Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πήρα το Note 3 Neo. Ποιά θήκη λέτε να πάρω; Είναι αρκετά μεγάλο και δε θέλω να... μεγαλώσει πολύ ακόμη!

Απ' την άλλη δε θέλω να πάθει κάτι. Ήταν ένα μεγάλο έξοδο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά πήρα το Note 3 Neo. Ποιά θήκη λέτε να πάρω; Είναι αρκετά μεγάλο και δε θέλω να... μεγαλώσει πολύ ακόμη!

Απ' την άλλη δε θέλω να πάθει κάτι. Ήταν ένα μεγάλο έξοδο για μένα.

Ότι θήκη και να πάρεις θα σου μεγαλώσεις αρκετά το κινητό. Οι επώνυμες κάνουν 20-30€.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όλες!

 

Αρα για αυθεντικη μπαταρια που παμε?π.χ γερμανος και τετοια η και αυτες ειναι bulk απλα πληρωνουμε ονομα?Ας δωσω και 30 ευρω,αρκει να ειναι αυθεντικη παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic (και ευθύνομαι εγώ για αυτό αφού ξεκίνησα όλη τη συζήτηση) οπότε κάποιος moderator θα πρέπει να μετακινήσει τα μηνύματα στο κατάλληλο θέμα για τα αξεσουάρ. Δε νομίζω να υπάρχουν πουθενά στην Ελλάδα συσκευασμένες.
Link to comment
Share on other sites

Από μια άλλη οπτική, δεν νομίζω πως είμαστε off topic, γιατί μιλάμε μόνο για αξεσουάρ των Note. Αν το θέμα μετακινηθεί αλλού, μπορεί να γράψει οποιοσδήποτε για οποιοδήποτε κινητό.

 

Ότι θήκη και να πάρεις θα σου μεγαλώσεις αρκετά το κινητό. Οι επώνυμες κάνουν 20-30€.

 

Και ποιά είναι η ουσιαστική διαφορά με τις επώνυμες, εκτός απ' το ότι είναι επώνυμες;

Ποιά η ουσιαστική διαφορά του να πάω σε κάτι άλλο, εκτός από θήκη σιλικόνης;

Ως τώρα είχα φθηνά κινητά, δε χρησιμοποιούσα θήκες (λάθος) και δεν ξέρω πόσο προστατεύει μια θήκη σιλικόνης.

Πάντως, αν πάω σε κάποια άλλη, δε θα ήθελα να είναι samsung, γιατί νομίζω ότι θα μοιάζει πάλι με το κινητό εμφανισιακά και μου τη δίνει αυτό το ψευτο-κυριλέ στυλ του Note 3. Θέλω κάτι πιο ανέμελο/φοιτητικό. Αλλά εντάξει, πρώτα απ' όλα βάζω την ασφάλεια του κινητού. Ως τώρα δεν το πέρνω μαζί μου έξω, γιατί φοβάμαι μην γρατζουνιστεί απειροελάχιστα το πίσω μέρος :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μια θήκη σιλικόνης της puro και μετά από 5-6 τούμπες σε πλακάκι, τσιμέντο και άσφαλτο όπου μέχρι και η πένα έφυγε, το κινητό βγήκε αλόβητο. Δυστυχώς οι διατάσεις μεγαλώνουν αρκετά άλλα βελτιώνεται πολύ και το grip. Με μια flip που είχα, δυστυχώς μετά από μια πτώση σε άσφαλτο, έπεσε με το flip ανοιχτό οπότε μου ράγισε στην γωνία το tempered glass που είχα τότε και γθάρθηκε λίγο και το "νίκελ" σε ένα σημείο. Διαλέγεις και παίρνεις.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic (και ευθύνομαι εγώ για αυτό αφού ξεκίνησα όλη τη συζήτηση) οπότε κάποιος moderator θα πρέπει να μετακινήσει τα μηνύματα στο κατάλληλο θέμα για τα αξεσουάρ. Δε νομίζω να υπάρχουν πουθενά στην Ελλάδα συσκευασμένες.

 

Δηλαδη αυθεντικη μπαταρια για νοτε 2 δεν υπαρχει??

Για να βρω μια πρεπει να ξαναγορασω το τηλεφωνο??

Μονο οι bulk υπαρχουν??

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μια θήκη σιλικόνης της puro και μετά από 5-6 τούμπες σε πλακάκι, τσιμέντο και άσφαλτο όπου μέχρι και η πένα έφυγε, το κινητό βγήκε αλόβητο. Δυστυχώς οι διατάσεις μεγαλώνουν αρκετά άλλα βελτιώνεται πολύ και το grip. Με μια flip που είχα, δυστυχώς μετά από μια πτώση σε άσφαλτο, έπεσε με το flip ανοιχτό οπότε μου ράγισε στην γωνία το tempered glass που είχα τότε και γθάρθηκε λίγο και το "νίκελ" σε ένα σημείο. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

Οι flip απορρίπτονται, λοιπόν, άρα θήκη σιλικόνης; Υπάρχει κάτι καλύτερο ή δε χρειάζεται;

μου αρέσει πολύ εμφανισιακά, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει για το neo, έχει 25€ + μεταφορικά από εξωτερικό + χρόνος αναμονής (που δε θα βγάζω το κινητό έξω :X). Γενικά, δε βλέπω να υπάρχουν και πολλές στην Ελλάδα.

