Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..! Μπορείς όμως να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμενος? Δηλαδή έστω το android 4.1 μπορώ να το περάσω αυτή τη στιγμη? Θα είναι σταθερό?

Που μπορώ να βρω αναλυτικές οδηγιες?

 

Επίσης θα με ενδιέφερε να κρατήσωτ HTC sense... Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς ούτε η 4.1 είναι διαθέσιμη για το τηλέφωνό μας, οπότε δεν μπορείς να την περάσεις.

Προς το παρόν μένουμε υποχρεωτικά με Android 4.0.4, και περιμένουμε πότε η εταιρία θα εκδώσει την επόμενη ROM με Android 4.1. Αν φυσικά φιλοτιμηθεί, γιατί προς το παρόν, δεν υπάρχει ούτε καν επίσημη ανακοίνωση επί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό.

... Και πολύ όμορφο (το ξέρω υποκειμενικό αλλά αφού είναι; )

Μόνο μειονέκτημα η μέτρια κάμερα ;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα ειναι άστα να πανε κι απορώ πως σε ενα review την είδαν καλη.

Σε ολα τα υπόλοιπα όμως το κινητο τα παει περίφημα.

2 μέρες το χρησιμοποιώ τωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του έπεσε λίγο, τουλάχιστον σε Πλαίσιο και Κωτσόβολο. Στα 319€ πλέον.

Επίσης στην Wind μου είπαν ότι το φέρνουν στα 349€.

Αν πέσει και εκεί το χτυπάω

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σύντομα να ακολουθήσουν vodafone, cosmote που το έχουν ακόμα 349 :(

 

Η τιμή του έπεσε λίγο, τουλάχιστον σε Πλαίσιο και Κωτσόβολο. Στα 319€ πλέον.

Επίσης στην Wind μου είπαν ότι το φέρνουν στα 349€.

Αν πέσει και εκεί το χτυπάω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας που το έχει να μου πει πόσο σοβαρή είναι η έλλειψη πυξίδας στην πράξη;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν έχει;

 

δεν θα μπορείς να έχεις πχ το compass

σου είναι σαν κανονική πυξίδα

και στο maps

δεν θα δείχνει τον βορρά νομίζω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα δεν έχει, κι απ'ότι είχα διαβάσει ήταν περιορισμός του ίδιου του chipset....

 

Από κει και πέρα, εξαρτάται κι από το πόσο χρησιμοποιείς navigation προγμματα.

Για μένα που χρησιμοποιώ σπάνια, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα η έλλειψη πυξίδας.

Μια φορά όμως που χρησιμοποίησα το GPS, μου πήρε λίγη ώρα να προσανατολιστώ, μιας και ήμουν σε εντελώς άγνωστη για μένα περιοχή.

 

Οπότε, αν κατά τη γνώμη μου, αν κάνεις συχνή χρήση του GPS, καλύτερανα κοιτάξεις για κάποια άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά!

θα με τρελάνετε??

Η Φωτογραφική, έχει ΦΟΒΕΡΗ ανάλυση! καθόμασταν χθες μεε τους φίλους μου κ "χάζεψαν" ΟΛΟΙ!

ακόμα κ αυτοί με τα Iphone,,,,

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια ειναι η κάμερα του,χωρις να δείχνει κακο αποτέλεσμα βέβαια.φοβερη δε την λες με τιποτα,εκτός κι αν πριν καποιος χρήστης είχε κανενα Alcatel

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα δεν έχει, κι απ'ότι είχα διαβάσει ήταν περιορισμός του ίδιου του chipset....

 

Από κει και πέρα, εξαρτάται κι από το πόσο χρησιμοποιείς navigation προγμματα.

Για μένα που χρησιμοποιώ σπάνια, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα η έλλειψη πυξίδας.

Μια φορά όμως που χρησιμοποίησα το GPS, μου πήρε λίγη ώρα να προσανατολιστώ, μιας και ήμουν σε εντελώς άγνωστη για μένα περιοχή.

 

Οπότε, αν κατά τη γνώμη μου, αν κάνεις συχνή χρήση του GPS, καλύτερανα κοιτάξεις για κάποια άλλη συσκευή.

 

Ναι χρησιμοποιώ navigation κάποιες φορές και το googlemaps κάποιες άλλες.

