Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα.ουτε εγω τρεχω κάτι που θα μου λειψει,.απλα το nexus καλά καλά δεν έχει κυκλοφορισει ακόμα.εσπασα το κεφάλι μ με το ποιο να επιλεξω αναμεσα ζε nexus κ ipad.κ αποφάσισα nexus λογο android κ και ρουταριζματος κλπ.ακόμα όμως δεν έχω αποφασίσει αν εκανα καλά.εσύ γτ επέλεξε nexus αφού λες οτι το ipad είναι το καλυτερο?

Το πήρα να το δοκιμασω και με βολεύει το Android και η ευκολία otg κτλ. Επίσης δεν μπορώ ούτε να το βλέπω το ios πλέον :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]28600[/ATTACH]

Δεν ήθελα να το ποσταρω αλλά μάλλον πρέπει.

Στην δεύτερη μόλις φόρτιση.

Και δεν είναι καθόλου face.

Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά αλλά ακόμα έχω 82% να καταναλωσω.

Τι να ΠΩ Εχουν κάνει εκτός τον άλλον τρομερά βήματα στην μπαταρία.

 

Ναι Νικο, η αυτονομια του Ipad 4 ειναι τουλαχιστον 40% πανω απο αυτη του Ν10.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]28600[/ATTACH]

Δεν ήθελα να το ποσταρω αλλά μάλλον πρέπει.

Στην δεύτερη μόλις φόρτιση.

Και δεν είναι καθόλου face.

Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά αλλά ακόμα έχω 82% να καταναλωσω.

Τι να ΠΩ Εχουν κάνει εκτός τον άλλον τρομερά βήματα στην μπαταρία.

Στα μάτια μου είναι απλά ασύλληπτη η επίδοση.. Και έχεις φορτίσει από ότι μου είπες μόνο μια φορά την μπαταρία.. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση στο κάλεσμα :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κ εγώ είχα iphone κ μετα το γυρισα σε galaxy s κ λογο ευκολίας android κ επειδή με κουραζε το itunes διαλεξα nexus.πιστεύω οτι επειδή αυτό το nexus είναι τις google θα προσεχθεί περισσότερο γενικά απο αλλα android tablet.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ της ταμπλέτας εδώ και μια εβδομάδα. Πρώτη μου ταμπλέτα. Φοβερή πραγματικά η οθόνη! Γενικά όμως πιστεύω το Android έχει πολύ δρόμο ακόμη.. Ειλικρινά απορώ πως βάζουν τον Chrome σαν default browser ενώ είναι απαράδεκτος. Αποκλείεται να μην γνώριζαν τις δυνατότητες του για να πράξουν κάτι τέτοιο. Λογικά με τη προυπόθεση ότι θα τον βελτιώσουν στο μέλλον. Ναι, να χρησιμοποιήσω κάποιον άλλον browser, αλλά μιλάω για εμπειρία out of the box.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ της ταμπλέτας εδώ και μια εβδομάδα. Πρώτη μου ταμπλέτα. Φοβερή πραγματικά η οθόνη! Γενικά όμως πιστεύω το Android έχει πολύ δρόμο ακόμη.. Ειλικρινά απορώ πως βάζουν τον Chrome σαν default browser ενώ είναι απαράδεκτος. Αποκλείεται να μην γνώριζαν τις δυνατότητες του για να πράξουν κάτι τέτοιο. Λογικά με τη προυπόθεση ότι θα τον βελτιώσουν στο μέλλον. Ναι, να χρησιμοποιήσω κάποιον άλλον browser, αλλά μιλάω για εμπειρία out of the box.

 

Αυτό είναι που με τρελαίνει...

Ενώ εδώ δεν είναι αυτό που επιβάλλεται ρε παιδί μου στο ipad 4 είναι σχετη απόλαυση...

Όπως και το YouTube...

Άλλο να στο λέω και άλλο να το βλέπεις...

Μήπως η Google φτιάχνει πλέον εφαρμογές για την Apple...

Χιούμορ κάνω αλλά ισχύει ότι λέω 100%...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί η σύγκριση των δύο συσκευών.

Εδώ το θέμα αφορά το Nexus 10 και μόνο αυτό!

 

Αν θέλετε να συνεχίσετε υπάρχει και το θέμα myphone VERSUS: iPad 4 vs Samsung Nexus 10.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που με τρελαίνει...

Ενώ εδώ δεν είναι αυτό που επιβάλλεται ρε παιδί μου στο ipad 4 είναι σχετη απόλαυση...

