Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω εάν είμαι ο μοναδικός άτυχος, αλλά μετά από λίγες μέρες με την GDR3 PREVIEW είπα να κάνω ένα hard reset. Πλέον δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές για κάποιο λόγο. Τις κατεβάζει αλλά στην εγκατάσταση βγάζει error. Έψαξα λίγο και βρήκα αυτό το post στο οποίο περιγράφεται με ακρίβεια το πρόβλημά μου, οπότε μάλλον θα πάω για φλασάρισμα της GDR2...

 

EDIT: Ακολούθησα τη διαδικασία που περιγράφουν στο xda και όλα καλά τώρα. Επέστρεψα στην GDR2 και με τον κωδικό csc που είχα πριν. Οπότε υπάρχει τρόπος να επιστρέψεις πίσω στην GDR2 και είναι σχετικά εύκολος.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω εάν είμαι ο μοναδικός άτυχος, αλλά μετά από λίγες μέρες με την GDR3 PREVIEW είπα να κάνω ένα hard reset. Πλέον δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές για κάποιο λόγο. Τις κατεβάζει αλλά στην εγκατάσταση βγάζει error. Έψαξα λίγο και βρήκα αυτό το post στο οποίο περιγράφεται με ακρίβεια το πρόβλημά μου, οπότε μάλλον θα πάω για φλασάρισμα της GDR2...

 

EDIT: Ακολούθησα τη διαδικασία που περιγράφουν στο xda και όλα καλά τώρα. Επέστρεψα στην GDR2 και με τον κωδικό csc που είχα πριν. Οπότε υπάρχει τρόπος να επιστρέψεις πίσω στην GDR2 και είναι σχετικά εύκολος.

 

τι προβλημα ειχες και εκανες hard reset ??

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα ειχες και εκανες hard reset ??

 

Κανένα πρόβλημα. Απλά μάλλον μου αρέσει να βάζω μπελάδες στο κεφάλι μου...

Τουλάχιστον έμαθα και κάτι από όλη τη διαδικασία και επέστρεψα στη GDR2, ενώ η microsoft λέει ότι δεν γίνεται να επιστρέψεις εάν περάσεις το GDR3 PREVIEW. :)

 

Ερωτηση.

Ο internet explorer μπορεί μπορεί να έχει maximum μόνο 6 tabs ανοιχτα;

 

Ναι

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είμαι κάτοχος ενός ativ s και προσπαθώ να αλλάξω τον ήχο στα μηνύματα με δικά μου ringtones,αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω.Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με οδηγίες;

Σας ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είμαι κάτοχος ενός ativ s και προσπαθώ να αλλάξω τον ήχο στα μηνύματα με δικά μου ringtones,αλλά δεν μπορώ να τα καταφέρω.Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με οδηγίες;

Σας ευχαριστώ!!!!

 

Καλησπερα. Αυτη η δυνατοτητα θα μπει επισημα με την επομενη αναβαθμιση του λειτουργικου (GDR3).

 

Ή θα πρεπει να περιμενεις την επισημη διανομη της GDR3 (αναμενεται μεσα στις επομενες εβδομαδες) ή να ανοιξεις λογαριασμο developer και να βαλεις απο τωρα την "beta" (οδηγιες σε προηγουμενα μηνυματα).

 

Καλησπερα, αν αγορασω το here+ maps της nokia, μπορω να εχω offline navigation στο ativ s οπως τα lumia? ευχαριστω.

 

Για navigation ειναι το HERE Drive+. Απλα το αναφερω για να μην αγορασεις λαθος εφαρμογη (αν υποθεσουμε πως πωλουνται ξεχωριστα).

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυτη η δυνατοτητα θα μπει επισημα με την επομενη αναβαθμιση του λειτουργικου (GDR3).

 

Ή θα πρεπει να περιμενεις την επισημη διανομη της GDR3 (αναμενεται μεσα στις επομενες εβδομαδες) ή να ανοιξεις λογαριασμο developer και να βαλεις απο τωρα την "beta" (οδηγιες σε προηγουμενα μηνυματα).

 

 

 

Για navigation ειναι το HERE Drive+. Απλα το αναφερω για να μην αγορασεις λαθος εφαρμογη (αν υποθεσουμε πως πωλουνται ξεχωριστα).

 

Σε ευχαριστω, μπερδευτικα :p

 

Ισχυει λοιπον το offline navigation?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, μπερδευτικα :p

 

Ισχυει λοιπον το offline navigation?

