Jump to content

myphone VERSUS: LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3


DJDB
 Κοινοποίηση

LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3  

693 members have voted

  1. 1. LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3

    • LG Nexus 4
      473
    • Samsung Galaxy S3
      220


Recommended Posts

Επειδή μιλάμε για ενδεχόμενη αποτυχία του Nexus7.. Θα αποτύχει όπως απέτυχε και το android γιατί ήταν δύσχρηστο, γιατί δεν είχε πολλές εφαρμογές κοκ.

σε ποιόν πλανήτη απέτυχε το Android? οχι σε αυτόν πάντως

Noμίζω ότι ο φίλος αναφέρεται ειρωνικά στις απόψεις που ειπώθηκαν νωρίτερα στο ότι:"θα αποτύχει"κτλ.

 

Βασικά εξαρτάται και τί εννοούμε ο καθένας επιτυχία-αποτυχία.Τρελές πωλήσεις;να γίνει idol/luxary gadget;να κρατήσει στο χρόνο;να μπορέσει να καταστήσει το android πρωτο σε εφαρμογές και να ασχοληθούν οι devs περισσότερο μ'αυτό(αντί με τα win8)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα το τι εχω διαβασει εδω μεσα δεν παιζεται!!

Ακου κει εχει αποτυχει το android!

 

@michalis_10

100-150 ?

Εχεις δει τα specs του? Τι 100-150? Μηπως να στο χαρισουμε κιολας? Κινητο με αυτα τα specs με τα σημερινα δεδομενα κοστιζει ΠΑΝΩ απο 500 ευρω. Θα ελεγα πανω απο 650 αλλα μιλαμε για 16GB και χωρις LTE. Το οτι δεν εχει το δικο του distribution network το λες χωρις βαση. Οταν βγει θα δουμε ποιες χωρες θα το πουλανε και αν θα τα κανουν σαλατα με τις τιμες. Αλλα μεχρι τοτε δεν ξερουμε αν θα αποτυχει. Εγω προσωπικα το εχω προτεινει στους παντες που θελουν ενα smartphone που να ειναι γρηγορο και να μην κανει πανω απο 500.

 

tote μαθε να διαβαζεις.

Δεν μιλησα οτι επρεπε να κανει 100-150. Εννοειται οτι ειναι value for money.

Αυτο που λεω οτι χωρις marketing και χωρις distribution και ευρεια διαθεσημοτητα ειναι δυσκολο να κανει μεγαλες πωλησεις στην ευρωπη και αμερικη.

τα 100-150 ευρω τα ανεφερα οτι ενα τηλεφωνο σε αυτη την κατηγορια τιμης θα εκανε ψηλες πωλησεις στην Ασια (Κινα και Ινδια κλπ).

 

Αφου δεν κανει ουτε το ενα ουτε το αλλο θα κανει καλυτερες πωλησεις απο το galaxy nexus λογω τιμης αλλα μεχρι εκει. Τοσο απλα...την υπαρξη του nexus αυτη την στιγμη το ξερουν μονο οι geeks...ο απλος κοσμος που αποτελει την πλεοψηφια δεν ξερει καν οτι υπαρχει.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

tote μαθε να διαβαζεις.

Δεν μιλησα οτι επρεπε να κανει 100-150. Εννοειται οτι ειναι value for money.

Αυτο που λεω οτι χωρις marketing και χωρις distribution και ευρεια διαθεσημοτητα ειναι δυσκολο να κανει μεγαλες πωλησεις στην ευρωπη και αμερικη.

τα 100-150 ευρω τα ανεφερα οτι ενα τηλεφωνο σε αυτη την κατηγορια τιμης θα εκανε ψηλες πωλησεις στην Ασια (Κινα και Ινδια κλπ).

