Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει δει κανείς αυτό; Τι ακριβώς θέλουν να κάνουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει δει κανείς αυτό; Τι ακριβώς θέλουν να κάνουν.

 

Έγινε μόδα πλέον. Ολα τα high end , να βγαίνουν και σε ..google edition :P

 

Εμένα δεν μ άρεσε σαν ιδέα. Στο xperia Z ,μπορούμε άνετα να βάλουμε Pure android.. Στο pure android Ομως , δύσκολα μια μαμα sony rom .

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δει κανείς αυτό; Τι ακριβώς θέλουν να κάνουν.

 

Θελουν να το κανουν googloτηλεφωνο... εν ολίγεις nexus στην θεση του nexus...

 

Απο τον Σεπτεμβρη λεγανε οτι θα "ανοιξουν" τις πορτες και σε 3ους κατασκευαστες εκει στη Google και οπως ολα δειχνουν η καθε εταιρια με την ναυαρχιδα της θα εχει πλεον pure android....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,ηθελα να ρωτησω κατι ,ψαχνω την γνησια θηκη για το Ζ (Sony Pouch Case for Sony Xperia Z ). μπορει κανεις να με βοηθησει; απο καταστημα που εδρευει στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Να μην μπεις στην διαδικασια (ακομα) ... εχει θεμα με το r/w του system... με αποτελεσμα καθε φορα να σου κανει reboot

 

Αυτό το πρόβλημα υπήρχε και στην .253, πρέπει να σταματάς το ric service κάθε φορά χειροκίνητα μέσω terminal, ή απλά να το βάλεις σ ενα σκριπτάκι να τρέχει στην εκκίνηση...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα υπήρχε και στην .253, πρέπει να σταματάς το ric service κάθε φορά χειροκίνητα μέσω terminal, ή απλά να το βάλεις σ ενα σκριπτάκι να τρέχει στην εκκίνηση...

 

Στην .253 εως τωρα δεν μου το εχει κανει... αλλα να μου πεις την εχω μεσω OTA...

 

BTW

Αν εχεις το scriptaki ευκαιρο ανεβασε το για οσους την εβαλαν και δεν το εχουν

Aν μαλιστα γραψεις και πως το τρεχεις θα εισαι αρχηγος....

 

Διαφορετικα θα πρεπει να περιμενετε να το στησω μες την εβδομαδα και να σας το ανεβασω..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις reboots με την .235 λογικά θα έχεις ήδη το σκριπτάκι στο /system/etc/install-recovery.sh, για τσέκαρέ το, οι στάνταρ rooting μέθοδοι το βάζουν συνήθως μιας και ειναι γνωστό το θέμα.

 

Στην .235 αρκούσε η εξής εντολή στο script:

 

/system/bin/stop ric

 

 

Πλέον είναι ακόμα πιο ζόρικα τα πράγματα, ένας χρήστης του xda έβγαλε άκρη εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42326563&postcount=75

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις reboots με την .235 λογικά θα έχεις ήδη το σκριπτάκι στο /system/etc/install-recovery.sh, για τσέκαρέ το, οι στάνταρ rooting μέθοδοι το βάζουν συνήθως μιας και ειναι γνωστό το θέμα.

 

Στην .235 αρκούσε η εξής εντολή στο script:

 

/system/bin/stop ric

 

 

Πλέον είναι ακόμα πιο ζόρικα τα πράγματα, ένας χρήστης του xda έβγαλε άκρη εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42326563&postcount=75

 

Aρα αν τρεξεις το mutator που αυτος ανεβασε σε νεα εκδοση με το script μεσα θα εισαι ΟΚ... το δοκιμασε κανεις απο εδω να μας πει ?

Link to comment
Share on other sites

Πετάει λεμεεεε :p

 

weather widget ειναι αυτο?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μητσακο βλεπει διαφορες στην ταχυτητα;

 

Για λεγε αξιζει ? βλέπεις διαφορες... ?

 

Είναι αρκετά γρήγορο , δεν δοκίμασα να κατεβάσω κάτι διότι χρειάζομαι τα mb , πάντως σε browsing, tapatalk ,facebook κτλ πηγαίνει σφαίρα , ανοίγουν όλα ακαριαία. Δεν φαίνεται εδώ η δύναμη του 4g βέβαια αλλα ακόμα και εδώ είναι ένα κλίκ παραπάνω.

 

Αν αξίζει , πιστεύω με τα χίλια. Είναι μια εξέλιξη της τεχνολογίας όπως και να χει, την οποία αφού εχουμε κινητό που την υποστηρίζει και μας παρέχεται δωρεάν απο τον πάροχο μας , δε βρίσκω λόγο να μην δεν αξίζει . 5 λεπτά μου πήρε η αίτηση απο το γερμάνο και σε λίγες ώρες είχα 4g :)

 

weather widget ειναι αυτο?

 

beautiful widget είναι!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το συγκεκριμενο τηλεφωνο χρειαζομαι screen protector και θηκη?Η σε φυσιολογικες συνθηκες δεν καταλαβαινει τπτ?

Οκ με κλειδια παρεα θα κανει με βρωμικα χερια θα το πιασο και ενδεχομενος καμια στιγμη να πεσει.

Συγνωμη που κανω τετοιες ερωτησεις αλλα αυριο λογικα μου ερχετε στο σπιτι και θα ηθελα να ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το συγκεκριμενο τηλεφωνο χρειαζομαι screen protector και θηκη?Η σε φυσιολογικες συνθηκες δεν καταλαβαινει τπτ?

Οκ με κλειδια παρεα θα κανει με βρωμικα χερια θα το πιασο και ενδεχομενος καμια στιγμη να πεσει.

