Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα μολις παιρνω την 8.1 κανονικη στο ativ s

τι εννοεις? ηρθε Update? :rotfl:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εμένα μάλλον μου έρχεται γιατί αργεί πάρα πολύ να κάνει αναζήτηση του update... οπότε επιβεβαιώνω και εγώ με csc AUT... !\

 

Άκυρο... όχι μάλλον... μου έρχεται... κάνω τώρα λήψη !!

Link to comment
Share on other sites

Απο τα παρακάτω CSC σε πιο έχω περισσότερες πιθανότητες να παρω γρηγορότερα την επίσημη 8.1 στο ativ και γενικά πιο CSC περνει πιο γρήγορα αναβαθμίσεις απο αυτα:

ATO, BTU, DBT, ITV, XEF, XEO

 

Ρωτάω γιατι σε αλλο topic διαβασα πως κάποιοι με ativ πήραν την επίσημη σήμερα.

Το csc που έχω τώρα είναι BTU αλλα δε μου έχει έρθει κατι, αξίζει να το αλλάξω σε κάποιο απο τα παραπάνω που μου βγαζει και διαθέσιμα το diagnostic tool για να πάρω πιο γρηγορα την επίσημη?

Edited by osfp1990
Link to comment
Share on other sites

Η 8.10.14147.80 δεν είναι η official 8.1 με το firmware της Samsung, αλλά το update 1 που πήραν όλες οι developer preview συσκευές σήμερα σε όλον τον κόσμο.

Οπότε υπομονή ακόμα για την official 8.1 rom.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, γιατι ο φίλος ανέφερε για "κανονική" 8.1 και μπερδευτήκαμε λίγο.

Αλλο ενα απο τα αχρηστα update της dp δηλαδη, οχι ευχαριστω προτιμω να μεινω με τα 8 και οταν με το καλο ερθει η επισημη το βλεπουμε.

Edited by osfp1990
Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχουμε preview θα μας ερθει κανονικα η επισημη ή θα πρεπει να το επιστρεψουμε σε 8??

 

Μαλον το δευτερο διαφορετικα περιμενετε μέχρι να διορθωθεί ο bitlocker τουλαχιστον απο όσα έχω διαβάσει εδώ.

Αν κάνω λάθος ζητώ συγνώμη δεν ειμαι και τόσο καλά πληροφορημένος με αυτό διοτι μιας και έχω τα 8 δε με έχει απασχολήσει το θέμα.

Edited by osfp1990
Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχουμε preview θα μας ερθει κανονικα η επισημη ή θα πρεπει να το επιστρεψουμε σε 8??

 

Μόλις διορθωθεί το θέμα με τον bitlocker, θα "ξεπαγωσει" τις επίσημες αναβαθμίσεις στο κανάλι της developer preview η ms και θα πάρουμε κανονικά την επίσημη rom στο ativ s.

Είναι θέμα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρε ενα update χθες και τωρα γραφει

 

8.0.10517.150

 

που βρισκομαι τωρα? :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρε ενα update χθες και τωρα γραφει

 

8.0.10517.150

 

που βρισκομαι τωρα? :wacko:

 

8.0

 

Αν κάποια στιγμή δεις αναβάθμιση για 8.10.xxxx.xxx σημαίνει ότι είναι η 8.1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτή που πήρες είναι η gdr3. Την οποία έχω την εντύπωση ότι πολλοί την έχουν απ το Φεβρουάριο περίπου .και εγώ σε ένα ativ που έχω εδώ δεν έχει έρθει ακόμα η gdr3 .

Η επόμενη θα είναι 8.1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτή που πήρες είναι η gdr3. Την οποία έχω την εντύπωση ότι πολλοί την έχουν απ το Φεβρουάριο περίπου .και εγώ σε ένα ativ που έχω εδώ δεν έχει έρθει ακόμα η gdr3 .

Η επόμενη θα είναι 8.1

μαλιστα! νωρις ηρθε δηλαδη η τελευταια 8! πολυ καλα!

 

ευχαριστω παιδια!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν καθυστερεί σε κάποιους να έρθει ακόμη και η gdr3 για 8 και δε θέλετε να περιμένετε μπορείτε να αλλάξετε CSC code απο το diagnostic tool ή να φλασαρετε τη συσκευή αλλάζοντας πάλι το code σε πιο ακραία περίπτωση. Edited by osfp1990
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , απο μπαταρία πώς είστε ?