Όπως και το YouTube...

Άλλο να στο λέω και άλλο να το βλέπεις...

Μήπως η Google φτιάχνει πλέον εφαρμογές για την Apple...

Χιούμορ κάνω αλλά ισχύει ότι λέω 100%...

Ισχυει αυτό.νομιζω dolphin o καλύτερος.opera ο ποιο smooth όμως.youtube mia xara to blepw.αυτό που με ξενερωσε είναι η εφαρμογή πχ του face.στο ipad 4 παει γαματα κ στο nexus παει κάπως κολλημένα κ τις φωτός στο ipad μέσο face τις πατάς κ ανοίγουν αμέσως..ελπίζουμε να βελτιωθεί σε κάποια πραγματα.αν και με cyanogenmod παει αρκετά καλυτερα γενικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που με τρελαίνει...

Ενώ εδώ δεν είναι αυτό που επιβάλλεται ρε παιδί μου στο ipad 4 είναι σχετη απόλαυση...

Όπως και το YouTube...

Άλλο να στο λέω και άλλο να το βλέπεις...

Μήπως η Google φτιάχνει πλέον εφαρμογές για την Apple...

Χιούμορ κάνω αλλά ισχύει ότι λέω 100%...

 

Ετσι ακριβως ειναι.

Και για να μη βγουμε off topic, προτεινω στους κατοχους να πεταξουν τον μετριοτατο chrome και να εγκαταστησουν dolphin + jetpack. Η απολυτη εμπειρια πλοηγησης...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλαμε για λιγοτερες απο οτι στο ιος ..μπορειται να μου πειτε εφαρμοφες που υπαρχουν στο ενα και οχι στο νεχους ;επεσης τελικα ποσο διαρκει η μπαταρια του νεχους ;μπορουμε μεσω καποιου φλας να εχουμε 3g;μπορουμε να συδεσουμε μηπως και εξωτερικο δισκο μεσω otg ;τα παιχνιδια που θελουν nvidia 3 tegra μπορει το νεχους να τα παιξει ;ποση ελευθερη μνημη μενει μετα απο ανοιγμα εφαρμογων ; εχει γεμισει καποιος και τα 2 γιγα ωστε να δυσκολεψει το μηχανημα ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλαμε για λιγοτερες απο οτι στο ιος ..μπορειται να μου πειτε εφαρμοφες που υπαρχουν στο ενα και οχι στο νεχους ;επεσης τελικα ποσο διαρκει η μπαταρια του νεχους ;μπορουμε μεσω καποιου φλας να εχουμε 3g;μπορουμε να συδεσουμε μηπως και εξωτερικο δισκο μεσω otg ;τα παιχνιδια που θελουν nvidia 3 tegra μπορει το νεχους να τα παιξει ;ποση ελευθερη μνημη μενει μετα απο ανοιγμα εφαρμογων ; εχει γεμισει καποιος και τα 2 γιγα ωστε να δυσκολεψει το μηχανημα ;[/quote

Οτι έχει λιγότερες επαγγελματικές εφαρμογές δε σημαίνει οτι δεν έχει.η μπαταρία σε χρηση κανονική πιστεύω απο το πρωι μέχρι το βράδυ τι βγάζει.παιχνίδια που έβαλα με καλά γραφικά δεν είχαν κανε να πρόβλημα.απο εκεί κ πέρα πολλές εφαρμογές που λειτουργουν γενικά δε μ έχει κολλήσει κάπου.απλα πρεπει να βελτιωθούν κάποια πραγματα σε καποιες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλαμε για λιγοτερες απο οτι στο ιος ..μπορειται να μου πειτε εφαρμοφες που υπαρχουν στο ενα και οχι στο νεχους ;επεσης τελικα ποσο διαρκει η μπαταρια του νεχους ;μπορουμε μεσω καποιου φλας να εχουμε 3g;μπορουμε να συδεσουμε μηπως και εξωτερικο δισκο μεσω otg ;τα παιχνιδια που θελουν nvidia 3 tegra μπορει το νεχους να τα παιξει ;ποση ελευθερη μνημη μενει μετα απο ανοιγμα εφαρμογων ; εχει γεμισει καποιος και τα 2 γιγα ωστε να δυσκολεψει το μηχανημα ;

Σκληρό δίσκο δεν μπορείς να συνδέσεις μόνο flash usb λόγω συγκεκριμένης τιμής παροχής τάσης. Η ελεύθερη μνήμη είναι αρκετή και πάντα μεταξύ 800mb-1gb οπότε φαντάζομαι ότι και να του ρίξεις δεν θα παραπονεθεί.. Προσωπικά έκανα ένα τεστ στην αρχή και δεν κατάφερα να φτάσω την μνήμη σε όρια ότι και να εκανα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις καμία εφαρμογή που ανοίγει 2 πραγματα στην οθόνη?san to stickit πχ.

