Jump to content

Η άποψη σας: iPad Mini, Nexus 7 ή… κάτι άλλο;


DJDB
 Κοινοποίηση

Η άποψη σας: iPad Mini, Nexus 7 ή… κάτι άλλο;  

617 members have voted

  1. 1. Η άποψη σας: iPad Mini, Nexus 7 ή… κάτι άλλο;

    • iPad Mini
      148
    • Nexus 7
      327
    • Κάτι άλλο
      107
    • Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nexus 10, εχει και τα 2... ;)

Αμφιβάλλω αλλα ας το δω πρώτα απο κοντα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να πω εκ των προτέρων ότι δεν έχω εμπειρία από το Nexus 7 αλλά από Samsung Galaxy S και S2 οπότε δεν μπορώ να σου πω για το συγκεκριμένο αλλά από android 2 χρόνια τώρα.

 

Αυτά που κάνω πολύ είναι να σερφάρω στο Ιντερνετ, e-mail, σημειώσεις, να στέλνω μήνυματα μέσω viber, fancy και teamviewer. Στο ιντερνετ πχ μπορεί να έκανε 4πλάσιο χρόνο να μου ανοίξει σελίδα από το iphone 4. Όσο καιρό είχα την 2.2 έκδοση κάθε λέξη που έγραφα έκανε 6-7 δευτερόλεπτα να μου την εμφανίσει. Για να γράψω μήνυμα μου έπαιρνε πάνω από 1'... Γενικότερα όμως είχε πάντα lag το κινητό σε όλα, είσοδο στο μενού, εναλλαγή εφαρμογών, άνοιγμα εφαρμογών, στα μενού των εφαρμογών, παντού, έκανε 1'' - 3'' να ανταποκριθεί.

 

Όλα αυτά βέβαια μέχρι που πέρασα την Cyangenmode 10 stable οπότε πρώτη φορά το κινητό είναι τόσο γρήγορο και μπορώ να τα κάνω όλα όπως θέλω εγώ. Αλλά αφού έχω κάνει μια διαδικασία αρκετά περίπλοκη για τον περισσότερο κόσμο, που έχει ακυρώσει την εγγύηση αφού η samsung δεν έχει βγάλει πέρα από την 2.3.3 νομίζω τίποτα. Ενώ σε apple μέχρι και ο πιο άσχετος με την τεχνολογία πάει στις ρυθμίσεις και κάνει update over wifi στην τελευταία έκδοση και με κινητά που είναι 2+ χρόνων και τα κινητά της δεν έχουν αυτά τα θέματα που είχα με android. Κάπου θα συμβιβαστείς ότι και να πάρεις. Απλά σε apple επειδή όλα φτιάχνονται για 1 κινητό, είναι όλα φτιαγμένα για το κινητό αυτό και δουλεύουν τέλεια. Στο android επειδή υπάρχουν 1000 διαφορετικά κινητά, δεν είναι τόσο ιδανικά γραμμένες οι εφαρμογές και αυτό έχω δει.

 

Συγκρίνεις την 2.2 του 2009 με την 4.2 που δεν έχει καμία σχέση. Επειδή εδώ η σύγκριση δεν έχει να κάνει με τόσο παλιές συσκευές οι αναβαθμίσεις γίνονται απλά και χωρίς καμια επιπλέον απαίτηση από τον χρήστη παρά να δεχτεί αν θέλει να κάνει την αναβάθμιση. Η διάφορα από τοτε είναι χαοτική. Όσο για τις ταχύτητες το galaxy s2 με την 2.3 που βλέπω από τον αδελφό μου είναι τόσο γρήγορο που απλά με κάνει να απορώ. Στο nexus 7 τα πράγματα είναι ομοίως καλά με την διαφορά ότι εδώ έχουμε νεότερη έκδοση του λειτουργικού (η οποία τρέχει αξιοπρεπώς ακόμα και στο παλιό desire μου).

Όσο για τις εφαρμογές να είσαι σίγουρος ότι κρασάρουν παντού και με τους ίδιους ρυθμούς και ο ίδιος άσχετος θα απορούσε που είναι οι ρυθμίσεις σ'αυτές του ios.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω αλλα ας το δω πρώτα απο κοντα

 

Μην αμφιβαλλεις, μαλιστα η οθονη του ειναι ανωτερη...

Σε ταχυτητα - smoothness στο ιδιο level...

