Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλ αν πάνω από το original καπάκι έχεις φορέσει θήκη σαν αυτή του Te_salat, δεν δουλεύει το nfc?

 

Δεν έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη θήκη, αλλά γενικά δουλεύει. Το πρόβλημα είναι αν αντικαταστήσεις το καπάκι της μπαταρίας με άλλο που δεν έχει το nfc πάνω. Η θήκη που αναφέρεις δεν αντικαθιστά το καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλ αν πάνω από το original καπάκι έχεις φορέσει θήκη σαν αυτή του Te_salat, δεν δουλεύει το nfc?

Η θήκη που έχει ο Te_salat δεν μπορεί να μπει πάνω από το original καπάκι γιατί έχει καπάκι που αντικαθιστά το original.

Δεν έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη θήκη, αλλά γενικά δουλεύει. Το πρόβλημα είναι αν αντικαταστήσεις το καπάκι της μπαταρίας με άλλο που δεν έχει το nfc πάνω. Η θήκη που αναφέρεις δεν αντικαθιστά το καπάκι.

Η flip cover της Samsung το αντικαθιστά. Απλώς και το νέο καπάκι έχει nfc οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχει ο Te_salat δεν μπορεί να μπει πάνω από το original καπάκι γιατί έχει καπάκι που αντικαθιστά το original.

 

Η flip cover της Samsung το αντικαθιστά. Απλώς και το νέο καπάκι έχει nfc οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Δεν την ξέρω την προηγούμενη θήκη, αλλά υπέθεσα ότι πράγματι μπαίνει από πάνω. Ναι ξέρω την θήκη που λες, την έχω και αυτή, πέρα από το απίστευτα ποιοτικό καπάκι, δεν προσφέρει καμιά άλλη προστασία για αυτό δεν μου άρεσε. Σίγουρα δεν δίνει όγκο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από πάνω μπαίνει. Είναι back cover απο polycarbonate.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από πάνω μπαίνει. Είναι back cover απο polycarbonate.

Τη flip cover της Samsung δεν έχεις? Αυτή θυμόμουν. Αν έχεις αλλάξει, δικό μου λάθος.

 

Edit: Οκ, τώρα γύρισα και είδα το προηγούμενο ποστ σου (το είχα δει εν κινήσει και δεν είχα προσέξει τη φωτογραφία). Εγώ αναφερόμουν στην original flip που είχες πει ότι χρησιμοποιείς μόνιμα. Τώρα είδα το cover. Ναι, όλα αυτά από πάνω μπαίνουν και δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στο nfc που ρωτούσε ο ilpara.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη θ'ηκη που θα μπορούσες να πάρεις!
πως λεγεται ξερεις?Επισης στο βιντεο ο τυπος εδειξε μονο το πισω μερος της,προφανως εχει μπροστινο μερος ετσι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Όταν πήρα το ΝΟΤΕ αγόρασα από τον Νίκο μια διάφανη μεμβράνη (δεν ξέρω μάρκα) και την κράτησα 2 μήνες. Τα χρώματα της οθόνης τέλεια αλλά τίγκα στις δαχτυλιές!

Όταν άρχισαν οι γρατζουνιές πήγα στον Νίκο και πήρα την ματ μεμβράνη η οποία στην αρχή μου κακοφάνηκαν τα pixel της οθόνης αλλά μου άρεσε ότι δεν υπήρχαν δαχτυλιές! Η αίσθηση της ματ στο δάχτυλο μου αρέσει πιο πολύ σε σχέση με την διάφανη (είχε δίκιο ο Νίκος) αλλά μειώνεται η φωτεινότητα και χάνω σε ποιότητα οθόνης λόγω pixel.

 

Επειδή δεν θυμάμαι την μάρκα που δουλεύει σε μεμβράνες αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια άλλη μου να είναι ματ αλλά να μην χάνει σε φωτεινότητα και pixel...

Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται ξερεις?Επισης στο βιντεο ο τυπος εδειξε μονο το πισω μερος της,προφανως εχει μπροστινο μερος ετσι?

 

Αυτή λες;

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-THiki-Polykarmponiko-Kalymma-Protective-Cover-white-EFC-1J9BWEGSTD.714146.html

 