 

Yπάρχει η κατάλληλη ενότητα για τέτοιες απορίες: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χθες και πριν απο λίγο είχα απο μια επανεκκίνηση... 4.2.1 τελείως στοκ. Σ εσάς συνέβει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χθες και πριν απο λίγο είχα απο μια επανεκκίνηση... 4.2.1 τελείως στοκ. Σ εσάς συνέβει κάτι τέτοιο;

Νομίζω μου είχε κάνει όταν ήμουν κι εγώ στοκ για 2-3 μέρες αρχικά. Επίσης στην πρώτη custom ROM που βασιζόταν σε στοκ είχα sleep of death αλλά μετά διορθώθηκε με update. Μια φορά έγινε ή και παραπάνω? Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή για αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μου είχε κάνει όταν ήμουν κι εγώ στοκ για 2-3 μέρες αρχικά. Επίσης στην πρώτη custom ROM που βασιζόταν σε στοκ είχα sleep of death αλλά μετά διορθώθηκε με update. Μια φορά έγινε ή και παραπάνω? Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή για αυτό ρωτάω

 

Δυο φορες έγινε μονο προς το παρών...ουτε 15 apps να χω βάλει! Προς το παρών δουλεύει οκ. Ίσως έφταιγε κάποια εφαρμογή! Θα το παρακολουθησω....

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες έγινε μονο προς το παρών...ουτε 15 apps να χω βάλει! Προς το παρών δουλεύει οκ. Ίσως έφταιγε κάποια εφαρμογή! Θα το παρακολουθησω....

 

βαλε CM 10.1 και δε θα εχεις θεματα με επανεκινησεις...νομιζω η ποιο καλη ρομ αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

βαλε CM 10.1 και δε θα εχεις θεματα με επανεκινησεις...νομιζω η ποιο καλη ρομ αυτη τη στιγμη.

Από μπαταρία πως την βλέπεις??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω το εξής πρόβλημα. Το ίδιο αντιμετώπισα και με το Galaxy Nexus της δικιάς μου. Έχω κατεβάσει και τα 2 toolkit. Για το GNexus και για το Nexus 10. Έκανα donate και στα 2 και έτσι έχω συνέχεια τις τελευταίες τους εκδόσεις.

 

1) Ξεκλείδωσα τους bootloaders, έκανα debrand το GNexus απο Samsung σε Google. Στο Nexus 10 απλά τον ξεκλείδωσα για να γίνει και σβέλτο φορματ.

 

2) Φλασαρα με τις επίσημες εργοστασιακές ρομ και τα 2. Τις 4.2 .

 

3) ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑ τίποτα άλλο.

 

4)Όποτε πηγαίνω να κάνω apply το update (4.2.1) μου βγάζει στην επανεκίνηση πάνω ERROR και το ρομποτάκι με το θαυμαστικό. Σκέφτηκα μήπως άλλαξε ο recovery και έκανα flash με στοκ recovery(μέσω toolkit) και πάλι τα ίδια. Τα φλάσαρα, αφού έκανα πρώτα clear cache κλπ (όταν μου έβγαλε το ρομποτάκι) με στοκ recovery και ξανά τα ίδια. Δεν λέει να μου κάνει update στην 4.2.1 . Και όλα αυτά αφού κλείδωσα πάλι τους bootloaders !!!

 

Δηλαδή τα έχω με μαμά στοκ ρομ, με μαμά recovery, με κλειδωμένο bootloader και δεν δουλεύουν όπως πρέπει και τα 2.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να θέλω να χρησιμοποιώ τον chrome δυστυχώς δεν μπορω. Είναι μονο για ελαφριά sites. Τα πραγματα καλυτερευουν με τον dolphin+jetpack και πιστεύω τελειοποιουνται με τον ocean. Μακράν οτι πιο σμουθ για το νεξους 10.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε ****το με το θέμα smooth. Το hardware ειναι κλάσεις ανώτερο από τα ipad και τα μηχανάκια κολλάνε ...

Τι θα γίνει με αυτό το android.?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...