Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανα site να το παραγγειλω σε φυσιολογικη τιμη ξερει κανεις ,εψαξα αλλα τα περισοτερα ειναι αισχροκαιρδια...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανα site να το παραγγειλω σε φυσιολογικη τιμη ξερει κανεις ,εψαξα αλλα τα περισοτερα ειναι αισχροκαιρδια...

http://www.handtec.co.uk/section.php/432/1/google

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

για αυτο αναφερομουνα αισχροκερδια ,βαζει ενα καπελο περι τα 110 ευρω πανω απο την τιμη πωλησης του play store ,μαλλον θα περιμενω λιγο καιρο ...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο αναφερομουνα αισχροκερδια ,βαζει ενα καπελο περι τα 110 ευρω πανω απο την τιμη πωλησης του play store ,μαλλον θα περιμενω λιγο καιρο ...

Καλημέρα , δλδ πόσο θεωρείς οτι θα το βρεις στην Ελλάδα με 23% φπα + κέρδος εμπόρου ,η και στην υπόλοιπη Ευρώπη... εκτός κ αν μπορείς να περιμένεις κάνα 4μηνο οπότε σίγουρα θα το βρεις σε καλή τιμή ,ακόμα κ μεταχειρισμένο απο κάποιον που θα το πουλαει.

Η τιμή του είναι 382 λίρες σωστά? αρα καπέλο δεν υπάρχει ...κανονική τιμή play store είναι 399$ δλδ σχεδόν λίρα- δολάριο.

Τα 110 που γράφεις ειναι για εσένα που αγοράζεις απο μια χώρα με ακριβότερο νόμισμα απ το δικό σου αρα η διαφορά είναι η ισοτιμία +το φπα.

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

θα το παρω κατευθειαν απο playstore εχει καιρο που δεν ασχολουμαι με την εγχωρια κλεψια σε τετοια πραγματα ;) θα βρω ακρες απο καποιον φοιτητη που σπουδαζει εκει περα και τελειωσε αν και θα αργησω να το εχω στα χερια μου.το θεμα ειναι οτι οσο και να λεμε οτι θα ναι πιο ακριβο απο την στιγμη που η μαμα google το ορισε στα τοσα καποιος θα ηταν ανοητος να σκασει πανω κατω αλλα 110 ευρω να δεκτω εστω 40-50 αλλα 110 με τπτ .οπως θα γινει αλλωστε και με το nexus 4 αν η lg νομιζει οτι θα το πουλησει οσο θελει τοτε εχασε.....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του είναι 382 λίρες σωστά? αρα καπέλο δεν υπάρχει ...κανονική τιμή play store είναι 399$ δλδ σχεδόν λίρα- δολάριο.

Τα 110 που γράφεις ειναι για εσένα που αγοράζεις απο μια χώρα με ακριβότερο νόμισμα απ το δικό σου αρα η διαφορά είναι η ισοτιμία +το φπα.

 

Φίλε ampelift, δεν έχεις δίκιο, βέβαια. Η τιμή ενός προϊόντος δεν κρίνεται από τον... απόλυτο αριθμό των νομισμάτων, αλλά από τη μεταξύ τους σχέση. Με τη δική σου λογική θα έπρεπε να κάνει στην Ιαπωνία 400 γιεν (δηλ. λιγότερο από 4 €) ή, αντιστρόφως, στο Κουβέιτ 400 δηνάρια, ή 1,100 €, πάνω κάτω. Θέλω να πω, ναι, και για τον εγγλέζο είναι ακριβά, θα έπρεπε η τιμή να έρχεται για αυτόν κοντά στα 400 δολάρια, δηλ. 300 λίρες. Αλλά αυτό δεν συμβαίνει γιατί η Αμερική είναι μια μεγάλη αγορά, με οικονομίες κλίμακας και κοινό απαιτητικό και καλύτερα εκπαιδευμένο από ό,τι στην Ευρώπη, κοινό που προσέχει τι πληρώνει, συνεπώς εκεί οι τιμές είναι συχνά χαμηλότερες.

