Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι.εγω εχει παραγγειλει τον Σεπτεμβρη απο τι open365 για μια φιλη μου.ολα ηταν μια χαρα.εξυπηρετικος και το κινητο οντως ειναι απο Γερμανια.αν παρεις τηλεφωνο την σαμσουνγκ και τους πεις το imei θα σου πουν την χωρα.Την αναβαθμιση την περασα μολις το ανοιξα.

Για το κλειδωμενο δεν ξερω τι εννοεις.μιας και μονο τα iphone ξεεω οτι κλειδωνουν(και το Note 3).αν εννοεις λοιπον κατι σαν region lock οχι δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κλειδωμενο ενοοω την sim κλειδωμενη πχ εαν το κινητο ειναι cosmote vodafon wind η κατι που εχω δει Τ-mobile το οποιο δεω ξερω τι ειναι
Link to comment
Share on other sites

κλειδωμενο ενοοω την sim κλειδωμενη πχ εαν το κινητο ειναι cosmote vodafon wind η κατι που εχω δει Τ-mobile το οποιο δεω ξερω τι ειναι

 

Σε καμμία περίπτωση το κινητό δεν θα'ναι κλειδωμένο .. Ή θα είναι "καθαρό" ή θα είναι branded, δηλαδή θα έχει λογότυπο της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας από την οποία προέρχεται στην έναρξη ή θα έχει κάποια εφαρμογή της ...

 

Έχει αγοράσει κάποιος αυτή τη θήκη ;; Σκέφτομαι να την αγοράσω και θέλω γνώμες .. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε καμμία περίπτωση το κινητό δεν θα'ναι κλειδωμένο .. Ή θα είναι "καθαρό" ή θα είναι branded, δηλαδή θα έχει λογότυπο της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας από την οποία προέρχεται στην έναρξη ή θα έχει κάποια εφαρμογή της ...

 

Έχει αγοράσει κάποιος αυτή τη θήκη ;; Σκέφτομαι να την αγοράσω και θέλω γνώμες .. :)

 

καλη αλλα λιγο ακριβη το χρωμα πιστευω ειναι οραιο

εγω παρηγγειλα αυτην καπου στα 6 ευρω

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Super-Shield-Matte-Textured-Hard-Case-Cover-for-Samsung-ATIV-S-White-/151015946847?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2329407a5f

Link to comment
Share on other sites

Την krusell την έχω πάρει εγώ σε μαύρο και είναι πολύ ωραία..μοναδικο μείον ότι γλιστράει.
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το μειον τους ειναι οτι αφηνουν ακαλυπτο το πανω και κατω μερος,αλλιως ειναι πολυ ωραιες.(εκτος και αν γλυστρανε)
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που αναζητά μια καλή γραφίδα για αυτή την συσκευή, θα βρει ή όχι;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

Από σήμερα είμαι κάτοχος και εγώ ενός ATIV S (από ανταλλαγή) .

Πέστε μου πως μπορώ να δω εάν είναι Ελληνικό ή τι χώρα προέλευσης είναι ?

Παίρνει Update και πως μπορώ να το ελέγξω ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος,πλεον και το Ελληνικο εχει παρει την gdr2.

παντω οπως και να εχει,παρε ενα τηλεφωνο στη samsung(θα το βρεις μερικεσ σελιδες ποιο πισω,ή αλλιως στο site τους) τους λες το ιμει και σου λενε αυτοι την χωρα.

 

να ρωτησω και κατι που θελω,στη lockscreen η εφαρμογη εορτες πως ανανεωνετε?μου δειχνει μονιμα τις γιορτες που γιορταζουν την μερα που το εβαλα στη Lockscreen.συμβαινει γενικα αυτο?ή θεμα της εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις αγοράσει μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι στα WIndows 8 (PC-Tablet) το ξαναπληρωνεις εδώ (WINDOWS PHONE 8) ? :X

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει ομαδική αποστολή sms χωρίς να το μετατρέπει σε mms? Με την εργοστασιακή εφαρμογή δυστυχώς αυτό γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!το κινητο με εχει τρελάνει στις επανεκκινησεις!καθε μερα κανει καμια 10ρια!απεγκατεστησα καποιες εφαρμογες αλλα το προβλημα συνεχιζεται!τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σήμερα θα παραλάβω το ativ s από το open365 όπου μου είπαν ότι είναι από γερμανία.Θα πρέπει να κάνω καμιά αναβάθμιση,εκτός της betas,ή κανένα hard reset για να δουλεύει το κινητό μια χαρά??Εννοώ για να περαστεί σωστά το update.Και τελικά το κινητό έχει φμ ράδιο?Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σήμερα θα παραλάβω το ativ s από το open365 όπου μου είπαν ότι είναι από γερμανία.Θα πρέπει να κάνω καμιά αναβάθμιση,εκτός της betas,ή κανένα hard reset για να δουλεύει το κινητό μια χαρά??Εννοώ για να περαστεί σωστά το update.Και τελικά το κινητό έχει φμ ράδιο?Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

το κινητό δεν έχει ράδιο.μοκις το ανοίξεις κάνε τις αναβαθμίσεις και μετά επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και είσαι έτοιμος.

