόρτιση, και κλείνει τελειως. τελείως όμως. ούτε φωτάκι, ούτε home, return, ούτε το κουμπί που το ενεργοποιεί δεν κάνει τίποτα. Μου έρχεται να το φουνταρω στην θάλασσα απο τα νεύρα μου. Τι λέτε να φταίει; Αν φταίει η μπαταρία, θα μπορέσω να βρώ άλλη εδώ, στην Αθήνα;

 

 

 

Ακριβώς το ίδιο έγινε και σε μένα. Ενώ λειτουργούσε κανονικά η συσκευή,ξαφνικά είχε σβήσει. το ανάβω και η οθόνη δεν έδειχνε τίποτα.Στην αρχή φως είχαν μόνο τα home-return κλπ. Μετά δεν λειτουργούσαν ούτε αυτά,νεκρό! Το βάζω να φορτίσει τίποτα.

Αποφάσισα να στείλω μήνυμα στον κινέζο (etotalk) και μου έστειλε να βάλω ξανά την official Rom με οδηγίες. Πρόκειται να αλλάξει τίποτα?! Τι λέτε?

 

PS:Χιλια συγνωμη που ανεβηκε 2 φορες το μηνυμα,

Edited by kostas_arg
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο είχε πάθει γνωστός μου με το Newman N1 που ταν ακριβώς η ίδια συσκευή εσωτερικά (αλλά με κάμερα εμπρός). Δεν διορθώνεται με τίποτα, κάηκε η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο είχε πάθει γνωστός μου με το Newman N1 που ταν ακριβώς η ίδια συσκευή εσωτερικά (αλλά με κάμερα εμπρός). Δεν διορθώνεται με τίποτα, κάηκε η οθόνη

 

Α τόσο καλά... Γαμάτα! Τι να πώ... Και πώς μπορούμε να δούμε αν είναι η οθόνη ή η μπαταρία; Να αγοράσω μία απο ebay να μου έρθει τσακ μπάμ να το κοιτάξω; τι είναι τώρα 10 ευρω...

 

Αν και αναρωτιέμαι αν μιλήσω και εγώ με Etotalk που την αγόρασα, θα μου δώσουν να περάσω νέα rom? Πώς, απο την στιγμή που δεν ανάβει κάν η συσκευή;

 

Η εγγύηση με καλύπτει,ή τώρα αρχίζει το κλάμα?

Πραγματικά τι να σου πώ, έχω την εντύπωση πώς πηγαινελα τα μεταφορικά μονο, θα σου βγει η συσκευή...Iphone σε έξοδα!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σε προηγούμενες σελίδες για επιστροφές,με τι το στέλνετε πίσω? ΕΛΤΑ είναι το registered airmail? Για να δω σε περίπτωση που μου ζητήσει να το στείλω πίσω ο κινέζος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συστημένο ουσιαστικά.

6,13 πλήρωσα εγώ.

Απλά ετοιμαστείτε για 3μηνο. Κανένα μήνα να πάει, κανένα μήνα να το στείλουν στη ΖΤΕ και να το πάρετε πίσω και κανά μήνα πάλι να έρθει. Εγώ ακόμη περιμένω το δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι συστημένο ουσιαστικά.

6,13 πλήρωσα εγώ.

Απλά ετοιμαστείτε για 3μηνο. Κανένα μήνα να πάει, κανένα μήνα να το στείλουν στη ΖΤΕ και να το πάρετε πίσω και κανά μήνα πάλι να έρθει. Εγώ ακόμη περιμένω το δικό μου...

 

Ok... :shock:

 

Samsung Galaxy S Duos σού'ρχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα...

πρώτο μ ποστ κ θα ήθελα να πω της εντυπώσεις μ σαν πλέων κάτοχος του κινητού

από προ-χθες, μετά από 130κ σελίδες διαβάσματος :wacko: !!

το παρήγγειλα από http://www.minideal.net 2/8 κ αν δεν επεφτε 15αυγουστος θα μου εσκαγε μυτη 16/8 αλλα μ ειρθε 19/8..

η παρήγγειλα ηταν με Free Shipping - SG Post- Registered Airmail δεν έδωσα τπτ εξτρά στα ελτα...

στο κιν. πέρασα την τελευταία ρομ του bruno γενικά ακολούθησα τα ολα βήματα που υπάρχουν στη σελ. 99

 

λοιπον αυτο που ήθελα να ρωτήσω ειναι οτι το ηχείο είναι πολύ αδύναμο, φταιει η συγκεκριμένη έκδοση;

εχω κανει την αλλαγή του στο loundspeaker mode σε max 150 αλλα παλι δεν..προτινετε κατι αλλο??

αν περασο την ICS θα ειναι καλητερα? κ γενικα προτινετα ICS ή JB ??

 

thx εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα...

