Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα να βάλω το HERE Drive της Νοκια αλλάζοντας γλώσσα και περιοχή όπως είπαμε και μόλις πάω να μπώ στην εφαρμογή μου πετάει το μήνυμα: "Η άδεια χρήσης πλοήγησης που διαθέτετε δεν ισχύει για αυτήν τη χώρα ή περιοχή. MCC=202". Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα να βάλω το HERE Drive της Νοκια αλλάζοντας γλώσσα και περιοχή όπως είπαμε και μόλις πάω να μπώ στην εφαρμογή μου πετάει το μήνυμα: "Η άδεια χρήσης πλοήγησης που διαθέτετε δεν ισχύει για αυτήν τη χώρα ή περιοχή. MCC=202". Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το φτιάξω?

 

μόνο το Nokia maps και πλέον χωρίς να αλλάξεις περιοχή

 

το Nokia drives είναι με πληρωμή

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

αγορασα και γω σημερα αυτο το κινητο,μπαινοντας στον κοσμο των windows phones!μου εκανε μια αναβαθμιση λογισμικου και εμφανιστηκε το data sense.το κινητο ειναι αγγλικο,το αγορασα απο γνωστο σκρουτζομαγαζο.θα το περιεργαστω αργοτερα το βραδυ μολις γυρισω απο την δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

μόνο το Nokia maps και πλέον χωρίς να αλλάξεις περιοχή

 

το Nokia drives είναι με πληρωμή

 

Πάνω σε αυτό. Επειδή το Lumia 920 (που μου αρέσει περισσότερο) ακόμα και στη τωρινή τιμή ξεφεύγει από τα οικονομικά δεδομένα μου και με ενδιαφέρει να έχω ένα καλό GPS στο κινητό:

 

1) πόσο καλά δουλεύει το Here Drive στο Ativ S; Έχει όλα τα χαρακτηριστικά του ενεργοποιημένα κι εδώ όπως πχ. φωνητική πλοήγηση;

2) Κλειδώνει γρήγορα γενικά; aka έχει καλή κεραία το Ativ S;

3) Σε σχετική αναζήτηση είδα πως παλιότερα ήθελε να αλλάξεις περιοχή για να το εγκαταστήσεις. Ισχύει ακόμα ή τώρα είναι κανονικά διαθέσιμο στην Ελλάδα;

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΙΑΣΕΙ K ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΤΕΡΜΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ?? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΠΑΤΗΜΕΝΟ K ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ,ΕΣΤΙΑΣΕΙ K ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΙ΄ΑΛΛΟ :cry::cry:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να μην γράφετε με κεφαλαία, απαγορεύεται από τους ΟΠΧ.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΙΑΣΕΙ K ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΤΕΡΜΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ?? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΠΑΤΗΜΕΝΟ K ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ,ΕΣΤΙΑΣΕΙ K ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΙ΄ΑΛΛΟ :cry::cry:

πατα στην οθονη να βγαλεις φωτο .κανει εστιαση μονο του και φωτο μαζι ;)

Link to comment
Share on other sites

ΩΡΑΙΟΣ:D:D

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να μην γράφετε με κεφαλαία, απαγορεύεται από τους ΟΠΧ.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό. Επειδή το Lumia 920 (που μου αρέσει περισσότερο) ακόμα και στη τωρινή τιμή ξεφεύγει από τα οικονομικά δεδομένα μου και με ενδιαφέρει να έχω ένα καλό GPS στο κινητό:

 

1) πόσο καλά δουλεύει το Here Drive στο Ativ S; Έχει όλα τα χαρακτηριστικά του ενεργοποιημένα κι εδώ όπως πχ. φωνητική πλοήγηση;

2) Κλειδώνει γρήγορα γενικά; aka έχει καλή κεραία το Ativ S;

3) Σε σχετική αναζήτηση είδα πως παλιότερα ήθελε να αλλάξεις περιοχή για να το εγκαταστήσεις. Ισχύει ακόμα ή τώρα είναι κανονικά διαθέσιμο στην Ελλάδα;

 

1) Μια χαρά δουλεύει και με φωνητική πλοήγηση

2) Κλειδώνει γρήγορα εκτός απ την πρώτη φορά μέχρι να βρει GPS,επίσης υποστηρίζει η συσκευή και glonass

3) Είναι διαθέσιμο για Ελλάδα αλλά με πληρωμή, εγώ το εγκατέστησα με το κόλπο απ το xda

Link to comment
Share on other sites

3) Είναι διαθέσιμο για Ελλάδα αλλά με πληρωμή, εγώ το εγκατέστησα με το κόλπο απ το xda

3... κολπο τι? πως?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται στο μενου να φυγει το αλφαβητικο που εχει?ψαχνω και δεν το βρισκω!