 

αναφέρομαι κατά βάση σε αυτούς που είναι σε wp 8.1 update 1

εμένα με δυσκολία βγάζει μια μέρα με data + wifi ανοιχτά.

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , απο μπαταρία πώς είστε ?

 

αναφέρομαι κατά βάση σε αυτούς που είναι σε wp 8.1 update 1

εμένα με δυσκολία βγάζει μια μέρα με data + wifi ανοιχτά.

 

Όχι εγώ στην ίδια έκδοση με εσένα βγάζω άνετα μιάμιση ημέρα. Ίσως και 2 ημέρες με λίγη χρήση.

Δες μήπως κάποια εφαρμογή ή κάποιος συγχρονισμός email σου έχει "κολλήσει" στο παρασκήνιο. Αν δεν φταίει κάτι από αυτά, κάνε ένα backup από τις ρυθμίσεις και τράβηξε του μια επαναφορά ρυθμίσεων και δεδομένων και μετά επαναφερε το backup σου.

 

Αν ούτε αυτό αποφέρει αποτέλεσμα, ίσως είσαι για νέα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.Απο το πρωί προσπαθω να βάλω το update αλλα μου κάνει νερά. Έχω την developer preview και μου βγάζει ειδοποιηση για update,το κατεβαζει, ξεκινά εγκατάσταση αλλα μετά το restart μου βγάζει μήνυμα λάθους και αναφέρει ότι δεν έγινε η εγκατάσταση και να δοκιμάσω ξανά. Βέβαια μου έστρωσε ένα χοντρό ζήτημα που είχα με το wifi.Μάλλον κατά την ανεκπλήρωτη εγκατάσταση πρόλαβε να μου σβήσει την cache κι έτσι τωρα μπαίνει στο ίντερνετ μέσω του ρουτερ μου γιατί πριν μου έλεγε "χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ".

Με το update όμως δεν το'χω καταφέρει.

Δοκίμασα να το γυρίσω στα αγγλικά μήπως πάρει την ενημέρωση, αλλα τα ίδια.

Γνώμες;

prezak
Link to comment
Share on other sites

Μιάμιση μέρα,απίστευτο μου φαίνεται.

 

Χρησιμοποιείτε κάποια εφαρμογή για τη μπαταρία? Πιο πολύ για στατιστικά, μιας και το ποσοστό % υπάρχει πλέον στο action center.

 

 

Για τον φίλο από πάνω που δεν ολοκληρώνεται το update, έχεις ελεύθερο χώρο στο κινητό?

Κανένα soft reset έκανες και μετά να ξανά δοκίμασες να κανεις update??

Edited by salida
Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο από πάνω που δεν ολοκληρώνεται το update, έχεις ελεύθερο χώρο στο κινητό?

Κανένα soft reset έκανες και μετά να ξανά δοκίμασες να κανεις update??

 

Έχω άφθονο χώρο στο κινητό. Soft reset δεν έκανα, θα το δοκιμάσω, αν και πιστεύω ότι δεν είναι από αυτό.

Ερώτηση...τι region χρησιμοποιείτε εσείς; Θυμάμαι ότι κατά το update σε 8.1 είχε πει κάποιος να το αλλάξουμε σε κάποιο ξένο(δεν θυμάμαι ποιο συγκεκριμένα) για να μας έρθει το update καθώς στο ελληνικό δεν έρχονταν.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...τι region χρησιμοποιείτε εσείς; Θυμάμαι ότι κατά το update σε 8.1 είχε πει κάποιος να το αλλάξουμε σε κάποιο ξένο(δεν θυμάμαι ποιο συγκεκριμένα) για να μας έρθει το update καθώς στο ελληνικό δεν έρχονταν.

 

CSC: ATO ή AUT έρχονται πιο γρήγορα τα update...

Link to comment
Share on other sites

CSC: ATO ή AUT

 

Ναι...μπράβο αυτό πρέπει να ήταν ΑΤΟ. Σου είναι εύκολο να μου θυμίσεις το συνδυασμό πλήκτρων που το αλλάζουμε;

prezak
Link to comment
Share on other sites

Ναι...μπράβο αυτό πρέπει να ήταν ΑΤΟ. Σου είναι εύκολο να μου θυμίσεις το συνδυασμό πλήκτρων που το αλλάζουμε;

 

Να θυμίσω ότι με αυτό τον τρόπο κάνει hard reset η συσκευή.

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...