Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκυρο για την οθόνη,άρχισαν τα όργανα! Αύριο αρχίζω τροποποίηση με τους οδηγούς που έχετε αναφέρει.ελπίζω αν χρειαστω βοήθεια να τη έχω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας κάνει επανεκκινησεις? Μου έκανε δυο τρείς αλλά δεν έδωσα σημασία, σήμερα όμως έκανε μια το πρωί και δυο τώρα το απόγευμα (σε διάστημα 15-20 λεπτών) και πάντα όταν πατάω το κουμπί για να ανάψει η οθόνη.

 

Επειδη ετσι οπως μας καταντησαν οι κινέζοι , ο καθενας φοραει και διαφορερική ROM , προτείνω σε καθε μικρό ή μεγαλο θέμα που μας παρουσιαζεται (ή που λύνει η εκαστοτε ROM) να αναφέρουμε ονομά και Version + Kernel .

Ισως έτσι καταλήξουμε σε μια - δύο καλές και ξαμολυθούμε για bug fixes online για να τις φέρουμε σε αποδεκτό σημειο για daily use στο κινητό μας ... ;)

Δίκιο έχεις , η ROM που φοράω είναι η 00.13 , και τωρα το ξανάκανε πάλι , 4η φορά σήμερα.

Έχω μία υπόνεια ότι το κάνει όταν έχω ρυθμισμένη την οθόνη σε φωτεινότητα μεγαλύτερη από την ελάχιστη.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ένα βιντεάκι 1080p με LG camera και μερικές φωτογραφίες, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

http://www.multiupload.nl/W6AFAF1MH3

Όταν λες με LG camera , εννοείς ότι δεν είναι από το τηλέφωνο?

Αν είναι από το τηλέφωνο:

Το δικό μου στα 480p τραβάει με 40 fps και στα 720p και 1080p μόνο με 8 fps.

Τι κάνω λάθος?

 

*Βρήκα την LG kamera στο Play store.

Έβαλα και 10 Mbit στο video Bitrate και έβγαλε 25 fps.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κανείς που να έχει παραγγείλει από το winupower.com τις θήκες και να έχει παραλάβει υπάρχει?

Στη jellykat ή στη new xperia rom υπάρχουν θέματα με την υπερθέρμανση και αν ναι λύνονται με την εφαρμογή για τον υποχρονισμό του επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

Στο βημα 4 οπου εγκαταστουμε το CWM , οταν το ανοιγω λεει waiting for device κι δεν κανει τιποτα αλλο , η οθονη ειναι ασπρη κι νομιζω τα βηματα τα εχω κανει σωστα μεχρι εδω , πως θα προχωρισω τα βηματα ?

 

update : εκανα το 1 βημα ξανα βαζοντας αντι για ADB interface το bootloader , προς το παρων δεν προχωρω , ενημερωστε με αν εχω κανει κατι λαθως ή το διωρθωσα

Edited by LosPoulos
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα κι εγω με την σειρα μου σημερα dispute στην paypal για τα δυο κινητα που μου ηρθανε και φυσικα εχουν τα γνωστα προβληματα.

Σήμερα μεσω Paypal το antelife μου απάντησε το εξης στο σχετικό dispute που έκανα:

 

''Would you mind sending a video of what is the problems to service@antelife.com? After checking out, we will know which part has wrong, and will give you a best solution of this problem . Have a nice day!''

 

Τι να κανω λέτε, να τους στείλω video, ή να αναβαθμίσω σε claim;

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μεσω Paypal το antelife μου απάντησε το εξης στο σχετικό dispute που έκανα:

 

''Would you mind sending a video of what is the problems to service@antelife.com? After checking out, we will know which part has wrong, and will give you a best solution of this problem . Have a nice day!''

 

Τι να κανω λέτε, να τους στείλω video, ή να αναβαθμίσω σε claim;

 

Κατά τη γνώμη μου, πιστεύω πως αν το πας σε claim χωρίς να δώσεις το βιντεάκι δε θα μετρήσει υπέρ σου, εφόσον μετά μπαίνουν στη μέση οι του paypal οι οποίοι θα δουν όλα τα μηνύματα που ανταλλάχτηκαν μεταξύ σας και θα δουν πως δε συνεργάστηκες. Λογικά μετά θα στο ζητήσουν οι ίδιοι.

 

Τώρα κάποιες ερωτησούλες:

1) Στην xperia rom υπάρχουν προβλήματα με το ξύπνημα της οθόνης χωρίς πρώτα να κάνουμε update το kernel σε 0.13 γιατί ξεχάστηκα και προχώρησα κατ' ευθείαν στη διαδικασία που περιγράφει ο @papandreou. Αν έχω τι κάνω?

2) Στην xperia rom υπάρχει το πρόβλημα με τα paid google apps? Αν ναι, ακολουθούμε τη γνωστή διαδικασία?

3) Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τον @lospoulos δηλαδή δεν αναγνωρίζεται μάλλον η συσκευή μετά το unlock του bootloader και για αυτό γράφει waiting for device. Τι κάνουμε?

 

Επίσης πείτε αν παρέλαβε κανείς από το winupower? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μεσω Paypal το antelife μου απάντησε το εξης στο σχετικό dispute που έκανα:

 

''Would you mind sending a video of what is the problems to service@antelife.com? After checking out, we will know which part has wrong, and will give you a best solution of this problem . Have a nice day!''

 

Τι να κανω λέτε, να τους στείλω video, ή να αναβαθμίσω σε claim;

 

φιλε ακριβώς το ιδιο μου έστειλαν και για τα δυο κινητά που έκανα dispute...Αυτόι οι Κινέζοι θα το βρουν το κόλπο να μην τους τα φαμε, ήμουν σίγουρος... Προσώπικά, δεν μπορώ να στείλω αποδεικτικο videaki, γίνεται να βοηθήσει κάποιος?

 

Σκέφτομαι να στείλω το παρακάτω, κι ότι γίνει: ''All the issues that i mentioned are the same from all the people that have bought this 'Phone'...This item cannot be used "out of the box", so please don't ask me about proof videos, you know that i am telling the truth..One last thing: I am not a developer, i bought this phone for my father and unfortunately he just can't use it.."

 

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

φιλε ακριβώς το ιδιο μου έστειλαν και για τα δυο κινητά που έκανα dispute...Αυτόι οι Κινέζοι θα το βρουν το κόλπο να μην τους τα φαμε, ήμουν σίγουρος... Προσώπικά, δεν μπορώ να στείλω αποδεικτικο videaki, γίνεται να βοηθήσει κάποιος?

 

Σκέφτομαι να στείλω το παρακάτω, κι ότι γίνει: ''All the issues that i mentioned are the same from all the people that have bought this 'Phone'...This item cannot be used "out of the box", so please don't ask me about proof videos, you know that i am telling the truth..One last thing: I am not a developer, i bought this phone for my father and unfortunately he just can't use it.."

 

Τι λέτε?

Ετσι ακριβώς. Γνωριζοντας εκ των προτέρων πως η πλειοψηφία δεν θα μπει ποτέ στον κόπο να καταγράψει βίντεο. Τους θεωρώ αληταραδες μιας και φαντάζομαι εισεπραξαν χιλιάδες dispute και τωρα κανουν το κοροϊδο. Απο μενα δεν πρόκειται να ξαναδούν ευρω τσακιστο.

Παντως αυτο που εγραψες καλο φαίνεται, αν και δεν νομίζω να ιδρώσει το αυτί τους.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το νήμα στο vondroid έχει διάφορους drivers για σύνδεση στο pc. Ρίξτε μια ματία, είναι όλο κι όλο 3 σελίδες. Και φυσικά αν βρείτε κάποιον driver που δουλεύει ποστάρετε το.

 

Δεν την έχω πολυδουλέψει την xperia αλλά από όσα είδα παρατήρησα τα παρακάτω:

  • Με την 0.13 το status της μπαταρίας ήταν unknown οπότε δεν έτρεχε και το antutu tester για την μπαταρία. Με την xperia ξαφνικά η μπαταρία μου απέκτησε status good και τα test τρέχουν κανονικά.
  • Με την 0.13 δεν έμπαινα σε 2 συγκεκριμένα wifi με wep και με την xperia μπαινω.
  • Το gps δουλεύει και με τις 2 για εμενα τουλάχιστον. Me την xperia και gps test χωρις wifi και data κλείδωσα πρώτη φορά στα 50'' με 4 δορυφόρους in use και στο τέλος είχα 8. Δεύτερο κλείδωμα στα 4'' με 8 δορυφόρους. Το έβαλα στην τσέπη και το εβγαλα μετα απο κάνα 2λεπτο και είχε κανονικα σημα με 8 δορυφόρους
  • Ο launcher δεν με τρελαίνει και λεω να βάλω nova
  • Η μπαταρία μου έχει κάνει απίστευτη εντύπωση. Φορτίζει κανονικά και τώρα είμαι στις 10 ωρες και έχω 74% με ελάχιστη χρήση (κατεβασμα καμια 10αρια εφαρμογων και τρεξιμο τεστ antutu, antutu stability, gps test, λίγο sygic και λίγο σερφαρισμα) χώρις να έχω καρτα σιμ μεσα. Πριν με την 0.13 παρόλο που δεν ηταν κακή ετρωγε την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα
  • Δυστυχως δεν έχει εφαρμογη fm radio και εφαρμογη ρολογιου με αφυπνίσεις αλλα κάτι θα βρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καποιος που εχει το συγκεκριμενα προβληματα ακομα να βγαλει 2-3 βιντεο για να τα στειλουμε θα ηταν πολυ καλο.Εμενα τα προβληματα μου φενεται πως λυθηκαν και δεν μπορω να στειλω ως εκ τουτου.Μου στειλαν το ιδιο μυνημα και αποριψαν το αιτημα μου για 35$
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που έγινε και απο αλλον φίλο.