Δεν εχει μπροστά αυτη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αρα δε μου κανει.Θελω προστασια απο ολες τις πλευρες και να μη χρειαζεται να βγαζω το πισω καπακι.Μεχρι στιγμης προσανατολιζομαι σε αυτη http://www.amazon.co.uk/Manna-Samsung-High-Quality-Genuine-Function/dp/B009XP1X72 αν και σα σχεδιασμο πολυ κλασικη,συντηρητικη μου φαινεται.Στο προηγουμενο βιντεο ειδα και μια παρομαοια της samsung αλλα ο τυπος ελεγε οτι δυσκολευεσαι να βγαζεις και να βαζεις το τηλεφωνο.Αν γνωριζεις η κανεις αλλος γνωριζει σε αυτο το στυλ καμια αλλη θηκουλα ας μας δωσει τα φωτα του!:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αρα δε μου κανει.Θελω προστασια απο ολες τις πλευρες και να μη χρειαζεται να βγαζω το πισω καπακι.Μεχρι στιγμης προσανατολιζομαι σε αυτη http://www.amazon.co.uk/Manna-Samsung-High-Quality-Genuine-Function/dp/B009XP1X72 αν και σα σχεδιασμο πολυ κλασικη,συντηρητικη μου φαινεται.Στο προηγουμενο βιντεο ειδα και μια παρομαοια της samsung αλλα ο τυπος ελεγε οτι δυσκολευεσαι να βγαζεις και να βαζεις το τηλεφωνο.Αν γνωριζεις η κανεις αλλος γνωριζει σε αυτο το στυλ καμια αλλη θηκουλα ας μας δωσει τα φωτα του!:)

 

Στο βίντεο αυτή που δείχνει είναι η original pouch της sammy. οποτε ψαξου για κατι τετοοιο.

 

Σαν την manna που κοιτάς μπορείς να δεις και τις zenus αλλα δεν ειναι σαν αυτη του βιντεο.Αλλη φιλοσοφια η μια και αλλη η αλη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αυτη εννοεις ε?
Τι εννοεις αλλη φιλοσοφια η μια και η αλλη?Η zenus δεν εχει το stand βλεπω,κατα τα αλλα παραπλησιες ειναι
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη εννοεις ε?
Τι εννοεις αλλη φιλοσοφια η μια και η αλλη?Η zenus δεν εχει το stand βλεπω,κατα τα αλλα παραπλησιες ειναι

 

ναι αυτες οι δυο παρομοιες ειναι εγω μιλουσα για την manna που κοιτας και την αλλη του βιντεο που μπαινοβγαινει δυσκολα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν για screen protector, μην πετάτε τα λεφτά σας άσκοπα. SGP και τέλος... Τα αξίζουν και με το παραπάνω τα λεφτά τους... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως εγραψα και πιο πανω η καρτα μνημης μου για το Note μου sandisc 32g σταμάτησε να δουλευει εντελως ξαφνικα...:rolleyes:

με εχει σπασει απιστευτα τα νευρα το θεμα!

οπως ειπα και πιο πανω ευτυχώς ειχα dropbox ..αλλα και παλι εχασα πολυ πραγμα!

τεσπα θελω να αγορασω κατι γρηγορα γιατι χωρις καρτα μνημης πραγματικα νιωθω μισός..!

κατέληξα εδω...

τι λετε αξιζει? τιμη αποδοση κτλ.

την εχει κανεις?

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550387

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η sandisk δίνει εφ ορου ζωής εγγυηση. Τωρα για την Kingston τα καλύτερα εχω ακουσει. Εχω και ενα usb και ειναι σκυλί 2 χρόνια τωρα.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η sandisk δίνει εφ ορου ζωής εγγυηση. Τωρα για την Kingston τα καλύτερα εχω ακουσει. Εχω και ενα usb και ειναι σκυλί 2 χρόνια τωρα.

 

οκ λεω να την αγορασω σημερα..γιατι...καηκαμε χωρις καρτα μνημης...

μονο 16g mp3 εχω....

Link to comment
Share on other sites

οκ λεω να την αγορασω σημερα..γιατι...καηκαμε χωρις καρτα μνημης...

μονο 16g mp3 εχω....

 

Εγω να σου πω την αλήθεια εχω παρει την verbatim απο eshop και επειδη ειχα μιλήσει νε τα παιδια στο eshop της Πάτρας μου ειπαν οτι και αυτη είναι καλη και ο ενας την ειχε σε note 2. Συν οτι εχει ανταπτορα.

 

Αν θες περίμενε να σου πουν και ποιο έμπειροι την γνώμη τους

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω την αλήθεια εχω παρει την verbatim απο eshop και επειδη ειχα μιλήσει νε τα παιδια στο eshop της Πάτρας μου ειπαν οτι και αυτη είναι καλη και ο ενας την ειχε σε note 2. Συν οτι εχει ανταπτορα.

