Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα καμμία ουσιαστική αλλαγή. Μου εμφάνισε ένα μικρό changelog όταν πήγα να το κατεβάσω, αλλά πλέον δεν το θυμάμαι.

 

Το μόνο θέμα που προέκυψε, είναι πως όταν κάποιες φορές πάταγα το home button, αντί να με πετάει στον Nova launcher (το οποίο έχω ορίσει και ως προεπιλεγμένο), με πέταγε στο HTC Sense.

Ξαναόρισα ως default τον nova, έκανα και κανα δυο επανεκκινήσεις και πλέον έχει στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω κατι εγω?ειναι φυσιολογικο μετα απο μια μετρια χρηση και ενω το εχω βγαλει απο το φορτιστη στισ εφτα το πρωι να εχει φτασει δωδεκα το βραδυ κα η μπαταρια να ειναι στο 85%?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και πού είναι το πρόβλημα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω δεν ειναι προβλημα ειναι ευλογια...τωρα στις 27 ωρες μου δειχνει 60% και πραγματικα απορρω αν ειναι ελατωμα της ενδειξης της μπαταριας και εχει σκαλωσει γιατι με κανενα αλλο κινητο δεν ειχα τετοια αυτονομια(και ειδικα το τελευταιο τετραμηνο τα εχω αλλαξει ολα οσα κυκλοφορουν απο διπυρηνα και πανω)και γιαυτο ρωταω αν συμβαινει αυτο και σε κανεναν αλλο...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το ότι έχει καλή αυτονομία είναι γνωστό. Το πόσο εξαρτάται από την χρήση που του κάνει ο καθένας.

Για το αν είναι σωστή η ένδειξη ή όχι εσύ θα μας πεις. Αν δηλαδή εκεί που σου λέει 30% σου σβήσει πάει να πει ότι κάτι τρέχει αλλιώς αν σε βγάλει κανονικά όσο λέει ε, τότε είσαι ένας ευλογημένος άνθρωπος! (κατά το πως το έθεσες εσύ)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα screenshot που βρήκα στο xda, στο οποίο αναγράφεται και το changelog.

 

http://s11.postimage.org/yi7b9ku1b/uploadfromtaptalk1354664557846.jpg

 

Edit: Ελπίζω τώρα να φαίνεται.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο υπαρχει καποιος φιλος να με βοηθησει με εναν απλο οδηγο να ρουταρω το κινητο...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...ευχαριστω....
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα screenshot που βρήκα στο xda, στο οποίο αναγράφεται και το changelog...

 

Τι είδους βελτιώσεις εντόπισες στην κάμερα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο υπαρχει καποιος φιλος να με βοηθησει με εναν απλο οδηγο να ρουταρω το κινητο...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...ευχαριστω....

Υπάρχει εδώ ένα toolkit, το οποίο βοηθάει στη δουλεία που θες να κάνεις.

 

Προσωπικά, αν και το Desire το είχα root-άρει μέσα στην πρώτη βδομάδα χρήσης, το Desire X δεν έχω αποφασίσει ακόμα να θα το κάνω root, οπότε δεν μπορώ να σε βοήθησω.

 

Ένας από τους κύριους λόγους, είναι πως, όσο τουλάχιστον έχω διαβάσει, για να το κάνεις root θα πρέπει να επέμβεις στο bootloader, οπότε χάνεις αυτόματα και την εγγύηση. Αν τυχόν χρειαστείς ποτέ service, η HTC θα μπορεί δηλαδή να καταλάβει αν το έχεις πειράξει ή όχι.

Επίσης, προς το παρόν υπάρχει μόνο μία διαθέσιμη (unofficial) ROM, που σημαίνει ότι δεν υπάρχει η πληθώρα επιλογών για να αλλάξεις πλήρως τις λειτουργίες του κινητού, ή για να περάσεις ROM βασισμένη σε μεταγενέστερη έκδοση του Android.

Και τέλος, σχετικά με τις διαφημίσεις, έχω βρεί το AdBlock Plus, το οποίο κάνει και για μη rooted συσκευές.

 

Τι είδους βελτιώσεις εντόπισες στην κάμερα;

Τσέκαρα λίγο τις ρυθμίσεις και απ'ότι είδα οι κύριες παραμένουν ίδιες.

