Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας πω, πόσοι το έχουμε εδώ μονο τρεις???!!! Αν είναι αν παίρνω τηλέφωνο κατευθείαν τα παιδιά :p

 

Κάνε τους τέσσερις! Το παράγγειλα από τη Handtec την Παρασκευή και σήμερα το πρωί έφυγε το πακετάκι από το Heathrow :D

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μερικές διαπιστώσεις σκαλιζοντας το.

1) Η Google έχει εξαγοράσει την quickoffice και τα αποτελέσματα της στην οθόνη μας. Έχουν built in το quickoffice, αλλά όχι fully implemented (μόνο viewer), προφανώς ετοιμάζοντας την πλήρη ενσωμάτωση office δυνατοτήτων.

2) όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά δοκιμάστε dolphin+jetpack κι εδώ. Απόλυτα smooth εμπειρία πλοήγησης.

3) chameleon browser for tablets: πολύ καλός!

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το 32ρι από που με συμφέρει να το πάρω? ... Και πόσο έχει?

(Αν υπάρχει φυσικά διαθέσιμο, γιατί βλέπω πως γίνετε ένας χαμός)

Καλορίζικο όσοι το πήρατε..., φαίνεται τρομερό εργαλείο!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το 32ρι από που με συμφέρει να το πάρω? ... Και πόσο έχει?

(Αν υπάρχει φυσικά διαθέσιμο, γιατί βλέπω πως γίνετε ένας χαμός)

Καλορίζικο όσοι το πήρατε..., φαίνεται τρομερό εργαλείο!!:)

Από ότι άκουσα τελευταία η handtec.co.uk τον έχει διαθέσιμο στην Αγγλία. Μπες εκεί να δεις τιμές αλλά γενικά υπάρχει θέμα διαθεσιμοτητας εκτός αν έπεσαν συσκευές στην αγορά και δεν το γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και την πρώτη AOKP - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2013361
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

To θέλω και εγώ, αλλά αυτή τη στιγμή ένα 500άρικο για το 16άρι με μεταφορικά, το βρίσκω ακριβό.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

καμμια πληροφορία για το ποτε θα ερθει στην ελλάδα έχουμε? παίζει να ερθει στα 399 εουροζ ή χλωμοκοτίβ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Κανείς που να δοκιμασε να το φορτίσει με τρίτο φορτιστή;

Εγώ στην πρώτη φόρτιση δοκίμασα το φορτιστή του Note 2, που θεωρητικά βγάζει 2A (τα ίδια δηλαδη), αλλά μετά από 10 ώρες τζίφος, δεν έχει φορτίσει...

Link to comment
Share on other sites

καμμια πληροφορία για το ποτε θα ερθει στην ελλάδα έχουμε? παίζει να ερθει στα 399 εουροζ ή χλωμοκοτίβ?

 

ουσιαστικα αν ερθει το κοβω γυρω στα 450-460 το 16αρι και 540 το 32gb γιατι ως γνωστο κατι οι φοροι κατι το κερδος τοσα θα ερθει μια και δεν υπαρχει play store ελλαδας για συσκευες

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το φορτισα με φορτιστη του blackberry 5v 700mah σε 7 ωρες περιπου απο 14%

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε καλη τιμη το galaxy note 10.1 στα 366 ευρω,ξερει κανεις για Αθηνα ποσο πανε τα μεταφορικα απο το handtec.co.uk?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε καλη τιμη το galaxy note 10.1 στα 366 ευρω,ξερει κανεις για Αθηνα ποσο πανε τα μεταφορικα απο το handtec.co.uk?

Ευχαριστω

Αν θυμάμαι καλά 15 στερλίνες

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι με custom Custom AOSP ας περάσει την τελευταία έκδοση με την αναβάθμιση σε 4.2.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1998585

Καλημέρα σε όλους!

 

Να και ένα ενδιαφέρον VS με το ipad 4 φυσικά

http://www.phonearena.com/reviews/Google-Nexus-10-vs-Apple-iPad-4_id3197

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αλλος ενας που εχει nexus 10.μ ηρθε σημερα απο αμερικη.την βοηθεια σας σε οποιον εβαλε rom κ αν αξιζει να βαλω η οχι ακομα.και ποια ρομ ειναι αυτη;rootare ευκολα το tablet;εχω galaxy s2 κ μεχρι εκει εχω μαθει να ρουταρο κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασε μια νέα αναβάθμιση στο nexus10 μου.

Τώρα είναι στο 4.2.1

Τούμπανο πάντως το πράμα....

