Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ενδιαφέρομαι για dock station. Έχω δει διάφορα στο eBay σε αρκετά καλή τιμή, τουλάχιστον σε σχέση με τα γνήσια που υπάρχουν στα Ελληνικά μαγαζιά. Προβληματίζομαι όμως για την αξιοπιστία τους. Ξέρετε ή έχει πάρει κάποιος από εκεί; Σχετικά με τη τοποθέτηση για φόρτιση, πρέπει η συσκευή να είναι χωρίς θήκη; Δεν εννοώ πλήρης θήκη που καλύπτει και την οθόνη, αλλά για τις απλές. Έχω αυτή και αυτή
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ενδιαφέρομαι για dock station. Έχω δει διάφορα στο eBay σε αρκετά καλή τιμή, τουλάχιστον σε σχέση με τα γνήσια που υπάρχουν στα Ελληνικά μαγαζιά. Προβληματίζομαι όμως για την αξιοπιστία τους. Ξέρετε ή έχει πάρει κάποιος από εκεί; Σχετικά με τη τοποθέτηση για φόρτιση, πρέπει η συσκευή να είναι χωρίς θήκη; Δεν εννοώ πλήρης θήκη που καλύπτει και την οθόνη, αλλά για τις απλές. Έχω αυτή και αυτή

 

Χρόνια πολλά φίλε μου. Δεν ξέρω να σου απαντήσω για το αν είναι αξιόπιστα τα no name αλλά εγώ δεν θα το ρίσκαρα..

Από κει και πέρα ξεχνάς τις θήκες. Και εγώ έχω μία σαν τις δικές σου από Πλαίσιο αγορασμένη που έχει κενό για τη μαγνητική φόρτιση αλλά δεν χωράει το κινητό στο dock. Ούτως ή άλλως θα την έβγαζα γιατί αυτή η απίστευτη αίσθηση του γυαλιού δεν είναι να χαντακώνεται με θήκες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε μου. Δεν ξέρω να σου απαντήσω για το αν είναι αξιόπιστα τα no name αλλά εγώ δεν θα το ρίσκαρα..

Από κει και πέρα ξεχνάς τις θήκες. Και εγώ έχω μία σαν τις δικές σου από Πλαίσιο αγορασμένη που έχει κενό για τη μαγνητική φόρτιση αλλά δεν χωράει το κινητό στο dock. Ούτως ή άλλως θα την έβγαζα γιατί αυτή η απίστευτη αίσθηση του γυαλιού δεν είναι να χαντακώνεται με θήκες..

Ευχαριστώγια την απάντηση. Όντως οι θήκες περιορίζουν την πολύ ωραία αίσθηση του γυαλιού. Και εγώ, τις περισσότερες φορές το έχω χωρίς θήκη, αλλά επειδή στο σπίτι υπάρχουν και δυο "αντάρτες" 4 ετών, αναγκαστικά το έχω σε θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώγια την απάντηση. Όντως οι θήκες περιορίζουν την πολύ ωραία αίσθηση του γυαλιού. Και εγώ, τις περισσότερες φορές το έχω χωρίς θήκη, αλλά επειδή στο σπίτι υπάρχουν και δυο "αντάρτες" 4 ετών, αναγκαστικά το έχω σε θήκη.

 

Να σου ζήσουν φίλε Τάσο! :)

Ντάξει δεν είναι και πολύ τραγικό να μπαίνωβγάζεις την θήκη κάθε φορά που θες φόρτιση. Για μένα ήταν η αφορμή που έψαχνα για να την ξεφορτωθώ. Μόλις ένα μήνα άντεξα με θήκη. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και Χρονια Πολλα ευχομαι με υγεια σε ολο τον κοσμο και στις οικογενειες σας!

Εγω το κινητο το εχω σε μια Incipio θηκη..Το καλύπτει γύρω γύρω και απο πισω...

Παω γκαζι για ενα ποτακι και το ειχα στην τσεπη του μπουφαν και με το που βγαινω απο το αμαξι πεφτει κατω ρε παιδια..

Οριστε τι επαθε..Δεν ξερω αν τις βλεπετε καλα...Αλλα επαθε ζημια και στεναχωριθηκα πολυ γιατι γενικα τα πραγματα μου τα

εχω στην πενα..Αν πουμε στο περιπου ποσα θα θελει για να φτιαξει ? Επισης να πω πως και εγω το κινητο δεν το εχω χαρει καθολου

με τον κωλο θηκη...Ειναι απλα κουκλα ασπρο κιολας και με την θηκη ειναι λες και δεν το εχω...

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Θανο.....πονεσε η καρδια μου!! Εφυγαν ολοκληρα 2 κομματια???!!! :(

Δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα δεν φτιαχνεται. Δυστυχως και εμενα εκανε δυο σημαδακια απο τις 2 μοναδικες πτωσεις που ειχε. Δεν φαινεται πολυ ομως και ειναι στο πισω μερος γιατι ειμαι τρομερα ψειρας και το ματι θα πηγαινε πανω εκει..

Λυπαμαι πολυ φιλε μου αλλα πως στο καλο εγινε τοσο πολυ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Θανο.....πονεσε η καρδια μου!! Εφυγαν ολοκληρα 2 κομματια???!!! :(

Δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλα δεν φτιαχνεται. Δυστυχως και εμενα εκανε δυο σημαδακια απο τις 2 μοναδικες πτωσεις που ειχε. Δεν φαινεται πολυ ομως και ειναι στο πισω μερος γιατι ειμαι τρομερα ψειρας και το ματι θα πηγαινε πανω εκει..

