Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, στον Γερμανό έχει ρωτήσει κανείς εάν μπορει εκτός της δωροεπιταγής να γίνει και επιπλέον έκπτωση με επιδότηση σύνδεσης?
Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή θα πάω σήμερα να το πάρω από το Πλαίσιο στο Mall, το έχει πάρει κανείς από εκεί? Αφαιρούν επιτόπου την έκπτωση των 150 ευρώ? Γιατί στο κεντρικό τηλέφωνο της εξυπηρέτησης πελατών, μου είπε ρητά ότι είναι για επόμενη αγορά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στον Γερμανό έχει ρωτήσει κανείς εάν μπορει εκτός της δωροεπιταγής να γίνει και επιπλέον έκπτωση με επιδότηση σύνδεσης?

Ναι. Γινεται.

Επειδή θα πάω σήμερα να το πάρω από το Πλαίσιο στο Mall, το έχει πάρει κανείς από εκεί? Αφαιρούν επιτόπου την έκπτωση των 150 ευρώ? Γιατί στο κεντρικό τηλέφωνο της εξυπηρέτησης πελατών, μου είπε ρητά ότι είναι για επόμενη αγορά...

 

Στο Γερμανο μου ειπαν οτι την δωροεπιταγη μπορεις να την χρησιμοποιησεις και στην ιδια αγορα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα στο PLAISIO το δίνει 550 με την δωροεπιταγή και είναι ελληνικό και ας μην έχει αυτοκόλλητο Samsung Ελλάς, σου δίνει και την έγχρωμη αίτηση για να την στείλεις στην αντιπροσωπεία + ότι δίνει και δόσεις (εκτός από εθνική ).
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ευχαριστώ για την φωτό. Μάλλον άρχισε να βάζει αυτοκόλλητα στις νέες παρτίδες γιατί οι ελληνικές συσκευές ελληνικής αντιπροσωπείας του eXtreme Mobile του Νοεμβρίου δεν το έχουν.

 

Βλέπω η περιγραφή κάτω απ' το αυτοκόλλητο είναι στα αγγλικά όπως πρέπει να είναι για ελληνικές συσκευές. Έτσι είναι και σε αυτές του eXtreme Mobile. Στις γαλλικές και γερμανικές η περιγραφή είναι στα γαλλικά και γερμανικά αντίστοιχα.

Eυτυχώς που ανέβασε ο Γιώργος τη φωτό, γιατί εγω ακόμη θα παιδευόμουν :lol:

Μια σκέψη που κάνω για την ύπαρξη του αυτοκόλλητου στο κουτί της επίσημης αντιπροσωπείας από ένα σημείο και πέρα, είναι ο ανταγωνισμός με τα μαγαζιά, η κάποια άλλη εταιρεία που κάνουν τις παραεισαγωγές.

Προφανώς με το cash back η Samsung Hellas επιθυμεί να βελτιώσει τα αποτελέσματα πωλήσεων και "διείσδυσης" στην εσωτερική αγορά για να παρουσιαστεί δυναμική με αυξανόμενους τζίρους στην Ελλάδα,προς την μητρική εταιρεία !

Μην ξεχνάμε ότι πρίν 2-3 βδομάδες και πρίν την δωροεπιταγή του Γερμανού, η "επίσημη" συσκευή στα μεγαλομάγαζα κόστιζε 700 ευρώ !!!

Αρα οι περισσότεροι ήταν λογικό να στρέφονται στα μικρομάγαζα και τα ιντερνετομάγαζα, όπου έβρισκε κανείς το Note ακόμη και στα 530 ευρώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Eυτυχώς που ανέβασε ο Γιώργος τη φωτό, γιατί εγω ακόμη θα παιδευόμουν :lol:

Μια σκέψη που κάνω για την ύπαρξη του αυτοκόλλητου στο κουτί της επίσημης αντιπροσωπείας..........

Να συμπληρώσω στα επιχειρήματα σου την άφιξη στην Ελλάδα της 4g έκδοσης του note σε συνδυασμό με την έναρξη λειτουργίας(?) των 4g δικτύων της cosmote και Vodafone.

