Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως, αν εξαιρεσουμε την υπερβολικη φωτεινοτητα σε μερικες φωτο, η καμερα του S δε ειναι και ασχημη. :rolleyes:

 

Phlip σε auto τις εβγαλες ή σε κανονικη λειτουργια;

Κανονική και στις 2 και χωρίς HDR στο Ζ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονική και στις 2 και χωρίς HDR στο Ζ.

 

Φαντάσου! Κι εγώ νομιζα οτι ειχε HDR.

 

Το S βγάζει αξιόλογες φωτογραφίες, το έχω δοκιμάσει από την κοπέλα μου αλλά έχει θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να με προβληματίζει το δικο μου.

 

Και το ειδε και ο dimitrissa και ειπε το ιδιο για την μπαταρία οτι ειναι χάλια.

 

θα ανεβάσω αναλυτικά σε λίγο

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Στην παλαια βουλη μιλαμε για τρομερη διαφορα στη φωτεινοτητα.:confused:

 

Η αριστερή όμως δεν θεωρείται καλή φωτογραφία γιατί είναι υπέρ φωτισμένη, δεν υπάρχει χρώμα στον ουρανό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα και στην "μερια" του Ζ!!!

Τελικα το πηρα και εγω το "μπαΖο":happy:

Το Τ,πηγε στην γυναικα,και σπρωξαμε το S(κριμα,αλλα...)

Δεν μου λετε,με τις θερμοκρασιες τι παιζει?Σημερα το εβαλα να κανει ενημερωση στα αλμπουμ(σε 600 κομματια),και αρχισε να ζεσταινεται αρκετα,η θερμοκρασια μπαταριας εφτασε τους 40βαθμους....και οταν μιλαω στο τηλεφωνο για αρκετη ωρα(10-15 λεπτα)νομιζω οτι ψιλοζεσταινει...

Οχι οτι μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα,αλλα ετσι πρεπει να ειναι?

Κατα τα αλλα,τι να πω!!!!πρεπει να το ζησεις!!!

Ελπιζω μονο η κυραSony,να καθηστερησει την επομενη "ναυαρχιδα",γιατι καθε 6 μηνες το ιδιο βιολι......

Ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ:happy::happy:

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Η αριστερή όμως δεν θεωρείται καλή φωτογραφία γιατί είναι υπέρ φωτισμένη, δεν υπάρχει χρώμα στον ουρανό.

 

Ισχυει. Μεγαλη διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Μεγαλη διαφορα.

 

Σ αυτές τις περιπτώσεις ενεργοποιούμε το hdr και παίρνουμε πολύ καλό αποτέλεσμα και στις δύο περιοχές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε,με τις θερμοκρασιες τι παιζει?Σημερα το εβαλα να κανει ενημερωση στα αλμπουμ(σε 600 κομματια),και αρχισε να ζεσταινεται αρκετα,η θερμοκρασια μπαταριας εφτασε τους 40βαθμους....και οταν μιλαω στο τηλεφωνο για αρκετη ωρα(10-15 λεπτα)νομιζω οτι ψιλοζεσταινει...

 

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ μην ανησυχείς πάντως δεν θα σου αφήσει "χρόνους" είναι φυσιολογικό! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απορία για να το στείλω πίσω στο expansys τι κάνω και που στέλνω; στέλνω μαιλ; παίρνω τηλέφωνο; που ταχυδρομω;

 

Τελειώνουν οι 15 μέρες και εδώ όπως λέει και ο dimitrissa κάτι δεν πάει καλά

(αν και βλέπω ότι 40 λεπτά Walkman έχουν ίδια κατανάλωση με 30λεπτα οθόνη)

Επίσης βλέπω το mediaserver καίει πολύ

 

Πάρε αυριο τηλ στο expansys.gr έχουν τηλ κανονικά,θα σου δωσουν το email όπου θα κάνεις μια περιγραφή του προβλήματος κα ότι θέλεις να το επιστρέψεις.

Θα σου στείλουν email με οδηγίες να το στείλεις και λογικά αφου το παραλάβουν και το εξετάσουν θα σου στείλουν email με 2 επιλογές είτε αντικατάσταση είτε επιστροφή χρημάτων και επιλέγεις αντίστοιχα τους απαντάς και περιμένεις ανάλογα τι επιλέξεις.

Εγώ επέλεξα επιστροφή χρημάτων πέρσι με το One X και η όλη διαδικασία ένα 20ημερο κράτησε,που μου εκανε επανεκκινήσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνουν οι 15 μέρες και εδώ όπως λέει και ο dimitrissa κάτι δεν πάει καλά

(αν και βλέπω ότι 40 λεπτά Walkman έχουν ίδια κατανάλωση με 30λεπτα οθόνη)

40% τώρα μπαταρία.

