Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι καιρό τώρα με τη slim build 8 και semaphore 3.1.0 και τις τελευταίες δύο μέρες όταν το βάζω για φόρτιση bootαρει συνεχώς και με πετάει στο recovery!Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Ο κέρνελ που φοράς είναι για την 4.3 slim bean βάλε πάλι τον 3.0.0.s.:)

 

Πάντως και εγώ την έχω βάλει νομίζοντας ότι ήταν αναβάθμιση για την 4.2.2 και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα,ίσα ίσα που παει σφαίρα.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω πρόβλημα με το Gmail, μου βγαζει συνεχώς σφάλμα. Σκέφτομαι να κάνω ενα wipe data/factory reset και να ξαναπεράσω απο την αρχη τα gapps, μηπως και διορθωθεί το πρόβλημα. Ωστόσο δεν μπορω να τα κατεβάσω απο τα αρχικα link, ουτε και το site της slim rom..
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το Gmail, μου βγαζει συνεχώς σφάλμα. Σκέφτομαι να κάνω ενα wipe data/factory reset και να ξαναπεράσω απο την αρχη τα gapps, μηπως και διορθωθεί το πρόβλημα. Ωστόσο δεν μπορω να τα κατεβάσω απο τα αρχικα link, ουτε και το site της slim rom..

 

Εγώ επειδή είχα πρόβλημα όπως λές και εσύ με gmail και youtube,τα αφαίρεσα εντελώς και τα ξανακατέβασα ξεχωριστά*,απλά δεν είναι μαυρά όταν έχεις ενεργό το TDRS της Slim Bean.Τρέχουν άψογα από τότε.:)

 

*(όχι απο google store γιατί δεν μου τα ένανε install για κάποιο λόγο)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ψαξει και εσύ και απάντηση δεν έχεις βρεί δηλαδή.....τι στο καλό ρε γμτ έχει το keyboard?Eχω βάλει swype,swiftkey και κάνουν και τα δύο το ίδιο.Και το stock android keyboard τα ίδια.:mad:

 

Παιδιά το πρόβλημα με το keyboard ίσως είναι θέμα ram...Χρησιμοποιείτε LMKwhitelist..? Αν όχι, κάντε μια δοκιμή...και βάλτε το keyboard που χρησιμοποιείτε εκεί μέσα....Αν και δεν είμαι 100% ευχαριστημένος με την εφαρμογή....ίσως να βοηθήσει...

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!λοιπον εχω να αναφερω οτι προσπαθω να περασω την πρωτη επισημη ρομ του 4.3...ολα πανε καλα..μονο που οταν πας να ανοιξεις το κιν κολλαει για παντα στο semaphore..!επισης δεν ανοιγει ουτε η recovery..οποτε το νου σας!και αναγκαστικα gingerbrand μεσω odin!ξερω αν καποιος τα καταφερε..παντως να προσεχετε!:)

 

τελικα εφταιγε ο κερνελ!!και το ελυσα παιρνοντας τον σωστο μεσω odin και επιτελους ειδα ξανα την αρχικη οθονη μου!!:D

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με το keyboard ίσως είναι θέμα ram...Χρησιμοποιείτε LMKwhitelist..? Αν όχι, κάντε μια δοκιμή...και βάλτε το keyboard που χρησιμοποιείτε εκεί μέσα....Αν και δεν είμαι 100% ευχαριστημένος με την εφαρμογή....ίσως να βοηθήσει...

 

Τήν έχω βάλει εδώ και λίγο καιρό και τα πάει αρκετά καλά.Δεν το έχει ξανακάνει να χαθεί εντελώς.:)

 

καλησπερα παιδες!λοιπον εχω να αναφερω οτι προσπαθω να περασω την πρωτη επισημη ρομ του 4.3...ολα πανε καλα..μονο που οταν πας να ανοιξεις το κιν κολλαει για παντα στο semaphore..!επισης δεν ανοιγει ουτε η recovery..οποτε το νου σας!και αναγκαστικα gingerbrand μεσω odin!ξερω αν καποιος τα καταφερε..παντως να προσεχετε!:)

 

τελικα εφταιγε ο κερνελ!!και το ελυσα παιρνοντας τον σωστο μεσω odin και επιτελους ειδα ξανα την αρχικη οθονη μου!!:D

 

Την πέρασα και εγώ εχθές (από beta 5) και είχα κάνει nandroid να είμαι σίγουρος αλλά έπεσα και εγώ σε bootloop χωρίς να μπαίνει σε cwm,μόνο download mode.Οπότε φλάσαρα τον 3.1.0.s με odin και άνοιξε αμέσως.

