Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πoλλά καλά reviews η roxfit. Θα την έχω στα υπ'όψιν . Ευχαριστώ Νικόλα!
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα κανενας δεν εχει δει το Google Cardboard? να μας πει εντυπωσεις?εστω σε αλλο κινητο.το παρήγγειλα παντως..:):)

Κι εγώ και το περιμένω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε cm12 nightly με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει η γυναικα μου το κινητο και οι φωτογραφιες ειναι ψιλοχαλια σε σχεση με το δικο μου lgg2.

Yπαρχει οντως θεμα με την καμερα?ειναι καποιο bug που διορθώνεται?βγαζει καλυτερες φωτο με κανενα αλλο app?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

open camera ...νομίζω είναι καλύτερο από το εργοστασιακό ;) για δοκίμασε ,εγώ έμεινα ευχαριστημενος
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το open cam το θεωρώ λίγο χειρότερο από το βασικό πρόγραμμα,ειδικά όταν το βασικό το δουλεύεις manual και όχι super auto
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια έβαλα lollipop 5.0.2 από xda infected cm12 nightly. Άλλο τηλέφωνο! Άλλο τηλέφωνο! Άλλο τηλέφωνο!

Το λολλιποπ? Εκατό χρόνια μπροστά. Μπαταρία? Βελτιωμένη νομίζω αλλά ακόμα θέλω λίγες μέρες. Εμπειρία χρήσης απίστευτο smooth γρήγορο αλαγκαριστο. Άλλο ένα χρόνο το ζετακι το κρατάω χαλαρά!

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; βλέπω δύο συστήματα android και δεν μπορώ και να ποσταρω στο xda

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; βλέπω δύο συστήματα android και δεν μπορώ και να ποσταρω στο xda

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά που έριξα έχει αρκετά bugs ακόμα η cm12.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα , χαλασε στο z μου το ακουστικό και το εστειλα για service στην arvato μου ειπαν οτι οτι δεν το καλυπτει η εγγύηση γιατι ειναι σπασμενο και το πίσω μερος του κινητού και πρεπει να επισκευαστουν και οι δυο βλαβες με κόστος 82 ευρω.

Στο πίσω μέρος του κινητού ειχα τοποθετησει ενα tempered glass το οποιο ηταν ραγισμενο , και το εστείλα έτσι το κινητο χωρις να το βγάλω και δεν ειμαι σύγουρος αν όντος είναι σπασμένο το κινητο.

( είμαι κρητη και δεν μπορω να το ελεγξω το κινητο γιατι μέχρι να μου ερθει πίσω να το κοιταξω και να το ξαναστείλω θα κανει αλλες 20 μέρες .)

 

Λέτε να τους εμπιστευτώ οτι όντος είναι σπασμένο το κινητο; τι αλλο μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Τους ειπες οτι εχεις tempered glass ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με τη sony και το είπα μου ειπαν οτι οι τεχνικοι το ελεγχουν παντου το κινητο και οτι θελει αντικατασταση το πισω μερος
Link to comment
Share on other sites

Ξανα ρωταω ..... Τους ειπες οτι εχεις tempered glass ?

Αυτοι εκει μπορει να μην καταλαβαν καν οτι εχει tempered glass το τηλεφωνο σου, να βλεπουν το tempered glass σπασμενο και να θελουν να αλλαξουν το εργοστασιακο glass.

Αν σου πουν οτι ειδαν οτι εχεις tempered glass αλλα επιμενουν οτι ειναι σπασμενο το πισω μερος απο το τηλεφωνο σου ρωτησε τους πως το ξερουν οτι ειναι σπασμενο ? εβγαλαν το tempered glass και το ειδαν?

 

Εσυ εχει δει/προσεξει να ειναι σπασμενο το εργοστασιακο glass ?

 

Συγνωμη που επιμενω... μην πληρωσεις τζαμπα τιποτα κερατιατικα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ξανα ρωταω ..... Τους ειπες οτι εχεις tempered glass ?

Αυτοι εκει μπορει να μην καταλαβαν καν οτι εχει tempered glass το τηλεφωνο σου, να βλεπουν το tempered glass σπασμενο και να θελουν να αλλαξουν το εργοστασιακο glass.

Αν σου πουν οτι ειδαν οτι εχεις tempered glass αλλα επιμενουν οτι ειναι σπασμενο το πισω μερος απο το τηλεφωνο σου ρωτησε τους πως το ξερουν οτι ειναι σπασμενο ? εβγαλαν το tempered glass και το ειδαν?