Παμε στην Xperia πριν ή μετά την αναβάθμιση του kernel σε 0.13?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που έγινε και απο αλλον φίλο.

Παμε στην Xperia πριν ή μετά την αναβάθμιση του kernel σε 0.13?

 

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αφού περνιεται καινούργια ROM

Link to comment
Share on other sites

φιλε ακριβώς το ιδιο μου έστειλαν και για τα δυο κινητά που έκανα dispute...Αυτόι οι Κινέζοι θα το βρουν το κόλπο να μην τους τα φαμε, ήμουν σίγουρος... Προσώπικά, δεν μπορώ να στείλω αποδεικτικο videaki, γίνεται να βοηθήσει κάποιος?

 

Σκέφτομαι να στείλω το παρακάτω, κι ότι γίνει: ''All the issues that i mentioned are the same from all the people that have bought this 'Phone'...This item cannot be used "out of the box", so please don't ask me about proof videos, you know that i am telling the truth..One last thing: I am not a developer, i bought this phone for my father and unfortunately he just can't use it.."

 

Τι λέτε?

 

καμιά ακόμα άποψη πριν το στείλω?Μήπως να στείλω video που υπάρχει ήδη στο youtube?

Link to comment
Share on other sites

καμιά ακόμα άποψη πριν το στείλω?Μήπως να στείλω video που υπάρχει ήδη στο youtube?

Θα μπορουσες αρκει να πεις οτι δεν ειναι δικο σου.

 

Παιδια εχς την 0.13 και παλι εχς καποια screen wake ups και προσπαθω να τα πιασω στο βιντεο.

Αλλα μετα θελω τα διορθωσω.Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εμενα που μου λένε να κάνω cancel το dispute πριν μου κανουν refund, λέτε να το κάνω cancel και μετά να μου κάνουν τους κινέζους?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Έχω περάσει μια custom rom στο κινητό.Μπορώ να περάσω με το cwm την επίσημη ξανά με τον ίδιο τρόπο που πέρασα την custon ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Έχω περάσει μια custom rom στο κινητό.Μπορώ να περάσω με το cwm την επίσημη ξανά με τον ίδιο τρόπο που πέρασα την custon ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία;

Αν την πηρες backup μπορείς.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αν την πηρες backup μπορείς.

Δεν την έχω backup.Έχω όμως το update.zip.Μπορώ να την περάσω από την αρχή μέσω cwm σαν να περνώ μια άλλη custom;

Link to comment
Share on other sites

εμενα που μου λένε να κάνω cancel το dispute πριν μου κανουν refund, λέτε να το κάνω cancel και μετά να μου κάνουν τους κινέζους?

Φυσικά και μην τυχόν!!! Τα διαβαζετε τα μειλ με τις πληροφοριες/οδηγιες που σας ηρθαν απο το paypal, ή μπα? Σας το γραφει ξεκαθαρα: Οταν κλεινει ενα dispute ΔΕΝ μπορεις να το ξανανοιξεις, ουτε κατα συνεπεια φυσικά να παει σε claim. Μετα είσαι ερμαιο τους, για πλακα νομιζεις στο ζητάνε?

 

Πες τους, "λυπαμαι αλλα οφείλω να ακολουθησω τους κανονες του paypal. Σύμφωνα με αυτούς: if (seller's name) agrees to this refund, the dispute will be closed once the refund is processed.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

με την xperia ρομ το ειχα για φορτιση,στην αρχη ανοιχτο κ στη συνεχεια κλειστο

οταν μου ειχε πρωτοπερασει τη ρομ δλδ στο πρωτο ανοιγμα εδειχνε -6% ,ναι μειον ;)

εν συνεχεια το αφησα να φορτιζει εφτασε καποια στιγμη κοντα στο 70% μετα ξανακοιταξα 65%

αμαν λεω τι γινεται!

το κλεινω το αφηνο ολο το βραδυ για φορτιση το πρωι εδειχνε 35%

μια ερωτηση,ο φορτιστης τι χρωμα σας εμφανιζει οταν φορτιζει?

εμενα δειχνει κοκκινο κ μετα απο αρκετη ωρα γινεται πρασινο χωρις ομως η μπαταρια να εχει φορτισει,το λαμπακι στο κινητο παραμενει παντα κοκκινο

να φταιει ο φορτιστης? συνδεσα το usb στο παλιο φορτιστη που ειχα απο το htc diamond,λετε να δημιουργηθει θεμα?

το εχω κ φορτιζει τωρα θα ενημερωσω σχετικα

Link to comment
Share on other sites

Τον bootloader πως καταλαβαινω αν ειναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος για να πραξω ανάλογα;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...