Link to comment
Share on other sites

Μην αμφιβαλλεις, μαλιστα η οθονη του ειναι ανωτερη...

Σε ταχυτητα - smoothness στο ιδιο level...

 

Το έχεις στα χέρια σου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις την 2.2 του 2009 με την 4.2 που δεν έχει καμία σχέση. Επειδή εδώ η σύγκριση δεν έχει να κάνει με τόσο παλιές συσκευές οι αναβαθμίσεις γίνονται απλά και χωρίς καμια επιπλέον απαίτηση από τον χρήστη παρά να δεχτεί αν θέλει να κάνει την αναβάθμιση. Η διάφορα από τοτε είναι χαοτική. Όσο για τις ταχύτητες το galaxy s2 με την 2.3 που βλέπω από τον αδελφό μου είναι τόσο γρήγορο που απλά με κάνει να απορώ. Στο nexus 7 τα πράγματα είναι ομοίως καλά με την διαφορά ότι εδώ έχουμε νεότερη έκδοση του λειτουργικού (η οποία τρέχει αξιοπρεπώς ακόμα και στο παλιό desire μου).

Όσο για τις εφαρμογές να είσαι σίγουρος ότι κρασάρουν παντού και με τους ίδιους ρυθμούς και ο ίδιος άσχετος θα απορούσε που είναι οι ρυθμίσεις σ'αυτές του ios.

 

Ο λόγος που τα λέω όλα αυτά μέχρι στιγμής είναι ότι δεν έχω καταλήξει. Απλά όταν επέλεξα android κινητό τότε, όλοι πάλι έλεγαν ότι λέμε μέχρι στιγμής και σε αυτό το poll. Αυτή η συζήτηση γίνεται με τον ίδιο τρόπο από την αρχή του android.

Τα βασικά επιχειρήματα αυτών που είχαν iphone ήταν ότι δουλεύει και ότι υπάρχει τρελή ποικιλία εφαρμογών, και αυτοί που είχαν android ότι όλα είναι σχεδόν δωρεάν, οι συσκεύες πολύ φθηνότερες και εξίσου γρήγορες και απόλυτα παραμετροποιήσημες.

 

Εννοείτε ότι προτιμώ να δώσω 200 ευρώ για το Nexus 7 από 360 ευρώ για το ipad mini και συμφωνώ ότι το ipad mini δεν είναι τέλειο. Δεν με πειράζει που οι ρυμίσεις εφαρμογών είναι στις γενικές, αλλά ότι μερικές είναι εδώ, μερικές εκεί. Η οθόνη δεν είναι retina, ε και? Είναι ελαφρύ, είναι αρκετά γρήγορο (αν δεις συγκριτικό video review ipad mini, 2,3,4 όλα μαζί, η διαφορά είναι αμελητεα σε όλα εκτός από gaming που δεν πολυσκάω) αλλά για μένα έχει απίστευτα βαρετό interface σε σχέση με το android σήμερα.

 

Είναι υπερτιμημένο το ipad mini, συμφωνώ απόλυτα. Αλλά η βασική ερώτηση που κάνω σε όσους έχουν Nexus 7 είναι: To πήραν επειδή είναι φθηνότερο? Το θεωρούν καλύτερο με βάση την τιμή του ή γενικά? Αν ήταν στην ίδια τιμή και οι δύο συσκευές, θα έπαιρναν πάλι το Nexus?

 

Γιατί όσα reviews έχω δει μέχρι στιγμής στο εξωτερικό, βγάζουν καλύτερο, οριακά βέβαια, το ipad mini.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που τα λέω όλα αυτά μέχρι στιγμής είναι ότι δεν έχω καταλήξει. Απλά όταν επέλεξα android κινητό τότε, όλοι πάλι έλεγαν ότι λέμε μέχρι στιγμής και σε αυτό το poll. Αυτή η συζήτηση γίνεται με τον ίδιο τρόπο από την αρχή του android.

Τα βασικά επιχειρήματα αυτών που είχαν iphone ήταν ότι δουλεύει και ότι υπάρχει τρελή ποικιλία εφαρμογών, και αυτοί που είχαν android ότι όλα είναι σχεδόν δωρεάν, οι συσκεύες πολύ φθηνότερες και εξίσου γρήγορες και απόλυτα παραμετροποιήσημες.