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

4.2.1 k mena..τουμπανο αλλα προσπαθησα να κανω unlock bootloader αλλα δε μπορεσα..οποιος μπορει να βοηθησει...

Αν θες χρησιμοποίησε το toolkit από εδώ αφού πρώτα διαβάσεις αρκετά ώστε να ξέρεις τι μπορεί να κάνεις με το kit. Εγώ προσωπικά δεν είχα εμπειρία και με βοήθησε φίλος να το κάνω :happy:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001868

Link to comment
Share on other sites

Αν θες χρησιμοποίησε το toolkit από εδώ αφού πρώτα διαβάσεις αρκετά ώστε να ξέρεις τι μπορεί να κάνεις με το kit. Εγώ προσωπικά δεν είχα εμπειρία και με βοήθησε φίλος να το κάνω :happy:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001868

 

ευχαριστω φιλε μου το κανα σημερα και πηγαν ολα καλα.εχετε δοκιμασει καμια ρομ που αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου το κανα σημερα και πηγαν ολα καλα.εχετε δοκιμασει καμια ρομ που αξιζει;

Ωραία!! Εγώ αυτή φοράω προς το παρον (και είναι σχεδόν άριστη, μόνο 1-2 φορές έπεσε σε sod αλλά την έχω πάνω από βδομάδα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1998585

και να σου πω την αλήθεια θα περιμένω να βγει κάποια καλή και σταθερή PA και αυτή θα περάσω εν τέλει.. Μετά απλά θα περνάω τις αναβαθμίσεις της ;) Για την βρωμοδουλεια περιμένω το n4 :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Εγώ αυτή φοράω προς το παρον (και είναι σχεδόν άριστη, μόνο 1-2 φορές έπεσε σε sod αλλά την έχω πάνω από βδομάδα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1998585

και να σου πω την αλήθεια θα περιμένω να βγει κάποια καλή και σταθερή PA και αυτή θα περάσω εν τέλει.. Μετά απλά θα περνάω τις αναβαθμίσεις της ;) Για την βρωμοδουλεια περιμένω το n4 :p

την περασα κ εγω.υπαρχει και μια αλλη που ειναι aokp δε ξερω αν την εχει βαλει κανεις..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2013361 ...παντως βαραει κατι επανεκινησεις καποιεσ φορες.η pa που λες θα περιμενεις ποια ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω γυρισα σε stock για την ωρα.

ΥΓ Δοκιμαστε το qloud, οσοι δεν το εχετε ηδη κανει. Εψαχνα σημερα για το air video alternative, κι αυτο ειναι το καλυτερο στο χωρο των android.

Αντε για να δουμε και καμια ταινιουλα στο κρεβατι πριν κανουμε νανι... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω γυρισα σε stock για την ωρα.

ΥΓ Δοκιμαστε το qloud, οσοι δεν το εχετε ηδη κανει. Εψαχνα σημερα για το air video alternative, κι αυτο ειναι το καλυτερο στο χωρο των android.

Αντε για να δουμε και καμια ταινιουλα στο κρεβατι πριν κανουμε νανι... :lol:

και εγω νομιζω θα γυρισω σε καμια στοκ γτ σιγουρα μια φορα την ημερα μου βαραει επανεκινηση ξαφνικα...αν και με την stock μου το εκανε..εσας λειτουργει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

και εγω νομιζω θα γυρισω σε καμια στοκ γτ σιγουρα μια φορα την ημερα μου βαραει επανεκινηση ξαφνικα...αν και με την stock μου το εκανε..εσας λειτουργει κανονικα;

 

Ναι κανενα απολυτως προβλημα με stock 4.2.1...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω εάν οι εφαρμογές πλοήγησης π.χ Navigon λειτουργούν κανονικά στην ταμπλέτα. Πρόκειται να κάνω κάτι ταξίδια και θα το χρειαστώ για πλοήγηση. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω εάν οι εφαρμογές πλοήγησης π.χ Navigon λειτουργούν κανονικά στην ταμπλέτα. Πρόκειται να κάνω κάτι ταξίδια και θα το χρειαστώ για πλοήγηση. Ευχαριστώ!

Εγώ πέρασα το sygic που είχα στο note2 (και σε άλλες συσκευές πριν) και λειτουργεί κανονικά και άψογα.. Μάλιστα το gps του είναι πολύ δυνατό και γενικά όλη η εμπειρία πλοήγησης άψογη.. Με ξελασπωσε μαλιστα 2-3 φορές που το χρειάστηκα αφού είχα μείνει χωρίς smartphone για κάποιες μέρες :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...