Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ZL αντι για το χάλια μωβ του Ζ βγαίνει σε κόκκινο. Δεν είναι κι άσχημο:

 

http://www.xperiablog.net/2013/01/15/red-xperia-zl-spied/

 

Θα προτιμήσω το Γυάλινο, μακράν πολύ καλύτερο απο αυτό........................

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας έχουμε τα λεφτά κι ας παιδευτουμε στην επιλογή... Στην Ιταλία το Ζ το περιμενουν Μάρτιο με 649 ευρώ τιμή εκκίνησης...

 

καλή η τιμή του για αρχή. και σίγουρα θα πέσει μετά από δίμηνο. με βλέπω ιούνιο-ιούλιο να το τσιμπάω. αδιάβροχο κιολας :D

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο. Απ την πρώτη στιγμή μαγεύτηκα από το Z. Θα το φέρω απ έξω δεν παίζει να περιμένω ελληνικές κυκλοφορίες.

Μετά το x10 δεν βρήκα συσκευή να την ερωτευτώ εμφανισιακά έως τώρα! Δεν συμμερίζομαι την άποψη αυτών που θα προτιμούσαν το ZL αλλά πάλι γούστα είναι αυτά, δεν κατακρίνω κανέναν!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση σήμερα με email Το περιμένουν........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία να υποθέσω δεν βγαίνει εύκολα . Δεν πρέπει να έχει καπάκι ε .
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα δείγματα της κάμερας δεν τα βλέπω καθόλου καλά.

Σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούνται τα 13 ΜΡ.

 

Στο παρακάτω δείγμα π.χ. είναι θολές όλες οι πινακίδες κι επιγραφές όπου κι αν κοιτάξεις.

 

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/13/01/sony-xperia-z-samples/camera/gsmarena_002.jpg

 

Και αντίστοιχα το HDR βίντεο είναι απλό gimmick και δεν έχει καμία αξία. Επίσης πέρα από το focus που στα διάφορα κινητά το έχουμε να "τρέχει" από δω κι από κει, εδώ υπάρχει και σπασμωδική μεταβολή της φωτεινότητας στην προσπάθεια του να εξισορροπήσει.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MoueXtbhDok&feature=player_embedded

Η απλή "ψεύτικη" πόκετ olympus που πήραμε για πλάκα 59ε είναι σκάλες ανώτερη σε όλους τους τομείς. (Και μην μου πείτε ότι συγκρίνω ανόμοια γιατί εδώ μιλάμε για 650ε κινητό).

 

Απλώς υποφερτή η κάμερα το συμπέρασμα μου με βάση αυτά που είδα μέχρι στιγμής.

Σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί "πανηγυρισμούς".

Εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτικός σχετικά με την κάμερα στα sony.Έτσι διαφήμιζαν και το Τ οτί έχει πολύ καλή κάμερα κλπ κλπ και ήταν παπαρούνες.Καμία σχέση.Φωτογραφίες ποιότητας χάλια και βίντεο για κλάματα!

Link to comment
Share on other sites

γιατι να βγει η μπαταρια ρε μαστορα;; που θα βοηθησει;

 

Δεν σου κόλλησε πότε το κινητό? Πέραν αυτού σε ένα χρόνο μπορεί να θέλω να αλλάξω μπαταρία , θα μπορώ μόνος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κόλλησε πότε το κινητό? Πέραν αυτού σε ένα χρόνο μπορεί να θέλω να αλλάξω μπαταρία , θα μπορώ μόνος?

 

Αν και τώρα με το Sole δεν έχει κολλήσει ούτε μία φορά, κάνεις reset πατώντας το πλήκτρο ενεργοποιησης/απενεργοποίησης και το κάτω ή πάνω μέρος του διακοπτη ρυθμισης του ήχου. Δεν το θυμάμαι ακριβως γιατι δεν μου έχει χρειαστεί. Λες τόσα κινητά χωρίς αποσπώμενη μπαταρία να κολλούσαν και να έμεναν έτσι για πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Αν και τώρα με το Sole δεν έχει κολλήσει ούτε μία φορά, κάνεις reset πατώντας το πλήκτρο ενεργοποιησης/απενεργοποίησης και το κάτω ή πάνω μέρος του διακοπτη ρυθμισης του ήχου. Δεν το θυμάμαι ακριβως γιατι δεν μου έχει χρειαστεί. Λες τόσα κινητά χωρίς αποσπώμενη μπαταρία να κολλούσαν και να έμεναν έτσι για πάντα;

 

Σίγουρα όχι αλλά δες ότι εγώ θέλω στον χρόνο να το αλλάξω μπαταρία. Τότε? Μην ρωτήσεις γιατί. Απλά θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι αλλά δες ότι εγώ θέλω στον χρόνο να το αλλάξω μπαταρία. Τότε? Μην ρωτήσεις γιατί. Απλά θέλω.