 

Εννοείτε ότι προτιμώ να δώσω 200 ευρώ για το Nexus 7 από 360 ευρώ για το ipad mini και συμφωνώ ότι το ipad mini δεν είναι τέλειο. Δεν με πειράζει που οι ρυμίσεις εφαρμογών είναι στις γενικές, αλλά ότι μερικές είναι εδώ, μερικές εκεί. Η οθόνη δεν είναι retina, ε και? Είναι ελαφρύ, είναι αρκετά γρήγορο (αν δεις συγκριτικό video review ipad mini, 2,3,4 όλα μαζί, η διαφορά είναι αμελητεα σε όλα εκτός από gaming που δεν πολυσκάω) αλλά για μένα έχει απίστευτα βαρετό interface σε σχέση με το android σήμερα.

 

Είναι υπερτιμημένο το ipad mini, συμφωνώ απόλυτα. Αλλά η βασική ερώτηση που κάνω σε όσους έχουν Nexus 7 είναι: To πήραν επειδή είναι φθηνότερο? Το θεωρούν καλύτερο με βάση την τιμή του ή γενικά? Αν ήταν στην ίδια τιμή και οι δύο συσκευές, θα έπαιρναν πάλι το Nexus?

 

Γιατί όσα reviews έχω δει μέχρι στιγμής στο εξωτερικό, βγάζουν καλύτερο, οριακά βέβαια, το ipad mini.

 

Αν ήταν στην ίδια τιμή θα ήταν και αντίστοιχα στην ποιότητα υλικών. Οπότε ναι σε αντίστοιχες καταστάσεις και πάλι το Android θα ήταν το λειτουργικό της επιλογής μου. Εκτός από τις εφαρμογές για tablet στις οποίες ναι μεν υπερτερεί το ios αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητες (αν όχι κακές για αυτό το μέγεθος) το Android είναι αυτό που κάνει περισσότερα, έχει περισσότερες επιλογές και σίγουρα μεγαλύτερη παραμετροποίηση. Η επιλογή μου ήταν ηθελημένη και θα ήταν και πάλι η ίδια αν η τιμή ήταν παρόμοια (μαζί με την ποιότητα των υλικών η οποία δεν είναι κακή στο 7). Ο καθένας επιλέγει όπως επιθυμεί. Για μένα κάποια πράγματα (torrent, επιλογή πληκτρολογίων, αναπαραγωγή όλων των αρχείων, usb otg, όχι απαίτηση iTunes και άλλα) είναι βασικότερη από το it just works που κάποτε έλεγαν στην Apple. Ίσως γιατί πια και το Android just works...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στα χέρια σου?

 

Απο προχθες και δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Καλο το οικοσυστημα της apple, αλλα εκει αρχιζουν και τελειωνουν τα πλεονεκτηματα του ipad...

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες και δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Καλο το οικοσυστημα της apple, αλλα εκει αρχιζουν και τελειωνουν τα πλεονεκτηματα του ipad...

 

Το ανοιξες τελικά? Δεν αντεξες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ικανοποιημένος με το οικοσύστημα της Apple και έχεις επενδύσει και ένα σεβαστό πόσο σε εφαρμογές νομίζω πως μένεις εκεί.

Αν δεν ισχύει μια από τις δύο προϋποθέσεις που έγραψα παραπάνω Nexus 7 δαγκωτό.

Το Nexus δουλεύει ρολόι, τα κάνει σχεδόν όλα και σε πολύ καλή τιμή.

Αν δεν είσαι των επιλογών ( ρολόι, ημερολόγιο, launcher, browser, notifications , κ.τ.λ. ) πάλι είσαι για ipad.

Πλέον και τα δύο είναι αρκετά ώριμα και κάνουν ότι υπόσχονται χωρίς αστερίσκους

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Το ανοιξες τελικά? Δεν αντεξες?

 

οχι, ειναι ακομα κλειστο αναζητωντας αγοραστη (μονο το nexus 10 με συντροφευει για την ωρα).

Αν και πριν καμια ωρα σε φιλικο σπιτι το ειδα το λευκο μινι και μπορω να σου πω μου αρεσε περισσοτερο απο οσο περιμενα.

Ναι πιξελιαζει η οθονη, αλλα ειναι σαφως καλυτερη η κατασταση απο το Ipad 2.