 

Οντως αυτη η αηδια το αλφαβητικο βγαινει???

Εμενα το Data Sense ηρθε μονο μετα απο hard reset οσο για το ραδιοφωνο διαβασα καπου (δεν ξερω αν ισχυει) οτι θα ειναι μεσα στο music hub αλλα η Samsung θα το προσθεσει με διαφορετικο update

Εγω το προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι το εξης : Προσπαθω να αγορασω εφαρμογες απο το store και με πεταει αυτο

Κωδικος Σφαλματος c101a006

Mπορει καποιος να με βοηθησει αν γνωριζει κατι...

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτη η αηδια το αλφαβητικο βγαινει???

Εμενα το Data Sense ηρθε μονο μετα απο hard reset οσο για το ραδιοφωνο διαβασα καπου (δεν ξερω αν ισχυει) οτι θα ειναι μεσα στο music hub αλλα η Samsung θα το προσθεσει με διαφορετικο update

Εγω το προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι το εξης : Προσπαθω να αγορασω εφαρμογες απο το store και με πεταει αυτο

Κωδικος Σφαλματος c101a006

Mπορει καποιος να με βοηθησει αν γνωριζει κατι...

 

 

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-7/191155-marketplace-down-c101a006-error.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση epamiz , και θα ήθελα να πω ότι δεν είναι αγορασμένη απο vodafone ή cosmoste ή wind , αλλά απο κατάστημα , και δεν μπορώ να λάβω κάποια αναβάθμιση , ενώ κάποιοι άλλοι έχουν λάβει . Ειναι κάτι που πρέπει να κάνω , ή να περιμένω και όποτε έρθει εάν έρθει .

 

Απλά περιμένεις να σου έρθει. Σε εμένα π.χ. ήρθε μετά από 2 βδομάδες περίπου από την αγορά της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Data Sense. Διατηρήστε τον έλεγχο της χρήσης δεδομένων του τηλεφώνου σας με το Data Sense. Μπορείτε να ορίσετε ένα όριο με βάση το πρόγραμμα δεδομένων σας ή απλώς να παρακολουθείτε ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν τα περισσότερα δεδομένα.

(Η υπηρεσία Data Sense δεν προσφέρεται από όλους τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας.)

 

ΕΧΩ Cosmote όποτε δεν έχω Data Sense

ΚΑΙ έχω και σήμα πατάτα

Link to comment
Share on other sites

Data Sense. Διατηρήστε τον έλεγχο της χρήσης δεδομένων του τηλεφώνου σας με το Data Sense. Μπορείτε να ορίσετε ένα όριο με βάση το πρόγραμμα δεδομένων σας ή απλώς να παρακολουθείτε ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούν τα περισσότερα δεδομένα.

(Η υπηρεσία Data Sense δεν προσφέρεται από όλους τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας.)

 

ΕΧΩ Cosmote όποτε δεν έχω Data Sense

ΚΑΙ έχω και σήμα πατάτα

 

Εχω COSMOTE και εχω και DATA SENSE την αναβαθμιση την πηρες?? Αν ναι κανε μια επαναφορα εργοστασιακων και θα εμφανιστει και το sense

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εχω το ativ s ,ειναι το τριτο κινητο samsung μετα το NEXUS και το GALAXY S DUOS,δυστυχως ειναι το πρωτο ομως (αν και εχει GORILLA GLASS )που εχει σχηματισθει μια πολυ μικρη και λεπτη αμυχη,απορω πως..... την ωρα που το προστατευει flip cover,τα δυο προηγουμενα κινητα και ειδικα το GALAXY S DUOS χωρις gorila glass και χωρις ιδιαιτερη προσοχη δεν εχει παθει απολυτως τιποτα,το ιδιο ισχυει και για το NEXUS,τελικα εχει GORILLA GLASS το ativ s? Edited by savvas68
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,εχω το ativ s ,ειναι το τριτο κινητο samsung μετα το NEXUS και το GALAXY S DUOS,δυστυχως ειναι το πρωτο ομως (αν και εχει GORILLA GLASS )που εχει σχηματισθει μια πολυ μικρη και λεπτη αμυχη,απορω πως..... την ωρα που το προστατευει flip cover,τα δυο προηγουμενα κινητα και ειδικα το GALAXY S DUOS χωρις gorila glass και χωρις ιδιαιτερη προσοχη δεν εχει παθει απολυτως τιποτα,το ιδιο ισχυει και για το NEXUS,τελικα εχει GORILLA GLASS το ativ s?