 

Αφου δεν κανει ουτε το ενα ουτε το αλλο θα κανει καλυτερες πωλησεις απο το galaxy nexus λογω τιμης αλλα μεχρι εκει. Τοσο απλα...την υπαρξη του nexus αυτη την στιγμη το ξερουν μονο οι geeks...ο απλος κοσμος που αποτελει την πλεοψηφια δεν ξερει καν οτι υπαρχει.

 

Και μετα θα το δούνε στις προθηκες και θα πούνε "α ωραίο, ειναι. Και γυαλι μπρος πισω. Σαν το iPhone που ειχε η κολλητη μου και το ζαχάρωνα τοσο καιρο. Και ποσο κάνει; Μονο; Το iPhone; Α, καλα, πιασε αυτο το αλλο ομορφουλι ειναι"

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

την υπαρξη του nexus αυτη την στιγμη το ξερουν μονο οι geeks...ο απλος κοσμος που αποτελει την πλεοψηφια δεν ξερει καν οτι υπαρχει.

 

στον απλό κόσμο ανήκω, δεν είμαι geek (ευτυχώς ή δυστυχώς),αλλά τα Nexus τα έμαθα, όχι εξ'αρχής βέβαια,αλλά απ' το 2010 :P

Link to comment
Share on other sites

στον απλό κόσμο ανήκω, δεν είμαι geek (ευτυχώς ή δυστυχώς),αλλά τα Nexus τα έμαθα, όχι εξ'αρχής βέβαια,αλλά απ' το 2010 :P

 

Αν ησουν στον απλο κοσμο δεν θα τριγυρνουσες εδω μεσα ;)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ησουν στον απλο κοσμο δεν θα τριγυρνουσες εδω μεσα ;)

 

γιατί εδώ μέσα είμαστε πολύπλοκοι και geeks όλοι? όχι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Σε ομορφιά σίγουρα S3. To S3 είναι από τα πιο όμορφα κινητά που έχω κρατήσει ποτέ στα χέρια μου. Σε hardware η LG είναι νεότερη κατά 5 μήνες. Το συμπέρασμα προφανές.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Galaxy S3. Ακουω ολο για την μνημη που εχει λιγη. Θα δω κολληματα δηλαδη? Οταν θα παιζω βαρια παιχνιδια θα κολλαει? Το GTA 3 ή το NOVA ή αλλα βαρια παιχνιδια θα κολλανε? Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά του.
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Galaxy S3. Ακουω ολο για την μνημη που εχει λιγη. Θα δω κολληματα δηλαδη? Οταν θα παιζω βαρια παιχνιδια θα κολλαει? Το GTA 3 ή το NOVA ή αλλα βαρια παιχνιδια θα κολλανε? Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά του.

 

Όχι βέβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια :)

 

τοτε γιατι ολοι λετε για την μνημη? μονο και μονο για να λεμε οτι το nexus εχει 2 GB ?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

με το s2 δεν εχω δει εμχρι τωρα στη δικια μου χρηση κανενα απολυτως κολλημα και εχει και διπυρινο επεξεργαστη.

θελω να πω, ότι αν για το multi-view δεν απαιτειται extra μνημη τοτε απλα ειναι specs που ισως να μπορουσαν αν ξιοποιηθουν σε πολυ βαριες διεργασιες.

 

θεωρω ότι στο 90% των περιπτωσεων οτιδήποτε σε specs παραπανω από το s2 ειναι καθαρα και μονο για να γινεται ντορος. ομως κραταω μια πισινη γιατί περιμενω να δω στο s2 το hardware acceleration ωστε να ειμαι σιγουρος οτι δε λεω χαζομαρες

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

2GB > 1GB. Αυτό είναι το προφανές.

Αυτή τη στιγμή το 4.1.2 μπαίνει και σε τηλέφωνα με 512 ΜΒ RAM, προφανώς ήδη το 1GB περισσεύει - δες και στο Galaxy Nexus που βρέξει/χιονίσει έχει καμιά 200αριά MB ελεύθερα. Από την άλλη, δεν έχουμε δουλέψει ακόμα 4.2 ούτε ξέρουμε τι αλλαγές προγραμματίζει η google για το μέλλον.