 

Αν θες περίμενε να σου πουν και ποιο έμπειροι την γνώμη τους

 

οκ θα περιμενω και σημερα...:)

απλα μεχρι το τελος της βδομαδας πρεπει να εχω καρτα μνημης γιατι μου κοπήκανε τα πόδια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

οκ θα περιμενω και σημερα...:)

απλα μεχρι το τελος της βδομαδας πρεπει να εχω καρτα μνημης γιατι μου κοπήκανε τα πόδια!:mad:

 

Μπορει να ειναι ακριβη οκ δεν μπορω να ξερω τις αναγκες σας παιδια ,ομως εχω να σας πω οτι την εχω 8 μηνες περιπου και η καρτα απλά πεταει και δεν με εχει κρεμασει ποτε...Σε 2 μερες στην πορτα σου και αν ου μη γεννητο πάθει κατι την στελνεις και σε 3/4 μερες σου στελνει αλλη

http://www.memoryc.com/flashmemorycards/microsd/64gbteammicrosdxcmobilecl10uhs1.html

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είμαι στα προθυρα να αφήσω το Iphone 5 Και να μεταβώ σε Note 2 πως τη βλέπετε αυτή την καρτούλα;;Τιμή/απόδοση εννοώ..

 

http://www.homelike.gr/eikona-kai-ichos/audio-video/kartes-mnimis/microsd/sandisk-ultra-sdxc-64gb-30mb-s-class-10-sdsdu-064g-u46.html

Edited by vampirios
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είμαι στα προθυρα να αφήσω το Iphone 5 Και να μεταβώ σε Note 2 πως τη βλέπετε αυτή την καρτούλα;;Τιμή/απόδοση εννοώ..

 

http://www.homelike.gr/eikona-kai-ichos/audio-video/kartes-mnimis/microsd/sandisk-ultra-sdxc-64gb-30mb-s-class-10-sdsdu-064g-u46.html

 

Νομίζω ότι δεν είναι microsd αλλά sd (το είδα βιαστικά το λινκ από το κινητό αλλά απαντώ για να σε προλαβω). Πέρα από αυτό όμως δεν ξέρω αν θα έπαιρνα sandisk αυτήν την εποχή. Την εκτιμούσα πολύ και πήρα δύο (ο εξυπνος) micro sd αυτής της σειράς. Μια 16αρα και μια 32αρα. Είναι γρήγορες αρκετά και κοντά 3 μήνες τώρα δεν έχω κανένα παράπονο και πρόβλημα. Αλλά έχουν ακουστεί διάφορα για κάποιες παρτίδες (διάβασε 5-10 τελευταίες σελίδες από το βασικό νήμα του νοτε2 αλλά και εδώ. Προτίμησε μια άλλη μάρκα θα πρότεινα πάντως.

 

Για την μεταπηδήση πάντως οπλισου με υπομονή γιατί η διαφορά μεγέθους είναι μεγάλη (το ίδιο και οι δυνατότητες και η συνολική εμπειρια) από το 5. Ίσως χρειαστείς κάποιες μέρες. Αλλάζεις μέγεθος και λειτουργικό οπότε πρέπει να έχεις και υπομονή. Με το καλό να προχωρήσεις πάντως. Εγώ από iphone4 σε galaxy s2 είδα ότι το iphone είναι απαράδεκτο στους περιορισμούς που σου θέτει και πραγματικά λύτρωθηκα...

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι microsd αλλά sd (το είδα βιαστικά το λινκ από το κινητό αλλά απαντώ για να σε προλαβω). Πέρα από αυτό όμως δεν ξέρω αν θα έπαιρνα sandisk αυτήν την εποχή. Την εκτιμούσα πολύ και πήρα δύο (ο εξυπνος) micro sd αυτής της σειράς. Μια 16αρα και μια 32αρα. Είναι γρήγορες αρκετά και κοντά 3 μήνες τώρα δεν έχω κανένα παράπονο και πρόβλημα. Αλλά έχουν ακουστεί διάφορα για κάποιες παρτίδες (διάβασε 5-10 τελευταίες σελίδες από το βασικό νήμα του νοτε2 αλλά και εδώ. Προτίμησε μια άλλη μάρκα θα πρότεινα πάντως.

 

Για την μεταπηδήση πάντως οπλισου με υπομονή γιατί η διαφορά μεγέθους είναι μεγάλη (το ίδιο και οι δυνατότητες και η συνολική εμπειρια) από το 5. Ίσως χρειαστείς κάποιες μέρες. Αλλάζεις μέγεθος και λειτουργικό οπότε πρέπει να έχεις και υπομονή. Με το καλό να προχωρήσεις πάντως. Εγώ από iphone4 σε galaxy s2 είδα ότι το iphone είναι απαράδεκτο στους περιορισμούς που σου θέτει και πραγματικά λύτρωθηκα...

 

χμμ..μάλλον έχεις δίκιο sd είναι και ίσως προτιμήσω καμιά Kingston τότε..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτινα samsung 32 g η 64 g , ποτε δεν ειχα προβλημα. Ποτε δεν ακουστικε προβλημα απο κανεναν. Ουτε ενα.
Link to comment
Share on other sites

χμμ..μάλλον έχεις δίκιο sd είναι και ίσως προτιμήσω καμιά Kingston τότε..

Kαι εγω φρεσκος εδω :)

Micro sd αγορασα Kingston και ολα μια χαρα!

http://www.cosmodata.gr/product/78083/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...