ναι gorilla glass 2 ...δεν πρεπει να εχεις προβλημα....το πισω καπακι ειναι ευαισθητο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω το ATIV εδω και μερικες μερες και πραγματικα ειναι ενα τρομερο τηλεφωνο . δεν μου εχει λειψει κατι το ιδιαιτερο σε σχεση με το S2 poy ειχα εκτος απο το διαφορετικο UI το οποιο ομως συνηθηζεται πολυ γρηγορα και αν φτιαξεις την start screen εξυπνα αποδυκνυεται πιο λειτουργικη και πολυ πιο ευκολη απο τον ανταγωνισμο.

3 πραγματα με ενοχλουν ομως :

1) η ποοοοολυ μεγαλη λιστα που δημουργειτε αν εγκαταστηστησεις πολλες εφαρμογες (ουτε την δημιουργια φακελου) .

2) Δεν υπαρχει εφαρμογη τυπου NoLed .

3) δεν μπορω να βαλω για background στην home screen πισω απο τα tiles μια φωτο δικια μου .

Αραγε θα υπαρξει επομενο update (WP 8.1 ??????) που θα βελτιωνει αυτα ψιλοπραγματακια ή παμε για αλλα ???

 

βγηκε μια εφαρμογη στο store που μου εχει κανει 'κλικ' απο την πρωτη στιγμη http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/glanceclock/d263e52a-65eb-487e-9116-aa14d4a8858b

την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις ?????

Link to comment
Share on other sites

....καποιο bluetooth headset που να σουλευει απροβληματιστα με το ativ s?....εχω το ΗΜ1700 της samsung (και μαλιστα 2 τεμαχια) αλλα δεν μπορουν να συνεργαστουν καλα,κανουν συνεχεια αποσυνδεσεις,τα εχω παει στο ΠΛΑΙΣΙΟ εντος εγγυησης και περιμενω απαντηση μηπως και ειναι προβληματικα,δανειστηκα το ΗΜ1200 απο ενα φιλο και δουλευει μια χαρα αλλα δεν εχει καλο ηχο το συγκεκριμενο bluetooth headset.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενημερώσεις από το facebook σε πραγματικό χρόνο δεν έχω καταφέρει να λαμβάνω. Ειδικά τα μηνύματα, ο μόνος τρόπος να τα δω είναι να ανοίξω το app (δεν είμαι πάντα online στο chat). Ακόμα και το jdb for facebook που "και καλά" έχει ενημερώσεις, κάνει ανανέωση κάθε 20 λεπτά...γενικά αυτό το κόλλημα τα "live" tiles να ανανεώνονται ανά 20, 30 λεπτά δεν το καταλαβαίνω, υποτίθεται η microsoft δεν έβαλε notification center γιατί αυτήν την δουλειά την κάνουν τα live tiles, και πρέπει να περιμένεις για όλα, email, facebook, weather app, μπαταρία (αν είναι δυνατόν!) ...ας ελπίσουμε να το φτιάξουν (λέμε τώρα).

 

Δεν έχω κάτι προσωπικό με την microsoft αλίμονο, αλλά να αναφέρω μόνο, ότι έχει γίνει θέμα ένα χρόνο(!) τώρα ότι δεν μπορείς να αλλάξεις την outlook φωτογραφία επαφών στην peoples καρτέλα του outlook online και ακόμα τίποτα, υποτίθεται ότι η microsoft έχει επιβληθεί του θέματος (αυτό θα έλυνε ίσως το πρόβλημα των χαμηλής ποιότητας φωτογραφιών των επαφών στα live tiles).

 

Για το bluetooth, χρησιμοποίησα ένα sbh 20 της sony αλλά ενώ λειτουργούσε καλά μέχρι ενός σημείου, πλέον δεν μπορώ να μιλήσω καθόλου και μπορώ μόνο να ακούω μουσική, θα το πάω και εγώ για service. Υπάρχει καμία πρόταση για stereo bluetooth headset που λειτουργεί σωστά με το ativ s?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ολα τα video (ταινιες) που ειναι πανω απο 1GB δεν μπορει να τα παιξει ενω ολα κατω απο 1 τα παιζει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ολα τα video (ταινιες) που ειναι πανω απο 1GB δεν μπορει να τα παιξει ενω ολα κατω απο 1 τα παιζει κανονικα?

δεν εχω δοκιμασει τι κανει δηλαδη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει καποιος αποψη για τη smartec?...πηγα το ativ s επειδη οταν το εβαζα να φορτισει ανοιγε μονο του,....οι ανθρωποι το κρατησαν 2 ημερες επειδη δεν ηξεραν τι ειναι και εστειλαν μηνυμα στην samsung και περιμεναν απαντηση.....οταν μπηκα στο forum ειδα οτι ειναι γνωστο σε παρα πολυ κοσμο οτι αυτο συμβαινει με ολα τα windows phones.....ειναι δυνατον να μην το γνωριζαν αυτο στη smartec?..... Edited by savvas68
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...