Jump to content

ποια windows σας αρεσουν πιο πολυ?


lazaross
 Κοινοποίηση

Ποιά Windows σας αρέσουν πιό πολύ;  

92 members have voted

  1. 1. Ποιά Windows σας αρέσουν πιό πολύ;

    • Windows 95.
      4
    • Windows 98.
      4
    • Windows 2000.
      7
    • Windows NT.
      0
    • Windows Xp.
      63
    • Windows Longhorn.
      4
    • Δεν χρησιμοποιώ Windows...
      10


Recommended Posts

Τα XP αποδεικνύονται πολύ σταθερά για δουλειά και αρκούντως λιτά- τα έχω εγκαταστήσει μέχρι και σε φορητό μηχάνημα με Amd K333, με 64ΜΒ RAM και 4GB δίσκο, και αφού φορτώνανε μετά η ταχύτητα ήταν ικανοποιητική για τις απλές εργασίες που έκανε...

 

Δεν ψηφίζω Longhorn γιατί πρώτα θέλω τα δω να τρέχουν. Αν πρόκειται να βάλουν 3d interface, να κοιτάξουν να κάνουν καλή δουλειά, δηλαδή να είναι ελαφρύ και γρήγορο (μακάρι να μοιάσει στο Expose του MacOS) γιατί αλλιώς να μου λείπει...

Link to comment
Share on other sites

windows xp media center spasmena!!!
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος powerulez (20 Ιούν. 2004 , 15:56)

 

ta 3,1 kai 3 vasika itan epanastatika giati itan apo ta prota an oxi ta prota windows pou kikloforisan... dld apo figame apo to dos kai arxisan ta windows...

 

 

φιλε μου, δεν μπορεις να φανταστεις τι πατεντες και τι πνευματικα δικαιωματα καταπατησε η MS για να φτιαξει τα Windows... (δεν ειναι αυτος βεβαια ο μονος λογος για την κατηγορησει καποιος) :rolleyes:

 

αλλα οπως εχουμε πει πολλακις, στην ζωη "who has the gold makes the rules" και οχι οποιος εχει τις ιδεες... :whistle:

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

Windows Xp Και ξερο ψωμι παιδια!!Εξαλλου οσο και να βριζουμε και να λεμε οι περισσοτεροι αν οχι ολοι μας εχουμε αυτα win!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (fanish: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Κατα την ταπεινή μου άποψη τα ΧΡ είναι απο τα καλύτερα και τα πιο σταθερά Windows που έχω δουλέψει ποτέ. Στο ένα μου PC έχω τα XP κι στο άλλο τα 98 αλλά δεν πήγαινε άλλο και πρίν μερικές μέρες τα αγόρασα και γι'αυτόν. Οπότε ΧΡ και ξερό ψωμί!!

Link to comment
Share on other sites

Windows XP με SP1 (και σύντομα 2). Σταθερότητα, ασφάλεια (όταν αξιώνεται κανείς να κάνει upgrades) και φιλικά στον χρήστη.

 

Θέλω να δω και τα 2003 server στην λίστα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (23 Ιούν. 2004 , 01:50)

 

Wirelessly posted (fanish: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; SonyEricsson P900; 306) Opera 6.30 [en])

 

Κατα την ταπεινή μου άποψη τα ΧΡ είναι απο τα καλύτερα και τα πιο σταθερά Windows που έχω δουλέψει ποτέ. Στο ένα μου PC έχω τα XP κι στο άλλο τα 98 αλλά δεν πήγαινε άλλο και πρίν μερικές μέρες τα αγόρασα και γι'αυτόν. Οπότε ΧΡ και ξερό ψωμί!!

 

Επίσης. Εκτός άμα χρησιμοποιείς Internet ή προγράμματα:rolleyes: . Τα worms, vulnerabilities και η μπλέ οθόνη του θανάτου [bsod] είναι Θ Α Ν Α Τ Ο Σ.........

Δείτε αυτό το λινκ για ένα μικρό παράδειγμα....

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο σωστή θα ήταν η δημοσκόπησ:Ποιο λητουργικό προτιμάτε?

 

Τεσπα...από όλα αυτά τα καλύτερα είναι τα ΧΡ και τα 2000

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cybersledge (23 Ιούν. 2004 , 02:11)

 

Επίσης. Εκτός άμα χρησιμοποιείς Internet ή προγράμματα:rolleyes: . Τα worms, vulnerabilities και η μπλέ οθόνη του θανάτου [bsod] είναι Θ Α Ν Α Τ Ο Σ.........