πρώτο μ ποστ κ θα ήθελα να πω της εντυπώσεις μ σαν πλέων κάτοχος του κινητού

από προ-χθες, μετά από 130κ σελίδες διαβάσματος :wacko: !!

το παρήγγειλα από http://www.minideal.net 2/8 κ αν δεν επεφτε 15αυγουστος θα μου εσκαγε μυτη 16/8 αλλα μ ειρθε 19/8..

η παρήγγειλα ηταν με Free Shipping - SG Post- Registered Airmail δεν έδωσα τπτ εξτρά στα ελτα...

στο κιν. πέρασα την τελευταία ρομ του bruno γενικά ακολούθησα τα ολα βήματα που υπάρχουν στη σελ. 99

 

λοιπον αυτο που ήθελα να ρωτήσω ειναι οτι το ηχείο είναι πολύ αδύναμο, φταιει η συγκεκριμένη έκδοση;

εχω κανει την αλλαγή του στο loundspeaker mode σε max 150 αλλα παλι δεν..προτινετε κατι αλλο??

αν περασο την ICS θα ειναι καλητερα? κ γενικα προτινετα ICS ή JB ??

 

thx εκ των προτέρων!!

 

 

Απλά βάζεις το πρόγραμμα volume+ και ησυχάζεις μια και καλή. Η JB είναι πολύ πιο smooth από την ICS και την προτείνω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα...

πρώτο μ ποστ κ θα ήθελα να πω της εντυπώσεις μ σαν πλέων κάτοχος του κινητού

από προ-χθες, μετά από 130κ σελίδες διαβάσματος :wacko: !!

το παρήγγειλα από http://www.minideal.net 2/8 κ αν δεν επεφτε 15αυγουστος θα μου εσκαγε μυτη 16/8 αλλα μ ειρθε 19/8..

η παρήγγειλα ηταν με Free Shipping - SG Post- Registered Airmail δεν έδωσα τπτ εξτρά στα ελτα...

στο κιν. πέρασα την τελευταία ρομ του bruno γενικά ακολούθησα τα ολα βήματα που υπάρχουν στη σελ. 99

 

λοιπον αυτο που ήθελα να ρωτήσω ειναι οτι το ηχείο είναι πολύ αδύναμο, φταιει η συγκεκριμένη έκδοση;

εχω κανει την αλλαγή του στο loundspeaker mode σε max 150 αλλα παλι δεν..προτινετε κατι αλλο??

αν περασο την ICS θα ειναι καλητερα? κ γενικα προτινετα ICS ή JB ??

 

thx εκ των προτέρων!!

Πιο πίσω έχω οδηγίες για το πως θα φτιάξεις τον ήχο από το mtk engineer menu, διορθώνοντας τις τιμές στα levels του loudspeaker_mode στο media και ring

Ok... :shock:

 

Samsung Galaxy S Duos σού'ρχομαι!!!

15 μέρες να πάει κίνα, άλλες 15-20 να γυρίσει συνήθως, και από κει και πέρα ανάλογα την περίπτωση και το μαγαζί, μπορεί να σου κάνουν αντικατάσταση άμεσα, επομένς σε λιγότερο από ενάμιση μήνα θα χεις πίσω καινούριο, ή να κάτσει για επισκευή μέχρι κι ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

15 μέρες να πάει κίνα, άλλες 15-20 να γυρίσει συνήθως, και από κει και πέρα ανάλογα την περίπτωση και το μαγαζί, μπορεί να σου κάνουν αντικατάσταση άμεσα, επομένς σε λιγότερο από ενάμιση μήνα θα χεις πίσω καινούριο, ή να κάτσει για επισκευή μέχρι κι ένα μήνα

 

Το αγόρασα ήδη το Samsung Galaxy S Duos, ειναι σε μερικά θέματα πιο καλό απο το ZTE, σε άλλα όχι, μου φαίνεται και πιο αργο. Στο να ανοιξει τις φωτογραφίες, στο να κάνει update στο fb, να αναρτήσει φώτο στο instagram... Το ΖΤΕ μου φαίνεται καλύτερο γενικά, ίσως και να μην το έχω συνηθήσει απλά. Θα στείλω mail στην etotalk να αναφέρω το πρόβλημα και βλέπουμε! Αν σε δύο μήνες τοχω πίσω, πουλάω το Samsung και τέλος. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις.

 

1) Δεν μπορώ με τίποτα να βάλω gps. Αν εξαιρέσουμε το mapfactor το οποίο έχει όμως ελλιπής χάρτες, τα Sygic, Ndrive, Navigon δεν μπορούν να συνδεθούν με το wifi και να κατεβάσουν χάρτες. Σαν εφαρμογή κατεβαίνει κανονικά και εγκαθίσταται αλλά όταν ανοίγει μου εμφανίζει μήνμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με το playstore.

 

2) Για να κάνω ενοποίηση της μνήμης πρέπει οπωσδήποτε μετά να ξαναπεράσω την rom του Bruno, σωστά?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...