 

Ο εισαγωγέας που θα το φέρει εδώ (εφόσον τελικά δεν καταστεί δυνατό να το αγοράσουμε και εμείς απευθείας από το playstore) θα το αγοράσει σε μια χονδρική τιμή που θα είναι σημαντικά χαμηλότερη από τη λιανική του εξωτερικού, θα βάλει κέρδος, φόρους και ΦΠΑ και λογικά θα έπρεπε να το πουλά στην ίδια περίπου τιμή (λαμβάνοντας υπόψη την ισοτιμία) με την υπόλοιπη Ευρώπη, όπου επίσης υπάρχουν μεταφορικά, φόροι, ΦΠΑ κλπ.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , δλδ πόσο θεωρείς οτι θα το βρεις στην Ελλάδα με 23% φπα + κέρδος εμπόρου ,η και στην υπόλοιπη Ευρώπη... εκτός κ αν μπορείς να περιμένεις κάνα 4μηνο οπότε σίγουρα θα το βρεις σε καλή τιμή ,ακόμα κ μεταχειρισμένο απο κάποιον που θα το πουλαει.

Η τιμή του είναι 382 λίρες σωστά? αρα καπέλο δεν υπάρχει ...κανονική τιμή play store είναι 399$ δλδ σχεδόν λίρα- δολάριο.

Τα 110 που γράφεις ειναι για εσένα που αγοράζεις απο μια χώρα με ακριβότερο νόμισμα απ το δικό σου αρα η διαφορά είναι η ισοτιμία +το φπα.

η τιμη του στο play store uk οπως ανακοινωθηκε απο την google ειναι 319gbp για το 16gb και 389 για το 32 το καπελο υπαρχει κανε λιγο research για να δεις οτι εχω δικαιο...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

θεϊκό video!!!! Φανταστείτε να κάναμε κάτι αντίστοιχο κι εμείς με τέτοια ομορφιά, ιστορία και.... χρέος :p:p

Link to comment
Share on other sites

θεϊκό video!!!! Φανταστείτε να κάναμε κάτι αντίστοιχο κι εμείς με τέτοια ομορφιά, ιστορία και.... χρέος :p:p

 

τρομερο το βιντεακι......

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

το κανα προπαραγγελια τελικα μια και πουλησα το asus tf300 που ειχα .μου κοστισε 480 ευρω αλλα χαλαλι θα το κρατησω οσο βγαζει η google update για αυτο.τωρα μενει να του παρω μια θηκη και ενα screen protector

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φρεσκο πραμα - http://m.androidcentral.com/samsung-nexus-10-review
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φρεσκο πραμα - http://m.androidcentral.com/samsung-nexus-10-review

Χάρη πολύ ωραίο το review και άκρως διαφωτιστικό!! Κόντος ψαλμός :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να μας έρθει... πιθανόν απο εβδομάδα :)

 

Χαρη το εντοπισες πουθενα?

Εγω εχω παραγγειλει απο notebook.de, αλλα καμια ακροαση ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Χαρη το εντοπισες πουθενα?

Εγω εχω παραγγειλει απο notebook.de, αλλα καμια ακροαση ακομα...

Είμαστε handtec παρεΐτσα με προπαραγγελία και αναμένουμε ίσως από εβδομάδα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαρη το εντοπισες πουθενα?

Εγω εχω παραγγειλει απο notebook.de, αλλα καμια ακροαση ακομα...

Βαγγέλη ετοιμάσου για καφέ με unboxing

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ετοιμάσου για καφέ με unboxing

 

Χαρηηη, ευθυμηηηη, τι πηγατε και κανατε?

Βλεπω να παραλαμβανετε πρωτοι και εγω τελευταιος και καταϊδρωμενος (520 τελικη με τα μεταφορικα με αντικαταβολη) :(:wacko::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Χαρηηη, ευθυμηηηη, τι πηγατε και κανατε?