 

Edit:

Βρήκα αυτές εδώ:

Love MEI Aluminum Bumper Frame

Love MEI Metal Bumper Frame (αυτή δεν έχει πίσω μέρος; :blink: )

TPU Gel S-Line

Ποιά να πάρω;;

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυθεντικη μπαταρια για νοτε 2 δεν υπαρχει??

Για να βρω μια πρεπει να ξαναγορασω το τηλεφωνο??

Μονο οι bulk υπαρχουν??

 

Παιδια μπορει να βοηθησει κανεις που ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να βοηθησει κανεις που ξερει?

 

Για να είσαι σίγουρος για την μπαταρία σου, αγόρασε τη από τη Smartek.

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος για την μπαταρία σου, αγόρασε τη από τη Smartek.

 

Σωστος...δεν το χα σκεφτει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη θηκη της Spigen για το Note II ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παίδες ενδιαφέρομαι για μια θήκη που έχει το μαγνητακι στην πίσω μεριά δηλαδή στην πλάτη του κινητού.δημιουργούνται και σε αυτή την περίπτωση προβλήματα με την οθόνη και το πενάκι;;
Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν μπορούμε να παραγγειλουμε από ebay ξέρει κανείς κάποιο site για παραγγελίες; Από Ελλάδα όσα είδα είναι Φαρμάκη. Για θήκες ενδιαφέρομαι. Είδα από skroutz αλλά και εκεί μαγκεψαν. Όλα τα ανέβασαν.
Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν μπορούμε να παραγγειλουμε από ebay ξέρει κανείς κάποιο site για παραγγελίες; Από Ελλάδα όσα είδα είναι Φαρμάκη. Για θήκες ενδιαφέρομαι. Είδα από skroutz αλλά και εκεί μαγκεψαν. Όλα τα ανέβασαν.

Από ό,τι έμαθα,μπορείς και με το PayPal,με κάποιες διαδικασίες που έχουν περιγραφεί και εδώ.Ψάξε και θα το βρεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
γεια σας,επειδη στο note2 μου χαλασε η θυρα usb και δεν μου φορτηζει την μπαταρια για να ανοιξει το κινητο,μηπως γνωριζει καποιος απο εσας εαν αγορασω ασυρματη βαση φορτισης Wireless Charging Pad με τον δεκτη στην μπαταρια , θα μου φορτησει η μπαταρια οπως ειναι σβηστο ωστε να μου ανοιξει το κινητο,η αυτοι οι φορτιστες ενεργοποιουνται οταν το κινητο ειναι αναμενο?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Αξεσουάρ Note 20 - Ultra (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτ

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ringke fusion x camo ... πολύ πολύ καλή και δείχνει να προστατεύει αρκετά καλά τη συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή ήδη έχει φθαρεί το screen protector που ήταν τοποθετημένο πάνω, έχετε κάποια πρόταση δοκιμασμένη;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το T-MAX το εχει βαλει καποιος? Εντυπωσεις?

 

https://www.skroutz.gr/s/24438019/T-MAX-UV-Glass-Galaxy-Note-20-Ultra.html?from=account_favorites

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρα την παρακάτω θήκη και πραγματικά με κάλυψε 100%. Αρκετά λεπτή και ιδιαίτερα προστατευτικη. Έχει υπερυψωμένες άκρες ώστε αν πέσει σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι) να μη πάθει τίποτα η οθόνη. Το ίδιο ισχύει και με τις κάμερες. Πολύ καλή προστασία και αίσθηση.

 

https://www.skroutz.gr/s/24656982/Ringke-Air-S-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-20-Ultra.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την παρακάτω θήκη και πραγματικά με κάλυψε 100%. Αρκετά λεπτή και ιδιαίτερα προστατευτικη. Έχει υπερυψωμένες άκρες ώστε αν πέσει σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι) να μη πάθει τίποτα η οθόνη. Το ίδιο ισχύει και με τις κάμερες. Πολύ καλή προστασία και αίσθηση.

 

https://www.skroutz.gr/s/24656982/Ringke-Air-S-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-20-Ultra.html

 

Καλη η ringke air αλλα έχει ενα μειον, οπως πολλες αυτους του ειδους . Στα πλαϊνα μερα κανουν ευκολα flex, με αλλα λογια "παιζουν" και δε σου δινουν την αισθηση του "firm fit up".

Ιδια περιπτωση ειναι κι η spigen liquid air πχ...

Link to comment
Share on other sites

Καλη η ringke air αλλα έχει ενα μειον, οπως πολλες αυτους του ειδους . Στα πλαϊνα μερα κανουν ευκολα flex, με αλλα λογια "παιζουν" και δε σου δινουν την αισθηση του "firm fit up".

Ιδια περιπτωση ειναι κι η spigen liquid air πχ...

 

Στη συγκεκριμένη δεν παρατήρησα αυτό που λες. Έκατσε μια χαρά στη συσκευή.

Την spigen liquid air την είχα στο note 9 αλλά δεν μου έδινε αυτή την προστασία που θέλω για πτώση σε επίπεδες επιφάνειες.

Η ringke έχει και στην κάμερα αρκετή προεξοχή με αποτέλεσμα να την προστατεύει πολύ καλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...