Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Μόλις το παρέλαβα κι εγώ, πάρα πολύ ωραίο και εξωτερικά αρκετά ποιοτικό, δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση η διαφορά με τα επώνυμα των 300-400 ευρώ με αντίστοιχα χαρακτηριστικά. Το ερώτημα είναι, ποια rom περνάω; Θέλω jb. Του bruno ή τη lewa; Γενικά δεν το έχω ξανακάνει και θα προτιμούσα να περάσω κάτι και να μην ξανασχοληθώ. Σε αυτές τις rom, όταν βγαίνει νέα έκδοση γίνεται update ή πρέπει να ξαναπεράσω τη νέα έκδοση; Γιατί πχ βλέπω ότι του bruno έχει θέμα με την ένταση, που υποθέτω μπορεί να λυθεί μελλοντικά. Αν προτείνετε τη lewa, βλέπω ότι κάποιο παιδί από εδώ κάνει τη μετάφραση στα ελληνικά, για πότε την περιμένουμε περίπου; Ευχαριστώ!

ΥΓ: 2 βδομάδες μου έκανε από merimobiles με δωρεάν αποστολικά

Edited by DragonlordP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να το παραγγείλω τώρα από merimobiles.

Έχουμε κανένα κουπόνι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σ/Κ Βγαίνει.

 

Καλημέρα. Θέλω και εγώ κουπόνι για merimobiles. Μου φαίνεται το ποιο φθηνό σαιτ για το συγκεκριμένο τηλέφωνο τι λέτε και εσείς ?

Link to comment
Share on other sites

Σ/Κ Βγαίνει.

 

Βρήκα ένα ήδη που αφαιρεί 7$ (5%).

Παίζει να είναι μεγαλύτερο αυτό που λες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα ήδη που αφαιρεί 7$ (5%).

Παίζει να είναι μεγαλύτερο αυτό που λες;

 

Το κουπόνι που αγόρασα το κινητό μου αφαίρεσε 10$ Το merimobiles είναι αξιόπιστο μέχρι τώρα.

Edited by kaban22
Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι που αγόρασα το κινητό μου αφαίρεσε 10$ Το merimobiles είναι αξιόπιστο μέχρι τώρα.

 

Το ποσοστό έχει σημασία.

Γιατί αλλιώς είναι να κέρδισες τα 10$ στα 140$ και αλλιώς στα 170$.

Θυμάσαι τι αρχικό σύνολο έβγαινε ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό έχει σημασία.

Γιατί αλλιώς είναι να κέρδισες τα 10$ στα 140$ και αλλιώς στα 170$.

Θυμάσαι τι αρχικό σύνολο έβγαινε ;

 

 

Εχει ενα κουπονι που σου δινει -10δολλαρια οχι της % .

Ισχυει μεχρι τελος του μηνα για ολα τα προιοντα ZTE . Ο κωδικος ειναι : ΖTE

 

Εγω προχωρησα στην αγορα χθες και εβαλα και free shipping και βγηκε μια χαρα τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό έχει σημασία.

Γιατί αλλιώς είναι να κέρδισες τα 10$ στα 140$ και αλλιώς στα 170$.

Θυμάσαι τι αρχικό σύνολο έβγαινε ;

 

Subtotal: €115.22

Coupon Code (tenner): -€7.68

Shipping: €6.15

Grand Total: €113.69

1 x ZTE V970 3G WCDMA Android4.0 Dual Core 1.0GHz Dual Sim 4.3"QHD

(MERI0362: No, MERI0685: No, MERI0076: No, MERI521: No, MERI4831: No, MERI10000: No, MERI4830: No, MERI522: No, MERI99902: No, Color(s): None, Screen Protector Install: No)

€115.22

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα κουπονι που σου δινει -10δολλαρια οχι της % .

Ισχυει μεχρι τελος του μηνα για ολα τα προιοντα ZTE . Ο κωδικος ειναι : ΖTE

 

Εγω προχωρησα στην αγορα χθες και εβαλα και free shipping και βγηκε μια χαρα τιμη.

 

Μπράβο ρε μάγκα.

Με το κουπόνι αυτό , με Singapore post και με screen protector μέσα, βγαίνει τελικό 105€.

Ευχαριστώ :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω έχω λινκ με την στοκ ρομ. Φλάσαρέ την όλη με το sp flash tool για να επανέλθει το κινητό.

EDIT: http://d-h.st/DTN

 

Να φλασαρω τη ρομ στο ZIP φακελο η μονο το IMAGE(BOOT);

Link to comment
Share on other sites

Να φλασαρω τη ρομ στο ZIP φακελο η μονο το IMAGE(BOOT);

Αυτή είναι η στοκ. Φορτώνεις το scatter στο sp flash tool και φλασάρεις όλα τα αρχεία όπως είναι ήδη επιλεγμενα πατώντας upgrade και συνδέοντας το κινητό χωρίς μπαταρία, για να το επαναφέρεις σε περίπτωση που τα θαλάσσωσες και δεν ανοίγει ούτε στο recovery

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την lewa OS rom, έχει κολλήσει η μετάφραση στο 71%. Εγώ έχω ελάχιστο χρόνο για να αφιερώσω αυτές τις μέρες. όποιος θέλει μεταφράζει ότι μπορεί.

 

http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το κινητό, από 18 του μήνα είναι shipped με EMS και η τελευταία ενημέρωση στο tracking number είναι την Κυριακή 21 που βρισκόταν στην Κίνα.Να ανησυχίσω ή απλά δεν ανανεώνουν τα tracking numbers συχνά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το κινητό, από 18 του μήνα είναι shipped με EMS και η τελευταία ενημέρωση στο tracking number είναι την Κυριακή 21 που βρισκόταν στην Κίνα.Να ανησυχίσω ή απλά δεν ανανεώνουν τα tracking numbers συχνά;
Να περιμένεις ν ανοιχτεί στο αεροδρόμιο και να καταγραφεί.

