Jump to content

Αποκωδικοποιητές


tzivas31
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

Θέλω ένα καλό και φτηνό αποκωδικοποιητή High Definition.

Σκέφτομαι να πάρω τον Crypto 210a Mp που έχω βρει στα 34,20.

Αν έχετε να με προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά ή φτηνότερο ακόμα και από εξωτερικό είτε απο ebay είτε από amazon.Περιμένω λοιπόν προτάσεις και ευχαριστώ για την βοηθειά σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτός ειναι ο καλυτερος σε αυτά τα λεφτά.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

πήρα τελικά από media markt τον audio crystal prime hd γιατι τον crypto 210a mp όπου και αν τον εψαξα κατω απο 39,90 δεν τον ειχαν και στην ιδια τιμη ήταν και ο crystal audio prime hd που με φαινεται καλυτερος απο χαρακτηριστικα(υποστηριζει dolby digital και ac3 και εχει επιχρυσους ακροδεκτες που πιστεύω δινουν καλυτερη ποιοτητα) δεν τον συνδεσα ακομα(στα 34,20 τελικα εκανα λάθος δεν τον είχαν ήταν προσφορα απο electroworld που στη θεσσαλονικη δεν υπαρχει καταστημα και λογικα μαζι με εξοδα αποστολης θα εβγαινε περισσοτερα)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε 2 εβδομάδες κλείνουν τα αναλογικά κανάλια και στη Θεσσαλονίκη, μπορεί να βοηθήσει κάποιος τι αποκωδικοποιητή να πάρω HD που να έχει HDMI, καλό τηλεχειριστήριο. να πιάνει καλό σήμα, γρήγορες αλλαγές στα κανάλια, τελετέξτ και να είναι σε λογική τιμή
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω διαβασει ο edision ειναι απο τους καλυτερους.Μεινε μακρυα απο τους φτηνιαρικους αποκωδικοποιητες του πλαισιου(doop,turbo-x).
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σκέπτομαι να αγοράσω κάρτα για την τηλεόραση αντί για αποκωδικοποιητή εσείς τι θα με προτείνετε επίσης στην κάρτα αλλάζουν τα κανάλια από το αρχικό κομπιούτερ της τηλεόρασης να μην έχω δυο κομπιούτερ και αν υπάρχουν κάρτες με foul hay definition
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σκέπτομαι να αγοράσω κάρτα για την τηλεόραση αντί για αποκωδικοποιητή εσείς τι θα με προτείνετε επίσης στην κάρτα αλλάζουν τα κανάλια από το αρχικό κομπιούτερ της τηλεόρασης να μην έχω δυο κομπιούτερ και αν υπάρχουν κάρτες με foul hay definition

 

NP4 Neotion pocket mpeg 4 λεγεται η καρτα.Μπορεις να την βρεις στα περισσοτερα καταστηματα ηλεκτρονικων.Θα δουλεψει εφοσον η τηλεοραση σου διαθετει ci slot.Δεν υποστηριζει ομως *hd καναλια.Για να βλεπεις hd θες αποκωδικοποιητη ή καινουρια τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

NP4 Neotion pocket mpeg 4 λεγεται η καρτα.Μπορεις να την βρεις στα περισσοτερα καταστηματα ηλεκτρονικων.Θα δουλεψει εφοσον η τηλεοραση σου διαθετει ci slot.Δεν υποστηριζει ομως *hd καναλια.Για να βλεπεις hd θες αποκωδικοποιητη ή καινουρια τηλεοραση.

 

φίλε σε ευχαριστώ πηγαίνω γιά απωδικοποιητή

Link to comment
Share on other sites

φίλε σε ευχαριστώ πηγαίνω γιά απωδικοποιητή

 

Και καλά θα κανεισ. Ακόμη και συμβατή να είναι η κάρτα με την τιβι πολλά προβλήματά. Αργη αλλαγή καναλιών, πολύ υψηλές θερμοκρασίες και κολλήματα. Καλύτερα ξεχωριστός αποκωδικοποιητής και ας έχεις δεύτερό τηλεκοντρόλ. Σε δεύτερό χρονο παίρνεις και ένα universal τηλεκοντρόλ για να ελέγχεις τιβι και δεκτή με ένα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

τι χρειάζεται για να παίξει ο ήχος σε ταινίες και σειρές από usb flash;

έχω τον Crypto ReDi 211.

ενω παίζει εξωτερικούς υπότιτλους(srt) δεν ακούγεται ο ήχος :/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν πιάνω τα κρατικά... Καμία ιδέα.. Προ αποκωδικοποιητή τα έπιανα αλλά όχι με τέλεια ποιότητα κ πλέον καθόλου..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καλό σήμα.

Αν τα θες οπωσδήποτε ,μονό με ενισχυτή ,η καινούρια κεραία θα δεις.

Πάρα το ότι όλοι υποστηρίζουν το αντίθετο.τα ψηφιακά με μέτριο σήμα δεν παίζουν,και τα κρατικά κανάλια είναι πάντα μα πάντα τα πρώτα που δεν πιάνουν.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Μα οι άλλοι πιάνουν με την ίδια κεραία...