4ώρες και 39λεπτά με μπαταρία.

οθόνη , 1ώρα και 40 λεπτά (38% κατανάλωση)

Mediaserver 38 λεπτά λέει 16% (τι είναι αυτό οεο ? )

Μουσική με walkman 40λεπτά (11% κατανάλωση)

Τηλέφωνα και SMS περίπου από 15λεπτά το καθένα

 

Φωτεινότητα 40%

ΜΟΝΙΜΑ σε 3g με ανοιχτό όλη την ώρα 3g mobile data (facebook και net)

 

Πως το κόβεται ?

 

 

[το είχε αγοράσει άλλος και το πήρα απο αυτον. Δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα με το DOA ? να μου πουν τιποτα του τυπου << Α κατι εκανε ο αλλος ! >>]

το φορτώνω με το φορτιστή που είχε. δεν έβαλα άλλον

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Και μια σύγκριση με note2 και Pureview 808 στο ποστ #69 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172712&page=7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

@basillraf,

Εγω λεω οτι ανησυχεις αδικα ,χαλαρωσε ,κλεισε το λιγο ,ανοιξε το παλι και κανε οτι εκανες πριν το παρεις ,μην στεκεσαι απο πανω του να δεις τι κανει καθε λεπτο ..

Φιλικα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Και μια σύγκριση με note2 και Pureview 808 στο ποστ #69 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2172712&page=7

 

μεχρι στιγμης βλεπω οτι βγαζει πολυ ωραίες φωτο το Ζ...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι γεγονός το ότι διαθέτει και υπέρυθρες και μπορεί να κάνει χρήση τηλεκοντρόλ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι γεγονός το ότι διαθέτει και υπέρυθρες και μπορεί να κάνει χρήση τηλεκοντρόλ?

 

Το ZL διαθετει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι γεγονός το ότι διαθέτει και υπέρυθρες και μπορεί να κάνει χρήση τηλεκοντρόλ?

 

Και το S & το Neo V & το δικο σου ειναι τηλεκοντρολ ,μεσαιο πληκτρο >εφαρμογες>media remote κτλ κτλ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Speaker Test

 

 

Εντάξει με το ζόρι έφτασε τα 78 Είναι Το πιό αδύνατο απο όλα, αλλά Δεν Λέει Τίποτα,όλα Είναι θέμα Λειτουργικού, Εγώ έχω το Neo V με Custom Rom,έχω την Ultimate HD 3.0.2. Οσο λοιπόν το είχα Με την 2.0.3 Το Ηχείο του ήταν Πολύ χάλια,με το που πέρασα όμως την καινούρια ως δια μαγείας λύθηκε το Πρόβλημα, Οπότε αφού Είναι μάλλον θέμα λειτουργικού να Περιμένουμε Μήπως με Κάποιο Update το διορθώσουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτές τις περιπτώσεις ενεργοποιούμε το hdr και παίρνουμε πολύ καλό αποτέλεσμα και στις δύο περιοχές.
Μα άχρωμο ουρανό είχε το S. Δεν χρειάστηκε το hdr για να έχει καλό αποτέλεσμα το Ζ.

 

Παιδιά είναι γεγονός το ότι διαθέτει και υπέρυθρες και μπορεί να κάνει χρήση τηλεκοντρόλ?

Ναί. Ήδη το έχω συνδέσει με μια LG 3d. Την βλέπει κανονικότατα!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες νομίζω ότι ο φίλος αναφέρεται σε ir. Δηλαδή σε υπέρυθρες που πιάνουν σε όλες τις συσκευές με υπέρυθρες και όχι σε smart tv ή χρησιμοποιώντας dlna.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα και εγω απο εκει το πηρα πριν 10 ημερες τσεκαρισε αν εχει καποια στοιχεια απο vodafone εμενα ηταν γερμανιας και ειχε καποια apps tis voda στο λειτουργικο τα οποια δεν φευγουν!! μονο με root.

 

Τελικά ήταν unbrandend το τηλ δεν είχε τίποτα μέσα από κάποιο πάροχο.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και γω κάτοχος εδώ και μία εβδομάδα και είμαι πολύ ικανοποιημένος... Προσοχή όμως γιατί οι μεμβράνες που έχει απο την SONY γρατσουνιούνται εύκολα... Ήδη το δίκο μου στο πίσω μέρος την έκανε την πρωτη του γρατσουνίτσα...
Link to comment
Share on other sites

Και γω κάτοχος εδώ και μία εβδομάδα και είμαι πολύ ικανοποιημένος... Προσοχή όμως γιατί οι μεμβράνες που έχει απο την SONY γρατσουνιούνται εύκολα... Ήδη το δίκο μου στο πίσω μέρος την έκανε την πρωτη του γρατσουνίτσα...

 

Το μόνο που φοβάμαι....

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...