Σχετικά με την ποιότητα της φωτογραφία δεν κατάλαβα καμμία διαφορά, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό είναι θέμα του φακού, οπότε είναι λογικό να μην αλλάξε κάτι.

 

Αυτό που φαντάζομαι ότι θα κάναν, είναι να εμπλούτισαν τα εφέ (sepia κτλ). Αυτά βέβαια δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ, οπότε, δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν πρόσθεσαν ή αν αλλάξαν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την αμμεση απαντηση αλλα ο μονος λογος που θελω να το ρουταρω ειναι για να ξεφορτωθω τη σαβουρα της telekom(το κινητο ειναι brandet.)
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το c κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ να πάρω χ. Υπάρχουν μεγάλες διάφορες στην Ταχύτητα κ στην κάμερα; η είναι ελαχιστες; τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ειναι καλυτερο απο το c,προχωρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλες διάφορες δηλαδή; γιατί από όλα όσα διαβασα συμπερανα πως είναι παραπλήσιο με το c κ μπερδεύτηκα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλες διάφορες δηλαδή; γιατί από όλα όσα διαβασα συμπερανα πως είναι παραπλήσιο με το c κ μπερδεύτηκα.

 

Παραπλήσιο; Στο όνομα μπορεί!

Κοίτα για λίγο εδώ. Μεγάλες οι διαφορές.

Από πού να αρχίσει κανείς: οθόνη; επεξεργαστή; GPU; RAM; μπαταρία; μελλοντική αναβάθμιση; κλπ, κλπ

Μόνο να κερδίσεις έχεις, προχώρα μπροστά

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το c κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ να πάρω χ. Υπάρχουν μεγάλες διάφορες στην Ταχύτητα κ στην κάμερα; η είναι ελαχιστες; τι λέτε;

 

Να θυμίσω πως για τέτοιου είδους συζητήσεις έχουμε ξεχωριστό χώρο... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!η οθονη πως τα παει κατω απο τον ηλιο;ειναι σημαντικο για μενα να φαινετε καθαρα κατω απτον ηλιο;συγκρινετε μ s amoled;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για το Desire X ότι δεν μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές στην κάρτα sd;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!η οθονη πως τα παει κατω απο τον ηλιο;ειναι σημαντικο για μενα να φαινετε καθαρα κατω απτον ηλιο;συγκρινετε μ s amoled;

 

Με s amoled δε συγκρινεται. Για να βλεπεις ικανοποιητικα στον ηλιο πρεπει να την εχεις στη φωτεινοτητα απο 75% και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για το Desire X ότι δεν μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές στην κάρτα sd;

 

Οχι δε μπορεις οπως ειναι απο τη μανα του. Για καινουργια unrooted android (ICS or Jelly Bean) ισχυει το παρακατω

 

<<If you're running ICS or JB and you use a file manager such as Astro, to find your files, look under the Mount directory/folder, you will see an "SD Card" listed. SD Card is internal--it's what you're paying for when you buy a 16 GB or a 32 GB S3. And, yes, you can put apps on it. That's what it's for.

 

If you have inserted an SD Card into the expansion slot inside the battery compartment, you'll also see "External SD Card" listed. You can't put apps on the external card. You just can't. So, yes on "SD Card," but no on "External SD Card."

 

But you can store music, pics, videos, backups...that sort of stuff...on the external card.

 

This is by design. Google doesn't want you to use external cards for apps or storage anymore. That's why some manufacturers ship their devices WITHOUT expansion slots. We old f±rts. who remember all the way back to the S2 remember being able to put your apps on the SD Card (which was external). We also remember when app2SD was essential to life as we knew it.

 

That was then. This isn't.

