Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια micro-sd 32gb class 10 της samsung ποσο μπορει να πιανει για πωληση?

 

Καλημερα φιλε στα λογικα πλαίσια αναλογος την κατάσταση της στα μισα λεφτα,απο την κανονικη αγορα που εχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eλαβα προχθες την Zenus Masstige Colour Point σε γκρι (το οποιο μαλλον μπεζιζει :lol:) και μπορω να πω πως ειναι η καλυτερη θηκη που εχω δοκιμασει απο αποψη ποιοτητας και χρηστικοτητας. Αξιζει καθε cent, ειδικα απο τη στιγμη που εχει και θηκες για καρτες, ταυτοτητα/χρηματα, οποτε δεν χρειαζεται να κουβαλας μαζι σου πορτοφολι καποιες φορες :)

 

Σημερα βεβαια εμαθα πως κερδισα σε εναν giveaway διαγωνισμο την SGP Valentinus, την Tridea Flip Folio και την Rearth Ringke Slim Lite, οποτε μολις τις παραλαβω θα γραψω συγκρισεις κυριως με την Valentinus που ειναι στην ιδια φιλοσοφια :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

EΜενα η κοπελα μου,μου πηρε δωρο αυτη τη θηκη http://www.vegalaxy.gr/sgp-illuzion-leather-wallet-case-black-for-samsung-galaxy-note-2.html και ειναι τελεια...... επισης θελει να μου παρει λεει και μια screen protector και πηγε βρηκε τ ποιο ακριβη....αξιζει? Ειπα να μην το παρει ακομα μην πανε τζαμπα τα λεφτα...τι λετε? ξερει κανενας αν ειναι λεπτη οπως λεει? http://www.vegalaxy.gr/sgp-steinheil-ultra-oleophobic-film-for-samsung-galaxy-note-2.html
Link to comment
Share on other sites

EΜενα η κοπελα μου,μου πηρε δωρο αυτη τη θηκη http://www.vegalaxy.gr/sgp-illuzion-leather-wallet-case-black-for-samsung-galaxy-note-2.html και ειναι τελεια...... επισης θελει να μου παρει λεει και μια screen protector και πηγε βρηκε τ ποιο ακριβη....αξιζει? Ειπα να μην το παρει ακομα μην πανε τζαμπα τα λεφτα...τι λετε? ξερει κανενας αν ειναι λεπτη οπως λεει? http://www.vegalaxy.gr/sgp-steinheil-ultra-oleophobic-film-for-samsung-galaxy-note-2.html

 

Πολύ ωραία φαίνεται η θήκη.

 

Όσο για το screen protector θυμάμαι διάφορα σχόλια ότι όντως είναι πάρα πολύ καλό, δεν το έχω βέβαια οπότε δεν μπορώ να έχω ασφαλή γνώμη.

 

Επίσης θυμάμαι να αναφέρει κάποιος ότι Καλό θα είναι η ζελατίνα να αλλάζει κάθε 2-3 μήνες. Ισχύει αυτό;

 

Ρωτάω γιατί σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο η αγορά τόσο ακριβής ζελατίνας είναι ασύμφορη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φαίνεται η θήκη.

 

Όσο για το screen protector θυμάμαι διάφορα σχόλια ότι όντως είναι πάρα πολύ καλό, δεν το έχω βέβαια οπότε δεν μπορώ να έχω ασφαλή γνώμη.

 

Επίσης θυμάμαι να αναφέρει κάποιος ότι Καλό θα είναι η ζελατίνα να αλλάζει κάθε 2-3 μήνες. Ισχύει αυτό;

 

Ρωτάω γιατί σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο η αγορά τόσο ακριβής ζελατίνας είναι ασύμφορη.

 

Ολα ειναι σχετικά και εχουν να κάνουν με την ποιότητα του protector.

Θυμάμαι κάποτε βάζαμε μόνο Brando των 10 € ωσπου κάποια στιγμή άρχισε να χρησιμοποιεί χειρότερη μεμβράνη απ αυτή των screen protectors του ενός euro. Έκανε γραμμές πολύ γρήγορα.