Λυπαμαι πολυ φιλε μου αλλα πως στο καλο εγινε τοσο πολυ;

 

Αστα να πανε φιλε μου...Με το που κανω κινηση να βγω απο το αμαξι εφυγε κατω απο την πλευρα την οθονης αλλα παλι καλα ειχα προστατευτικο στην οθονη επεσε σε ασφαλτο με κομματια απο χαλικια...Τωρα αμα θελω καποια στιγμη να του πουλησω για να παρω το Z2 αυτοματος εχασε πολυ αξια ε ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν με καιει να την βαλω ειδικα αν αναλογιστουμε οτι σε Ζ1/Z1c/ZU ειχε τα θεματακια της.. Ασε που μεχρι να βγει root...

 

 

 

Αστα να πανε φιλε μου...Με το που κανω κινηση να βγω απο το αμαξι εφυγε κατω απο την πλευρα την οθονης αλλα παλι καλα ειχα προστατευτικο στην οθονη επεσε σε ασφαλτο με κομματια απο χαλικια...Τωρα αμα θελω καποια στιγμη να του πουλησω για να παρω το Z2 αυτοματος εχασε πολυ αξια ε ?

 

Προσωπικα θα σου ελεγα να το πουλησεις οσο πιο συντομα μπορεις γιατι ηδη καινουριο πουλιεται 275. Αν σκοπευεις να παρεις κατι αλλο αμεσα..

Εγω θα το εδινα στα 200.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν με καιει να την βαλω ειδικα αν αναλογιστουμε οτι σε Ζ1/Z1c/ZU ειχε τα θεματακια της.. Ασε που μεχρι να βγει root...

 

 

 

 

 

Προσωπικα θα σου ελεγα να το πουλησεις οσο πιο συντομα μπορεις γιατι ηδη καινουριο πουλιεται 275. Αν σκοπευεις να παρεις κατι αλλο αμεσα..

Εγω θα το εδινα στα 200.

 

Το z2 μεταχερια ποσο λες να εχει στο περιπου οταν βγει ?

Link to comment
Share on other sites

Το z2 μεταχερια ποσο λες να εχει στο περιπου οταν βγει ?

 

Αν ξεκιναει απο τα 650 στα σκρουτζομαγαζα δεν μπορω να υπολογισω. Παιζουν πολλα ρολο. Ποσο θα το κρατησει αυτος που θα το πουλησει, αν υπαρχουν γενικα αγγελιες του Ζ2 και λοιπα.. μαλλον για Ζ1 σε βλεπω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να μπορεσει να το πουλησει 200 ευρω σπασμενο,,νομιζω λιγο δυσκολο,καλυτερα να το κρατησεις για παρτυ σου και οταν μπορεσεις να αλλαξεις το ανταλακτικο
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έπλυνα και....ξεβρωμισε!!!το ηχείο είναι λίγο μπουκομενο μάλλον πρέπει να στεγνώσει :-) άλλο πράγμα το συνιστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε sony Z όταν έχεις εισερχόμενη κλήση κ πας να απαντήσεις,ενεργοποιείται η ανοικτή ακρόαση. Εχουν γίνει επανεκκινήσεις αλλά τίποτα! Εχει την 4.3 με αριθμό 10.4.1.Β.0.101. Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε sony Z όταν έχεις εισερχόμενη κλήση κ πας να απαντήσεις,ενεργοποιείται η ανοικτή ακρόαση. Εχουν γίνει επανεκκινήσεις αλλά τίποτα! Εχει την 4.3 με αριθμό 10.4.1.Β.0.101. Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ!

 

Σβησε τις ενημερωσεις του chrome και δοκιμασε παλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Ζ.εχω να πω πως απο τα προηγουμενα κινητα μ ( S3 , SP , S4 ) ειναι πολυ πιο βολικο στο χερι και με ΠΟΛΥ καλυτερη ποιοτητα!!!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

leon καλως ηρθες στην παρεα του Ζ δεν συγκρινεται το Ζ με το sp που ειχες

εμενα παιδια το τρελοstamina μου γραφει 19 ωρες φωρτισμενο full και οταν πηγε στα 55% η μπαταρια εγραφε 3 ημερες και 15 ωρες το ειδα και γελαγα:lol: οτι νανε

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει πιστεύετε να αγοραστει αυτή την περίοδο; Η οθόνη είναι τοσο χαλια όσο ακούγεται;Θα πάρει και αλλες αναβαθμίσεις;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πείτε μια απλή και εύκολη εφαρμογή για κλείδωμα φακέλων και βίντεο.

Ευχαριστώ.

 

Audio Manager (Hide It Pro), Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή εφαρμογή όσο και εύκολη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει πιστεύετε να αγοραστει αυτή την περίοδο; Η οθόνη είναι τοσο χαλια όσο ακούγεται;Θα πάρει και αλλες αναβαθμίσεις;

 

Ευχαριστώ.

 

Γιατι δεν πας σε ενα καταστημα να δεις την οθονη;; ο,τι και αν σου πουμε εδω...

Εχει υποσχεθει κιτκατ η σονυ σε 15 μερες περιπου. Μετα λογικα τελος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω ζελατινα με το λογοτυπο ομως επανω?επισης και καμια καλη θηκη?οχι φλιπ ομως.γτ στο ebay ολο σαχλαμαριτσες εχει και πολυ λιγα:p
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...