 

Πρίν το ανoίξω αφου πέρασα την 4.3 stable,από το nandroid έκανα advanced restore μόνο τα data και νόμιζα ότι από αυτό δέν άνοιξε,αλλά αφου στο έκανε και εσένα παίζει κάποιο θέμα τότε.

 

Έχω πολλά θέματα όμως με κάποια μικρό FC's (temp cpu πχ που κολλάει και το signal widget κολλαει και κάνει FC επίσης.) και δεν ξέρω αν είναι από το restore η παίζει κάποιο θέμα.Θα κάνω το απόγευμα full wipes και θα την στήσω από την αρχή για να να δώ πώς θα πάει.Πάντως είναι απίστευτα γρήγορη από ποτέ και ο Γαλαξίας πετάει!!:D

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τήν έχω βάλει εδώ και λίγο καιρό και τα πάει αρκετά καλά.Δεν το έχει ξανακάνει να χαθεί εντελώς.:)

 

 

Την πέρασα και εγώ εχθές (από beta 5) και είχα κάνει nandroid να είμαι σίγουρος αλλά έπεσα και εγώ σε bootloop χωρίς να μπαίνει σε cwm,μόνο download mode.Οπότε φλάσαρα τον 3.1.0.s με odin και άνοιξε αμέσως.

 

Πρίν το ανoίξω αφου πέρασα την 4.3 stable,από το nandroid έκανα advanced restore μόνο τα data και νόμιζα ότι από αυτό δέν άνοιξε,αλλά αφου στο έκανε και εσένα παίζει κάποιο θέμα τότε.

 

Έχω πολλά θέματα όμως με κάποια μικρό FC's (temp cpu πχ που κολλάει και το signal widget κολλαει και κάνει FC επίσης.) και δεν ξέρω αν είναι από το restore η παίζει κάποιο θέμα.Θα κάνω το απόγευμα full wipes και θα την στήσω από την αρχή για να να δώ πώς θα πάει.Πάντως είναι απίστευτα γρήγορη από ποτέ και ο Γαλαξίας πετάει!!:D

 

και σε μενα ακριβως το ιδιο εκανε..μονο download mode μπορουσα να μπω!και εκανα 2 φορες φλασαριμα εργοστασιακη gingerbrand μεχρι να ανακαλυψω το θεμα με τον κερνελ..!με τον ιδιο κερνελ λειτουργισε και μενα..!μεχρι στιγμης δεν εχω fc και κολληματα..κανε wipe cache kai davlik μηπως στρωσει..μπας και γλυτωσεις τα στησιμο απ την αρχη!:)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

Η 4.3 πετάει προς το παρόν. Ίσως ότι πιο γρήγορο έχω δει στο γαλαξία ως τώρα!

Άντε να δούμε πότε θα αρχίσουν τα λαγκ και τα παλαβά πάλι.. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

και σε μενα ακριβως το ιδιο εκανε..μονο download mode μπορουσα να μπω!και εκανα 2 φορες φλασαριμα εργοστασιακη gingerbrand μεχρι να ανακαλυψω το θεμα με τον κερνελ..!με τον ιδιο κερνελ λειτουργισε και μενα..!μεχρι στιγμης δεν εχω fc και κολληματα..κανε wipe cache kai davlik μηπως στρωσει..μπας και γλυτωσεις τα στησιμο απ την αρχη!:)

 

Βασικά σε δύο εφαρμογές μόνο το κάνει τις οποίες τις απεγκατέστησα πρός το παρόν (μπορεί ακόμα να μήν υποστηρίζονται απο την 4.3).Μου έκανε και δύο FC's στον Dolphin αλλά δεν με πήγε απο reboot,πηγε στο logo της Slim Bean και άνοιξε σε αναμονή.Βασικά πρέπει να ήταν λάθος μου γιατί το πουσάρισα πολύ....άκουγα μουσικη από το μουσική play,κατεβαζα και κάτι για την δουλειά και είχα ανοιχτό τον doplphin με τον flash ενεργό καί φόρτωνα σελίδες με βαρύ υλικό και μάλλον από αυτό τα είδε κολυώμενα.