Εγώ έχω τώρα ένα από το extrene mobile κοντά 2 μήνες και ειναι σαν καινούργιος. Μόνο λερώνει ευκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

επισης θελει να μου παρει λεει και μια screen protector και πηγε βρηκε τ ποιο ακριβη....αξιζει? Ειπα να μην το παρει ακομα μην πανε τζαμπα τα λεφτα...τι λετε? ξερει κανενας αν ειναι λεπτη οπως λεει? http://www.vegalaxy.gr/sgp-steinheil-ultra-oleophobic-film-for-samsung-galaxy-note-2.html

 

παιδια θελω να παρραγγειλω 1 μεμβρανη και επειδη εψαξα την συγκεκριμενη μαρκα οτι ειναι και καλη ειδα οτι εχει 4 μεμβρανες...

1)Ultra Oleophobic ροζ

2)Ultra Fine κιτρινη

3)Ultra Crystal μπλε

4)Ultra Optics πρασινη

ποια μεμβρανη ειναι αυτη που εχει την καλυτερη αισθηση αφης στο κινητο και γενικα δινει την αισθηση οτι δεν υπαρχει καθολου λες και δεν φορας,

για τον ηλιο κτλ δεν με νοιαζει,

με ενδιαφερει μονο να μην κανω γραντζιουνιες στην οθονη και να μην την καταλαβαινω την μεμβρανη.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρραγγειλω 1 μεμβρανη και επειδη εψαξα την συγκεκριμενη μαρκα οτι ειναι και καλη ειδα οτι εχει 4 μεμβρανες...

1)Ultra Oleophobic ροζ

2)Ultra Fine κιτρινη

3)Ultra Crystal μπλε

4)Ultra Optics πρασινη

ποια μεμβρανη ειναι αυτη που εχει την καλυτερη αισθηση αφης στο κινητο και γενικα δινει την αισθηση οτι δεν υπαρχει καθολου λες και δεν φορας,

για τον ηλιο κτλ δεν με νοιαζει,

με ενδιαφερει μονο να μην κανω γραντζιουνιες στην οθονη και να μην την καταλαβαινω την μεμβρανη.

 

θα με ενδιεφερε κι εμενα μια απαντηση στις αποριες του φιλου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρραγγειλω 1 μεμβρανη και επειδη εψαξα την συγκεκριμενη μαρκα οτι ειναι και καλη ειδα οτι εχει 4 μεμβρανες...

1)Ultra Oleophobic ροζ

2)Ultra Fine κιτρινη

3)Ultra Crystal μπλε

4)Ultra Optics πρασινη

ποια μεμβρανη ειναι αυτη που εχει την καλυτερη αισθηση αφης στο κινητο και γενικα δινει την αισθηση οτι δεν υπαρχει καθολου λες και δεν φορας,

για τον ηλιο κτλ δεν με νοιαζει,

με ενδιαφερει μονο να μην κανω γραντζιουνιες στην οθονη και να μην την καταλαβαινω την μεμβρανη.

Kατά τη γνώμη μου ή ultra crystal.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρραγγειλω 1 μεμβρανη και επειδη εψαξα την συγκεκριμενη μαρκα οτι ειναι και καλη ειδα οτι εχει 4 μεμβρανες...

1)Ultra Oleophobic ροζ

2)Ultra Fine κιτρινη

3)Ultra Crystal μπλε

4)Ultra Optics πρασινη

ποια μεμβρανη ειναι αυτη που εχει την καλυτερη αισθηση αφης στο κινητο και γενικα δινει την αισθηση οτι δεν υπαρχει καθολου λες και δεν φορας,

για τον ηλιο κτλ δεν με νοιαζει,

με ενδιαφερει μονο να μην κανω γραντζιουνιες στην οθονη και να μην την καταλαβαινω την μεμβρανη.

Εχω την 1 και την 3...