Απο εκει και περα ομως ειναι υπερφορητο και με εχει... ψησει για τα καλα (οχι τιποτα αλλο, ενα unboxing μακρια ειναι... :lol:

Αναφορικα με τη συγκριση nexus 7, ipad mini, αναθεωρω την αποψη που σχηματισα μετα την παρουσιαση του μινι.

Το τελευταιο ειναι σαφως πιο πρακτικο, κλασεις ανωτερο ποιοτικα, με καλυτερη συνολικα οθονη απο το nexus 7, προσθεστε και το οικοσυστημα και εχετε το winner σε αυτη την κατηγορια...

Link to comment
Share on other sites

οχι, ειναι ακομα κλειστο αναζητωντας αγοραστη (μονο το nexus 10 με συντροφευει για την ωρα).

Αν και πριν καμια ωρα σε φιλικο σπιτι το ειδα το λευκο μινι και μπορω να σου πω μου αρεσε περισσοτερο απο οσο περιμενα.

Ναι πιξελιαζει η οθονη, αλλα ειναι σαφως καλυτερη η κατασταση απο το Ipad 2.

Απο εκει και περα ομως ειναι υπερφορητο και με εχει... ψησει για τα καλα (οχι τιποτα αλλο, ενα unboxing μακρια ειναι... :lol:

Αναφορικα με τη συγκριση nexus 7, ipad mini, αναθεωρω την αποψη που σχηματισα μετα την παρουσιαση του μινι.

Το τελευταιο ειναι σαφως πιο πρακτικο, κλασεις ανωτερο ποιοτικα, με καλυτερη συνολικα οθονη απο το nexus 7, προσθεστε και το οικοσυστημα και εχετε το winner σε αυτη την κατηγορια...

Χαιρομαι που σου αρεσει Βαγγελη! Η γνωμη σου μετραει για εμενα και το ξερεις. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες και δηλωνω εντυπωσιασμενος.

Καλο το οικοσυστημα της apple, αλλα εκει αρχιζουν και τελειωνουν τα πλεονεκτηματα του ipad...

 

Μακάρι να ναι έτσι φίλε μου,σε εμπιστεύομαι απόλυτα στις απόψεις σου:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ναι έτσι φίλε μου,σε εμπιστεύομαι απόλυτα στις απόψεις σου:)

 

ειμαστε εμπειροι μετα απο τοσα χρονια ξοδευοντας για να τροφοδοτησουμε αυτο το χομπυ μας :wacko::confused:;)

Για να ειμαστε ακριβεις ομως, μπορει το nexus 10 να εντυπωσιαζει περισσοτερο (ελεω cpu, gpu, ram, δυνατοτητα ευκολης συνδεσης hdmi, external usb disk) και φυσικα με τα δυναμικα widgets του και την παιχνιδιαρικη παραμετροποιηση του, αλλα στην καθημερινοτητα ενα ipad 4 ειναι σαφως πιο ισορροπημενη επιλογη.

Ο λογος? Το οικοσυστημα.

Οι εφαρμογες που θα εχεις στο ipad απλα δεν υπαρχουν ουτε για πλακα σε μια android ταμπλετα και δη τετοιας αναλυσης και δεν περιμενω να αλλαξει κατι μεχρι τους διαδοχους τους.

 

@ddr2

Ναι Γιαννη, ειναι πολυ καλο το mini. Εξαιρετικα ποιοτικο (καμια σχεση με το μετριοτατο nexus 7 - που "κατηντησε" ετσι λογω τους κακιστου quality control της -κατα τα αλλα αγαπημενης μου- Asus), με πληθωρα χρησιμων εφαρμογων (που τελικα δινουν αξια σε μια ταμπλετα) και τα "προπερσινα" specs του δε φαινονται πουθενα στην πραξη (οκ, τα 512 MB RAM ειναι προβλημα με πολλες εφαρμογες ανοιχτες - αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα του mini), αλλα ειναι ο αδιαμφισβητητος νικητης στην κατηγορια κι ας ειναι 100 ευρω πιο ακριβο απο το nexus 7.