 

Το σίγουρο είναι ότι ποτέ άλλωτε δεν μπορούσα να τα κάνω όλα μαζί!:)

 

Η 4.3 πετάει προς το παρόν. Ίσως ότι πιο γρήγορο έχω δει στο γαλαξία ως τώρα!

Άντε να δούμε πότε θα αρχίσουν τα λαγκ και τα παλαβά πάλι.. :lol::lol:

 

Συμφωνώ ώς πρός την γρηγοράδα!!Για λάγκ πάντως κτλ δεν με έχει συνηθήσει η Slim,πάντα πετάει!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε δύο εφαρμογές μόνο το κάνει τις οποίες τις απεγκατέστησα πρός το παρόν (μπορεί ακόμα να μήν υποστηρίζονται απο την 4.3).Μου έκανε και δύο FC's στον Dolphin αλλά δεν με πήγε απο reboot,πηγε στο logo της Slim Bean και άνοιξε σε αναμονή.Βασικά πρέπει να ήταν λάθος μου γιατί το πουσάρισα πολύ....άκουγα μουσικη από το μουσική play,κατεβαζα και κάτι για την δουλειά και είχα ανοιχτό τον doplphin με τον flash ενεργό καί φόρτωνα σελίδες με βαρύ υλικό και μάλλον από αυτό τα είδε κολυώμενα.

 

Το σίγουρο είναι ότι ποτέ άλλωτε δεν μπορούσα να τα κάνω όλα μαζί!:)

 

 

 

Συμφωνώ ώς πρός την γρηγοράδα!!Για λάγκ πάντως κτλ δεν με έχει συνηθήσει η Slim,πάντα πετάει!:)

 

φιλε ιωαννη ενταξει..με τοσες εργασιες που εκανες λογικο ειναι...!!παλι καλα να λες που δεν εχει μηλια ο γαλαξιας να σου περιγραψει τι ενοιωθε εκεινη την ωρα!!!:lol:φανταζομαι εχεις και greenify ετσι..να παγωσεις και καμια εφαρμογουλα που δν χρειαζεσαι να τρεχει λιγο ποιο ανετα!

 

οσο για την 4.3 συμφωνω οτι ειναι γρηγοροτατη και σταθερη πολυ!!και μολις βγηκε το πρωτο stable..ερχονται και αλλα καλυτερα φανταζομαι!!:)

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

φιλε ιωαννη ενταξει..με τοσες εργασιες που εκανες λογικο ειναι...!!παλι καλα να λες που δεν εχει μηλια ο γαλαξιας να σου περιγραψει τι ενοιωθε εκεινη την ωρα!!!:lol:φανταζομαι εχεις και greenify ετσι..να παγωσεις και καμια εφαρμογουλα που δν χρειαζεσαι να τρεχει λιγο ποιο ανετα!

 

οσο για την 4.3 συμφωνω οτι ειναι γρηγοροτατη και σταθερη πολυ!!και μολις βγηκε το πρωτο stable..ερχονται και αλλα καλυτερα φανταζομαι!!:)

 

Εννοείται το Greenify είναι ενεργό και δουλεύει υπερωρίες!:lol:

 

Τελικα όσο περνάει γίνεται όλο και πιό stable,σταμάτησε τα FC's και δουλευει με ελευθερη μνήμη 150mb συνέχεια σε αναμονή!Δέν ξέρω αν φταίει και το ότι άλλαξα απο ondemand σε interactive στον semaphore manager και ειναι φοβερό έτσι!Απίστευτη οικονομία μπαταρίας και δεν είναι placebo effect!:)

 

Ετσι και παρει και kit kat o Γαλαξίας απο την Bean δεν θα αλλάξω ποτέ κινητό!:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το Greenify είναι ενεργό και δουλεύει υπερωρίες!:lol:

 

Τελικα όσο περνάει γίνεται όλο και πιό stable,σταμάτησε τα FC's και δουλευει με ελευθερη μνήμη 150mb συνέχεια σε αναμονή!Δέν ξέρω αν φταίει και το ότι άλλαξα απο ondemand σε interactive στον semaphore manager και ειναι φοβερό έτσι!Απίστευτη οικονομία μπαταρίας και δεν είναι placebo effect!:)

 

Ετσι και παρει και kit kat o Γαλαξίας απο την Bean δεν θα αλλάξω ποτέ κινητό!:p[/Q

 

ετσι και παρει και kit kat ο γαλαξιας πρεπει να μαζευτουμε ολοι οι κατοχοι και να παρταρουμε ενα σκ ολοκληρο!!!:lol::lol:

η αλλαγη σε ιντερακτιβ μηπως το κανει αργο στην λειτουργια του?πχ ιντερνετ εφαρμογες?

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

ετσι και παρει και kit kat ο γαλαξιας πρεπει να μαζευτουμε ολοι οι κατοχοι και να παρταρουμε ενα σκ ολοκληρο!!!:lol::lol:

η αλλαγη σε ιντερακτιβ μηπως το κανει αργο στην λειτουργια του?πχ ιντερνετ εφαρμογες?

 

Κι όμως δουλευει απρόσμενα πολύ καλά!Εντάξει αν το βαρύνω πολύ με μουσική και να κατεβάζω κιόλας πράγματα κάνει κάτι FC's στον dolphin browser.Ο aosp δουλεύει μιά χαρά με φόρτο εργασίας.Μάλλον στον doplhin ο flash player την κάνει την δουλειά.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ερωτήσεις προς τους πρωτοπόρους της 4.3:

πριν την αναβάθμιση πρέπει να αλλαχτεί ο semaphore 3.0.84;

πρέπει να γίνει και κάτι με το root του πριν ή μετά την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ερωτήσεις προς τους πρωτοπόρους της 4.3:

πριν την αναβάθμιση πρέπει να αλλαχτεί ο semaphore 3.0.84;

πρέπει να γίνει και κάτι με το root του πριν ή μετά την αναβάθμιση;

 

Όταν περάσεις την 4.3 περνάει μαζί και ο νεότερος semaphore.Για το root πρέπει να το ενεργοποιήσεις μετά την εγκατάσταση μέσω των επιλογών για προγραμματιστές αφού ενεργοποιήσεις την επιλογή με συνεχόμενα πάτηματα στο αριθμός έκδοσης.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ευγνώμων για τις απαντήσεις. Είμαι με την 4.3 πλέον αλλά δεν έχω καταφέρει να δω και τίποτε μέχρι τώρα. Εδώ και ώρες προσπαθώ κι αναρωτιέμαι:

Έχει κάποιος καμία ιδέα πως θα επαναφέρω τη wi-fi σύνδεση;

Με τη 3G όλα καλά όμως ενώ δείχνει το rooter μου (μεταξύ άλλων) λέει not in range... στα 20 εκατοστά...

 

OK το ξαναπήρα απ' την αρχή και δουλεύει το ασύρματο. Εντυπώσεις από αύριο.

Edited by xsad
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γαλαιξιες!!!!!ερωτηση..με την 4.3 σας ετυχε να συνδεσετε το usb και απλα να φορτιζει??χα!μολις το επαθα!!πειτε μου αν σας ετυχε..γτ δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι..!!

 

ευχαριστω!

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

εννοείς να φορτίζει,απλά να μην συνδέεται;προσωπικά το έχω πάθει σε όλες τις slim&cm roms.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να φορτίζει,απλά να μην συνδέεται;προσωπικά το έχω πάθει σε όλες τις slim&cm roms.

 

ναι ακριβως αυτο..πρωτη φορα μου συμβαινει..

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

συνήθως δεν είναι τίποτα.βγάλτο-ξαναβάλτο να δεις.και αν δεν,κάνε ένα reboot και δες μετά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

συνήθως δεν είναι τίποτα.βγάλτο-ξαναβάλτο να δεις.και αν δεν,κάνε ένα reboot και δες μετά.