 

Επόμενο είναι η εταιρεία να προσπαθεί να "σπρώξει" την συσκευή ενόψει και των γιορτών.

 

Σε συνδυασμό με αυτά που ανέφερες είναι πολύ λογική η προωθητική ενέργεια της Samsung για το Note 2.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ισχύει αυτό που περιγράφηκε για το Πλαίσιο, να αφαιρεί δηλαδή επιδοτήσεις και δωροεπιταγή γιατί η αλήθεια είναι ότι το λιγουρεύομαι καιρό τώρα (αν και ψιλοφοβάμαι το μέγεθος) και θα είναι μοναδική ευκαιρία σε συνδυασμό με το cashback. Κι από Γερμανό είναι μια χαρά απλώς μετά πάει τσάμπα η επιδότηση που είναι το εξωφρενικό ποσό των 80€.

Θα τηλεφωνήσω αύριο στο Πλαίσιο να δω τι θα πουν και θα ενημερώσω. Δεν είμαι κι από Αθήνα οπότε να δω τι συνεννόηση θα γίνει.

Αν έχει και κάποιος άλλος νεότερα, ας μας πει! :)

Ναι σου αφαιρεί την επιταγή και από ότι είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, παίζει και επιδότηση μαζί. Όπως και να έχει πάρε το και θα με θυμηθείς... Άντε Χριστούγεννα έρχονται... :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όποιος έχει σκοπό να το αγοράσει, ας το κάνει τώρα. μετά τις γιορτές μην περιμένετε οτι θα παραμείνουν οι προσφορές και οι δωροεπιταγές.

Ουτε καν τα eshops δεν θα συνεχίσουν τόσο χαμηλά αφου συμπαρασύρονται απο τις τιμές των προσφορών της επίσημης αντιπροσωπίας.

Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και πέρυσι με το sii, όπου είχε κανει μια βουτιά η τιμή του για να ξανα ανέβει στα φυσιολογικά επίπεδα των 530Ε.

Πάντως εγώ το ΝΟΤΕ 3 θα το αγοράσω τα επόμενα Χριστούγεννα οχι τον Οκτώβριο :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω στα επιχειρήματα σου την άφιξη στην Ελλάδα της 4g έκδοσης του note σε συνδυασμό με την έναρξη λειτουργίας(?) των 4g δικτύων της cosmote και Vodafone.

 

Επόμενο είναι η εταιρεία να προσπαθεί να "σπρώξει" την συσκευή ενόψει και των γιορτών.

 

Σε συνδυασμό με αυτά που ανέφερες είναι πολύ λογική η προωθητική ενέργεια της Samsung για το Note 2.

Σίγουρα είναι πάνω απ' όλα, αυτό που πολύ σωστά επισημαίνεις. Μη ξεχνάμε ότι η συσκευή μας, είναι το βασικό μοντέλο της σειράς της, στα 16gb...

Aυτό φυσικά δεν την κάνει λιγότερο value for money η λιγότερο "δυνατή" ! Το ότι ακολουθούν τα μοντέλα με 4g, 32, 64 gb η ακόμα και αυτά με τις 2 κάρτες, είναι στα σύν για κάποιους που επιθυμούν περισσότερη ευελιξία, με το ανάλογο κόστος φυσικά !

 

Αν και η αποψή μου επί των δυνατοτήτων του εργαλείου, δέν μπορεί να είναι ισχυρή λόγω της ελάχιστης πείρας μου, νιώθω ότι ούτε σέντς απά τα 450 ευρω (της τελικής αξίας κτήσης) δε θα πάει "χαμένο".

Μιλάμε για ένα εξαιρετικό "Ταμπλετάκι" με πάρα πολλές δυνατότητες, που είναι ΚΑΙ τηλέφωνο ΚΑΙ εργαλείο...