Το σίγουρο είναι, όπως και στον υπολογιστή ότι η παραπάνω μνήμη ποτέ δεν πάει χαμένη :)

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι ολοι λετε για την μνημη? μονο και μονο για να λεμε οτι το nexus εχει 2 GB ?

 

Γιατί ή θέλουν το κάτι παραπάνω ή βλέπουν τη μνήμη να γεμίζει (πρέπει) και τους φαίνεται κάπως.

Κολλήματα λόγο μνήμης δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι ολοι λετε για την μνημη? μονο και μονο για να λεμε οτι το nexus εχει 2 GB ?

 

Φυσικά και με 1 τα κάνεις όλα. Μη τρελαθούμε τελείως.

Δε νομίζω πως υπάρχει ή θα υπάρξει εφαρμογή που θα απαιτεί 2gb τουλάχιστον για 2-3 χρόνια ακόμα.

Η διαφορά είναι στις εναλλαγές εφαρμογών.

Π.χ. γράφω τώρα στο tapatalk και μου έρχεται ένα μέηλ, το ανοίγω να δω τι είναι, έχει μια ενημέρωση πως κάποιος στο φβ έβαλε ένα YouTube βίντεο στον τοίχο μου. Πατάω να ανοίξω το φβ, ανοίγω το βίντεο, το βλέπω, πατάω πίσω, κάνω λάηκ και γυρνάω στο μέηλ, το σβήνω και επιστρέφω στο tapatalk.

Ε, αν με περιμένει ανοιχτό με το μήνυμα μου όπως το άφησα νομίζω πως είναι πολύ καλύτερο από το να το γράψω ξανά γιατί λόγω μνήμης με πέταξε έξω.

Τυχαίο παράδειγμα απλά για να καταλάβεις την διαφορά.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

To samsung ειναι καλυτερο χωρις να εχω κρατησει το nexus μμμμμ δεν ξερω ποσο σωστο ακουγεται!

Το αντιστροφο παλι λαθος ειναι!!

Οταν κρατησεις ισες αποστασεις μονο απο την πλευρα των χαρακτηριστικων το S3 ειναι καλυτερο ΜΟΛΙΣ δεις την τιμη την αμερικανικη σε ευρω τοτε ξεχνας το S3

.-

Στην ιδια τιμη S3

Στα μισα λεφτα Nexus 4 και ας μην εχει ραδιο microsd και χειροτερη καμερα και ευαλωτο περιβλημα μπαταρια που δεν αλλαζει απο τον χρηστη

 

Η αποψη μου ειναι οτι μπορει να πουλησει οσο το iphone και το s3 μαζι!!!!

 

Η google δειχνει οτι αλλοι κατασκευαστες βγαζουν λεφτα Πολλα λεφτα εξαιτιας του Ιφον !!!!!!!!!

Ναι !

Τα περισσοτερα σχιζουν το Ιφον και κοστιζουν λιγοτερο!λειτουργει ως βαρομετρο τις αγορας

Η google τους αδειαζει και προστατευει το android με Ιφον Overkiller με λιγοτερα απο μισα λεφτα

ΗΔΗ το loyalty της Apple πεφτει!!!!

Διεισδυση θελει η google και με 400 500 600 ευρω δεν γινεται!!!!!!!

240 ευρω το 8 αρι

Ι μ καμιν !!!!

 

Εγω θα το παρω και αμα θελω χωρο να ριξω το βιντεακι που τραβηξα σε HD ή να δω 10 ταινιες εχω και ενα στικακι και ειμαι ετοιμος!!!!!!

 

Εγω παντως το Razr HD max θα ηθελα να ειναι NExus 4

 

H Ακομα καλυτερα το Νοτε 2 με πιο μεγαλη μπαταρια .