Εξαιρετικές και οι δύο δεν αλοιωνουν καθόλου τα χρώματα με την διαφορά ότι στην πρώτη φαίνεται πιο πολύ οι δαχτυλιές...

Στην δεύτερη λιγότερο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1 και την 3...

Εξαιρετικές και οι δύο δεν αλοιωνουν καθόλου τα χρώματα με την διαφορά ότι στην πρώτη φαίνεται πιο πολύ οι δαχτυλιές...

Στην δεύτερη λιγότερο...

 

Μηπως στη 2η φαίνονται περισσότερο οι δακτυλιες;Ή πρώτη είναι ολεοφοβικη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιεφερε κι εμενα μια απαντηση στις αποριες του φιλου.

 

Εγω εχω παρει την μπλε (3) και την πρασινη (4).Σαν πρωτη επιλογη εβαλα την πρασινη που ηταν antifigerprint αλλά το πενακι περα του οτι εκανε θορυβο, ηταν πολυ δυσχρηστο.Αποτέλεσμα να τη βγαλω σε 2 ωρες.Οποτε συστηνω την μπλε που εχω τουλαχιστον ενα μηνα και ειμαι ευχαριστημενη.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να εξηγησει τι διαφορες εχουν μεταξυ τους για να διαλεξουμε ποια ειναι η καταλληλη ?

 

1)Ultra Oleophobic ροζ :

2)Ultra Fine κιτρινη :

3)Ultra Crystal μπλε :

4)Ultra Optics πρασινη :

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να εξηγησει τι διαφορες εχουν μεταξυ τους για να διαλεξουμε ποια ειναι η καταλληλη ?

 

1)Ultra Oleophobic ροζ :

2)Ultra Fine κιτρινη :

3)Ultra Crystal μπλε :

4)Ultra Optics πρασινη :

 

Μόνο για 1) και 3) ξέρω. Με την 1) δεν θα έχεις δαχτυλιές καθόλου, με την 3) έχεις τέλεια ποιότητα οθόνης αλλά μαζεύει δαχτυλιές. Εγώ έχω την 3) και είναι πολύ καλή. Απλά θέλει καθάρισμα ανά διαστήματα όχι ότι ενοχλεί...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να εξηγησει τι διαφορες εχουν μεταξυ τους για να διαλεξουμε ποια ειναι η καταλληλη ?

 

1)Ultra Oleophobic ροζ :

2)Ultra Fine κιτρινη :

3)Ultra Crystal μπλε :

4)Ultra Optics πρασινη :

 

Απο οτι θυμαμαι στο ebay εαν επιλεξεις καποια ,στη περιγραφη αναφερει και τις υπολοιπες αναλυτικα

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της μπλε και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημενος... Είναι σαν να δουλεύεις πάνω σε γιαλι, αλλά βέβαια γεμίζει πολύ εύκολα δαχτυλιές!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει και εγω απο αλλους εδω, οτι αυτη η μαρκα ειναι απο της καλυτερες αλλα οσοι τις εχετε δοκιμασει και εχετε δοκιμασει και αυτες τις 2 που εχει το extreme mobile τι λετε; Ποιες θεωρειτε καλυτερες;

Επισης να πω οτι στο s2 δεν ειχα screen protector, παλιοτερα ειχα βαλει στο htc magic που ειχα κατι απο ebay που μου ειχαν δωσει αλλα μετα απο μια ωρα την εβγαλα, ηταν πολυ χαλια. Στο note δεν θελω να ρισκαρω με την οθονη του αλλα ουτε και να χασω απο ποιοτητα και αισθηση.

Πιστευετε οτι θα μπορεσω να την συνηθησω;

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , αυτη μαϊμου είναι ? http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Mobile-Ultra-30MB-s-Extreme-64GB-microSDXC-micro-SDXC-micro-SD-Card-/300810622708?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4609b5d6f4

Σε αυτην την τιμη δεν τολμω να την αγορασω , θα ζηταει μπανανες :lol:

 

Την παρήγγειλα 15/11/2012 και ακόμα δεν ήρθε..