 

Και εμενα αυτος ειναι ο μεγαλυτερος μου φοβος και θα ηθελα να μπορω να κουβαλαω δευτερη μπαταρια πανω μου αλλα δες και τα θετικα. Η unibody κατασκευη εχει αλλα καλα. Λιγοτεροι τριγμοι, αρκετα λεπτη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον, 2013 να καθομαστε να μιλαμε για μπαταρίες;;;

Και ποσο μαλλον αυτο να αποτελεί αρνητική κρίση;;

Αν θελετε μπαταρια αγοράστε την εξωτερικη που πουλαει η σονυ και κανει φανταστικη δουλειά!!!

 

Σταματηστε να βρίσκετε δηθεν προβληματα....

 

 

Και επισης, οποιος περιμενει σε καμερα κινητου με 13Μpixel να μην εχει κοκκο, παει να πει οτι δεν εχει ιδεα απο φωτογραφία ποσο μαλλον αυτοι που νομιζουν οτι θα αντικαταστησουν την κομπακτ φωτογραφικη μηχανη τους με ενα κινητο!!! Ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο να συγκριθούν!!!!

 

 

Επιτελους ξεκολληστε

Edited by mpekas24
Link to comment
Share on other sites

 

:banghead: το θελω.

 

Ποσταρρ το και στο θεμα του review αν θες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:banghead: το θελω.

 

Ποσταρρ το και στο θεμα του review αν θες!

 

κανε το εσυ αγαπητε! :P το ιδιο ειναι αλοιμονο μια παρεα ειμαστε που μοιραζομαστε το παθος μας!

 

αν ξεκινησει σε αυτην την τιμη τοτε μεχρι το καλοκαιρι πρωτα ο Θεος παει ανετα για 450....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κανε το εσυ αγαπητε! :P το ιδιο ειναι αλοιμονο μια παρεα ειμαστε που μοιραζομαστε το παθος μας!

 

αν ξεκινησει σε αυτην την τιμη τοτε μεχρι το καλοκαιρι πρωτα ο Θεος παει ανετα για 450....

 

Νομίζω είναι μία πολύ καλή τιμή από την στιγμή που αναφερόμαστε στο καλύτερο smartphone που κυκλοφορεί..;)

Αλλά στην Ελλάδα περίμενέ το 669.

 

Θα βάλω το βίντεο και θα σε αναφέρω..:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδω σε σχεση με το iPhone5 που νομιζω εχει την καλυτερη οθονη.

και ναι ειναι μια χαρα η οθονη του Ζ...

 

http://sonyviet.vn/2013/01/xperia-z-thach-thuc-man-hinh-iphone-5/

μην πω καλυτερη.....

 

σε σχεση με το 5 βλεπω επισης καλυτερες φωτογραφιες ή ειναι ιδεα μου;

http://sonyviet.vn/2013/01/sieu-hot-thu-nghiem-camera-xperia-z-vs-iphone-5-vs-oppo-find-5/

 

κοιταξτε την λεπτομερεια μπροστα στο φως και το βραδυ...μαλλον εχουμε κορυφαια καμερουλα...

 

 

εδω βλεπουμε τον launcher που θα βαλω στο NOTE... αχχαχαχαχα

 

 

με μια λεξη...κα τα πλη κτι κος.

 

α ρε Σονυ τι μας εκανες...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

 

εδω βλεπουμε τον launcher που θα βαλω στο NOTE... αχχαχαχαχα

 

 

με μια λεξη...κα τα πλη κτι κος.

 

α ρε Σονυ τι μας εκανες...

 

Εγώ τον έχω ήδη βάλει τον καινούριο launcher και Ναι είναι καταπληκτικός......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι μία πολύ καλή τιμή από την στιγμή που αναφερόμαστε στο καλύτερο smartphone που κυκλοφορεί..;)

 

Χμμμ, δεν κυκλοφορει. Θα κυκλοφορησει...

Οσο για το αν θα εχει τον τιτλο του καλυτερου smartphone ας μια βιαζομαστε να το βαφτισουμε ετσι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, δεν κυκλοφορει. Θα κυκλοφορησει...

Οσο για το αν θα εχει τον τιτλο του καλυτερου smartphone ας μια βιαζομαστε να το βαφτισουμε ετσι... ;)

 

δεν βιαζομαστε...αλλα αν αξιζει σαν κινητο πρεπει να το παραδεχτουμε....

προσπαθουν και αυτο φαινεται.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν βιαζομαστε...αλλα αν αξιζει πρεπει να το παραδεχτουμε....

 

Δημητρη αλλο αν αξιζει (που αξιζει), κι αλλο αν θα ειναι πραγματι το καλυτερο smartphone της αγορας.

Απλα καλο θα ειναι να μην ενθουσιαζομαστε με ο,τι προκειται να κυκλοφορησει γιατι υπαρχουν παντα εκπληξεις.

Προσεχως στις οθονες μας... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...