 

Αρα, καλά κάνει η samsung και επιστρέφει τα 100 ευρώ ! Με τόση "διαφήμιση" που έχουμε κάνει, διακαιούμαστε την "νόμιμη μοίρα" μας ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου αφαιρεί την επιταγή και από ότι είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, παίζει και επιδότηση μαζί. Όπως και να έχει πάρε το και θα με θυμηθείς... Άντε Χριστούγεννα έρχονται... :)

Σωστά, εγώ έκανα χρήση της επιδότησης μου και της δωροεπιταγής χωρίς κανένα πρόβλημα.Το έκανα στο Πλαίσιο του Συντάγματος.

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που υπαρχουν τωρα στην αγορα , δεν ειναι 4G ?

 

Εδω στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ακόμα τα 4g (n7105).

 

Ολοι μας εχουμε το 7100.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών. Μιλάμε για υποδειγματική συνεννόηση.. Μιλάω με έναν, μου λέει μόνο για χρήση σε επόμενη αγορά. Λέω σε ανταγωνιστικό κατάστημα την αφαιρούν. Ρωτάει ποιο, του απαντάω, λέει μισό λεπτό να το ξαναδώ. Μετά από ένα τέταρτο αναμονής κ κύκλους στο τηλ. απάντηση δεν πήρα. Είπαν θα με πάρουν τηλ. Δεν έχουν πάρει ακόμα. Μάλλον παραμονή που θα είμαι Αθήνα, θα πάω σε ένα Πλαίσιο κι ότι γίνει. Έχω κ ένα Γερμανό κοντά κ θα ρωτήσω κι εκεί απλώς προτιμώ το Πλαίσιο γιατί του Γερμανού θα έχει όλο το άθλιοbloat ware της Cosmote.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορει να το αγορασει κανεις φθνηνοτερα σφραγισμενο αυτη τη στιγμη ? ισχυει η τιμη 518 απο echoice για μελη του φορουμ εδω ? παιζει να το βρουμε καπου στα 450 η και πιο κατω ? εδω που φτασαμε και το τελευταιο σεντ μετραει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα από το πρωί περιφέρομαι σε καταστήματα γερμανός. Αποτέλεσμα κανένα.δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά.όσον αφορά την δωροεπιταγή και όλα αυτά που αναφέρονται στο παρών φόρουμ ισχύουν. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να βρω τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφε :)

Δεν έχω Facebook καρδιά μου :D

Άλλο link απο εκεί?Τεσπα για τσεκαρετε το υποψηφιοι

Δεν το πιστεύω! Επιτέλους κάποιος που δεν έχει Facebook! Γίναμε δύο!

Sorry, δεν άντεξα, έπρεπε να το πω...

 

Νομίζω ότι όποιος έχει σκοπό να το αγοράσει, ας το κάνει τώρα. μετά τις γιορτές μην περιμένετε οτι θα παραμείνουν οι προσφορές και οι δωροεπιταγές.

Ουτε καν τα eshops δεν θα συνεχίσουν τόσο χαμηλά αφου συμπαρασύρονται απο τις τιμές των προσφορών της επίσημης αντιπροσωπίας.

Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και πέρυσι με το sii, όπου είχε κανει μια βουτιά η τιμή του για να ξανα ανέβει στα φυσιολογικά επίπεδα των 530Ε.

Πάντως εγώ το ΝΟΤΕ 3 θα το αγοράσω τα επόμενα Χριστούγεννα οχι τον Οκτώβριο :)

Ξαναπέστο αυτό! Έχασα 150 ευρώ για 20 μέρες... (δωροεπιταγές, cashback και τα ρέστα...). Απ' του χρόνου δεν παίζουν οι βιαστικές αγορές. Υπομονή κι αναμονή για Χριστούγεννα...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορει να το αγορασει κανεις φθνηνοτερα σφραγισμενο αυτη τη στιγμη ? ισχυει η τιμη 518 απο echoice για μελη του φορουμ εδω ? παιζει να το βρουμε καπου στα 450 η και πιο κατω ? εδω που φτασαμε και το τελευταιο σεντ μετραει..

 

Στις τελευταιες.... πολλες σελιδες ολο αυτο συζηταμε, καλο θα ηταν να εριχνες μια ματια πριν ποσταρεις:)

 

Η καλυτερη τιμη που παιζει ειναι 449 απο Πλαισιο και Γερμανο με χρηση δωροεπιταγης(150 ευρω)+ cashback (100 ευρω) απο τη Samsung.