Την..έκανε ο τύπος που την πούλαγε.http://myworld.ebay.com/wanyuehu_2012/&_trksid=p3984.m1497.l2754

http://www.ebay.com/itm/Error?errid=14&item=170942756225

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της ροζ olephobic. Πραγματικά άριστη. Λερώνεται δύσκολα και γρατζουνιέται πολύ δύσκολα για προστασία οθόνης. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω εκτός της τιμής είναι ότι την πρώτη μέρα δε γλιστράει καλά το πενάκι στην οθόνη αλλά μετα φτιάχνει. Τη συνιστώ!

Κάτι άσχετο. Καταλάθως παρήγγειλα mhl αντάπορα που είναι για το galaxy s2... Λογικά δεν κάνει στο δικό μας ε?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της ροζ olephobic. Πραγματικά άριστη. Λερώνεται δύσκολα και γρατζουνιέται πολύ δύσκολα για προστασία οθόνης. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω εκτός της τιμής είναι ότι την πρώτη μέρα δε γλιστράει καλά το πενάκι στην οθόνη αλλά μετα φτιάχνει. Τη συνιστώ!

Κάτι άσχετο. Καταλάθως παρήγγειλα mhl αντάπορα που είναι για το galaxy s2... Λογικά δεν κάνει στο δικό μας ε?

 

Για να δουλέψει θα χρειαστείς έξτρα ανταπτοράκι που μετατρέπει το 5 pin micro usb σε 11 pin micro usb,γύρω στα 10 ευρώ το επίσημο

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει θα χρειαστείς έξτρα ανταπτοράκι που μετατρέπει το 5 pin micro usb σε 11 pin micro usb,γύρω στα 10 ευρώ το επίσημο

 

Άρα συμφέρει να πάρω κατευθείαν mhl που είναι για note2 αφου γύρω στο 10ευρω κοστίζουν.. Και θα το πουλήσω πριν το ανοίξω αν είναι αυτο που θα μου έρθει.. :/

Link to comment
Share on other sites

Άρα συμφέρει να πάρω κατευθείαν mhl που είναι για note2 αφου γύρω στο 10ευρω κοστίζουν.. Και θα το πουλήσω πριν το ανοίξω αν είναι αυτο που θα μου έρθει.. :/

 

Δεν ξέρω από τιμές,αλλά τα κινέζικα ανταπτοράκια βγαίνουν φτηνα http://www.ebay.com/itm/MHL-to-HDMI-Converter-HDMI-Adapter-For-Samsung-Galaxy-SIII-i9300-Note-2-N7100-/150964333894?pt=AU_Computers_Publications&hash=item23262ced46

Link to comment
Share on other sites

Το mhl δεν γινετε να λειτουργησει χωρις ρευμα? Δεν υπαρχει καλωδιο hdmi to micro hdmi και να μην μπλεκουμε με ανταπτορες?
Link to comment
Share on other sites

Το mhl δεν γινετε να λειτουργησει χωρις ρευμα? Δεν υπαρχει καλωδιο hdmi to micro hdmi και να μην μπλεκουμε με ανταπτορες?

 

όχι δεν λειτουργεί χωρίς ρεύμα.Το καλώδιο που λες υπάρχει αλλα το note2 δεν έχει υποδοχή micro hdmi αλλά micro usb.Αν δεν θες καλώδια πάρε το allshare hub.Κοστίζει αλλά σου λύνει τα χέρια (στα παιχνίδια θα έχει κάποια καθυστέρηση ωστόσο)

Link to comment
Share on other sites

Αρα mhl για συνδεση με καλωδια στην τηλεοραση η το allshare hub για ασυρματη συνδεση με μικρη καθυστεριση.

Οσον αφορα ομως συνδεση ποντικη και πληκτρλογιο, πως τα συνδεουμε, απλα ανοιγουμε το bluetooth και τα βλεπει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...