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω ενα απο τα δυο τηλεφονα αλλα ακομη δεν εχω κατασταλαξει.. για εμενα ειναι μεγαλο πλην τα 16 giga του nexus αλλα μπορω να το ανεχτω οπως και την απουσια του ραδιοφονου. δλδ εχες ολοκλιρο nexus και τηα ακουσεισς ραδιο? στο κατω κατω μπεσ στο νετ και ακου οτι σταθμο θελεις....

απλα μια εωτιση σας παρακαλω πολυ.. το nexus ειναι αλιθεια οτι δεν κανει βιντεο κληση? γιατι αν ειναι ετσι δυστιχως οσο και προηγμενο να ειναι.. οσο ανωτερο επεξεργαστη και να φοραει επανω.. τηα διαλεξω το s3 γιατι μπορει να μην κανω συχνα βιντεο κλησεις αλλα οκ... πρεπει να ηπαρχει ι δυνατοτιτα .. τι να κανο τον κτα 1 Giga βελτιωμενο επεξεργαστι οταν δεν μπορω να εχο τα βασικα ποθ παρεχει και μια ξεφτιλα συσκευη πλεον?? λοιπον? εχει βιντεο κληση το nexus ι οχι? εθχαριστω:! :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω ενα απο τα δυο τηλεφονα αλλα ακομη δεν εχω κατασταλαξει.. για εμενα ειναι μεγαλο πλην τα 16 giga του nexus αλλα μπορω να το ανεχτω οπως και την απουσια του ραδιοφονου. δλδ εχες ολοκλιρο nexus και τηα ακουσεισς ραδιο? στο κατω κατω μπεσ στο νετ και ακου οτι σταθμο θελεις....

απλα μια εωτιση σας παρακαλω πολυ.. το nexus ειναι αλιθεια οτι δεν κανει βιντεο κληση? γιατι αν ειναι ετσι δυστιχως οσο και προηγμενο να ειναι.. οσο ανωτερο επεξεργαστη και να φοραει επανω.. τηα διαλεξω το s3 γιατι μπορει να μην κανω συχνα βιντεο κλησεις αλλα οκ... πρεπει να ηπαρχει ι δυνατοτιτα .. τι να κανο τον κτα 1 Giga βελτιωμενο επεξεργαστι οταν δεν μπορω να εχο τα βασικα ποθ παρεχει και μια ξεφτιλα συσκευη πλεον?? λοιπον? εχει βιντεο κληση το nexus ι οχι? εθχαριστω:! :!: :!:

 

Μονο τα sg1,sg2,sg3 και λογικα τα note κανουν native βιντεοκληση. Κανενα αλλο android. (Διορθωστε με)

Οποτε αν χρειαστει οπως λες να γινει βιντεοκληση πρεπει ο αλλος να μην εχει android, ios,wp και να χει συγκεκριμενα καποιο απο αυτα τα κινητα που εγραψα. Πλεον με το skype στο κινητο εισαι καλυμμενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο τα sg1,sg2,sg3 και λογικα τα note κανουν native βιντεοκληση. Κανενα αλλο android. (Διορθωστε με)

Οποτε αν χρειαστει οπως λες να γινει βιντεοκληση πρεπει ο αλλος να μην εχει android, ios,wp και να χει συγκεκριμενα καποιο απο αυτα τα κινητα που εγραψα. Πλεον με το skype στο κινητο εισαι καλυμμενος.

Επίσης τα κινέζικα android smartphones με chipsets της mediatek έχουν λειτουργία 3G βιντεοκλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα κινέζικα android smartphones με chipsets της mediatek έχουν λειτουργία 3G βιντεοκλήσης.