Όσο αφορά την lewa OS rom, έχει κολλήσει η μετάφραση στο 71%. Εγώ έχω ελάχιστο χρόνο για να αφιερώσω αυτές τις μέρες. όποιος θέλει μεταφράζει ότι μπορεί.

 

http://androidtranslator.etomaszow.eu/LewaOS-4.1/?lang=el

το παλεύω κι εγώ πού κ πού αλλά χωρίς κινητό με lewa να τρέχει είναι λίγο δύσκολο σε πολλά σημεία
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω βάλει τους drivers, στο device manager μου το βγάζει με θαυμαστικό .

!ΜΤ65xx.

Τι μπορεί να έκανα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία μόλις μπήκα στο merimobiles και το κατέβασε στα 135usd μαζί με το κουπόνι ZTE βγαίνει -10usd δηλαδή 125usd και σκέφτομαι να το πάρω με free shippng τελική τιμή 125usd άλλα δεν ξέρω τι γίνεται με το free shipping πόσες μέρες κάνει και αν σου στέλνουν tracking number ?

Μήπως είναι καλύτερα με singapore post με επιπλέον κόστος άλλα 8usd αλλά για λόγους οικονομίας λέω να τα γλιτώσω και αυτά. Τι με συμβουλέυεται να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με δωρεάν μεταφορικά. έκανε 16 μέρες να μου έρθει και ήταν κανονικά με tracking number. με δωρεαν μεταφορικά κανει 15-45 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά αν πας custom install και ξετικάρεις το κουτάκι wipe data, και μετά ξαναεπιλέξεις τα ίδια που χες βάλει, δεν χάνεις τίποτα, απλά αλλάζει το mms

 

το εκανα και χαθηκε η εφαρμογη μηνυματων :Ο :p λογικα καποιο λαθος εκανα :wacko: .Λοιπον υπαρχει καποια αφαρμογη σμσ στο play store που να κανει για δικαρτα (δλδ οταν ειναι να κανουμε αποστολη να επιλεγουμε με ποια σιμ θελουμε.... ) και να γινεται να γραψεις 160 χαρακτηρες ;

Τελος ποια σιμ ειναι 3g αυτη που λεει W/G ή αυτη που λεει GSM ;:X

ευχαριστω εκ των πρωτερων :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με δωρεάν μεταφορικά. έκανε 16 μέρες να μου έρθει και ήταν κανονικά με tracking number. με δωρεαν μεταφορικά κανει 15-45 μέρες.

 

Εσύ από που το αγόρασες φίλε και πόσο? Επίσης όταν λες δωρεάν μεταφορικά ενοης free ship και όχι singapore post έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και η 2η συσκευή, εδω και ώρα προσπαθώ να κάνω το mode για τους 160 χαραχτήρες, έχω κατεβάσει τα 2 αρχεία Mms.apk και Mms.odex . Έχω δοκιμάσει Α) να αποσυμπιεσω τη ρομ του μπρουνο και να ανατικαστήσω και τα 2 αρχεία (στο φάκελο system/app), και μετα να τη συμπιεσω παλι (με το προγραμμα winrar), Β) να προσθέσω τα αρχεια απλα κάνοντας add στο φάκελο system/app (με το προγραμμα winrar), Γ) απλά να τα σύρω μέσα στο φάκελο στο φάκελο system/app...

 

Και στις 3ης περιπτώσεις φλάσσαρα απο την αρχή τη ρόμ (με ενεργοποιημενα τα wipe). Όλες τις φορές είναι εξαφανισμένη η εφαρμογή για τα μνμ ...σαν να μην έχει εγκατασταθεί :(

 

Η κάρτα σιμ που θα χρησιμοποιήθει για 3g που τοποθετείται στην W/G ή στη GSM υποδοχή?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

αχχαχα φιλε τις ιδιες αποριες εχουμε χδ .Ας περιμενουμε λοιπον να μας τις λυσει καποιοις απο τους εμπειρους :)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για εφαρμογή που θέλω να δω αν σας το κάνει και σε σας. Προσπαθώ να ρυθμίσω αυτή την εφαρμογή αλλά δεν με αφήνει να επιλέξω κάποιες από τις ρυθμίσεις. το κάνει και σε σας;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη μέρα που παιδεύομαι με τo κινητό όπως ήρθε από τη μαμά του.

Ένα αρνητικό είναι το θέμα με την sd .Και το άλλο είναι ότι δε συγχρονίζει με τίποτα με την google.(gmail κα)

Κατά τα άλλα είναι μια χαρά και έτσι . Κινέζικες εφαρμογές δεν είχε καθόλου.

Αν πάω σε custom rom θα λυθεί το θέμα με την google?

Μετά από restore των εφαρμογών μου με titanium έφερε 5883 στο Antutu.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη μέρα που παιδεύομαι με τo κινητό όπως ήρθε από τη μαμά του.

Ένα αρνητικό είναι το θέμα με την sd .Και το άλλο είναι ότι δε συγχρονίζει με τίποτα με την google.(gmail κα)

Κατά τα άλλα είναι μια χαρά και έτσι . Κινέζικες εφαρμογές δεν είχε καθόλου.

Αν πάω σε custom rom θα λυθεί το θέμα με την google?

 

Με bruno Jealy Bean δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός :cool:

 

 

αχχαχα φιλε τις ιδιες αποριες εχουμε χδ .Ας περιμενουμε λοιπον να μας τις λυσει καποιοις απο τους εμπειρους :)

 

Ούτε συνεννοημένοι να ήμασταν :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...