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε εμπειροι μετα απο τοσα χρονια ξοδευοντας για να τροφοδοτησουμε αυτο το χομπυ μας :wacko::confused:;)

Για να ειμαστε ακριβεις ομως, μπορει το nexus 10 να εντυπωσιαζει περισσοτερο (ελεω cpu, gpu, ram, δυνατοτητα ευκολης συνδεσης hdmi, external usb disk) και φυσικα με τα δυναμικα widgets του και την παιχνιδιαρικη παραμετροποιηση του, αλλα στην καθημερινοτητα ενα ipad 4 ειναι σαφως πιο ισορροπημενη επιλογη.

Ο λογος? Το οικοσυστημα.

Οι εφαρμογες που θα εχεις στο ipad απλα δεν υπαρχουν ουτε για πλακα σε μια android ταμπλετα και δη τετοιας αναλυσης και δεν περιμενω να αλλαξει κατι μεχρι τους διαδοχους τους.

 

@ddr2

Ναι Γιαννη, ειναι πολυ καλο το mini. Εξαιρετικα ποιοτικο (καμια σχεση με το μετριοτατο nexus 7 - που "κατηντησε" ετσι λογω τους κακιστου quality control της -κατα τα αλλα αγαπημενης μου- Asus), με πληθωρα χρησιμων εφαρμογων (που τελικα δινουν αξια σε μια ταμπλετα) και τα "προπερσινα" specs του δε φαινονται πουθενα στην πραξη (οκ, τα 512 MB RAM ειναι προβλημα με πολλες εφαρμογες ανοιχτες - αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα του mini), αλλα ειναι ο αδιαμφισβητητος νικητης στην κατηγορια κι ας ειναι 100 ευρω πιο ακριβο απο το nexus 7.

 

Συμφωνώ Βαγγέλη αλλα οταν τα 10 πρώτα πράγματα που κάνεις ολη μέρα, γίνονται πολύ καλύτερα στο Nexus, δεν σε απασχολούν οι εφαρμογές που μπορεί να χρησιμοποιήσεις μια φορά την εβδομάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη αλλα οταν τα 10 πρώτα πράγματα που κάνεις ολη μέρα, γίνονται πολύ καλύτερα στο Nexus, δεν σε απασχολούν οι εφαρμογές που μπορεί να χρησιμοποιήσεις μια φορά την εβδομάδα.

 

Κωστα, αυτο που πραγματικα μου λειπει στην πραγματικοτητα απο το Ios ειναι οι κορυφαιες εφαρμογες για pim.

Δεν υπαρχουν ουτε για αστειο στο playstore, κι αυτη ειναι μια βασικη χρηση του tablet μου.

Απο εκει και περα, ναι, ο βασικος λογος που δεν πηγα σε ipad 4 και προτιμησα το nexus 10 (τα ιδια ακριβως χρηματα θα μου στοιχιζαν) ηταν ακριβως αυτο.

Η ελευθερια να στηνω και 5 χρηστικα widgets, το γεγονος οτι δε θα ηθελα jailbreak για να στησω 5 χρησιμα shortcuts και γιατι τελικα απλα το ios μου φαινεται απιστευτα βαρετο σαν λειτουργικο.

Αλλα η απουσια σοβαρων εφαρμογων και δη προσαρμοσμενων στην τεραστια αναλυση του nexus 10, ειναι σοβαρο μειον.

Καποιος που θα μου πει, τελικα, οτι επελεξε το ipad 4 αντι για το nexus 10, δε θα μου κανει καθολου εντυπωση.

Αν ακουσω το ιδιο για το iphone 5 ομως, για παραδειγμα, αντι για ενα nexus 4 η note 2, απλα θα αδιαφορησω επιδεικτικα - εκει δεν αρκει ουτε το appstore για να κλεισει την τεραστια ψαλιδα υπερ του android.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο ειναι σαφως πιο πρακτικο, κλασεις ανωτερο ποιοτικα, με καλυτερη συνολικα οθονη απο το nexus 7, προσθεστε και το οικοσυστημα και εχετε το winner σε αυτη την κατηγορια...

για ποσους μηνες;

κανα εξαμηνο;

 

Οχι τιποτε αλλο αλλα εμεις Βαγγελη μου αλλαζουμε συσκευες σαν τα πουκαμισα αλλα για καποιον που θελει κατι πιο σταθερο και με καλυτερες δυνατοτητες μακροπροθεσμα μαλλον καλυτερα να παρει Ν7....

 

 

σημειωση...το iPadMini το χρησιμοποιω στην δουλεια απο dayOne...

μπορουσαν να ειχαν κανει καλυτερη δουλεια στα specs.