Βλεπω να παραλαμβανετε πρωτοι και εγω τελευταιος και καταϊδρωμενος (520 τελικη με τα μεταφορικα με αντικαταβολη) :(:wacko::ninja:

415 με τα μεταφορικά :grin::rotfl::w00t:

Βασικά η όλη παραγγελία πήγε στα 3800 ευρω (N4 6 ΚΟΜΜΑΤΙΑ +3 Ν10 +1 Ν7)

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω το περιμενω απο αγγλια σταληκε σημερα μου κοστισε 478 ευρω συνολο αλλα απο αλλου τα μεταφορικα για κυπρο κοβανε κεφαλι 120 ευρω κλπ ενω 2-3 γερμανικα site που ρωτησα δεν στελουν λεει κυπρο λες και ειμαι στην αλλη ακρη του κοσμου

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

εγω το περιμενω απο αγγλια σταληκε σημερα μου κοστισε 478 ευρω συνολο αλλα απο αλλου τα μεταφορικα για κυπρο κοβανε κεφαλι 120 ευρω κλπ ενω 2-3 γερμανικα site που ρωτησα δεν στελουν λεει κυπρο λες και ειμαι στην αλλη ακρη του κοσμου

 

απο ποιο site?

Link to comment
Share on other sites

Άντε να μας έρθει... πιθανόν απο εβδομάδα :)

Καλοριζικο το ταμπλετακι :)Εχεις καποια ενημερωση ποτε θα ειναι αμεσα διαθεσιμα?

Εχει τον ευρωπαικο ανταπτορα για την φορτιση η τον αγγλικο και πρεπει να αγορασω extra?

Χαρηηη, ευθυμηηηη, τι πηγατε και κανατε?

Βλεπω να παραλαμβανετε πρωτοι και εγω τελευταιος και καταϊδρωμενος (520 τελικη με τα μεταφορικα με αντικαταβολη) :(:wacko::ninja:

Βεγγελη βασικα εμενα η απορια μου ειναι με τετοια μεγαλη αναλυση περα απο full hd σε 10ιτσο tablet,πως ειναι ας πουμε στο σερφαρισμα,βλεπω ανετα η' πρεπει να ζουμαρω συνεχεια,και αν υπαρχει η δυνατοτητα να την ριξω τουλαχιστον σε 1920χ1080 με καποιο προγραμμα.

Και η ενσωματωμενες εφαρμογες ειναι ειδικα προσαρμοζμενες στην αναλυση αυτη η' οχι και ειναι απλως copy -paste απο android κινητο με 720p αναλυση?

Δεν ξερω αλλα αυτη την αναλυση την φοβαμαι:p,εδω σε 15αρι λαπτοπ και ειναι 1366χ768.:confused:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το ταμπλετακι :)Εχεις καποια ενημερωση ποτε θα ειναι αμεσα διαθεσιμα?

Εχει τον ευρωπαικο ανταπτορα για την φορτιση η τον αγγλικο και πρεπει να αγορασω extra?

 

 

 

 

Βεγγελη βασικα εμενα η απορια μου ειναι με τετοια μεγαλη αναλυση περα απο full hd σε 10ιτσο tablet,πως ειναι ας πουμε στο σερφαρισμα,βλεπω ανετα η' πρεπει να ζουμαρω συνεχεια,και αν υπαρχει η δυνατοτητα να την ριξω τουλαχιστον σε 1920χ1080 με καποιο προγραμμα.

Και η ενσωματωμενες εφαρμογες ειναι ειδικα προσαρμοζμενες στην αναλυση αυτη η' οχι και ειναι απλως copy -paste απο android κινητο με 720p αναλυση?

Δεν ξερω αλλα αυτη την αναλυση την φοβαμαι:p,εδω σε 15αρι λαπτοπ και ειναι 1366χ768.:confused:

Αλέξη απ το handtec μας είπαν τηλεφωνικά οτι απο εβδομάδα θα έχουν στοκ σε NEXUS 10 16αρια.

Λογικά θα θέλουμε ανταπτορα λογο Αγγλιας.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη απ το handtec μας είπαν τηλεφωνικά οτι απο εβδομάδα θα έχουν στοκ σε NEXUS 10 16αρια.

Λογικά θα θέλουμε ανταπτορα λογο Αγγλιας.

 

Οκ θα περιμενω εντυπωσεις και βλεπουμε τοτε:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...