Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειναι το glonass gps που εχει στα χαρακτηριστικα του και πως γινεται το wireless charging?

 

H ρώσσικη εκδοχή του gps. Η ασύρματη φόρτιση προφανώς θα γίνεται με επαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 913
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασχημα μαντατα απο Ιταλια...μαλλον θα το βαλουν πανω απο 449Ε....

ωρε μανωλαμ....

 

ελπιζω να κανει λαθος ο φιλος απο μεγαλο φορουμ που μου το ανεφερε...

καληνυχτα και καλο μηνα!

 

Δυστυχώς μάλλον έχεις δίκιο:(

 

Είχα ξαναγράψει, οτι ανησυχώ μήπως η τιμολόγηση εκτός play θα είναι διαφορετική. Ευτυχώς έχω γνωστό Αμερική που γυρίζει μέσα Δεκέμβρη και έναν που μένει μόνιμα Γερμανία. Τα 270 ευρώ που ζητάνε στο αμέρικα είναι καλά αλλά ρισκάρω γιατί δεν υπάρχει διεθνής εγγύηση μάλλον!

 

Βέβαια τίποτα δεν είναι οριστικό. 13 μέρες ακόμα...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

ασχημα μαντατα απο Ιταλια...μαλλον θα το βαλουν πανω απο 449Ε....

ωρε μανωλαμ....

 

ελπιζω να κανει λαθος ο φιλος απο μεγαλο φορουμ που μου το ανεφερε...

καληνυχτα και καλο μηνα!

 

Δεν είναι κάτι πού δεν περίμενα:pκαι πού να δεις ελλάδα.

Το φώναζαν εγώ και στο τέλος έτσι πάλι θα είναι κλασσικά καθώς ποτέ δεν πέφτω έξω στις τιμές.δεν εξεπλάγην καθόλου,άλλοι πίστευαν ότι θα το δουν στα 350....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστυεω ή θελω να πιστευω, οτι τη google και την lg δεν τους συμφερει να βγουν ακριβα εκτος play γιατι θα φανε κραξιμο και δε θα το παρει ο κοσμος, αφου με ιδια λεφτα καποιος που δε θελει νεξους παιρνει και s3, επισης υπαρχει ακομα το gnexus με το οποιο πρεπει να εχει καποια λογικη διαφορα και ποσο να ριξουν το gnexus; βεβαια απο την αλλη ολοι τους λειτουργουν σαν καρτελ αφου ολα τα καλα κινητα βγαινουν στα 450+ και μπορει να παραμεινει ετσι.

 

Οσο δεν υπαρχει play σχεδον παντου, δε νομιζω οτι συμφερει τη google να βγει ακριβο, εφοσον ακολουθησε επιθετικη πολιτικη ξεκινωντας απο το Ν7.

 

Το handtec παντως το εβγαλε στις 338£.

Link to comment
Share on other sites

άρα πάμε για κανα 400άρι εδώ στο 8άρι (?)

 

edit: https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_4_16gb

 

αυτές οι τιμές για που είναι?

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει (αν γινεται) πως μπορω να επιλεξω την χωρα για την προβολη του site του google play?? Πχ θελω να παω στην αγγλια για να δω τιμες κτλ για Nexus 4, και δε με αφηνει... Προφανως αναγνωριζει την Ip οτι ειναι ελληνικη και με κοβει, δειχνοντας μου το γνωστο μηνυμα οτι δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρας σας...

Καμια ιδεα??

 

Και εγω εχω την ιδια απορια:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύουν αυτά τότε δεν αξίζει τον κόπο.

Τι θα πει play store και σαχλαμάρες. Αν το πωλούν φθηνά μόνο σε 5 χώρες που διαθέτουν δικά τους καταστηματα, το κάνουν μόνο για εντυπωσιαμό.

Το πιθανότερο είναι ξέρουν ότι δεν μπορούν να καλύψουν παγκόσμια ζήτηση και θα διοχετευσουν όλη την παραγωγή μέσω των δικών τους καταστημάτων.

Άλλωστε δεν υπάρχουν περιθώρια κέρδους για τα καταστήματα τρίτων.

Μια τέτοια συσκευή στα 16 g έχει κόστος υλικών 200 $ τουλάχιστον. Βάλτε και τα υπόλοιπα εξοδα και θα καταλάβετε οτι τα καταστήματα δεν μπορούν να το προμηθευτούν στην Ευρώπη λιγότερο από την λιανικη τιμή πού το πουλά η google στα δικα της.

Συνεπως όσοι καταφέρουν να εξασφαλίσουν κάποια κομμάτια για τα μαγαζιά τους θα τα δίνουν πολύ ακριβότερα.