 

οκ φιλε χρυσσοστομε!ευχαριστω!θα το δοκιμασω αμεσως!

samsung galaxy ace 3 GT-S7275R keep updating..
Link to comment
Share on other sites

Αχ είπα κι εγώ να φλασάρω μετά από καιρό... Η 4.2.2 μου είχε βγάλει την πίστη ρε παιδιά... Σκαλώματα, πολύ λίγη ελεύθερη ραμ κλπ κλπ και δεν είχα καν πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες γιατι δεν ασχολιόμουν και πολύ... Σκέφτηκα να πάω σε official JWB που δεν την έχω δοκιμάσει καν αλλά μόλις είδα τα καλά λόγια για την 4,3 λέω να την δοκιμάσω. :rolleyes:

 

Λέτε να πάω στην stable ή στην weekly 1.2?

 

Edit: Εντάξει έχασε και την τελευταία της ευκαιρία η slim... Έβαλα την 4,3 και στα πρώτα 3 λεπτά μετάνιωσα. Δε πεταγόταν το μενου για δικαιώματα superuser... Την πέταξα, πάμε για cm 10.2

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αχ είπα κι εγώ να φλασάρω μετά από καιρό... Η 4.2.2 μου είχε βγάλει την πίστη ρε παιδιά... Σκαλώματα, πολύ λίγη ελεύθερη ραμ κλπ κλπ και δεν είχα καν πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες γιατι δεν ασχολιόμουν και πολύ... Σκέφτηκα να πάω σε official JWB που δεν την έχω δοκιμάσει καν αλλά μόλις είδα τα καλά λόγια για την 4,3 λέω να την δοκιμάσω. :rolleyes:

 

Λέτε να πάω στην stable ή στην weekly 1.2?

 

Edit: Εντάξει έχασε και την τελευταία της ευκαιρία η slim... Έβαλα την 4,3 και στα πρώτα 3 λεπτά μετάνιωσα. Δε πεταγόταν το μενου για δικαιώματα superuser... Την πέταξα, πάμε για cm 10.2

 

Νίκο μάλλον κάτι λάθος θα έκανες....εκτός άν προσπαθούσες να βάλεις την εφαρμογή SU.Δέν θα τρέξει ποτέ το δοκίμασα και εγώ.Εχει η 4.3 δικό της Superuser και τον ενεργοποιείς μέσα από την επιλογη για διαχειριστές.

 

Δώστης μία ακόμα ευκαιρία και θα σε εκπλήσει θεαματικά!Είναι η πιό γρήγορη ROM που έχω βάλει ποτέ στον Γαλαξία μου.:D

 

ps:Και η 4.2.2 στα τελευταία updates από το build.5 εώς το 8 ήταν σταθερότατη σαν την 3.1.0 (4.1.2 Bean) με εφαρμογές και παιχνίδια στον αριθμό 60.Όσα έχω και τώρα.Το μόνο που μου κάνει η 4.3 είναι σε βαριά sites με flash κάνει FC o dolphin browser και πηγαίνει στο σήμα της Slim σαν να κάνει επανεκκίνηση αλλά ανοίγει χωρίς pin στο σημείο που ήμουν.Με τον aosp δεν το κανει.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι εγώ πως το τελευταίο build της 4.2.2 όσο και το πρώτο της 4.3 μου έχουν φανεί πολύ καλά και σταθερά.

Ειδικά η 4.3 μου φαίνεται ότι και περισσότερη μνήμη έχει και καλύτερη διαχείριση ενέργειας κάνει.

Τα προβλήματα που εφμανίστηκαν σε εμένα με την πρόσφατη rom ήταν: (α) το wi-fi (λύθηκε με ένα πρόθετο wipe και εισαγωγή wps από την αρχή), (β) το sync με το picasa (δεν λύνεται αλλά δοκίμασα το just pictures! που κάνει περίπου την ίδια δουλειά), (γ) το restore από το titanium (δεν γινόταν δίχως αναβάθμιση σε καινούργια έκδοση).

Προς το παρόν το κινητό με έχει αφήσει πάλι άφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...