Δηλαδή δεν θα μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό με αυτά τα προγράμματα;

Δεν θα μου δείχνει τον βορρά ή δεν θα μπορεί να με κατευθύνει στον δρόμο;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρησιμοποιώ navigation κάποιες φορές και το googlemaps κάποιες άλλες.

Δηλαδή δεν θα μπορώ να χρησιμοποιώ το κινητό με αυτά τα προγράμματα;

Δεν θα μου δείχνει τον βορρά ή δεν θα μπορεί να με κατευθύνει στον δρόμο;

 

Εγώ μια φορά χρειάστηκα να χρησιμοποιήσω το navigation, και δούλεψα με iGo μιας και αυτό είχα περασμένο.

Όσο το παρατηρούσα, γιατί οδηγούσα παράλληλα, η πυξίδα δεν έπαιζε (ανάλογα με το αν κοιτάς βορά νότο κτλ) όπως έκανε στο Desire που είχα πριν αλλά έμενε καρφωμένη προς μία (άσχετη) κατεύθυνση, οπότε είχα μπερδευτεί μιας και η περιοχή για μένα ήταν άγνωστη. Με το που πέρασα όμως τη διαδρομή που ήθελα να κάνω, το βέλος είχε την κατεύθυνση του ρεύματος του δρόμου στον οποίο και βρισκόμουν, όποτε προσωπικά δεν με μπέρδευε.

 

Δεν έχω δοκιμάσει όμως άλλο επαγγελματικό GPS προγραμματάκι για να ξέρω την συμπεριφορά των υπολοίπων.

Το Google Maps που ανέφερες, δεν δείχνει πυξίδα αλλά μία κουκκίδα. Στο Desire από την άλλη, είχε κανονικά το βελάκι, το οποίο με το που γύριζες το κινητό αμέσως άλλαζε κι αυτό την κατεύθυνσή του.

 

Και τα δύο πάντως κατά τ'άλλα λειτουργούν κανονικά. Και το κινητό έχει σχετικά άμεσο σήμα (με Mobile Data και GPS ενεργοποιημένα) και το κυριότερο ακριβές.

Αν όμως είσαι επαγγελματίας οδηγός και εξαρτάται η δουλεία σου από το navigation, τότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχημα

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/Screenshot_2012-12-02-05-36-41.png

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά χρειάστηκα να χρησιμοποιήσω το navigation, και δούλεψα με iGo μιας και αυτό είχα περασμένο.

Όσο το παρατηρούσα, γιατί οδηγούσα παράλληλα, η πυξίδα δεν έπαιζε (ανάλογα με το αν κοιτάς βορά νότο κτλ) όπως έκανε στο Desire που είχα πριν αλλά έμενε καρφωμένη προς μία (άσχετη) κατεύθυνση, οπότε είχα μπερδευτεί μιας και η περιοχή για μένα ήταν άγνωστη. Με το που πέρασα όμως τη διαδρομή που ήθελα να κάνω, το βέλος είχε την κατεύθυνση του ρεύματος του δρόμου στον οποίο και βρισκόμουν, όποτε προσωπικά δεν με μπέρδευε.

 

Δεν έχω δοκιμάσει όμως άλλο επαγγελματικό GPS προγραμματάκι για να ξέρω την συμπεριφορά των υπολοίπων.

Το Google Maps που ανέφερες, δεν δείχνει πυξίδα αλλά μία κουκκίδα. Στο Desire από την άλλη, είχε κανονικά το βελάκι, το οποίο με το που γύριζες το κινητό αμέσως άλλαζε κι αυτό την κατεύθυνσή του.

 

Και τα δύο πάντως κατά τ'άλλα λειτουργούν κανονικά. Και το κινητό έχει σχετικά άμεσο σήμα (με Mobile Data και GPS ενεργοποιημένα) και το κυριότερο ακριβές.

Αν όμως είσαι επαγγελματίας οδηγός και εξαρτάται η δουλεία σου από το navigation, τότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει.

 

Δεν είμαι επαγγελματίας οδηγός, αλλά οδηγάω για την δουλειά μου αρκετά, συνήθως σε γνωστές διαδρομές.