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Αν υπήρχε δυνατότητα πλήρους διάθεσης σ αυτες τις τιμες θα υπήρχε εντονο πρόβλημα με τους υπόλοιπους κατασκευαστες.

Πέτυχαν να δημιουργησουν σύγχυση στην αγορά και να ανακοψουν την προώθηση των νέων WP 8 συσκευών.

Αν αποδειχθεί ότι είναι όντως έτσι θα γυρίσει μπούμερανγκ αυτό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως συγκρίνοντας και απο την τιμή του nexus 7 στην ελλάδα πιστεύω να διατεθεί και το nexus 4 σε αρκετα κοντινή τιμή με το play store.
Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει (αν γινεται) πως μπορω να επιλεξω την χωρα για την προβολη του site του google play?? Πχ θελω να παω στην αγγλια για να δω τιμες κτλ για Nexus 4, και δε με αφηνει... Προφανως αναγνωριζει την Ip οτι ειναι ελληνικη και με κοβει, δειχνοντας μου το γνωστο μηνυμα οτι δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρας σας...

Καμια ιδεα??

 

Η λύση είναι να συνδεθείς με High Anonymous proxy οπού θα δεις αυτό:

http://imageshack.us/a/img90/7944/01nov011027.th.jpg http://imageshack.us/a/img29/4654/02nov011027.th.jpg

Αλλά διεύθυνση παραδώσεις μπορείς να βάλεις μόνο από την χωρά που ανήκει το play store από ότι δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link για σε Play store Ισπανίας η Γερμανίας την έκδοση 8gb με 300 euro ?

 

Edit: Αν είναι ακριβότερο στη χωρα μας θα μου το στείλει φίλος από Ισπανία και μετά από λίγο καιρό το πουλάω στην ίδια τιμή σε αριστη κατάσταση φυσικά.

Edited by Ctg
Link to comment
Share on other sites

- Αν το φέρουμε από Αμερική, ενδέχεται να πληρώσουμε τελωνείο;

- Αν το φέρουμε από Αγγλία, ξέρετε πόσο περίπου θα είναι τα μεταφορικά; Μέσω κάποια μεταφορικής πχ

- Μόνο η λογική της παντόφλας με ανησυχεί λίγο. Φίλος που έχει το S3 μου λέει πως δεν έχεις αυτή την αίσθηση, αλλά συνήθως τα λέμε αυτά αυτοί που το έχουν ήδη για να δικαιολογήσουν το "παντόφλα" στο μυαλό τους :lol:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω την ιδια απορια:confused:

 

Βασικα μπορεις απλα να αλλαξεις το ip σου σε πχ βρετανικο.

Εγω που ειμαι σκωτια, στο play store, τα 8 gb κοστιζουν 239 λιρες και τα 16, 279 λιρες

Α, και επισης γραφει οτι θα ειναι διαθεσιμο για αγορα απο την Τριτη 13 Νοεμβριου!

Αυτα!:)

https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_4_8gb&feature=microsite

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορεις απλα να αλλαξεις το ip σου σε πχ βρετανικο.

Εγω που ειμαι σκωτια, στο play store, τα 8 gb κοστιζουν 239 λιρες και τα 16, 279 λιρες

Α, και επισης γραφει οτι θα ειναι διαθεσιμο για αγορα απο την Τριτη 13 Νοεμβριου!

Αυτα!:)

https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_4_8gb&feature=microsite

 

Οσοι θελετε να δειτε το site που βλεπουν στη Αγγλια πατηστε σε αυτο το site και βαλτε το url της σελιδας που θελετε να δειτε

http://anon-proxy.co.uk/index.php

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ξανά το link εδώ έχει κάποια δείγματα από φωτογραφίες τραβηγμένες από το πρωτότυπο. Αν και είναι δεν είναι η τελική έκδοση πως σας φαίνονται οι φωτογραφίες; Edited by kos
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινονται αν σκεφτεις οτι ο συντακτης του αρθρου γραφει οτι το πρωτοτυπο ειχε καποια software προβληματα στην καμερα...Δυσκολιες με auto focus white balance κλπ...Οποτε αν εχουν διορθωθει στο μοντελο παραγωγης που στανταρ θα εχουμ διορθωθει τοτε μιλαμε για μια καλη καμερα.Ειδικα η φωτο με τον λουτρινο παπαγαλο ειναι ολα τα λεφτα!
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τον τομέα μπαταρία που απασχολεί πολλούς:

 

Το gsmarena έκανε συγκριτικό μεταξύ LG Optimus G και Galaxy SIII. Λαμβάνοντας υπ' όψη τα παρακάτω δεδομένα:

1) Το optimus g είναι το δίδυμο αδελφάκι του nexus 4 (ίδια οθόνη, επεξεργαστής, gpu, μπαταρία , ram κοκ).