Σοφό αυτό που είπε ς μέτριο σήμα ίσον καθόλου σήμα στα ψηφιακά... Γιατί κρατικά πρώτα όμως ?

 

Με τα πακέτα της Νόβα πχ θα είχα πάλι πρόβλημα αφού έχω θέμα με την κεραία? Είτε επίγειο είτε με πιάτο... Γίατι είναι έως απίθανο να βάλω νέα κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογω ότι μένεις σε χαμηλό όροφο,αυτό χειροτερεύει τα πράγματα,και όντως υπάρχει μια πιθανότητα να έχεις θέμα με τα επίγεια της νοβα.

Δεν ξέρω γιατί παίζει το πρόβλημα με τα κρατικά,πιθανότατα ο τρόπος η η ένταση που εκπέμπουν,θα σε γελάσω,πάντως είναι πρόβλημα σχεδόν για τους μισούς. Αν μπορείς με κάποιο τρόπο να δανειστεις κανένα ενισχυτακι θα σου λυθεί η απορία...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν πιάνω τα κρατικά... Καμία ιδέα.. Προ αποκωδικοποιητή τα έπιανα αλλά όχι με τέλεια ποιότητα κ πλέον καθόλου..

 

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Πείτε στο κεραιά σας, να σας αλλάξει τον ενισχυτή. Όντως τα κρατικά έχουν πρόβλημα κατά βάση.... Δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Βασικά γυρίστε την κεραία προς το κέντρο εκπομπής. Ούτε κι εγώ τα έπιανα, αλλά όταν γύρισα λίγο την κεραία... καμπάνα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχουν παλια κεντρικη κεραια το εχουν το θεμα. Καποιοι με ενα μικρο ενισχυτη μεσα στο σπιτι το λυνουν.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλεόραση 37 ιντσών και με Mpeg4 αλλά επειδή έχουμε ένα θέμα στην οικοδομή και δεν αφήνουν κάποιοι να γυρίσουμε την κεραία στην σωστή κατέυθηνση, πιάνουμε τα ψηφιακά κανάλια αλλά όχι όλα, και αυτά που πιάνουμε πολλές φορές έχουν πρόβλημα. Άμα πάρω έναν ψηφιακό δέκτη θα τα πιάνει όλα κανονικά ή θέλει γύρισμα η κεραία???
Link to comment
Share on other sites

ο ψηφιακός δέκτης συνδέεται με την κεραία. εφόσον η τιβι σου διαθέτει δέκτη, η αγορά νέου δε θα αλλάξει κατι στη λήψη σήματος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλεόραση 37 ιντσών και με Mpeg4 αλλά επειδή έχουμε ένα θέμα στην οικοδομή και δεν αφήνουν κάποιοι να γυρίσουμε την κεραία στην σωστή κατέυθηνση, πιάνουμε τα ψηφιακά κανάλια αλλά όχι όλα, και αυτά που πιάνουμε πολλές φορές έχουν πρόβλημα. Άμα πάρω έναν ψηφιακό δέκτη θα τα πιάνει όλα κανονικά ή θέλει γύρισμα η κεραία???

 

Ο νεος δεκτης δεν θα προσφερει τιποτα, αλλη κεραια χρειαζεστε που να βλεπει στο σωστο σημειο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλω κάποιον εσωτερικό ενυσχυτή θα γίνει δουλειά???

 

αν δεν εχεις καλο σημα ο ενισχυτης θα σου μπουκωσει οτι εχεις εκεινη την ωρα και σημα και χιονια. ο ενισχυτης μπαινει συνηθως κοντα στην κεραια να ενισχυσει το σημα στην πηγη.

μπορεις να βαλεις μια καλη εσωτερικη κεραια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχουν παλια κεντρικη κεραια το εχουν το θεμα. Καποιοι με ενα μικρο ενισχυτη μεσα στο σπιτι το λυνουν.

 

ενισχυτη μεσα στο σπιτι? για προτεινε... αν μπορεις..

δεν ειμαι πολυ χαμηλα..

και ο διαχειριστης ειπε οτι αλλαξαμε τον ενισχυτη προσφατα..(2-3 χρονια)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσα στο.σπίτι...

Έχεις τίποτα προεκτάσεις μήπως στη κεραία;περίεργο που δε βλέπεις...

Οι πιο ονομαστοί ενισχυτές είναι οι Mistral,αλλά αν μπορείς βρες κανένα δανεικό να δεις αν θα κάνεις δουλεια...

Ρωτα και τους αποκατω πως βλέπουν...

Κάτι γίνεται...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε έπαθα πλάκα για την υποστήριξη της TERRATEC.

Είχα πάρει πριν 2 χρόνια ένα USB tuner με όνομα XYBRID Cynergy που έπαιζε αναλογικά και ψηφιακά κανάλια.

Και αποφάσισα χτες να το ξεθάψω και να το βάλω να παίξει με το laptop με τα νέα windows 8 που πέρασα πρόσφατα.

Και εκεί που περίμενα να μην έχει υποστήριξη πια, βρήκα στο site της εταιρείας drivers για Windows 8 και νέο software για την παρακολούθηση των καναλιών! :)

Και δουλεύει τέλεια μέσα στο δωμάτιο με μικρή εσωτερική κεραία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...