 

Δεν βλεπω λογο να λειτουργει διαφορετικα στο Samsung. Λογικα θα ισχυει οπως και στα Lumia.

 

Αν το εχει αγορασει κανεις ας μας ενημερωσει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, μπερδευτικα :p

 

 

 

 

 

Ισχυει λοιπον το offline navigation?

 

 

 

 

 

 

ισχύει αλλα πρέπει να υπάρχει τρόπος να το περάσεις και με πλάγιο τρόπο απο xda κάποιος το έχει κάνει απο εδώ αλλα δεν θυμάμαι όνομα.. Ψαξτο γιατι στην Ελλάδα το χρεώνει ακριβα σε σχέση με τις αλλες ευρωπαϊκές χώρες..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο δρομο για την δουλεια ακουγα μουσικη...ολα καλα παω να ανοιξω το κινητο να αλλαξω κομματι και δεν ανταποκρινοταν κανενα κουμπι...μονο της εντασης και το κουμπι του ακουστικου...

 

Εβγαλα την μπαταρια τελικα...εχει τυχει σε κανεναν αλλο??? Ξερουμε απο τι μπορει να εχει γινει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο δρομο για την δουλεια ακουγα μουσικη...ολα καλα παω να ανοιξω το κινητο να αλλαξω κομματι και δεν ανταποκρινοταν κανενα κουμπι...μονο της εντασης και το κουμπι του ακουστικου...

 

Εβγαλα την μπαταρια τελικα...εχει τυχει σε κανεναν αλλο??? Ξερουμε απο τι μπορει να εχει γινει αυτο???

 

Από την ώρα που έκανα update σε GDR2 είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα 1 με 2 φορές την εβδομάδα. Πέρασα όμως την GDR2 από την αρχή και τώρα το κινητό δεν το αναγνωρίζω. Ούτε επανεκκινήσεις, ούτε κολλήματα. Θα επανέλθω σε λίγες ώρες με περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Κανατε hard reset οταν την περασατε?ή εστω επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων?(δεν ξερω αν παιζει ρολο,γι αυτο ρωταω)

 

geo_xar πως ξαναπερασες την gdr2 για 2η φορα?

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τον οδηγό αυτό για να διευκολύνω τους κατόχους Ativ S στην επανεγκατάσταση του Windows Phone GDR2 σε περίπτωση που για κάποιο λόγο το τηλέφωνό τους παρουσιάζει μη αναμενόμενη συμπεριφορά και η κατάσταση αυτή δε διορθώνεται ούτε με hard reset.

 

Οδηγός

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Δεν ευθύνομαι για καμία ζημιά που ενδεχομένως προκύψει στη συσκευή σας πριν, κατά τη διάρκεια η και μετά το πέρας της διαδικασίας που περιγράφεται παρακάτω. Εκτελείτε τη διαδικασία αυτή με δικό σας ρίσκο και με επίγνωση των συνεπειών για την εγγύηση της συσκευής σας.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Αν αγοραστεί κάποια εφαρμογή ή κάποιο παιχνίδι και χρειαστεί η συσκευή hard reset, μπορεί μετά να επανεγκατασταθεί;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Αν αγοραστεί κάποια εφαρμογή ή κάποιο παιχνίδι και χρειαστεί η συσκευή hard reset, μπορεί μετά να επανεγκατασταθεί;

 

Ναι φυσικα, δεν υπαρχει προβλημα. Απλα την κατεβαζεις παλι.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

χτες το βραδυ για πρωτη φορα ειχα battery drain.απο 90% επεσε στο 30% μεσα σε 6 ωρες σε flight mode με τα παντα κλειστα.....καποια εφαρμογη μαλλον μου την εκανε την δουλεια(υποπτευομαι το viber)....θα το παρακολουθησω αν και το εκανα μια επανεκκινηση το κινητο και απο τοτε εχει συνελθει!
Link to comment
Share on other sites

Επείδη σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή από android και βλέποντας ότι είναι πολλοί ευχαριστημένοι από την αλλάγή σε WP8 θα ήθελα να μου διευκρινήσετε τρόπους που θα μπορέσω να περάσω τις κλήσεις από τον dialer,τις επαφές μου και τα μυνήματα από to gmail και αν χρειαστεί να περάσω κάποια data από εφαρμογές αν γίνεται φυσικά.:) (π.χ viber)