 

Στον Γερμανο(και ισως στο Πλαισιο με "λιγη πιεση") μπορεις να πληρωσεις με 12 ατοκες δοσεις.

Παιδιά σήμερα από το πρωί περιφέρομαι σε καταστήματα γερμανός. Αποτέλεσμα κανένα.δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενά.όσον αφορά την δωροεπιταγή και όλα αυτά που αναφέρονται στο παρών φόρουμ ισχύουν. Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να βρω τη συσκευή.

 

Πολυ κακως περιφερεσαι απο καταστημα σε καταστημα.

 

Εγραψα σε προηγουμενο ποστ πως εκανα την διαδικασια η οποια κατα την γνωμη μου ειναι η λιγοτερο χρονοβορα και κουραστικη.

 

Τηλεφωνεις στην εξυπηρετηση του Γερμανου ρωτας που υπαρχει διαθεσιμο, ζητας το τηλεφωνο του καταστηματος, τους καλεις και κανεις κρατηση το τηλεφωνο για να το παρεις την επομενη μερα η αργοτερα την ιδια.

 

Ζητας το ονομα του υπαλληλου και δινεις το δικο σου για να σε παρουν σοβαρα και να κανουν πραγματικη κρατηση της συσκευης η στην τελικη δεν κανεις καθολου κρατηση και φευγεις σφαιρα για το καταστημα που υπαρχει διαθεσιμοτητα.

 

EDIT: Μην ξεχνατε να ανοιγετε τις συσκευασιες και να τσεκαρετε ιδιαιτερα την οθονη, το δικο μου ειχε χτυπημα στην οθονη και χρειαστηκε αμεση αντικατασταση.

Edited by BlackRed_7
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταιες.... πολλες σελιδες ολο αυτο συζηταμε, καλο θα ηταν να εριχνες μια ματια πριν ποσταρεις:)

 

Η καλυτερη τιμη που παιζει ειναι 449 απο Πλαισιο και Γερμανο με χρηση δωροεπιταγης(150 ευρω)+ cashback (100 ευρω) απο τη Samsung.

 

Στον Γερμανο(και ισως στο Πλαισιο με "λιγη πιεση") μπορεις να πληρωσεις με 12 ατοκες δοσεις.

 

 

Πολυ κακως περιφερεσαι απο καταστημα σε καταστημα.

 

Εγραψα σε προηγουμενο ποστ πως εκανα την διαδικασια η οποια κατα την γνωμη μου ειναι η λιγοτερο χρονοβορα και κουραστικη.

 

Τηλεφωνεις στην εξυπηρετηση του Γερμανου ρωτας που υπαρχει διαθεσιμο, ζητας το τηλεφωνο του καταστηματος, τους καλεις και κανεις κρατηση το τηλεφωνο για να το παρεις την επομενη μερα η αργοτερα την ιδια.

 

Ζητας το ονομα του υπαλληλου και δινεις το δικο σου για να σε παρουν σοβαρα και να κανουν πραγματικη κρατηση της συσκευης η στην τελικη δεν κανεις καθολου κρατηση και φευγεις σφαιρα για το καταστημα που υπαρχει διαθεσιμοτητα.

 

EDIT: Μην ξεχνατε να ανοιγετε τις συσκευασιες και να τσεκαρετε ιδιαιτερα την οθονη, το δικο μου ειχε χτυπημα στην οθονη και χρειαστηκε αμεση αντικατασταση.

 

Το έκανα και αυτό με το τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών στον γερμανό. Δεν υπάρχει διαθέσιμο.:(

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό με το τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών στον γερμανό. Δεν υπάρχει διαθέσιμο.:(

 

Οκ τοτε, αθωος:lol:

 

Αυτο που καταλαβα στις τελευταιες σελιδες ειναι οτι η διαθεσιμοτητα αλλαζει καθε μερα.