2) Το optimus g τρέχει ics ενώ το SIII JB.

Τότε τα πράγματα δεν είναι καθόλου άσχημα. Το Lg μετράει 15:30 ώρες 3g ομιλίας έναντι 10:15 του SIII. Το SIII μετράει 6:27 ώρες browsing και 9:27 ώρες video έναντι των 5:15 και 7:16 αντίστοιχα του LG.

Και το gsmarena καταλήγει:

 

"Talkative people will get better battery life out of the Optimus G, but for tasks that require the screen to be on and the CPUs working, the Galaxy S III will generally last longer. We have to say that the Galaxy S III was performing virtually identical to the Optimus G before the Jelly Bean update, so we suspect the two will be on par when the LG flagship get treated to the latest Android version."

 

Νομίζω ότι τα παραπάνω δίνουν μια πολύ μεγάλη νότα αισιοδοξίας για την αυτονομία του Nexus 4, λαμβάνοντας υπ' όψη και το γεγονός ότι θα τρέχει το πολύ πιο ελαφρύ pure android λογισμικό.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει 550 πάντως στο τέλος ναι μεν καλό κινητο αλλά όχι ευχάριστα να το κρατήσουν να το χαίρονται αν μου το βρω 350 το χτυπάω άντε μαζί με τα μεταφορικά 400 διαφορετικα για εμένα δεν αξίζει
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τον τομέα μπαταρία που απασχολεί πολλούς:

 

Το gsmarena έκανε συγκριτικό μεταξύ LG Optimus G και Galaxy SIII. Λαμβάνοντας υπ' όψη τα παρακάτω δεδομένα:

1) Το optimus g είναι το δίδυμο αδελφάκι του nexus 4 (ίδια οθόνη, επεξεργαστής, gpu, μπαταρία , ram κοκ).

2) Το optimus g τρέχει ics ενώ το SIII JB.

Τότε τα πράγματα δεν είναι καθόλου άσχημα. Το Lg μετράει 15:30 ώρες 3g ομιλίας έναντι 10:15 του SIII. Το SIII μετράει 6:27 ώρες browsing και 9:27 ώρες video έναντι των 5:15 και 7:16 αντίστοιχα του LG.

Και το gsmarena καταλήγει:

 

"Talkative people will get better battery life out of the Optimus G, but for tasks that require the screen to be on and the CPUs working, the Galaxy S III will generally last longer. We have to say that the Galaxy S III was performing virtually identical to the Optimus G before the Jelly Bean update, so we suspect the two will be on par when the LG flagship get treated to the latest Android version."

 

Νομίζω ότι τα παραπάνω δίνουν μια πολύ μεγάλη νότα αισιοδοξίας για την αυτονομία του Nexus 4, λαμβάνοντας υπ' όψη και το γεγονός ότι θα τρέχει το πολύ πιο ελαφρύ pure android λογισμικό.

Με βγάζεις από κόπο γιατί ακριβώς αυτό ήθελα να ψάξω σήμερα!! Οπότε είναι πολύ καλά τα νέα, λέω εγώ, γιατί με την 4.2 και pure που θα τρέχει το nexus4 μάλλον θα είναι πολύ κοντά οι 2 συσκευές ως προς την διάρκεια της μπαταρίας. Το s3 ήταν άκρως εντυπωσιακό στον τομέα αυτό και σε σχέση με ογκο/βάρος του οπότε θα είμαι αρκετά ευτυχής αν αποδειχθεί το αυτό :)

 

Κι άλλες φωτογραφίες μπας και χορτάσει το μάτι. Επίσης από ότι λένε είδαν κάποιες εκπληκτικές φωτογραφίες από την κάμερα αλλά και κάποιες με ποιο άσχημο αποτέλεσμα ειδικά σε έντονο φως. Ετοιμάζουν full review οπότε σύντομα θα ξέρουμε :happy:

http://www.pocket-lint.com/news/48258/google-nexus-4-pictures-and-hands-on

http://cdn.pocket-lint.com/images/Jclh/google-nexus-4-pictures-and-hands-on-0.jpg?20121031-172400

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

 

 

efthimis31 κορυφαιο λινκ εχει πολλες φωτογραφιες απο το κινητο!

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

 

efthimis31 κορυφαιο λινκ εχει πολλες φωτογραφιες απο το κινητο!

 

Χαχαχα... Σε επισημο βιντεο εχουν ξεκλειδωτο bootloader... Δωσε ρε nexus!!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...