 

Δεν το γνωριζα. Ευχαριστω για τη διευκρινιση. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σορυ για το ολιγον οφ:

 

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. αυτην την στιγμη ειμαι αναμεσα στο galaxy s 3 και στο note 2 με κλιση προς το note 2. λετε να το μετανειωσω? δεν εχω θεμα με το μεγεθος, απο αποψη specs και λειτουργεικοτητας εννοω

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

σορυ για το ολιγον οφ:

 

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. αυτην την στιγμη ειμαι αναμεσα στο galaxy s 3 και στο note 2 με κλιση προς το note 2. λετε να το μετανειωσω? δεν εχω θεμα με το μεγεθος, απο αποψη specs και λειτουργεικοτητας εννοω

Αν και off topic όπως είπες το note2 είναι ότι πιο ολοκληρωμένο και άρτιο στην χρήση σήμερα στο android. Αφου δεν σε ενοχλεί το μέγεθος απλά πήγαινε με κλειστά μάτια :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω ενα απο τα δυο τηλεφονα αλλα ακομη δεν εχω κατασταλαξει.. για εμενα ειναι μεγαλο πλην τα 16 giga του nexus αλλα μπορω να το ανεχτω οπως και την απουσια του ραδιοφονου. δλδ εχες ολοκλιρο nexus και τηα ακουσεισς ραδιο? στο κατω κατω μπεσ στο νετ και ακου οτι σταθμο θελεις....

απλα μια εωτιση σας παρακαλω πολυ.. το nexus ειναι αλιθεια οτι δεν κανει βιντεο κληση? γιατι αν ειναι ετσι δυστιχως οσο και προηγμενο να ειναι.. οσο ανωτερο επεξεργαστη και να φοραει επανω.. τηα διαλεξω το s3 γιατι μπορει να μην κανω συχνα βιντεο κλησεις αλλα οκ... πρεπει να ηπαρχει ι δυνατοτιτα .. τι να κανο τον κτα 1 Giga βελτιωμενο επεξεργαστι οταν δεν μπορω να εχο τα βασικα ποθ παρεχει και μια ξεφτιλα συσκευη πλεον?? λοιπον? εχει βιντεο κληση το nexus ι οχι? εθχαριστω:! :!: :!:

 

Καταλαβαίνω ότι στα χαρτιά θεωρείς την έλλειψη βιντεοκλήσης πρόβλημα. Από την άλλη, ρεαλιστικά πόσες φορές την έχεις χρειαστεί? Όταν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα σωρο VoIP εφαρμογές με βίντεο, η 3g βιντεοκλήση μοιάζει ξεπερασμένη.

 

Και με την ευκαιρία:

[rant]

Έχω ένα μικρό bias κατά των iPhones... βλέπω πρώτα τα κακά τους και μετά τα καλά τους. Έχω το αντίθετο με τα Nexus. Όσο κοιτάω το Nexus 4, βλέπω τη google να συγκλίνει στο πρότυπο iPhone (γυάλινη πλάτη, ενσωματωμένη μπαταρία, χωρίς SD και ραδιόφωνο) και δε με πειράζει.

Όχι επειδή είμαι πυροβολημένος φανμπόης ή μόνο επειδή είναι "φτηνό"... αλλά το λογισμικό είναι αυτό που κάνει το τηλέφωνο - και το άτιμο προχωράει με άλματα προς τα εμπρός.

Ξέρω ότι αν έβγαινε τώρα iPhone με τα ίδια χαρακτηριστικά, μάλλον θα το κορόιδευα, και αντίστροφα... το iPhone 5 που έχει εξαιρετικά τεχνικά χαρακτηριστικά (ειδικά ο πανέμορφος επεξεργαστής της Apple) με αφήνει αδιάφορο και όχι μόνο εξαιτίας τιμής.