Δείτε αυτό το λινκ για ένα μικρό παράδειγμα....

 

Κάπως υπερβολικό αυτό. Τρόπος να προστατευθείς υπάρχει, αρκεί να έχεις ένα antivirus, ένα firewall και να παρακολουθείς τα critical updates για τα windows.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpan (21 Ιούν. 2004 , 12:31)

 

φιλε μου, δεν μπορεις να φανταστεις τι πατεντες και τι πνευματικα δικαιωματα καταπατησε η MS για να φτιαξει τα Windows... (δεν ειναι αυτος βεβαια ο μονος λογος για την κατηγορησει καποιος) :rolleyes:

 

αλλα οπως εχουμε πει πολλακις, στην ζωη "who has the gold makes the rules" και οχι οποιος εχει τις ιδεες... :whistle:

 

 

Good artists copy, great artists steal ;)

 

Έτσι λέει ο Steve Jobs στην ταινία Pirates of the Silicon Valley.

 

Κάτι ξέρει αυτός ;)

 

Ούτως ή άλλως, θεωρείς πως η Apple, και γενικά όλες οι εταιρίες που παράγουν λειτουργικά με παραθυρικό GUI δεν έχουν κλέψει από άλλους;

 

Η καημένη Xerox ακόμα κλαίει την μαλθακία που έκανε ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

sigoura ta xp einai oti kalitero exei parousiasei i microsoft apo arxis genomenis tou msdos.

tora oson afora gia ious k epitheseis sta leitourgika tis einai fisiologiko afou ton proto ton zilevoun poloi.

alloste k se alla leitourgika kikloforoun ekatontades ioi,worms,dos kai alla polla , alla epeidi oi xristes einai elaxistoi se sxesi me ta windows k autopi pou stinoun ta mixanimata einai psilopsagmenoi parousiazontai ligotera provlimata.

pantos winxp=>ensomatomeno firewall( nai nai kanei douleia k apo ton blaster me eixe prostatepsi) =>antivirus eisai kalimenos.

e tora an thes na mpaineis kai se ponira sites vale k ena ad-ware kiai eisai ok

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η καημένη Xerox ακόμα κλαίει την μαλθακία που έκανε

 

Τι μ****** έκανε ακριβώς η Xerox ; :o

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω, αυτή είχε εμπευσθεί την έννοια του παραθυρικού λειτουργικού. Από εκεί ο Jobs πήρε την ιδέα για το Mac OS.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι, απλά ο Jobs είχε ήδη ξεκινήσει το Apple Lisa όταν επισκέφθηκε το PARC (Palo Alto Research Center) της Xerox και είδε το GUI που είχαν φτιάξει εκεί. Περισσότερα: http://inventors.about.com/library/weekly/aa043099.htm
Link to comment
Share on other sites

Mporei ta Windows na apoteloun ena apo ta leitourgika pou xrisimopoio alla einai kai to xeirotero! Astatheies, kolimata, argo, ki alla? Linux-Macintosh 4ever!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ σαν κύριο λειτουργικό τα windows xp professional ( αγγλική έκδοση ) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος! Κολάνε πολύ σπάνια. Επίσης τα windows 2000 professional που έχω σαν δεύτερο λειτουργικό στον δικό μου υπολογιστή ( και κύριο στον άλλο υπολογιστή του σπιτιού ) είναι πάρα πολύ καλά. Α, τα 2000 κολάνε ποιο σπάνια από τα xp! Τα είχα και στον υπολογιστή μου για κύριο λειτουργικό αλλά δεν έπαιζε εκεί ένα παιχνίδι που ήθελα οπωσδήποτε και για αυτό τα ξήλωσα και τα έβαλα σαν δεύτερο λειτουργικό. Τα xp έχω παρατηρήσει ότι δεν τα πάνε καλά με τα παιχνίδια. Το counter strike condition zero δεν παίζει με τίποτα ( ενώ στα 2000 παίζει τέλεια ). Το need for speed underground έχει προβλήματα με τα γραφικά στα xp ενώ στα 2000 κανένα πρόβλημα. Μπορεί βέβαια να φταίει και η κάρτα γραφικών μου που είναι κάπως παλιά ( nvidia geforce 2 mx 400 ) :D
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...