Συγνωμη που κανω τετοιες ερωτησεις αλλα αυριο λογικα μου ερχετε στο σπιτι και θα ηθελα να ξερω.

 

Θήκη να βάλεις, την θεωρώ απαραίτητη.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το συγκεκριμενο τηλεφωνο χρειαζομαι screen protector και θηκη?Η σε φυσιολογικες συνθηκες δεν καταλαβαινει τπτ?

Οκ με κλειδια παρεα θα κανει με βρωμικα χερια θα το πιασο και ενδεχομενος καμια στιγμη να πεσει.

Συγνωμη που κανω τετοιες ερωτησεις αλλα αυριο λογικα μου ερχετε στο σπιτι και θα ηθελα να ξερω.

Οντος σε φυσιολογικες συνθηκες δεν καταλαβαινει τπτ οσο για

Screen protector ποτε δεν ειμουν φιλος...

 

Ασε που απο την μαμα του αυτος που φοραει ειναι υπευθυνος για την αδιαβροχοποίηση της οθονης... για θηκη ναι επιβάλλεται ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για screen protector προτίμησα αυτό : SPIGEN SGP Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass με δωρεάν μεταφορικά το οποίο όπως δείχνει στο site τους μπαίνει επάνω από την "μαμά" μεμβράνη χωρίς κάποιο πρόβλημα και έχει και Oleophobic Coating.

Σύντομα θα την έχω στα χέρια μου μιας μιας και άκουσα πολύ καλά λόγια εδώ αλλά αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για screen protector προτίμησα αυτό : SPIGEN SGP Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass με δωρεάν μεταφορικά το οποίο όπως δείχνει στο site τους μπαίνει επάνω από την "μαμά" μεμβράνη χωρίς κάποιο πρόβλημα και έχει και Oleophobic Coating.

Σύντομα θα την έχω στα χέρια μου μιας μιας και άκουσα πολύ καλά λόγια εδώ αλλά αλλού...

 

Πρέπει να ναι όντως κορυφή. Περιμένουμε εντυπώσεις ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για screen protector προτίμησα αυτό : SPIGEN SGP Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass με δωρεάν μεταφορικά το οποίο όπως δείχνει στο site τους μπαίνει επάνω από την "μαμά" μεμβράνη χωρίς κάποιο πρόβλημα και έχει και Oleophobic Coating.

Σύντομα θα την έχω στα χέρια μου μιας μιας και άκουσα πολύ καλά λόγια εδώ αλλά αλλού...

 

35 ευρω για screen protector ?Θα πρεπει να ειναι κορυφαιο για να δικαιολογει τα λεφτα του και φυσικα να αντεχει τουλαχιστον κανενα χρονο που απο οτι διαβασα δεν το βλεπω να χαλαει.

Για θηκη κανενα λινκ? καμια οσο γινετε συμαζεμενη γιατι το τηλ ηδη ειναι λιγο μεγαλο..

Link to comment
Share on other sites

35 ευρω για screen protector ?Θα πρεπει να ειναι κορυφαιο για να δικαιολογει τα λεφτα του και φυσικα να αντεχει τουλαχιστον κανενα χρονο που απο οτι διαβασα δεν το βλεπω να χαλαει.

Για θηκη κανενα λινκ? καμια οσο γινετε συμαζεμενη γιατι το τηλ ηδη ειναι λιγο μεγαλο..

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013777 εδώ είσαι..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Aρα αν τρεξεις το mutator που αυτος ανεβασε σε νεα εκδοση με το script μεσα θα εισαι ΟΚ... το δοκιμασε κανεις απο εδω να μας πει ?

Απανταω στον εαυτό μου... και για οσους τους ενδιαφερει :p

 

Σημερα τελικα ανεβασαν το σωστο script... και επιτελους η .307 εγινε κανονικα rooted χωρις restarts... μεχρι τωρα ολα δειχνουν μια χαρα σε μενα .. μονο οσοι τοο δοκιμασετε να θυμαστε οτι θελει περαν των 5 προσπαθειων με TWRP για να δει επιτελους το script και να σας κανει μεσω superuser το root....

Link to comment
Share on other sites

Απανταω στον εαυτό μου... και για οσους τους ενδιαφερει :p

 

Σημερα τελικα ανεβασαν το σωστο script... και επιτελους η .307 εγινε κανονικα rooted χωρις restarts... μεχρι τωρα ολα δειχνουν μια χαρα σε μενα .. μονο οσοι τοο δοκιμασετε να θυμαστε οτι θελει περαν των 5 προσπαθειων με TWRP για να δει επιτελους το script και να σας κανει μεσω superuser το root....

 

Άντε κάνε τε ένα οδηγό για να το περάσουν και οι υπόλοιποι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

35 ευρω για screen protector ?Θα πρεπει να ειναι κορυφαιο για να δικαιολογει τα λεφτα του και φυσικα να αντεχει τουλαχιστον κανενα χρονο που απο οτι διαβασα δεν το βλεπω να χαλαει.

Για θηκη κανενα λινκ? καμια οσο γινετε συμαζεμενη γιατι το τηλ ηδη ειναι λιγο μεγαλο..

 

22 λίρες κάνει και είναι περίπου λίγο πάνω από 25 Ευρώ.

Για θήκη υπάρχει και αυτή την είχε μέχρι πριν λίγες μέρες το Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Άντε κάνε τε ένα οδηγό για να το περάσουν και οι υπόλοιποι.

 

Δεν κανω οδηγο (ετσι και αλλιως τα links απο το xda ειναι 2 σελιδες πισω) για τον απλο λογο οτι ανακοινωθηκαν πιο νεες εκδοσεις και οπως ολα δειχνουν ειναι θεμα χρονου να παμε επιτελους στην πολυπόθητη 4.2.2 ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...