Χρησιμοποιώ το Don't Panic και το Maps μερικές φορές. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι θα μου λείψει αν δεν έχω την πυξίδα. Υπάρχει μια λειτουργία στα GPS όπου δείχνει την θέση μας ως προς τον Βορρά. Δεν την χρησιμοποιώ ποτέ. Αν είναι μόνο αυτό που θα λείπει μικρό το κακό. Υποθέτω ότι θα μπορεί αφού λαμβάνει σήμα από δορυφόρους και κεραίες κινητής να με οδηγήσει σωστά στον προορισμό μου.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι επαγγελματίας οδηγός, αλλά οδηγάω για την δουλειά μου αρκετά, συνήθως σε γνωστές διαδρομές.

Χρησιμοποιώ το Don't Panic και το Maps μερικές φορές. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι θα μου λείψει αν δεν έχω την πυξίδα. Υπάρχει μια λειτουργία στα GPS όπου δείχνει την θέση μας ως προς τον Βορρά. Δεν την χρησιμοποιώ ποτέ. Αν είναι μόνο αυτό που θα λείπει μικρό το κακό. Υποθέτω ότι θα μπορεί αφού λαμβάνει σήμα από δορυφόρους και κεραίες κινητής να με οδηγήσει σωστά στον προορισμό μου.

Στον προορισμό σου θα σε πάει κανονικότατα. Τουλάχιστον εγώ με το iGO όχι μόνο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, αλλά όπως προανέφερα το σήμα του κινητού μου φαινόταν αρκετά άμεσο.

Από αυτά που πρόλαβα να παρατηρήσω, είναι ότι στον μεν iGO (μέχρι να προσδιορίσεις τη διαδρομή που θες να κάνεις) το βέλος της πυξίδας δείχνει ότι να'ναι, στο δε Google Maps δεν υπάρχει καθόλου η πυξίδα, παρά μία κουκκίδα.

Όταν όμως (στο ιGO) προσδιορίσεις την διαδρομή που θες να κάνεις, αυτόματα σου χρωματίζει τους δρόμους από τους οποίους θα περάσεις, οπότε και η πυξίδα δείχνει την σωστή κατεύθυνση.

 

Εγώ με το Desire είχα συνηθίσει πάντα το βέλος να παίζει ανάλογα με το που βλέπει το κινητό, οπότε μπορούσα άμεσα να προσδιορίζω την κατεύθυνσή μου στο χάρτη. Στο νέο Desire X δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, η οποία προφανώς και για μένα που το χρησιμοποιώ αραιά και που δεν είναι ζωτικής σημασίας, απλά φαντάζομαι ότι για κάποιον που κάνει επαγγελματική του GPS ίσως του είναι απαραίτητη.

Καλησπερα και απο μενα! Εχει led ειδοποιησεων για μηνυματα, αναπαντητες κλησεις?

Καλησπέρα! Έχει κανονικότατα led-άκι για ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ στα xperia sole,xperia p,galaxy s advance,desire x ποιο θα προτεινατε;:)

 

Μάλλον είσαι για εδώ

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

εχω φτιαξει θεμα αλλα δεν πηρα απαντησεις γιαυτο ρωταω και εδω:p

Το θέμα είναι ότι για συγκρίσεις συσκευών θα πρέπει να απευθυνθείς στο link που έδωσε ο φίλος, μιας και θα επικρατούσε χάος αν έμπαινες πχ στο θέμα του desire x και διάβαζες για 1002 άλλα κινητά ;) Οπότε εδώ πέρα μπορείς ν'ακούσεις γνώμες για το desire x, αλλά για σύγκριση μεταξύ συσκευών θα πρέπει να περιμένεις απαντήσεις στο θέμα που άνοιξες :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι για συγκρίσεις συσκευών θα πρέπει να απευθυνθείς στο link που έδωσε ο φίλος, μιας και θα επικρατούσε χάος αν έμπαινες πχ στο θέμα του desire x και διάβαζες για 1002 άλλα κινητά ;) Οπότε εδώ πέρα μπορείς ν'ακούσεις γνώμες για το desire x, αλλά για σύγκριση μεταξύ συσκευών θα πρέπει να περιμένεις απαντήσεις στο θέμα που άνοιξες :)

 

εχεις δικιο συγνωμη:)

θα περιμενω μηπως παρω απαντησεις:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το πρώτο update από την HTC, κι αν και στην αρχη χάρηκα γιατί νόμιζα ότι πήγαμε στην 4.1, στη συνέχεια κατάλαβα πως το μόνο που άλλαξε ήταν το software number... Δεν πειράζει πάντως, κάθε update ευπρόσδεκτο! :p
Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη αλλαγή;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...