 

Εσυ εχει δει/προσεξει να ειναι σπασμενο το εργοστασιακο glass ?

 

Συγνωμη που επιμενω... μην πληρωσεις τζαμπα τιποτα κερατιατικα :)

 

ναι τους το ειπα οτι εχει tempered glass και οτι ηταν ραγισμενο ηδη ... δεν φαινοταν να ηταν σπασμενο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι πως το ξερουν οτι ειναι σπασμενο ? εβγαλαν το tempered glass και το ειδαν?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την arvato και δεν μου δινουν καμια πληροφορία πρεπει να μιλησω λεει με το καταστημα γερμανου που το παρεδωσα

ναι αλλα στο γερμανο δεν ξερουν να μου δωσουν πληροφοριες για τη βλαβη γιατι δεν το ελεγχουν αυτοι το κινητο ...

τι απαραδεκτο πραγμα ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Επέμεινε στο σέρβις, δεν μπορεί να σου το αρνηθούν, θέλω να ενημερωθώ απαίτησε
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εμπλεξες :(

Για να δεις αν πραγματικα ειναι σπασμενο το πισω glass θα πρεπει να το παρεις παλι στα χερια σου πριν το φτιαξουν και να βγαλεις εσυ το Tempered glass

 

Αν θες παρε κατευθειαν στη sony (οχι στην arvato) πες τι εχει γινει και τι σου λενε και τι σου ζητουν, κανε γκρινια/απαιτησε να σου αποδειξουν αυτα που λεει το σερβις χωρις να τσακωθεις. Εσυ θα επιμενεις οτι το glass στο τηλεφωνο σου δεν ειναι σπασμενο μεχρι αποδειξεως του αντιθετου. Λεφτα θα δωσεις και εχεις απαιτησεις.

,

Καλη δυναμη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Ζετακηδες! Εχω το xperia z απο το καλοκαιρι με την 4.2.2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ειδα του φιλου μου που εχει κανει την ενημερωση σε 4.4.4 και προσεξα οτι ειναι λιγακι πιο αργο απο το δικο μου. Αξιζει να κανω την ενημερωση;

 

ΥΓ Μονο xperia!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως η 4.4.4 ειναι ότι καλύτερο έχει κάτσει στο Ζ.Αν εσύ είσαι ευχαριστημενος με την 4.2.2 ας το ως έχει, αν όπως σου είπα και αρχικά για μένα η 4.4.4 ειναι οτι καλυτερο για το Ζητακι μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τη sony και μου είπαν να πάρω πίσω ανεπισκέυαστω το κινητό και να ζητήσω να μου στείλουν και το φωτογραφικό υλικό του πορίσματος, και έτσι θα δούμε λεει......

αντε να δουμε μηπως βγαλω ακρη

 

Δεν εχω παραπονο. Το μονο προβλημα που μου παρουσιαζει ειναι οτι μαυριζει η οθονη αλλα οταν το φορτιζω με αλλο φορτιστη.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Ζετακηδες! Εχω το xperia z απο το καλοκαιρι με την 4.2.2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ειδα του φιλου μου που εχει κανει την ενημερωση σε 4.4.4 και προσεξα οτι ειναι λιγακι πιο αργο απο το δικο μου. Αξιζει να κανω την ενημερωση;

 

ΥΓ Μονο xperia!!!!

 

Σε ποιά πράγματα είναι πιο αργό; Μήπως είναι πιο φορτωμένη η συσκευή του από την δική σου; Η sony με την kitkat έκανε καλή δουλειά. Αν ξέρεις από φλασαρίσματα rom θα μπορούσες να την δοκιμάσεις και να γυρίσεις στην 4.2.2, αν όχι αστο προς το παρόν.

 

Στην περίπτωση που κάνεις αναβάθμιση προτίμησε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση της κιτκατ. Θα πρέπει να ξανατστήσεις την συσκευή από την αρχή αλλα αξίζει τον κόπο. Αν την περάσεις από πάνω μπορεί να έχεις προβλήματα(δεν είναι σίγουρο αλλά έχει συμβεί σε πολλούς).

 

Καλώς ήρθες στο forum!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα την 4.4.4 και εχω να πω οτι πηγαινει σφαιρα! Μαλλον το κινητο του φιλου μου θα ηταν υπερφορτωμενο. Το μονο μειον ειναι η καμερα που αργει να ανοιξει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...