Νικητης για μενα στην μικρη κατηγορια ειναι αυτος που σου δινει γρηγορο μηχανημα σε καλα χρηματα.

Τις συσκευες θελω να τις χρησιμοποιω οχι να τις βλεπω.

Τι να την κανω την ποιοτητα αν θελω 160Ε πανω;

 

διαφωνουμε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για ποσους μηνες;

κανα εξαμηνο;

 

Οχι τιποτε αλλο αλλα εμεις Βαγγελη μου αλλαζουμε συσκευες σαν τα πουκαμισα αλλα για καποιον που θελει κατι πιο σταθερο και με καλυτερες δυνατοτητες μακροπροθεσμα μαλλον καλυτερα να παρει Ν7....

 

 

σημειωση...το iPadMini το χρησιμοποιω στην δουλεια απο dayOne...

μπορουσαν να ειχαν κανει καλυτερη δουλεια στα specs.

Νικητης για μενα στην μικρη κατηγορια ειναι αυτος που σου δινει γρηγορο μηχανημα σε καλα χρηματα.

Τις συσκευες θελω να τις χρησιμοποιω οχι να τις βλεπω.

Τι να την κανω την ποιοτητα αν θελω 160Ε πανω;

 

διαφωνουμε.

Δημήτρη 2 είναι τα μεγάλα ατού του mini.

Format οθόνης και ποσότητα πληροφορίας που απεικονίζεται και εφαρμογές.

Αν βάλεις και την ποιότητα δικαιολογεις τη διαφορά χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη 2 είναι τα μεγάλα ατού του mini.

Format οθόνης και ποσότητα πληροφορίας που απεικονίζεται και εφαρμογές.

Αν βάλεις και την ποιότητα δικαιολογεις τη διαφορά χρημάτων.

 

Αυτό με την ποιότητα δεν είναι ο κανόνας. Μια χαρά είναι το 7 και αν έπεσε και καμιά κακή παρτίδα... Συμβαίνει στις καλύτερες οικογένειες (σε όλες).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ποιότητα δεν είναι ο κανόνας. Μια χαρά είναι το 7 και αν έπεσε και καμιά κακή παρτίδα... Συμβαίνει στις καλύτερες οικογένειες (σε όλες).

 

Δεν ειναι μια κακη παρτιδα, ηταν ολες.

Αν τωρα κατι αλλαξε δεν το γνωριζω, αλλα και παλι δεν το συγκρινω ουτε κατ'ελαχιστο με την υποδειγματικη κατασκευη του ipad mini.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μια κακη παρτιδα, ηταν ολες.

Αν τωρα κατι αλλαξε δεν το γνωριζω, αλλα και παλι δεν το συγκρινω ουτε κατ'ελαχιστο με την υποδειγματικη κατασκευη του ipad mini.

 

Το δικό μου μάλλον το έφτιαξε η Apple τότε...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη 2 είναι τα μεγάλα ατού του mini.

Format οθόνης και ποσότητα πληροφορίας που απεικονίζεται και εφαρμογές.

Αν βάλεις και την ποιότητα δικαιολογεις τη διαφορά χρημάτων.

 

δεν ελεγες οτι δεν πεφτεις ποτε κατω απο 320ppi?

 

τι εγινε τωρα;

Αλλαξες ματια;

:lol:

 

σε πειραζω...αλλα ετσι ειναι :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ελεγες οτι δεν πεφτεις ποτε κατω απο 320ppi?

 

τι εγινε τωρα;

Αλλαξες ματια;

:lol:

 

σε πειραζω...αλλα ετσι ειναι :D

 

χαχα, εννοειται Δημητρη, για αυτο τσιμπησα day 1 το nexus 10. Απλα το μινι με συγκινησε για... δευτερο (οκ, οκ, το ξερω, too much τα 2 ταμπλετακια για αυτο πηρε την αγουσα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω εδω ειναι οτι δυο "παίχτες" σας παίζουν όλους η τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό.

 

Αν ειναι δυνατόν να συγκρίνουμε iPad mini με nexus7, αν ειναι δυνατόν

Τα έχετε πιάσει στα χέρια σας κ τα δυο; Ποια ειναι η σχέση τους

ααα ναι, στην τιμη βέβαια

 

i LovE ανδροϊδ

iPhone 6 . iPad Air . One+ One
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...