 

Αν λοιπόν το μοχθηρό σχέδιο της google ήταν να φτιάξει εξαρχής ένα iPhone, αλλά να μας το φέρει σιγά-σιγά για να μη μπορούμε να ζήσουμε χωρίς όλα τα άλλα καλά που έχει... με εμένα μοιάζει να το πετυχαίνει :lol:

[/rant]

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λες εχεις δικιο.. ειδικα για το ραδιοφωνο, ποιος θα ακουσει ραδιοφωνο οταν εχεις οτι mp3 θελει.. γιατι κακα τα ψεματα κανενασ δεν ακουει το προγραμα του ραδιοφωνου αλλλα καποια συγεκριμενα τραγουδια χααχαχαχα. και στο κατω κατω μπενεις στο νετ και ακου οτι σταθμο θελεις οπου και αν βρησκεσε χωρις παρασειτα και τα σχετικα..οσο για αυτο που ειπε ο φιλος για τιν κλειση μεσο skype δεν πιγε καθολου το μιαλο μου... παραγματικα αν το n4 ειχε λιγο περισσοτερη μνιμη εγω προσωπικα τηα το επερνα με κλειστα ματια ενο ακομι τωρα ειμαι σε δειλημα τι να διαλεξω. galaxy s3 or n4
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λες εχεις δικιο.. ειδικα για το ραδιοφωνο, ποιος θα ακουσει ραδιοφωνο οταν εχεις οτι mp3 θελει.. γιατι κακα τα ψεματα κανενασ δεν ακουει το προγραμα του ραδιοφωνου αλλλα καποια συγεκριμενα τραγουδια χααχαχαχα. και στο κατω κατω μπενεις στο νετ και ακου οτι σταθμο θελεις οπου και αν βρησκεσε χωρις παρασειτα και τα σχετικα..οσο για αυτο που ειπε ο φιλος για τιν κλειση μεσο skype δεν πιγε καθολου το μιαλο μου... παραγματικα αν το n4 ειχε λιγο περισσοτερη μνιμη εγω προσωπικα τηα το επερνα με κλειστα ματια ενο ακομι τωρα ειμαι σε δειλημα τι να διαλεξω. galaxy s3 or n4

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά δεν είναι έτσι με το ραδιόφωνο. Ξέρω ανθρώπους που αν δεν ακούσουν Τραγκα το πρωί απλά δεν ξυπνάνε!! Εγώ ακούω σπάνια και δεν με ενδιαφέρει αλλά μόλις μίλαγα με γνωστό και με ρωτούσε για το n4 και μόλις του είπα ότι δεν έχει fm radio απλά το απέρριψε χωρίς άλλη ερώτηση. Επίσης δεν έχουν όλοι το data plan που θα επιτρέπει να ακούν ραδιόφωνο μέσω data. Θα συμφωνήσω ότι αν το n4 έβγαινε με 32GB θα ήταν ακόμα πιο ελκυστικο για μεγαλύτερη μερίδα αγοραστικου κοινού αλλά σίγουρα θα κανιβαλιζε πολλές συσκευές και θα καταπίνει αρκετές ναυαρχίδες.. Δεν άρχισε η επανάσταση που θέλαμε, Skynet is still alive and kicking :p:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά δεν είναι έτσι με το ραδιόφωνο. Ξέρω ανθρώπους που αν δεν ακούσουν Τραγκα το πρωί απλά δεν ξυπνάνε!! Εγώ ακούω σπάνια και δεν με ενδιαφέρει αλλά μόλις μίλαγα με γνωστό και με ρωτούσε για το n4 και μόλις του είπα ότι δεν έχει fm radio απλά το απέρριψε χωρίς άλλη ερώτηση. Επίσης δεν έχουν όλοι το data plan που θα επιτρέπει να ακούν ραδιόφωνο μέσω data. Θα συμφωνήσω ότι αν το n4 έβγαινε με 32GB θα ήταν ακόμα πιο ελκυστικο για μεγαλύτερη μερίδα αγοραστικου κοινού αλλά σίγουρα θα κανιβαλιζε πολλές συσκευές και θα καταπίνει αρκετές ναυαρχίδες.. Δεν άρχισε η επανάσταση που θέλαμε, Skynet is still alive and kicking :p:p

Αυτό με το data plan ξαναπέστο. Απλώς δεν παίζει στην Ελλάδα. Στην Αμερική, δεν ξέρω, μπορεί να είναι απεριόριστο, αλλά εδώ άστο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...