 

 

 

Υ.Γ.από τότε που εβαλα την gdr3 δεν έχει κάνει καμια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.από τότε που εβαλα την gdr3 δεν έχει κάνει καμια επανεκκίνηση.

ναι εχει γινει πιο σταθερο...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και ξαναπερασα τις εφαρμογες μου.παλι τα ιδια μετα απο μιση μερα!μια φορα που εκανε επαννεκινηση και το ειδα,την ωρα που βγαζει το logo της samsung,μου εβγαλε ενα μηνυμα με κοκκινα γραμματα που ελεγε ''NOT FOR RESALE'' !τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καποιες αποριες οπιος μπορει ας βοηθησει. hard reset πωσ κανουμε? ειναι το ιδιο με την επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις? μια μικρη τρυπα που εχει διπλα απο την εισοδο των ακουστικων τι ειναι? εκει που βαζουμε την καρτα σιμ δυσκολευεται να μπει και να βγει. υπαρχει καποιος τροπος που να σηκωνεται καπως η υποδοχη για να βγαινει πιο ευκολα ή δεν ξερω εαν φταιει οτι εκοψα με το μηχανηματακι την καρτα απο sim se microsim και δεν πηρα μια καινουρια καρτα απο την αρχη. επισις που βλεπουμε ποιες εφαρμογες εχει περασει? οπως εκανα ανζητηση μου βρηκε 8.0.10327.71 και 8.0.10322.77 την gdr3 την εχει περασει? εαν οχι πως μπορω να την περασω και τη περιεχει?

 

Παίδες καλημέρα σήμερα θα παραλάβω το ativ s από το open365 όπου μου είπαν ότι είναι από γερμανία.Θα πρέπει να κάνω καμιά αναβάθμιση,εκτός της betas,ή κανένα hard reset για να δουλεύει το κινητό μια χαρά??Εννοώ για να περαστεί σωστά το update.Και τελικά το κινητό έχει φμ ράδιο?Ευχαριστώ πολύ.

 

και εγω σημερα το παρελαβα απο το ιδιο μαγαζι. και μενα γερμανιας μου ειπε οτι ειναι αλλα τελικα ειναι αυστριας

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

http:// http://www.hard-reset.com/samsung-ativ-s-hard-reset.html

Οδηγιες για το hard reset.

Επισης δεν νομιζω οτι σου εμφανιζει την gdr3.την gdr2 εννοεις μαλλον.δεν το εχω μπροστα μου τωρα για να σου πω ποιος κωδικος αντιστοιχει σε ποια εκδοση.κανε μια αναζητηση στο θεμα και θα το βρεις.

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Η gdr3 δεν έχει δοθεί επίσημα..μόνο αν είσαι dev (υπάρχουν μηνύματα σε άλλο νήμα για την διαδικασία)
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και ξαναπερασα τις εφαρμογες μου.παλι τα ιδια μετα απο μιση μερα!μια φορα που εκανε επαννεκινηση και το ειδα,την ωρα που βγαζει το logo της samsung,μου εβγαλε ενα μηνυμα με κοκκινα γραμματα που ελεγε ''NOT FOR RESALE'' !τι ειναι αυτο?

 

απο σημα(στο κινητο) πως εισαι??γιατι αν εχεις αδυναμο σημα ,κανει επαννεκινηση μονο του

Link to comment
Share on other sites

απο σημα(στο κινητο) πως εισαι??γιατι αν εχεις αδυναμο σημα ,κανει επαννεκινηση μονο του

 

λες να φταιει αυτο???λογω της δουλειας μου μπαινοβγαινω σε πολυκατοικιες συνεχεια!αλλα και στο σπιτι που ειμαι μου κανει επανεκκινησεις!

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και ξαναπερασα τις εφαρμογες μου.παλι τα ιδια μετα απο μιση μερα!μια φορα που εκανε επαννεκινηση και το ειδα,την ωρα που βγαζει το logo της samsung,μου εβγαλε ενα μηνυμα με κοκκινα γραμματα που ελεγε ''NOT FOR RESALE'' !τι ειναι αυτο?

 

Καινουριο ή μεταχειρισμενο το πηρες το τηλεφωνο φιλε μου ? Στο εβγαζε απο την πρωτη μερα αυτο το μηνυμα ?

 

Σε καθε περιπτωση σου προτεινω να παρεις αυριο κιολας τηλεφωνο την Samsung να δωσεις τα στοιχεια της συσκευης (ΙΜΕΙ κλπ) και να δεις τι θα σου πουν. Η λογικη λεει πως το συγκεκριμενο κομματι ειναι καποιο πρωτοτυπο το οποιο δεν επρεπε να πουληθει απο καταστημα (αν υποθεσουμε πως το αγορασεις απο καταστημα και οχι απο ιδιωτη).

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...