 

Got that, now? You can't put working apps onto your shiny, brand-new 64 GB Micro SD Card. You just can't.>>

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι πρόβλημα αυτό για ένα κινητό με μνήμη διαθέσιμη στον χρήστη περίπου 1GB;

Τι θα γίνει όταν γεμίσει;

Και τι τους πείραζε που γινόταν αυτό πριν;

Πήγαιναν πιο αργά οι εφαρμογές; Ίσως αλλά όχι όλες και δεν είναι και όλοι τόσο απαιτητικοί. Μερικοί θα το προτιμούσαν, αλλά γιατί να μην έχουν αυτή την δυνατότητα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι πρόβλημα αυτό για ένα κινητό με μνήμη διαθέσιμη στον χρήστη περίπου 1GB;

Τι θα γίνει όταν γεμίσει;

Και τι τους πείραζε που γινόταν αυτό πριν;

Πήγαιναν πιο αργά οι εφαρμογές; Ίσως αλλά όχι όλες και δεν είναι και όλοι τόσο απαιτητικοί. Μερικοί θα το προτιμούσαν, αλλά γιατί να μην έχουν αυτή την δυνατότητα;

 

 

Δεν σωζονται στη μνημη οι εφαρμογες αλλα στο internal storage που εχουν οι συσκευες. Το συγεκριμενο στα νεα κινητα ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο 1gb. Απο οσο εχω διαβασει η Google ηθελε να φτιαξει στο Android και το θεμα της ασφαλειας για να γινει και πιο business product. Σιγουρα οι εφαρμογες τρεχουν σε πιο ασφαλες περιβαλλον και ειναι πιο safe οταν τρεχουν μεσα απο τη συσκευη παρα να ειναι σε μια sd κάρτα. Παντως θεμα χωρου στα νεα κινητα δεν υφισταται εκτός αν καποιος το προσπαθει με το ζορι μερα νυχτα

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι παντως το εχω 2 βδομαδες σχεδον,ειναι παρα πολυ καλο.

ποιοτητα κατασκευης απλα πολυ καλη,για να μην πω οτι καλυτερο στην κατηγορια του,το αλουμινιο ολα τα λεφτα.το σχεδιο παρα πολυ ομορφο.

η οθονη αρκετα καλη και πολυ καλη και στο θεμα feeling κατα την πλοηγηση και πληκτρολογηση.

ηχος καλος απο το ηχειο του.

ποιοτητα συνομιλιας,κορυφαια.

wifi,bt κανενα προβλημα.

καμερα,αν και στην αρχη δεν την ειχα τσεκαρει και τοσο καλα,τελικα ειναι καλη,παντα για την κατηγορια του,κριμα που τραβαει μονο vga βιντεο.

μπαταρια επισης καλη.

γενικα το κινητακι ειναι πολυ καλο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι παντως το εχω 2 βδομαδες σχεδον,ειναι παρα πολυ καλο.

ποιοτητα κατασκευης απλα πολυ καλη,για να μην πω οτι καλυτερο στην κατηγορια του,το αλουμινιο ολα τα λεφτα.το σχεδιο παρα πολυ ομορφο.

η οθονη αρκετα καλη και πολυ καλη και στο θεμα feeling κατα την πλοηγηση και πληκτρολογηση.

ηχος καλος απο το ηχειο του.

ποιοτητα συνομιλιας,κορυφαια.

wifi,bt κανενα προβλημα.

καμερα,αν και στην αρχη δεν την ειχα τσεκαρει και τοσο καλα,τελικα ειναι καλη,παντα για την κατηγορια του,κριμα που τραβαει μονο vga βιντεο.

μπαταρια επισης καλη.

γενικα το κινητακι ειναι πολυ καλο

 

Kαλοριζικο φιλε μου!Το εχει η αδελφη μου,θα το ευχαριστηθεις!Λιγο με τη usb να προσεξεις μην τη ταλαιπωρεις με τραβηγματα του φορτιστη.

Edited by jntaras
Link to comment
Share on other sites

Στο Play μου εμφανίζει μήνυμα ασυμβατότητας.

Χαρακτηριστικά αναφέρει "Your device isn't compatible with this version" ενώ δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή για εγκατάσταση.

Λιγο με τη usb να προσεξεις μην τη ταλαιπωρεις με τραβηγματα του φορτιστη.

Όντως αυτό με τη USB είναι λίγο fail... Το καλό είναι ότι είναι θέμα καλωδίου και όχι υποδοχής, γιατί όποιο άλλο καλωδιάκι κι αν δοκίμασα μπαινόβγαινε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...