 

ps:Ο μόνος λόγος που θέλω να φύγω από το android ειναι ο γέρικος Γαλαξίας μου,με ένα νεότερο κινητό δεν θα έχω πρόβλημα κανένα,απλά θέλω να δοκιμάσω τα windows μπάς και μας κάτσει καλύτερα σαν λειτουργικό.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επείδη σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή από android και βλέποντας ότι είναι πολλοί ευχαριστημένοι από την αλλάγή σε WP8 θα ήθελα να μου διευκρινήσετε τρόπους που θα μπορέσω να περάσω τις κλήσεις από τον dialer,τις επαφές μου και τα μυνήματα από to gmail και αν χρειαστεί να περάσω κάποια data από εφαρμογές αν γίνεται φυσικά.:) (π.χ viber)

 

ps:Ο μόνος λόγος που θέλω να φύγω από το android ειναι ο γέρικος Γαλαξίας μου,με ένα νεότερο κινητό δεν θα έχω πρόβλημα κανένα,απλά θέλω να δοκιμάσω τα windows μπάς και μας κάτσει καλύτερα σαν λειτουργικό.:O

 

Τις επαφές και τα μηνύματα από το Gmail κανονικά με προσθήκη του google account. Data από εφαρμογές δε γίνεται αφού πηγαίνεις σε άλλο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Επείδη σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή από android και βλέποντας ότι είναι πολλοί ευχαριστημένοι από την αλλάγή σε WP8 θα ήθελα να μου διευκρινήσετε τρόπους που θα μπορέσω να περάσω τις κλήσεις από τον dialer,τις επαφές μου και τα μυνήματα από to gmail και αν χρειαστεί να περάσω κάποια data από εφαρμογές αν γίνεται φυσικά.:) (π.χ viber)

 

ps:Ο μόνος λόγος που θέλω να φύγω από το android ειναι ο γέρικος Γαλαξίας μου,με ένα νεότερο κινητό δεν θα έχω πρόβλημα κανένα,απλά θέλω να δοκιμάσω τα windows μπάς και μας κάτσει καλύτερα σαν λειτουργικό.:O

 

Τις επαφές και τα μηνύματα από το Gmail κανονικά με προσθήκη του google account. Data από εφαρμογές δε γίνεται αφού πηγαίνεις σε άλλο λειτουργικό.

 

Αν με τα data και το viber που αναφέρεις εννοείς τις επαφές σου που χρησιμοποιούν και αυτοί το viber θα περαστούν αυτόματα μιας και η εφαρμογή ψάχνει στις επαφές της συσκευής σου για να βρεί ποιές από αυτές χρησιμοποιούν το viber ώστε να μπορείτε να επικοινωνείτε μεταξύ σας μέσω αυτού! Στα υπόλοιπα ότι σου είπε ο φίλος geo_xar

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρειγγειλα και εγω σημερα απο skroutz το ativ s. Ο πωλητης μου ειπε οτι το τηλεφωνο ειναι ευρωπαικο και συγκεκριμενα απο γερμανια. Ερωτηση εαν γνωριζετε εαν εχει παρει την αναβαθμιση ? υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο? εαν παρω στην sumsung θα γνωριζουν για που προερχοταν το κινητο και εαν ειναι κλειδωνενο η οχι? το πηρα απο οπεν365. το εχει παρει κανεις απο το συγκεκριμενο μαγαζι και να εχει κανει την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρειγγειλα και εγω σημερα απο skroutz το ativ s. Ο πωλητης μου ειπε οτι το τηλεφωνο ειναι ευρωπαικο και συγκεκριμενα απο γερμανια. Ερωτηση εαν γνωριζετε εαν εχει παρει την αναβαθμιση ? υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο? εαν παρω στην sumsung θα γνωριζουν για που προερχοταν το κινητο και εαν ειναι κλειδωνενο η οχι? το πηρα απο οπεν365. το εχει παρει κανεις απο το συγκεκριμενο μαγαζι και να εχει κανει την αναβαθμιση?

 

 

 

 

Μην ανησυχείς έχει πάρει κανονικά την gdr2.....όταν το ανοίξεις συνδέσου σε WiFi και κάνε τις ενημερώσεις (αφου φορτίσεις).

 

Κλειδωμένο δεν παίζει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε περάσει την GDR3 PREVIEW την κανονική release την περνάμε απο πάνω χωρίς πρόβλημα;

 

 

 

ναι.............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...