 

Τι εννοω? Οταν πηγα εγω να το παρω υπηρχε ΜΟΝΟ στο Πασαλιμανι και στο mall ενω την επομενη μερα πηραν καποιοι φιλοι και η συσκευη υπηρχε σε 3 διαφορετικα καταστηματα Γερμανος.

 

Οποτε... δοκιμαζε καθε μερα μεχρι να βρεις διαθεσιμοτητα! Καλη τυχη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσετε το κινητό από τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων τότε είναι Ελληνικό και δεν είναι ανάγκη να ψάχνετε για αυτοκόλλητα.

Το πήρα από το Πλαίσιο και όταν το άνοιξα είχε μέσα βιβλιαράκια χρήσης και εγγύησης στα Ελληνικά. Επίσης έλεγξα και το Firmware και είναι Ελληνικό.

 

Σήμερα επικοινώνησα και με την Samsung και μου είπαν ότι η αποστολή των δικαιολογητικών μπορεί να γίνει και με Courier.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με το Πλαίσιο Πειραιά που μίλησα, είπαν ότι η ενημέρωση που έχουν είναι για χρήση σε οτιδήποτε πλην της συσκευής κι ότι θα πρέπει να μιλήσω από κοντά με τον υπεύθυνο του καταστήματος. Που σημαίνει ότι τηλεφωνικά δεν θα βγάλουμε άκρη και θέλει σπρώξιμο από κοντά. Πάντως μου είπε ότι υπάρχει διαθέσιμο.

 

Ναι σου αφαιρεί την επιταγή και από ότι είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, παίζει και επιδότηση μαζί. Όπως και να έχει πάρε το και θα με θυμηθείς... Άντε Χριστούγεννα έρχονται... :)

Το ελπίζω να βγάλω άκρη. Θα είμαι μόνο παραμονή Χριστουγέννων Αθήνα κι ελπίζω να προλάβω..

 

Edit: Στο Γερμανό της περιοχής, διαθέσιμο από 10 Ιανουαρίου μου είπαν... (Μόλις λήξει το cashback, δλδ, θα το ξαναβρουν..!:P)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο πολλες μερες με μηνυματα διχως να εχω το τηλεφωνο, τωρα στελνω ως ιδιοκτητης του θηριου.

Μολις το πηρα απο πλαισιο στο συνταγμα.

Η εξυπηρετηση αψογη, απο αποθεμα ειχε μονο σε λευκο.

Το κουτι απο εξω δεν εχει το προσθετο αυτοκολλητο που εχει ανεβασει σε φωτο ενα παιδι - συμφορουμιτης λιγα ποστς πιο πισω.

Ρωτησα για αυτο στους υπαλληλους και δεν γνωριζουν αν σημαινει κατι.

Το δικο μου δεν ειχε αυτο το αυτοκολλητο.

Τα γραμματα απο εξωθεν του κουτιου ειναι στα αγγλικα.

Τους ρωτω αν ειναι ελληνικο και μου ειπαν δυο υπαλληλοι σε διαφορετικες χρονικες στιγμες οτι ειναι ελληνικο.

Τους ειπα μηπως ειναι παραεισαγωγης και το αρνηθηκαν λεγοντας πως δεν εχουν ουτε ενα και ουτε φερνουν παραεισαγωγης. Παραεισαγωγης ειναι κινητο το οποιο ειναι ανοιγμενο εδω στην ελλαδα και εχουν περασει διαφορα εντος της συσκευης.

Τετοια λεει δεν εχει στο καταστημα και πως κανονικα, θα παρω πισω τα 100 ευρω απο SAMSUNG.

Εντος του κουτιου εχει και οδηγο γρηγορης εκκινησεις στα ελληνικα οπως και στα αγγλικα και κατι αλλα διαφημιστικα , παλι στα ελληνικα - headset καλωδιο συνδεσης με υπολογιστη και το βυσμα για το ρευμα.

Οταν ανοιξα το τηλεφωνο για πρωτη φορα, τα γραμματα ηταν στα ελληνικα οπως και ο οδηγος που ακολουθησε.

 

EDIT: Μου εδωσαν μαζι και το DONT PANIC με δωρο 3 μηνες live traffic.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...